Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC 24V2Q ima ti 75Hz i FreeSync. Ja imam 27˝ i zadovoljan sam, ali imas more FreeSync 75Hz za te novce. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2019 1:23 (GdjeSuBikovi).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav. Koristim naveliko poznati aoc q3279vwf već 9 mjeseci i zadovoljan sam s monitorom, no zanima me samo jedna stvar koja mi užasno ide na živce. Maksimalan refresh rate je 75Hz i kad ga postavim na 75Hz sve radi dok ne pustim film ili seriju preko netflixa ili hbo-a, a u tom trenutku se monitor zacrni i izgubi signal s laptopom. Ovo mi stvarno nije jasno, jel moguće da ne postoji opcija da ja gledam seriju ili film dok je refresh rate na 75Hz bez obzira na to što je refresh rate serija, filmova, videa 60Hz? Već ja sam ručno moram svaki put smanjiti refresh rate prije nego li uključim nešto od navedenog inače će mi se ekran zacrniti. Nikako mi to nije jasno. Videi na youtube najnormanije rade iako nisu 75Hz, zašto onda ne može i ostalo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

 

Molim vas preporuku. 

 

Trebam monitor sa VESA mountom, 27", 1080p, FreeSync, 75Hz+, po mogućnosti IPS. Koristio bi se iskljucivo za iRacing, stoga je ideja da nakon par mjeseci uzmem jos dva ista takva za triple monitor setup. Dakle okviri bi trebali biti sto manji. AOC 27V2Q mi je ok, ima ga brat i to bi me zadovoljavalo ali nedostaje VESA. Mozda postoji kakav aftermarket mount za to?

 

Hvala.

 

lp

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DankoH kaže...

Pozdrav.

 

Molim vas preporuku. 

 

Trebam monitor sa VESA mountom, 27", 1080p, FreeSync, 75Hz+, po mogućnosti IPS. Koristio bi se iskljucivo za iRacing, stoga je ideja da nakon par mjeseci uzmem jos dva ista takva za triple monitor setup. Dakle okviri bi trebali biti sto manji. AOC 27V2Q mi je ok, ima ga brat i to bi me zadovoljavalo ali nedostaje VESA. Mozda postoji kakav aftermarket mount za to?

 

Hvala.

 

lp

 

 Zaboravi na to, stvar prošlosti. Uzmi si odmah 34" ultrawide monitor, sa barem 100hz.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 8:33 (Jakovp).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma kakav ultrawide. To nema veze sa setupom kakvog slazem. Trebam 3x 27" 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 10:55 (DankoH).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DankoH kaže...

Ma kakav ultrawide. To nema veze sa setupom kakvog slazem. Trebam 3x 27" 

 Ti je to samo za gaming ili?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako sa razumijevanjem pročitaš moje pitanje, sve će ti biti jasno.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
DankoH kaže...

Ako sa razumijevanjem pročitaš moje pitanje, sve će ti biti jasno.

 Pročitao sam da je samo za iracing. Ako je tako odi na UW ili SUW, jer u 2019 imati dvije crte usred ekrana je retardirano.

 

Ali dobro, kako želiš...

 

Da ne govorim za RR, pa to ti je valjda bitno za racing igre.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nakon mjesec dana dobio sam monitor sa novim ekranom i matičnom, no moram ga vratiti jer mi ne rade hardverske tipke (mozda nisu spojili). Zanima me koje testove mogu isprobati za defekte prije nego ga vratim?

 

EDIT

Ovo je dovoljno?

https://www.eizo.be/monitor-test/

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 20:06 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Da li bi ovo bilo ok?

 

Monitor 27" LED ACER KG271C UM.HX1EE.C01, 144 Hz, 1ms

 

https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-acer-kg271c-um-hx1ee-c01-144-hz-1ms-400cd-m2-100-000-000-1-zvucnici-crni-100300416

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DankoH kaže...

Da li bi ovo bilo ok?

 

Monitor 27" LED ACER KG271C UM.HX1EE.C01, 144 Hz, 1ms

 

https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-acer-kg271c-um-hx1ee-c01-144-hz-1ms-400cd-m2-100-000-000-1-zvucnici-crni-100300416

 

 

 Jel ce ti pasat 27" na 1080p rezoluciji ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, to nije problem. Pitam za taj model, da nema nekih vecih problema ili mana. 

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može li preporuka za neki best buy monitor 27", 1440p, s FreeSyncom po mogućnosti. Uglavnom bi se koristio za surfanje, filmove i Office, a od igri jedino CS:GO. S tim da nisam neki veliki gejmer, odigram pola sata do sat dnevno i dosad sam igrao na LCD-u starom 10 godina i bio sam zadovoljan (čak mislim da je 50Hz). Pretpostavljam da je IPS najbolji izbor?

 

EDIT: Živim u Zagrebu i budžet je oko 2000 kn (namjerno kažem oko jer se mogu protegnut ako se isplati)

 

Ima li netko iskustva s ova dva? https://www.nabava.net/search.php?q=AOC+Q27P1 i https://www.nabava.net/search.php?q=272B8QJEB ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 16:22 (Doc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji 27 inca 144hz FULL HD monitor uzet do 2200kn . Aoc ili Acer ili nes trece 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kupljen ACER KG271C. 

Dobar monitor. Bilo mi je malo bed zbog TN ali ipak fino i glatko to izgleda. 

 

Jedini "problem" je, ponekad kad upalim iracing, in monitor OSD refresh rate pokazivac je zaglavljen na 144, ko da freesync ne radi. Problem rijesim gašanjem i paljenjem monitora.

Imam nvidia grafu. Nemam pojma koja je fora s tim.

 

 

lp

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

može preporuka za 27 incha IPS monitor, 1440p, bar 75hz, pozeljno da ima 2 hdmi...i da nije debel i ružan :) Gledao sam AOC q2781pq i razmišljao da ga uzmem ali ne znam je li to pametno pošto je samo 60hz.

 

Budžet i je oko 2500kn, gore dole.

 

Graficka je rx570 4gb trenutno. Upotreba 70% uredski rad, 30% casual igranje.

 

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 10:46 (Penzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Moj rodjak je uzeo AOC q2781pq i on je prezadovoljan. Jedino je mana 60hz ali on svakako ima losiju graficku pa mu nije bitno. Ne znam koji je najpovoljniji trenutno da ima 27 inca, IPS, 1140par i 144Hz i da li ima najavljen neki s tim karakteristikama po normalnoj cijeni

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka 24 inch 144Hz monitora do 2k kuna.
Ima ih gomila u rangu od 1.6k - 2k kuna pa tražim preporuku jer više ni sam neznam što da uzmem a nisam momentalno u prilici ić u neki od dućana i pogledati koji mi paše.
Treba za gaming (csgo, kasnije možda i bf novi ako konačno naprave neki vrijedan igranja)
Nemam pretjeranog iskustva s monitorima samo želim da mi ne izgleda sve isprano i s lošim bojama.
Prije nego krenu postovi "kako ćeš na bf dobit 140 fps-a s tom kantom!!" Ide krajem godine nova konfiguracija.

battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BareVL kaže...

Može preporuka 24 inch 144Hz monitora do 2k kuna.
Ima ih gomila u rangu od 1.6k - 2k kuna pa tražim preporuku jer više ni sam neznam što da uzmem a nisam momentalno u prilici ić u neki od dućana i pogledati koji mi paše.
Treba za gaming (csgo, kasnije možda i bf novi ako konačno naprave neki vrijedan igranja)
Nemam pretjeranog iskustva s monitorima samo želim da mi ne izgleda sve isprano i s lošim bojama.
Prije nego krenu postovi "kako ćeš na bf dobit 140 fps-a s tom kantom!!" Ide krajem godine nova konfiguracija.

 Grafička rx 480 iz potpisa? mislis ici na jacu?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ići će sve novo osim grafe. Tu se još dvoumim Nvidia/AMD. Čekat ću da vidim što novo ima AMD za ponuditi krajem godine.

battlelog: TheAssistantPimp
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BareVL kaže...

Ići će sve novo osim grafe. Tu se još dvoumim Nvidia/AMD. Čekat ću da vidim što novo ima AMD za ponuditi krajem godine.

 Sve su ti to bitni faktori.

Možda da pricekas s kupnjom monitora dok se ne odlucis s kojom grafickom ces ici?

 

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Čekat nemogu treba mi monitor sad a ne za pola godine..
Sad je AMD vjerojatno će i sljedeća biti AMD (ako pitaš zbog freesynca).
Dakle 24 inch 1080p 144hz do max 2k kuna neku preporuku.

battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BareVL kaže...

Čekat nemogu treba mi monitor sad a ne za pola godine..
Sad je AMD vjerojatno će i sljedeća biti AMD (ako pitaš zbog freesynca).
Dakle 24 inch 1080p 144hz do max 2k kuna neku preporuku.

 Vidi jel ti ovo odgovara :

 

https://www.viewsonic.com/eu/products/lcd/VX2458-C-mhd.php

 

Zakrivljen je, mozda ti to nece odgovarati na tu dijagonalu ali sve ostale specke su i vise nego dobre.

Vise manje sve ostale monitore koje gledam su 2000 + kn, osim u slucaju ako zelis TN panel

 

Ako ides TN panelom onda imas dosta veci izbor:

 

Npr ovak nesto : DELL S2419HGF 120 default 144hz oc..

 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nakon sto dilema kupio sam AOC 24V2Q pa da podijelim:

 

Imao sam prije Samsung 2232BW (TN), tako da nisam imao pojma kako izgleda IPS ili VA panel. Uglavnom, IPS glow je real thing. Ne znam koliko to kome smeta, meni ide strahovito na živce. Panel svijetli po kutovima da je milina, najgore dolje desno. Kad se nagneš, to kao da gledaš u reflektore u monitoru. MOžda je za IPS to normalno, nemam pojma. Mislim na sve se navikneš, ali ono, draži mi je bio TN. Druga stvar koja mi smeta je pikselizirana boja, i to: nijanse plave i žute. jednostavno se detektira na npr ikonama od Skype-a/Edgea. Meni je spojen preko Displayporta, nisam probao preko HDMI jer mi treba za TV.

 

Jedinu dobru stvar koju mogu potvrditi je da radi G-sync na ovom monitoru. Limitirao sam u Nvidia inspectoru frameove na 3 manje od def. (60HZ). Jedino što ne radi za sve igre, recimo fortnite koji igra mali ne želi čuti. Takođe smeta za Potplayer kad gledam filmove na plazmi pa palim G-sync samo kad igram nešto.

 

Ne bi ga kupio opet, radije opet TN panel.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gobib kaže...

Nakon sto dilema kupio sam AOC 24V2Q pa da podijelim:

 

Imao sam prije Samsung 2232BW (TN), tako da nisam imao pojma kako izgleda IPS ili VA panel. Uglavnom, IPS glow je real thing. Ne znam koliko to kome smeta, meni ide strahovito na živce. Panel svijetli po kutovima da je milina, najgore dolje desno. Kad se nagneš, to kao da gledaš u reflektore u monitoru. MOžda je za IPS to normalno, nemam pojma. Mislim na sve se navikneš, ali ono, draži mi je bio TN. Druga stvar koja mi smeta je pikselizirana boja, i to: nijanse plave i žute. jednostavno se detektira na npr ikonama od Skype-a/Edgea. Meni je spojen preko Displayporta, nisam probao preko HDMI jer mi treba za TV.

 

Jedinu dobru stvar koju mogu potvrditi je da radi G-sync na ovom monitoru. Limitirao sam u Nvidia inspectoru frameove na 3 manje od def. (60HZ). Jedino što ne radi za sve igre, recimo fortnite koji igra mali ne želi čuti. Takođe smeta za Potplayer kad gledam filmove na plazmi pa palim G-sync samo kad igram nešto.

 

Ne bi ga kupio opet, radije opet TN panel.

 

Nisi čuo za VA panele?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor za oko 1700 kn? Imam ovo šta imam pod  moj pc

24 ili 27" 144hz,šta se tiče panela ,ne razumijem se previše.. ali recimo jako volim amoled kod samsung mobitela..znaci VA panel  je najbliži tome? 

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozz

trebao bi monitor za komp da je od 750 do 850 kn kn a dobar?

full hd naravno

molim pomoc!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
unky kaže...

pozz

trebao bi monitor za komp da je od 750 do 850 kn kn a dobar?

full hd naravno

molim pomoc!

 https://megastore.hr/proizvod/monitor-23-5-samsung-ls24f352fhux-pls-fhd-4ms-vgahdmi-freesync-flickerfree-magicbright-super-slim/

bolje za 850 kn nema PLS je IPS ima i freesync hrvatski dućan besplatna dostava ide i na rate

4 godine
offline
Koji monitor kupiti

IPS, 144hz, 2k, 27"-32",g-sync ili freesync s podrškom za g-sync? da nije preko soma eura haha

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice