Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.336
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
phnx kaže...

zaboravio sam ime clana koji mi je pomogao u izboru monitora,ali posto je nesto bilo iskocilo,nisam ga uzeo i sad su se zelje promjenile. 

 

koliko je pametno uzet 21:9 monitor za filmove i gejmanje?  nesto max 750,800 eura. 

 

 

https://www.saturn.de/de/product/_samsung-lc34j791wtuxzg-led-2461608.html

 

 

https://www.saturn.de/de/product/_philips-349x7fjew-00-2246573.html

 

 

https://www.saturn.de/de/product/_asus-mx34vq-2221163.html

 

 

https://www.saturn.de/de/product/_benq-ex3501r-curved-2349163.html

 

 

https://www.saturn.de/de/product/_aoc-ag352ucg6-2429038.html

 

ima sta bolje na amazonu ili mindfactory? netreba biti ovaj ducan

 

 Koju grafu imaš?

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

2060 za sada, mjenjam sve na amd kad dodje, kakvo bilo da bilo. valjda nece jos dugo.

 

a detalji me ne brinu, kako su otisle boje na ovom monitoru, i low ce izgledat bolje na pocetku. (igram wot i stellaris tako da mi frejmovi i nisu bitni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Napokon sam se odlucija za promjenu monitora,dolazak Freesync na nvidia grafe mi je takoder vazan(gtx 1060 imam)

Moj monitor je fullhd ips Samsung S24D390HL recenzija: https://pcmonitors.info/reviews/samsung-s24d390hl/

koji me je ovih godina dobro sluzija ali vrijeme je za Adaptive sync i veci refres rate.Zelje su mi 1080p, 144hz, 27 inca i da podrzava bez problema freesync na nvidijin grafama.

 

Mislija sam uzeti AOC C27G1 va monitor, ali kad sam vidja da napokon ima ips brzih 1080p monitora  sam se predomislija.

Ovaj ASUS VG279Q bi treba bit sve sto zelim od(1080p,144hz i njanovija verzija ips panela) monitora al vidim da ga ode slabo preporucavaju

https://www.displayninja.com/asus-vg279q-review/

 

Jedini veliki problem sto ga kod nas nema bas osim u jednoj trgovini..a malo me trta narucivati iz vana jer u slucaju mrtvog piksela ili nekih problema moran ga slat i zafrkavat se sa stranim trgovinama sto mi nije želja bas.Kod nas ga ima samo u tia mobiteli al je zato cijena jako paprena 3159 kuna.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=176075&utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

 

 

Zanima me vase misljenje jer stvarno zelim brz ips monitor na kojem bez problema radi freesync na nvidijinim grafama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
A koje to igre miskiš igrati na 144 fpsa sa gtx 1060?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

U srijedu sam naručio AOC Q27P1 (Hg spot, 1683kn), jučer je došao. Monitor nema ni jedan review nigdje, a primamio me s niskom cijenom.

Što sam tražio, to sam i dobio:

 

- 27" 1440p, IPS, 60 Hz

- Stalak (pivot) + VESA

- Dobre boje, hdmi (kojeg na trenutnom drugom monitoru nemam)

- do/oko 2000kn

 

Vrlo lagano se složi.

Nema ni jedan loši pixel, ima IPS glowa ( u gornjem lijevo kutu malo izraženiji, u donjem lijevom manji - žutkaste boje) te vrlo maleni backlight bleed u gornjem lijevom kutu.

Pri dodiru se vrlo lagano može tresti, npr. kod namještanja postavki), ali je inače stabilno. Jedna tipka za namještanja je tvrđa,tj. malo teže se pritisne nego ostale.

Ledica nije jaka i izražena, tj. ne bode u oči pa da ju treba s nečim prekrivati.

U kutije se dobije hdmi i dp kabel.

 

Zaključak: Ja zadovoljan. Vrlo dobar monitor za ove novce.

Da li ću vraćat monitor: ne, ovo su mi prihvatljive razine glowa i bleeda da su mi skoro ne primjenetne. Ne želim se kockat.

Netko će reći: Ali za te novce si mogao kupiti AOC 32" - u trenutnom setupu mi bi bio preogroman te nema pivot ni VESA, a bez barem jedne od tih stvari ne želim ni jedan monitor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 8:38 (null).
Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
A koje to igre miskiš igrati na 144 fpsa sa gtx 1060?

Netko možda ne cijeni grafiku >> fps

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 9:34 (Juksi).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko Samsung SJ55W (S34J55W)? https://www.displayninja.com/samsung-s34j55w-review/

 

Kod nas se može naći pod imenom Samsung LS34J550WQUXEN

https://www.nabava.net/monitori/samsung-ls34j550wquxen-monitor-cijena-va-34-219-80467091

 

 

Svrha - prvenstveno programiranje, nakon toga ostala klasika... (nije za igru)
Dosta je povoljan za ovaj size i rezoluciju, a ima i VESA što mi je bitno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 9:40 (parizer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
A koje to igre miskiš igrati na 144 fpsa sa gtx 1060?

 Vjerovatno neke koje vuku korijenje jos tamo iz 98god ili cartoon like. No dobro tu je freesync/gsync koji sprijecavaju titranje slike kad ti fps padne ispod refreshrate-a no treba imati neki s velikim rangeom da se taj efekt maksimalno umanji sto je fps blize donjoj granici.lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

freesync će ukloniti trganje slike ali ne i povremeni stuttering ako FPS puno varira, također koja je poinata 144 hz monitora ako grafa drži igru na npr. 50-80 fpsa, čak i na minimalnim detaljima.

 

Ali ako igra CSGO sve 5 ili ako misli izdvojiti 3-4 soma kuna za onovu grafu, također 3 soma kn za full hd monitor na 27" mi je nekako fuj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...
XXX kaže...
A koje to igre miskiš igrati na 144 fpsa sa gtx 1060?

Netko možda ne cijeni grafiku >> fps

 Nemaš frke za competitive igre sa tom grafičkom na low nabije 144 fps-a iz zajebancije. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 10:25 (mislioc).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pa da mislim krajem lita prodat svoju grafu i uzet neku polovnu od nvidije tipa gtx 1070ti ili mozda cak i novu od amd ako budu stvarno dobre po performansama...a renge je od 40 do 144 na tom monitoru... je malo puno para za fullhd monitor ali po recenzijama je jako kvalitetan ips panel... al kolko vidim po komentarrima vi koda ste protiv da kupim taj monitor?
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Preskup je taj Asus i nekonkurentan. Konkurencija i isplativiji monitori su: 

https://www.nabava.net/search.php?q=S2719DGF

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+jg50

Vise o njima imas na prethodnim stranicama..

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wayto XD kaže...
Pa da mislim krajem lita prodat svoju grafu i uzet neku polovnu od nvidije tipa gtx 1070ti ili mozda cak i novu od amd ako budu stvarno dobre po performansama...a renge je od 40 do 144 na tom monitoru... je malo puno para za fullhd monitor ali po recenzijama je jako kvalitetan ips panel... al kolko vidim po komentarrima vi koda ste protiv da kupim taj monitor?

 Kupovina monitora je krajnje individualna i subjektivna stvar, i za to nikada nebi ni trebao pitati za savjet.

Malo istraži kupio ono kaj tebi odgovara. Ja od kako imam UW monitor nr želim ni jedan drugi osim eventualno ovaj

 

https://www.hgshop.hr/monitor-aoc-q3279vwfd8-31-5-ips-2560x1440-75hz-5-ms-vga-dvi-hdmi-dp-freesync/proizvod/235482

 

ali to je opet uptno za druge zbog veličine i sl. Meni bilo koji komad hardvera mora davati dobar omjer uloženo/dobiveno pod broj jedan.

 

Meni ej 144 hza borba sa vjetrenjačama, čak i na tako maloj rezoluciji poput 1920X1080p, jer kako kupuješ jaču grafu tako izlaze i zahtjevnije igre. Također na toj rezi i 27" će ti ppi biti dosta veči nego na

trenutnom monitoru, mnogi kažu "zrnati" prikaz jer su pixeli veči za istu radnu površinu. Imao sam 27" na toj reti i meni nije smetalo ali imam i velik/dubok stol pa sam ga odmaknuo dosta dalje nego što držim trenutni monitor.

 

Ko što rekoh, monitor je subjektivna stvar i izbor, sam moraš izabarati.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
znam da je subjektivno i da mogu za te novce uzet 31.5 i ci aoc 1440p va panel koji ima freesync... sto se tice ppi mislin da problema nece biti..zanima me dali je ko ima kakvu informaciju o tia mobiteli trgovini u slucaju reklamacija?
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pa bolje ti je da ga narucis s amazona i s njima rijesavas reklamaciju..i ustedis 1100kn...i bolje rijesenje nego tia t reklamacijama ako zelis bas taj monitor...ali ja bi radje gledao onaj samsung jg50 za skoro iste novce ili onaj dell doji je bio cak negdje isto za 2300 kn...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Di je to za taj monitor s dostavom u Hr vise od 1000 kuna ustede... more link... pa strah me malo za narucivanje sa amazona dali ce nasi carinici nabit veliku carinu... u slucaju reklamacije sa amazona kakav je postupak?
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebam preporuku za dva monitora.

 

 

Karakteristike koje moraju zadovoljavati:

Screen Size: 22/24 

Refresh rate: 60Hz

Port: D-Sub(VGA), DVI-D and HDMI

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 16:51 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neće nabit carinu uopće ako naručiš s Amazon.de.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

 

 

Ćao ljudi, molio bih vas preporuku za 27" monitor, htio bih neko dugoročnije rješenje. Ne zanima me gaming, koliko sam skužio IPS bi trebao biti optimalan.

 

Služio bi za:

 

-youtube,

-filmovi

-serije

-surfanje

 

 

Najbitnija mi je kvaliteta slike, živahne boje, kut vidljivosti, da nema baš prevelikog probijanja pozadinskog osvjetljenja, nebih zakrivljeni.

 

Ova dva su mi u razmatranju:

 

1. Philips 276E8VJSB

2. LG 27UK650-W

 

ili nešto treće, što preporučate?

 

Cijenovni rang od 2-3 tisuće!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
fidelio29 kaže...

 

 

 

Ova dva su mi u razmatranju:

 

1. Philips 276E8VJSB

2. LG 27UK650-W

 

ili nešto treće, što preporučate?

 

Cijenovni rang od 2-3 tisuće!

Moja preporuka za Philips, kupio sam ga nedavno. Ako želiš 4k monitor, daleko najbolji omjer uloženo/dobiveno. Meni su u biti jedine zamjerke što se tiče ergonomije, osim tilta gore dolje nije moguće ništa podešavati. 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor bih trebao poslati u mr servis (pročitao dosta loših recenzija), pa me zanima kaj uopće da im pošaljem. Sve što sam dobio sa monitorom? ili samo panel bez standa, ne želim da mi još uzmu ili oštete nekaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima san Benq3270zl il tako slicno,2560x1440 i to,ali sletio je uglavnom sa stola,duga prica...

 

E,sad,triba bi neki monitor hitno...

 

Prvo me zanima koliko je kvalitetan taj neki AOC 32 inch i to za 1600kn cc...?

 

Slijedeci neki u tom rangu je samsung,acer i nesto slicno,koji su 3300kn cc...

 

A ovakav Benq ka moj ali 4k s boljom rezom je 4200kn...

 

Ne znan kakav je nekakav 34inch sa 3440x1440 rezom u usporedbi sa 32inch ...?32 inch vise da je 4k recimo...

 

Dakle,potrebno je da je monitor veci od 30,32,34...Ips prvenstveno...pozeljnije je da je 4k nego 2560x1440,al nije bas presudno...

 

Vise bi me zanimalo koji model je trenutno najbolji u toj kategoriji,od tih samsung,acer,aoc i sta se sve nudi...

 

Isto bitna je kvaliteta slike...ne igram previse,ponekad nba,strategiju kakvu i slicno,mozda bi i htio neki gejming monitor,ali sad davat 9k kn plus,ne cini se pametno...

 

Jer toliko startaju da imaju 4k i sta ja znan s resp.rate i ostalo...htio bi najbolju mogucu kvalitetu slike...ako ne neki taj od 3300kn,koliko triba knda za nesto kvalitetno?

 

Ne bi se prenemaga,samo bi htio kvalitetno rjesenje i najpovoljnije,po mogucnosti i par sugestija izvan budgeta  nekog...

  

Hvala unaprijed za svaki savjet i preporuku...Lp...

 

EDIT...vidim da ima izgleda taj AOC sa VA i sa IPS panelom,ja sam imao VA dosad,radije bi IPS,jel to bitna razlika?on je najeftiniji,zato je najbrze rjesenje...

 

Jel moze netko pomoci nabrzinu i reci dali to ista vrijedi il triba gledat stagod kvalitetnije,tipa samsung,acer il nesto slicno,koji su duplo skuplji...?

 

Pretpostavljam da je ipak okey  monitor,pogotovo za tu lovu,samo bi htio potvrdu neku prije nego sta ga narucim,a htio bi to sto prije moguce da sto prije dode...

 

Hvala....

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 7:28 (johnyaces777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Doticni je nedavno dobio best buy nagradu u bug casopisu kud ces vece preporuke,vidljivo "kvalitetniji" ips paneli su cijenovno puno skuplji za allround ce ti ovo biti i previse dobro, pricam o aoc 32" 1440p ips/va. Kvaliteta plastike i postolja nije bog zna kaj, nema vesa mount-a i to su jedine "bitne" mane s obzirom na cijenu kako i sam velis ak zelis mrvicu bolje platit ces visestruko vise.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok monitorasi!

 

Trebam preporuku 2K monitora, dijagonale od 25" (a la Dell U25) do, ne znam 32". Vidim da se dosta pricalo o AOC-u, no mogu i drugi brandovi. Najradje bi uzeo Dell, ali kod Della placam puno featurea koje zapravo ne koristim. Namjena, uglavnom posao (code editor, i ostalo, uglavnom puno teksta), no ako bi uzeo nesto vece tipa 32", igrao bi i PS4 na njemu. 

 

Kupovati cu u DE. Neka preporuka online ducana mozda? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gledaj to ovako IPS , 32", Freesync, 2560x1440, 75hz, 100% sRGB. Znači za 1600kn dobiješ i previše.

https://www.displayninja.com/aoc-q3279vwfd8-review/ 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 12:08 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor od navedenih kupiti, a da daje najbolju sliku i to prvenstveno za text, fotke te citanje bug foruma ;) nikakve igre. 27", 1440p, IPS. Usporedba sa Dell S2719DGF kojeg imam doma...?

 

6 Samsung LS27H850QFUX
1 DELL U2719D
0 Philips 272B7QPTKEB
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala,istina,taj moj koji je sletio je kostao duplo i vise skuplje za istu lovu,tako da sam uzeo ja taj,a prvenstveno jer je taj bio na lageru u splitu...

 

E,sad,ima bi pitanje...ja san sad uzeo IPS,a ima san VA valjda s tim 3270ZL,pa me zanima cisto jesan li falio sta san uzeo IPS...

 

Znan da nisan bio preodusevljen s njim,a i ovaj Benq je prije dvi godine bio nesto best buy godine za filmove i multimediju,zato san ga uzeo...

 

Dakle,iako cu sam provjerit za uru,dvi vrimena,cisto informativno misljenje taj IPS vs VA,jer san prvi put vidio da ima isti model,samo s razlicitim panelom,a isto kostaju?

 

Hvala svakako,ugodan dan i Lp...

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Po meni odlicna prilika kome treba monitor za brze igre  120hz/144hz (tn panel) ima i pivot ak se ne varam

 

Dell s2419hgf     1154kn mall.hr

 

 

za tu cijenu ja mislim da nema konkurencije

 

https://www.mall.hr/lcd-monitori/dell-monitor-s2419hgf?src=sug&s=dell%20s2419hgf

 

 

Ja sam ga narucio

 

 

edit: vratili staru cijenu  1599kn

 

 

admin slobono brise :/

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 15:48 (vex3855).
 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
vex3855 kaže...

Po meni odlicna prilika kome treba monitor za brze igre  120hz/144hz (tn panel) ima i pivot ak se ne varam

 

Dell s2419hgf     1154kn mall.hr

 

 

za tu cijenu ja mislim da nema konkurencije

 

https://www.mall.hr/lcd-monitori/dell-monitor-s2419hgf?src=sug&s=dell%20s2419hgf

 

 

Ja sam ga narucio

 

 

edit: vratili staru cijenu  1599kn

 

 

admin slobono brise :/

 

 

 

 .... Ajde javi onda kako ti se svidio da vidim da li ima smisla uzimati taj model po "punoj" cijeni.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

budem napisao koju rijec o monitoru kad ga pokupim i malo isprobam

 

btw.prati si cijenu na mall.hr jer vjerujem da ovih 1599kn bi moglo definitivno pasti, mislim da je oko 1200 i nesto bio prije na proslim akcijama (ak me sjecanje sluzi :) )

 

vidjet cemo, volim ips i bojim se ispranih boja, ali po ovoj cijeni za koliko sam ga uzeo mislim da se isplati isprobati, a sadasnjih 60hz osjecam da me dosta koci u igranju pubga

 

i da mi fali neke fluidnosti u igri

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice