Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.427.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

što bi bilo best buy 27", od 1200 - 1500kn,

uglavnom za surfanje,filmove,PES

(dal su samsung zakrivljeni dobri monitori)

 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Dobri su za surfanje, za filmove i za casual igranje, ono što tebi treba.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sta mislis o Aoc G2590Fx? Zapeo mi je za oko jer je najjeftiniji koji je compatibilan s g-sync-om.

Volio bih cuti i misljenje tihih kriticara koji se ne slazu s tvojom preporukom.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cresanin kaže...

Sta mislis o Aoc G2590Fx? Zapeo mi je za oko jer je najjeftiniji koji je compatibilan s g-sync-om.

Volio bih cuti i misljenje tihih kriticara koji se ne slazu s tvojom preporukom.

Zapravo svaki freesync monitor sad radi sa g-syncom, ne mora biti "g-sync compatible" da bi radio, ali ponekad zna doci do nuspojava kao kod npr onog popularnog 32'' AOC-a pa ponekad moras paliti i gasiti monitor da bi g-sync proradio. Ovaj DELL je prilicno nov pa je teze naci iskustva korisnika po tom pitanju, a za AOC-a je vec dosta ljudi na ovom forumu reklo da je zadovoljno njime i g-sync radi bez greske. Ja sam svoje misljenje o tom DELL-u najvise bazirao na izvrsnosti veceg brata, ali citajuci malo dalje izgleda da je on ipak samo osrednja opcija, tako da je AOC ipak sigurnija i mozda cak i bolja opcija.

 

P.S. Ovi "kriticari" su ti moji vjerni pretplatnici koji lijece komplekse tako sto mi daju TD na svaki moj post pa ih slobodno mozes zanemariti. 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam pratio ovu temu nebi li našao neku korisnu preporuku uredskog monitora... Na kraju sam odabrao nešto što se tu nije spominjalo, AOC Q2790PQU i mogu reći da sam zadovoljan. Ima sve što sam tražio, 1440p, 27", IPS sam se na kraju odlučio, dizajn mi je lijep, VESA mount, flicker free...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

A dobro sam si izabrao, iako si mogao uzeti jos bolji za cak 1000kn jeftiniji, na par stranica imas preporuke philipsov model neznam tocno model na mobu sam.

evo ga:

https://www.nabava.net/search.php?q=272B8QJEB

recenzija:

http://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/

lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 14:25 (Stjepanj).
Moj PC  
3 2 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Kakvi su samsungovi monitori..naisao na lc24fg73 za 1700kn u megastoreu..po recenziji bolji panel nego kod aocc24g1..a cijena slicna...kak je va za igranje naspram mog 75 tn?...po jednom revieu ok je za igranje...

 Po meni odlican (c24g1), ghosting niti ne primjecujem jer ga nema. U zadnjih 5 mjeseci mozda 5 puta sto sam bas primjetio, po meni je bolje to nego slika kao u tn ekrana. ps. igram se cijelo vrijeme preko 100 fpsa, gsync radi odlicno od prvog dana 

4 godine
offline
Koji monitor kupiti

https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-led-gaming-monitor-vg245he-610cm-24

 

Jel je ovo dobra kupnja? Na akciji je do ned. Planiram dat za monitor do 1200kn. Treba mi za casual gaming. 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kushmar kaže...

https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-led-gaming-monitor-vg245he-610cm-24

 

Jel je ovo dobra kupnja? Na akciji je do ned. Planiram dat za monitor do 1200kn. Treba mi za casual gaming. 

Hvala :)

 Za iste pare idu 75hz IPS Freesync monitori (ima par modela od LG-a), zašto biš uzimao ovo TN smeće.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 27 inča na FHD rezoluciji nije za svakoga, otići u dućan i osobno provjeriti jel ti paše taj PPI odnosno jel ti slika "prezrnata".

4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Nebi isao preko 24. Znaci trebam IPS FreeSync(posto planiram uzet amd grafu) 75 Hz sa 1ms, valjda, do 1200kn.
Bacam se na googlanje. Hvala na savjetima :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kushmar kaže...

Nebi isao preko 24. Znaci trebam IPS FreeSync(posto planiram uzet amd grafu) 75 Hz sa 1ms, valjda, do 1200kn.
Bacam se na googlanje. Hvala na savjetima :)

 Pusti taj 1ms, to je u većini slučajeva marketing. 75hz = 13ms, tj. nije zahtjevna frekvencija. I 4ms je sasvim ok.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, imate li kakve preporuke za monitor?

Monitor je potreban za raditi color correction, uredivanje fotografija i sl.

Do 1800kn 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 21:41 (Ante321).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ante321 kaže...

Pozdrav, imate li kakve preporuke za monitor?

Monitor je potreban za raditi color correction, uredivanje fotografija i sl.

Do 1800kn 

 za ove pare tesko da postoji bolji:

https://www.nabava.net/search.php?q=272B8QJEB

lp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa, kod velikih monitora npr. 34 incha(gledam AOC, Dell, Benq,Philips itd..) i kod onih koji podržavaju dual input, može li se regulirati rezolucija odnosno omjer za svaki pojedini input?

 

npr. da mi jedan input radi na rezi od 2560*1440 na jednom dijelu ekrana, a drugi input na ostatku rezolucije istovremeno sa istog kompa da bude 880*1440 - pričam o monitoru koji npr ima 3440 x 1440 rezu?

 

 

Thnx unaprijed!

 

 

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 18:12 (MujagaWudakhi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam problem..kupija sam ASUS VG279Q monitor u tia mobiteli..doša mi je prije nekolko dana

Uglavnom sve radi kako treba.FreeSync sa nvidion..panel je brz stvarno..1080p je malo malo za 27 inca i to se primjeti ali ni to mi ne smeta jer sam se naviknija...na žalost im mrtav piksel..toga sam se boja i to mi se dogodilo

mrtav piksel je u desnom kutu doli i jedva se primjeti...ustvari kad igram, gledam video ili film ni ne primjeti,pa cak ni kad surfam jedino ako se namjerno zabuljim doli i trazim ga on se vidi.

slika sam mobom al se nevidi dobro...novi je monitor koji sam iskreno platija 600 ili 700 kuna vise nego sto kosta vani pa me svaka greška koliko god mala bila jako živcira

 

Uglavnom razmisljam da vratim monitor i tražim povrat novca...kolko znam imam pravo ako nisam zadovoljan u roku od kad sam primija monitor 14 dana da ga vratim..što vi mislite i kako biste vi napravili na mom mistu?

 

Znam da ovo nije baš tema za to al ode se svi koji se razumiju u monitore ipak najvise javljaju.Hvala svima koji mogu pomoci savjetom

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako bi me na monitoru nešto smetalo ili bi imao defekt, a imao bi ga pravo vratiti, vratio bi ga.

Jedino ne znam dal možeš odma napraviti i zamjenu.

 

P.S. jesi probao lagano dodirivati ekran na tom mjestu? Ponekad nestanu zaglavljeni ili mrtvi pikseli.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 9:03 (CyberDemonVZ).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
MujagaWudakhi kaže...

Bok ekipa, kod velikih monitora npr. 34 incha(gledam AOC, Dell, Benq,Philips itd..) i kod onih koji podržavaju dual input, može li se regulirati rezolucija odnosno omjer za svaki pojedini input?

 

npr. da mi jedan input radi na rezi od 2560*1440 na jednom dijelu ekrana, a drugi input na ostatku rezolucije istovremeno sa istog kompa da bude 880*1440 - pričam o monitoru koji npr ima 3440 x 1440 rezu?

 

 

Thnx unaprijed!

 

 

 Mozes da, i to ti uglavnom imaju monitori rjeseno samo kroz svoj softver. Znam za LG, za ove druge nisam imao prilike koristiti.

 

U tome softveru od monitora, ti samo izaberes koliko koces "prozora" na glavnom ekranu i na kojim pozicijama unutar ekrana i monitor ti sve sam podesi

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wayto XD kaže...

Imam problem..kupija sam ASUS VG279Q monitor u tia mobiteli..doša mi je prije nekolko dana

Uglavnom sve radi kako treba.FreeSync sa nvidion..panel je brz stvarno..1080p je malo malo za 27 inca i to se primjeti ali ni to mi ne smeta jer sam se naviknija...na žalost im mrtav piksel..toga sam se boja i to mi se dogodilo

mrtav piksel je u desnom kutu doli i jedva se primjeti...ustvari kad igram, gledam video ili film ni ne primjeti,pa cak ni kad surfam jedino ako se namjerno zabuljim doli i trazim ga on se vidi.

slika sam mobom al se nevidi dobro...novi je monitor koji sam iskreno platija 600 ili 700 kuna vise nego sto kosta vani pa me svaka greška koliko god mala bila jako živcira

 

Uglavnom razmisljam da vratim monitor i tražim povrat novca...kolko znam imam pravo ako nisam zadovoljan u roku od kad sam primija monitor 14 dana da ga vratim..što vi mislite i kako biste vi napravili na mom mistu?

 

Znam da ovo nije baš tema za to al ode se svi koji se razumiju u monitore ipak najvise javljaju.Hvala svima koji mogu pomoci savjetom

 

 

Probaj mu ovo pustit na par minuta (ne gledaj u to). Frendu sam sa tim fixao zaglavnjem pixel (zeleni) u roku od 5 minuta, moguce da moze popravit i mrtav pixel.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 12:25 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
hahhaajaads kaže...
Wayto XD kaže...

Imam problem..kupija sam ASUS VG279Q monitor u tia mobiteli..doša mi je prije nekolko dana

Uglavnom sve radi kako treba.FreeSync sa nvidion..panel je brz stvarno..1080p je malo malo za 27 inca i to se primjeti ali ni to mi ne smeta jer sam se naviknija...na žalost im mrtav piksel..toga sam se boja i to mi se dogodilo

mrtav piksel je u desnom kutu doli i jedva se primjeti...ustvari kad igram, gledam video ili film ni ne primjeti,pa cak ni kad surfam jedino ako se namjerno zabuljim doli i trazim ga on se vidi.

slika sam mobom al se nevidi dobro...novi je monitor koji sam iskreno platija 600 ili 700 kuna vise nego sto kosta vani pa me svaka greška koliko god mala bila jako živcira

 

Uglavnom razmisljam da vratim monitor i tražim povrat novca...kolko znam imam pravo ako nisam zadovoljan u roku od kad sam primija monitor 14 dana da ga vratim..što vi mislite i kako biste vi napravili na mom mistu?

 

Znam da ovo nije baš tema za to al ode se svi koji se razumiju u monitore ipak najvise javljaju.Hvala svima koji mogu pomoci savjetom

 

 

Probaj mu ovo pustit na par minuta (ne gledaj u to). Frendu sam sa tim fixao zaglavnjem pixel (zeleni) u roku od 5 minuta, moguce da moze popravit i mrtav pixel.

 Provao sam to...cak sam stavlja posle videa od 2 sata...iskreno ja mislim da je i moj zaglavljen jer nije crn al nemogu ga nikako probuditi.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Ako bi me na monitoru nešto smetalo ili bi imao defekt, a imao bi ga pravo vratiti, vratio bi ga.

Jedino ne znam dal možeš odma napraviti i zamjenu.

 

P.S. jesi probao lagano dodirivati ekran na tom mjestu? Ponekad nestanu zaglavljeni ili mrtvi pikseli.

 Prova sam s youtuba ono minjanje boja jel mislim da je zaglavljhen ne mrtav..i prova samlagano prstom al nije proradilo(malo me i strah stiskat tako da neznam ni dal mogu vise stisnuti)

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dakle i dalje gledam za piknut neki 27-32" monitor, većinom za CAD, dizajn, programiranje, nešto sitno igre i serije...

Pošto trenutno nema forumskog favorita (AOC 32" cq32g1) gledam alternative do max 550€, u uži izbor su mi upali slijedeća 3 modela:

 

1) BenQ EX3203R - sviđa mi se dizajn, sviđa mi se njihov auto brightness managment, po dubini je najmanji što nije na odmet na mom stolu (ali vjerojatno će završit na VESA 100 mountu na zidu). Ne piše koji je panel.

 

2) AOC AG322QC4 - Solidan, lijep, ništa posebno u odnosu na ostala 2. Navodno ima nešto veći dinamički kontrast? (nije prebitno sve i da ima).

 

3) ASUS ROG STRIX XG32VQ - RGB mi nije bitan, freesync samo 1? Ostala 2 imaju 2. Isti panel kao gornji AOC? "Najdublji" - sa stalkom (mali minus) i mrvu skuplji od ostala 2 (bar u alzi).

 

Sve curved 1:1800, svi 144HZ...

Još ima moram garancije provjerit, valjda su i tu isti...

 

https://www.alzashop.com/porovnani.htm?c=WA049o8;WK243w;WT158q4;

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1835b2b3a

U panele (kvaliteta istih) se ne kužim, koji je prema vama najbolji, tj. koji biste vi izabrali?

 

 

1 BenQ EX3203R
0 AOC AG322QC4
0 ASUS ROG STRIX XG32VQ
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Si gledao MSI AG32CQ? samo vele da za Cad neidu bas zakrivljeni ekrani...lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nisam, uzet ću i njega u obzir.
Za zakrivljene i CAD/dizajn sam svašta čitao, neki su oduševljeni, nekima se ne sviđa. Mislim da 1:1800 na 32" ne bi trebao biti problem... No ukoliko ovo čita netko tko je probao neka slobodno podijeli svoje dojmove. Zakrivljeni za CAD i 3ds Max?

 

Edit: taj MSI otpada, ima samo 2g gare, ovi gore 3g.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 10:56 (Dala).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dala kaže...

Nisam, uzet ću i njega u obzir.
Za zakrivljene i CAD/dizajn sam svašta čitao, neki su oduševljeni, nekima se ne sviđa. Mislim da 1:1800 na 32" ne bi trebao biti problem... No ukoliko ovo čita netko tko je probao neka slobodno podijeli svoje dojmove. Zakrivljeni za CAD i 3ds Max?

 

Edit: taj MSI otpada, ima samo 2g gare, ovi gore 3g.

 Da, ja imam 1:1800 na 32" i u 3D modeliranju nema problema, dapače, kad se vratim na ravni monitor mi u očima izgleda iskrivljeno na van.

 

Uopće mi nije jasna ni teorija zašto bi to nekome bio problem.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Izjavis notornu glupost da su ti pravci na ravnom panelu krivi👍svaka cast, i ne pitas se zasto...lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 14:15 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa nakon dugog gledanja u zakrivljeni logično je da mu se ravan čini zakrivljen prema vani dok se oko ne navikne ;)

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dejo74 kaže...

Pa nakon dugog gledanja u zakrivljeni logično je da mu se ravan čini zakrivljen prema vani dok se oko ne navikne ;)

ocigledno kolega nije nikada buljio u zakrivljeni ekran pa ne zna za taj efekt

 

preporuka za zakrivljeni ekran, za sve sto je 32"+ a koristis kao monitor, bilo da je 16:9 ili 21:9, bez obzira na stupanj zakrivljenosti, puno ti je komotnije raditi na tako velikom panelu koji je zakrivljen nego na ravnom

 

predlazem ti da odes do nekog ducana koji ima upaljene monitore tih velicina i sjednes pred njih na udaljenost koju inace koristit, pa ces vidjeti sam da ce ti biti preglednost i glednost ugodnija i lakse na zakrivljenom

Koji monitor kupiti

[DELETED]

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 17:28 (PessimisticallyOptimistic).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice