Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

 AOC 31,5 VA verzija je provjeren izbor  No ovaj Philips ima VESA mount pa ako ti je to jako bitno idi na njega

 Odavno zaboravljen monitor nakon izlaska IPS verzije. Jjedino sto ima je provjereni ghosting i jedini temi o freesync monitorima koji ima probleme sa g-syncom tj moras ga paliti i gasiti da bi g-sync proradio

  Dobro istina da se taj problem može riješit ugradnjom prekidača sličnom onom za paliti svjetlo, koji se postavi na stol da se može paliti i gasiti freesync.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 10:46 (mislioc).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzeo sam ga ja, meni je super! Ne primjecujem ghosting. Uglavnom brutalan monitor za brutalan novac.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne primjecuju neki niti razliku izmedu 60 i 144hz, ali to ne znaci da je nema. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Uzeo sam ga ja, meni je super! Ne primjecujem ghosting. Uglavnom brutalan monitor za brutalan novac.

 Naravno da si zadovoljan, kao i hrpa forumaša. Nije on bezveze forumski monitor br. 1. To s ghostingom je toliko prožvakana priča da nema smisla opet raspravljati o tom, pogotovo ne s nekim forumašima.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne pricam o tom monitoru.

Ako ste na kompu stisnite nadporuka, odgovarao sam kolegi koji je pitao za aoc cq32g1, 1440p 144hz 32 inch freesync va curved za 3000 kn. Uglavnom predobra ponuda, i ghostinga stvarno nema.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 11:29 (Jakovp).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nisam ni vidio nadporuku

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Ne pricam o tom monitoru.

Ako ste na kompu stisnite nadporuka, odgovarao sam kolegi koji je pitao za aoc cq32g1, 1440p 144hz 32 inch freesync va curved za 3000 kn. Uglavnom predobra ponuda, i ghostinga stvarno nema.

 Netocno.

Imam bolji i ghosting je prisutan ako imas bilo kakav sync ukljucen ukljucujuci i freesync..

Dakle ako je sve na off + overdrive na strong tada ghostinga nema... 

Ako to ne vidis zao mi je, ali ja primjetim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 14:55 (toxic).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
Jakovp kaže...
Ne pricam o tom monitoru.

Ako ste na kompu stisnite nadporuka, odgovarao sam kolegi koji je pitao za aoc cq32g1, 1440p 144hz 32 inch freesync va curved za 3000 kn. Uglavnom predobra ponuda, i ghostinga stvarno nema.

 Netocno.

Imam bolji i ghosting je prisutan ako imas bilo kakav sync ukljucen ukljucujuci i freesync..

Dakle ako je sve na off + overdrive na strong tada ghostinga nema... 

Ako to ne vidis zao mi je, ali ja primjetim.

 Netočno. Nemaš monitor koji ja imam i ne možeš znati jer ga nisi vidio. Znam dobro kako izgleda i ovdje ga nema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 15:37 (Jakovp).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
toxic kaže...
Jakovp kaže...
Ne pricam o tom monitoru.

Ako ste na kompu stisnite nadporuka, odgovarao sam kolegi koji je pitao za aoc cq32g1, 1440p 144hz 32 inch freesync va curved za 3000 kn. Uglavnom predobra ponuda, i ghostinga stvarno nema.

 Netocno.

Imam bolji i ghosting je prisutan ako imas bilo kakav sync ukljucen ukljucujuci i freesync..

Dakle ako je sve na off + overdrive na strong tada ghostinga nema... 

Ako to ne vidis zao mi je, ali ja primjetim.

 Netočno. Nemaš monitor koji ja imam i ne možeš znati jer ga nisi vidjeo. Znam dobro kako izgleda i ovdje ga nema.

 Tako je nemam, imam bolji panel i mogu znati kako tvoj panel izgleda. I tocno da ga nisam vidjeo.

Svaki VA panel ima ghosting s ukljucenim syncom a jedan od razloga je spora tranzicija crne boje..

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
Jakovp kaže...
toxic kaže...
Jakovp kaže...
Ne pricam o tom monitoru.

Ako ste na kompu stisnite nadporuka, odgovarao sam kolegi koji je pitao za aoc cq32g1, 1440p 144hz 32 inch freesync va curved za 3000 kn. Uglavnom predobra ponuda, i ghostinga stvarno nema.

 Netocno.

Imam bolji i ghosting je prisutan ako imas bilo kakav sync ukljucen ukljucujuci i freesync..

Dakle ako je sve na off + overdrive na strong tada ghostinga nema... 

Ako to ne vidis zao mi je, ali ja primjetim.

 Netočno. Nemaš monitor koji ja imam i ne možeš znati jer ga nisi vidjeo. Znam dobro kako izgleda i ovdje ga nema.

 Tako je nemam, imam bolji panel i mogu znati kako tvoj panel izgleda. I tocno da ga nisam vidjeo.

Svaki VA panel ima ghosting s ukljucenim syncom a jedan od razloga je spora tranzicija crne boje..

 

 

Svaka čast, ako imaš takve magične sposobnosti reci mi pliz kakvi će biti brojevi na lottu sutra?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
toxic kaže...
Jakovp kaže...
toxic kaže...
Jakovp kaže...
Ne pricam o tom monitoru.

Ako ste na kompu stisnite nadporuka, odgovarao sam kolegi koji je pitao za aoc cq32g1, 1440p 144hz 32 inch freesync va curved za 3000 kn. Uglavnom predobra ponuda, i ghostinga stvarno nema.

 Netocno.

Imam bolji i ghosting je prisutan ako imas bilo kakav sync ukljucen ukljucujuci i freesync..

Dakle ako je sve na off + overdrive na strong tada ghostinga nema... 

Ako to ne vidis zao mi je, ali ja primjetim.

 Netočno. Nemaš monitor koji ja imam i ne možeš znati jer ga nisi vidjeo. Znam dobro kako izgleda i ovdje ga nema.

 Tako je nemam, imam bolji panel i mogu znati kako tvoj panel izgleda. I tocno da ga nisam vidjeo.

Svaki VA panel ima ghosting s ukljucenim syncom a jedan od razloga je spora tranzicija crne boje..

 

 

Svaka čast, ako imaš takve magične sposobnosti reci mi pliz kakvi će biti brojevi na lottu sutra?

 Nisu to magicne sposobnosti. Vec sposobnost govorenja istine.

Sam sebe lazes kad kazes da nemas ghosting.. Mene ne mozes jer kod svakog VA penala postoji ghosting neovisno o kojem se panelu radi u nekim okolnostima manje u nekim vise.

Btw...

 

evo ti i review : https://technuovo.com/aoc-cq32g1-gaming-monitor-review/

Sam govori da je blur prisutan itd...

imas razne recenzije iako je monitor relativno nov

 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čekaj malo, ti meni linkaš neke retardirane recenzije koje ne kažu ništa konkretno (di su mjerenja, kalibracija itd., to nema veze s pravim reviewom) kad ja imam taj monitor pred sobom i isprobao sam više postavki u više igara. Ne znam kakav monitor imaš i koji panel on ima, tako da to tvoje može i ne mora biti, u ovom slučaju definitivno nije.

 

Vjeruj šta oćeš, ja sam svoje rekao i to je to, doviđenja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da se tu jako radi o subjektivnom dojmu.

 

Toxic ti imaš malo visoki standard zahtjevnosti kod odabira monitora. Predator od 6-7 keka postavi ljestvicu dosta visoko imho.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Mislim da se tu jako radi o subjektivnom dojmu.

 

Toxic ti imaš malo visoki standard zahtjevnosti kod odabira monitora. Predator od 6-7 keka postavi ljestvicu dosta visoko imho.

 Ma da, kako da ne... VA panel je sporiji u tranziciji crne boje od ipsa i tna i samim time ima ghosting prisutan je i izrazeniji.

Naravno da ovisi od covjeka do covjeka ko koliko primjeti itd...

 

No onaj ko kaze da ne postoji laze sam sebe tolko o tome...

 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

toxic jesi mozda probao Samsung VA 144Hz (mislim da se neki paneli poklapaju s onima u MSI Optix)? Navodno su brzi i nesto drugacije implementirani od klasicnog "BenQ VA".

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

toxic jesi mozda probao Samsung VA 144Hz (mislim da se neki paneli poklapaju s onima u MSI Optix)? Navodno su brzi i nesto drugacije implementirani od klasicnog "BenQ VA".

 Ovaj moj AOC koristi Samsungov panel ako ti ista znaci:

 

http://www.panelook.com/LSM315DP01_Samsung_31.5_CELL_overview_29419.html

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/b08e124d

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jugo45 kaže...

Pozz

Moze li neka preporuka monitora 1080p 24-27" do 2000kn za filmove i nesto malo igre.

Trenutno imam Samsung T220 pa bi htio nesto malo veci ekran.

Gledam, trazim ali iskreno ne znam sta bi odabrao pa svaka pomoc dobro dode.

Hvala! 

 Naletio i na ova dva monitora za manje novca pa me zanima ako su ok.

Aoc 27V2Q ili Dell SE2717H.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jugo45 kaže...
jugo45 kaže...

Pozz

Moze li neka preporuka monitora 1080p 24-27" do 2000kn za filmove i nesto malo igre.

Trenutno imam Samsung T220 pa bi htio nesto malo veci ekran.

Gledam, trazim ali iskreno ne znam sta bi odabrao pa svaka pomoc dobro dode.

Hvala! 

 Naletio i na ova dva monitora za manje novca pa me zanima ako su ok.

Aoc 27V2Q ili Dell SE2717H.

 Ovak AOC ti ima freesync i to je jedina razlika vrijedna spomena.

pa sad odluci dal ti ovih 200 kn vise vrijedi freesync + 1ms manji odziv koji je realno neprimjetan.

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pise da i dell ima freesync znaci onda mogu i njega posto je jeftiniji:)

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jugo45 kaže...

Pise da i dell ima freesync znaci onda mogu i njega posto je jeftiniji:)

 O da. Dapace, ne razumijem zasto razni sajtovi ne spominju tu specku.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

na kraju sam uzeo AOC 31 IPS i što se tiče čitanja ovo je super.. perverzija što se tiče veličine :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Logican izbor za allround monitor, taj monitor ima vise prednosti nego bilo koji drugi koji se cijene i za 3-5x vecu cijenu, steta sto Aoc ne daje bolju piksel garanciju poput Della.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
anarky1988 kaže...

na kraju sam uzeo AOC 31 IPS i što se tiče čitanja ovo je super.. perverzija što se tiče veličine :)

 Dobrodošao u klub forumskog monitora br. 1

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Logican izbor za allround monitor, taj monitor ima vise prednosti nego bilo koji drugi koji se cijene i za 3-5x vecu cijenu, steta sto Aoc ne daje bolju piksel garanciju poput Della.lp

 Ja razmišljam o VA verziji istog... Jel ona generalno jednako dobra kao i IPS?

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanimaju me cijene i modeli monitora koji odgovaraju ovim zahtjevima:

QHD ili UHD rezolucija, najmanje 27 inča, freesync, hdr

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
Stjepanj kaže...
Logican izbor za allround monitor, taj monitor ima vise prednosti nego bilo koji drugi koji se cijene i za 3-5x vecu cijenu, steta sto Aoc ne daje bolju piksel garanciju poput Della.lp

 Ja razmišljam o VA verziji istog... Jel ona generalno jednako dobra kao i IPS?

 Isti vrag, nije da ces pogrijesiti u izboru, samo citajuci iskustva barem na nasem forumu a i opcenito je poznato za ips panele(pogotovo ove jeftine) kakav ce te zapasti primjerak dok kod Va panela to nemoze biti tako drasticno. No cak i bez obzira sto su u bug casopisu dobili valjda najgori moguci primjerak istog Ips-a(nazalost Va verziju nisu testirali) svejedno je odnio nagradu best-buy monitora...lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 0:40 (Stjepanj).
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Društvo jel može mala pomoć,

 

idem sad u utorak ubost novi monitor pa se dvoumim između

 

https://www.hgshop.hr/monitor-lg-29wk600-w-29-2560x1080px-ips-5ms-hdmi-dp-zvucnici-bijeli/proizvod/235522

 

i

 

https://www.hgshop.hr/monitor-aoc-q3279vwfd8-31-5-ips-2560x1440-75hz-5-ms-vga-dvi-hdmi-dp-freesync/proizvod/235482

 

bratu kupujem, namjena su igrice i uglavnom igrice..

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

prvi je razvuceni 24" (ultra wide), s drugim 31.5" dobivas vecu povrsinu no i nesto je zahtjevniji za racunalo poradi vece rezolucije, s prvim ces u nekim igrama imati crne rubove zbog omjera.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Prvi je monitor, drugi je monitor-televizor realno.. Ak su namjena samo igre onda je logican odabir veci ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 22:59 (The_Fichek).
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
vkfikri kaže...

Društvo jel može mala pomoć,

 

idem sad u utorak ubost novi monitor pa se dvoumim između

 

https://www.hgshop.hr/monitor-lg-29wk600-w-29-2560x1080px-ips-5ms-hdmi-dp-zvucnici-bijeli/proizvod/235522

 

i

 

https://www.hgshop.hr/monitor-aoc-q3279vwfd8-31-5-ips-2560x1440-75hz-5-ms-vga-dvi-hdmi-dp-freesync/proizvod/235482

 

bratu kupujem, namjena su igrice i uglavnom igrice..

 nema te igre, a da nije iz 41., koja ne podrzava UW

 

inace imas taj monitor i jeftnije na oglasima, recimo ovo

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 23:24 (3dfx).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice