Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.029
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Dvoumim se između dva monitora Asus VG279Q i AOC 27G2U te bi mi dobro došlo vaše mišljenje, može i nešto treče.

 

U PC-u Koristim R7 1700 i Vega 56

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
death1997 kaže...

Pozdrav,

Dvoumim se između dva monitora Asus VG279Q i AOC 27G2U te bi mi dobro došlo vaše mišljenje, može i nešto treče.

 

U PC-u Koristim R7 1700 i Vega 56

 

Hvala.

 

Definitivno taj asus klik

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
logi510 kaže...

Pozdrav, može preporuka nekog 27" monitora za posao, po mogucnosti iz future posto tamo uzimam sve ostalo.

 

 klik

 hvala na prijedlogu, trenutno imam dell se2717h, jel bolji taj aoc od tog della?

ili cak 31.5" ali se bojim da ce mi bit prevelik, udaljenost s koje gledam je cca 60cm

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok,

 

trebao bi monitor 24 incha. Služio bi za sve pomalo. Za gaming, za obradu fotografija, pa mi je bitan prikaz boja.

Nekako mi se kao prvi uvjet nameće da bude IPS zbog prikaza boja. Gaming je umjeren za gušt tako da ne znam da li mi je presudno 144Hz.

Bilo bi dobro da ima pivot ali nije presudno.

Budget bi bio cca 1500, 1600 kn.

Po ovome što sam pročitao po postovima odabir bi mogao biti AOC 24G2U ili neki Dell U serije?

 

tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tookie kaže...

Bok,

 

trebao bi monitor 24 incha. Služio bi za sve pomalo. Za gaming, za obradu fotografija, pa mi je bitan prikaz boja.

Nekako mi se kao prvi uvjet nameće da bude IPS zbog prikaza boja. Gaming je umjeren za gušt tako da ne znam da li mi je presudno 144Hz.

Bilo bi dobro da ima pivot ali nije presudno.

Budget bi bio cca 1500, 1600 kn.

Po ovome što sam pročitao po postovima odabir bi mogao biti AOC 24G2U ili neki Dell U serije?

 

tnx

 Definitivno AOC 24G2U, IPS i 144HZ 

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ljudi, trebao bih savjet za odabir monitora dijagonale od 24 do 27 inča, neka bude 2K rezolucija, a prioritet je gaming! I čitao sam nešto u vezi panela, navodno je onaj TN panel najbolji za gaming. do 2500 kn. Pošaljite više prijedloga slobodno ako su svi 'tu negdje'.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako hoces TN do te love imas Dell S2719DGF za 3k kuna vec imas IPS 1440p 144Hz

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ljudi, imam normalan ps4 pa me zanima koji monitor biste preporučili za njega

Budžet 2750kn, može i manje, ali više teško.. :/

 

Hvala

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz,

Kupio sam novo racunalo:

ryzen 5 3600

asus rog strix 5700 xt

16gb ddr4

 

 

trebam novi monitor koristio bih ga za:

gaming  novi cod mw----tu i tamo neki battle royale---

 

dakle ne mislim nadograđivati konfu sigurno 2-3 god, dakle FHD?144 hz

Ne znam dali da uzmem FHD velicinu 27 ili 24? zakrivljeni ili ne?

takoder nisam siguran dal da uzmem VA ili Tn panel

monitor mi mora imat opciju da povisim/spustim zaslon.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/monitor-dell-s2419hgf-24-fhd-1920x1080-1ms-dp-350cd-2xhdmi-pivot-144hz-amd-freesync-gaming/91739  ? 

 

https://www.svijet-medija.hr/art/monitor-aoc-c27g1-27-fhd-1ms-vga-2xhdmi-dp-freesync-led-va-144hz-gaming-zakrivljeni/90188  ?

 

Moze vase preporuke/misljenja

 

Hvala.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:13 (Rogati).
 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...

Sto se tice prvog monitora namjenjenog za gaming ako ti se ne zuri pricekaj LG 27GL850-B, koliko vidim trebao bi kad stigne biti u EU raspoloziv na alzi.

 

Na amazon.comga vec ima i tamo je oko 330$ pa bi trebao doci oko 3000kn i li koju stoticu vise kad stigne. Krivo sam vidio ovaj dio, cijena ce mu biti 500$, sto je oko 5000kn.

Evo ti i recenzija 

 

Za ovaj drugi nek ti kolege pomognu posto ove non-gamer toliko ne pratim. Znam za q3279vwfd8, on bi ti bio savrsen za ovo sto si naveo. Jedini problem je sto je on 32'', a pretpostavljam da ih zelis drzat jedan do drugog pa bi skupa malo cudno izgledali...

 

edit: Imaj u obziru da ce ti za ovaj prvi trebati puno jaci gpu nego ovaj iz potpisa.

 

 

 

Kaj točno taj LG ima bolje od Acer nitro XV272UP koji je po svemu sudeći 1000-1500kn jeftiniji? Nije retoričko pitanje.

 

Inače, vrlo im je sličan i Gigabyte Aorus AD27QD, ali isto je pitanje što dobiješ za 1000kn više u odnosu na Acer. Ledice od iza?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 11:38 (wukonja).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
wukonja kaže...

 

 

 

Kaj točno taj LG ima bolje od Acer nitro XV272UP koji je po svemu sudeći 1000-1500kn jeftiniji? Nije retoričko pitanje.

 

Inače, vrlo im je sličan i Gigabyte Aorus AD27QD, ali isto je pitanje što dobiješ za 1000kn više u odnosu na Acer. Ledice od iza?

 Osim izgleda, nista, uzme se najeftiniji!

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovo je tablica usporedbe koju sam napravio.

 

Koristio sam reviewe s rtings.com i displayninja.

 

LG rtngs

LG ninja

 

Acer rtngs

Acer ninja

 

Aorus rtngs

Aorus ninja

 

S time da je jedini ozbiljniji downside Acera to što navodno ima dosta loš quality control pa ih mnogo dođe s groznim BLBom ili IPSglowom ili pak s mrtvim pixelima pa je zapravo savjet da se njega uzme, ali u dućanu koji ima dobru politiku povrata:

 

  • It would be a great budget alternative, however, it has bad quality control regarding IPS glow and certain flickering issues. Consider it only if the seller has a good return policy
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 12:59 (wukonja).
 
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
wukonja kaže...

 

Kaj točno taj LG ima bolje od Acer nitro XV272UP koji je po svemu sudeći 1000-1500kn jeftiniji? Nije retoričko pitanje.

 

Inače, vrlo im je sličan i Gigabyte Aorus AD27QD, ali isto je pitanje što dobiješ za 1000kn više u odnosu na Acer. Ledice od iza?

 Ja sam cijenu okvirno napisao posto se najavljuje 500$ vani, bas gledam taj aorus je 4500kn kod nas, a na amazonu je oko 530$ pa ce i lgu vjerovatno biti slicna cijena. Najveca razlika izmedu lga i ta dva monitora je sto lg ima panel koji je po pitanju response tajma na razini najboljih tna, dok standardni ips paneli znaju imati problema sa ghostingom (doduse ne u mjeri kao va paneli).

 

Eto primjerice taj gigabyte ima average response time 8,41ms dok je za 144hz potreban response time ispod 6,94ms da ne bi bilo ghostinga.

 

 

Da stvar bude gora taj average response time zna pokazati stanje bolje nego sto ono zapravo je posto je on zbroj svih tranzicija, a primjerice 20-30% njih moze biti debelo preko 6,94ms koliko je potrebno da se bi vidio ghosting pri 144hz. Ovdje imas takav primjer ips monitora koji ima average response time 6,39ms, dok se na tablici na 3:35 vidi da hrpu tranzicija ne moze napraviti ispod 6,94ms.

 

 

Posto ce cijena tom gigabyte i lgu biti slicna tu se nema sta razmisljati koji uzeti. Acer je jeftiniji oko 500kn, ali posto takoder ima obicni ips panel treba videjti kako se ponasa. Nadajmo se samo da nema mane kao njegov brat vg27up jer ovo je iskustvo jednog formuasa koji ga je koristio

 

Djozaa kaže...

 uf, imao sam nitro vg27up, proplakao sam koliko su me pekle oci od glowa, a da ne pricam na sta je taj ekran izgledao od strane back light bleed .

 

 

 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa,

 

ima li netko iskustva s AOC C27G1? 27'' 1080p 144hz VA curved

Rado bih saznao i za vaše alternative za 27'' 144hz

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CelticFrost kaže...

Pozz ekipa,

 

ima li netko iskustva s AOC C27G1? 27'' 1080p 144hz VA curved

Rado bih saznao i za vaše alternative za 27'' 144hz

 

Klik

4 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam kupio LG-a i zadovoljan sam. Za moje potrebe i prelazak sa 20" na 24" ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Planiram uzet ovaj monitor https://us.aoc.com/en/gaming-monitors/cq27g1. Ima li  sta bolje ispod 2000kn?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
JohnnyBlaze kaže...

Planiram uzet ovaj monitor https://us.aoc.com/en/gaming-monitors/cq27g1. Ima li  sta bolje ispod 2000kn?

 Mislim da je Linus napravio review, za te pare tesko da ces bolji naci.

everyday i'm shuffling...
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

U nedoumici sam između 1080p i 1440p monitora (144hz naravno) dijagonale 27 ili 32 inča, vjerojatno će odabir pasti na AOC 27 ili 32G1.

 

Kupujem novu konfu s 5700 XT grafom koja u 1080p rezoluciji tjera igre poput Metro Exodus, Tomb Ridere, Gears Of War, BF:V preko 100 fps-a, no u 1440p rezi jedva 70-80fps, što je mala razlika od toga što dobivam sa sadašnjim Benq-om 1920x1080p 60hz i čini mi se premali 'skok.'

 

Prema tome mišljenja sam da mi nabava 1440p monitora se ne isplati (s grafom 5700xt), jer, iako sam sve ove igre odigrao i ne mislim ih opet prelaziti više u budućnosti, pretpostavka je da svaka nova zahtjevna igra koja će se pojaviti sigurno će bolje izgledati, enginei će biti nadograđeniji i u 1440p rezoluciji će prema tome dati sve manje fps-a, 70, pa 60, pa 50 pa će 144hz monitor neće imati smisla. S druge strane ako ostanem kod 1080p monitora, jedini benefit kupnje novog će mi biti 144hz kad sam sad zaključan na 60, a dijagonala će biti ista.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 18:27 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dupein kaže...

U nedoumici sam između 1080p i 1440p monitora (144hz naravno) dijagonale 27 ili 32 inča, vjerojatno će odabir pasti na AOC 27 ili 31G1.

 

Kupujem novu konfu s 5700 XT grafom koja u 1080p rezoluciji tjera igre poput Metro Exodus, Tomb Ridere, Gears Of War, BF:V preko 100 fps-a, no u 1440p rezi jedva 70-80fps, što je mala razlika od toga što dobivam sa sadašnjim Benq-om 1920x1080p 60hz.

 

Prema tome mišljenja sam da mi nabava 1440p monitora se ne isplati (s grafom 5700xt), jer, iako sam sve ove igre odigrao i ne mislim ih opet prelaziti više u budućnosti, pretpostavka je da svaka nova zahtjevna igra koja će se pojaviti sigurno će bolje izgledati, enginei će biti nadograđeniji i u 1440p rezoluciji će prema tome dati sve manje fps-a, 70, pa 60, pa 50 pa će 144hz monitor neće imati smisla. S druge strane ako ostanem kod 1080p monitora, jedini benefit kupnje novog će mi biti 144hz kad sam sad zaključan na 60, a dijagonala će biti ista.

 

Svakako uzmi aoc cq32g1, uvijek možeš smanjiti resolution scale ako želiš više fps-a. Sa 1080p monitorom ne možeš ništa, a dosaditi će ti ta rezolucija. Ovako bar imaš opcije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

I igre na 1440 na manjim detaljima ce bolje izgledat nego na 1080 na max

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...

 

Svakako uzmi aoc cq32g1, uvijek možeš smanjiti resolution scale ako želiš više fps-a. Sa 1080p monitorom ne možeš ništa, a dosaditi će ti ta rezolucija. Ovako bar imaš opcije.

 Ako ce raditi resolution scale onda mu nikako nije pametno ici na 32'' jer ppi na toj rezoluciji na 1080 je uzas...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dosta sam čitao iskustva drugih na redditu i većinom slika ne izgleda ugodno kad se spusti s 1440p na 1080p, na 32 inča još gore, postaje zrnata i to.

 

A kresanje detalja na 1440p neću ni pomisliti jer uvijek želim kao dosad igrati na ultra s antialiasingom (sad imam 27" i GF gtx1060 6GB)

 

Izgleda da se radije držim dobrog starog FullHD-a i kupim istu dijagonalu, ali s 144hz za nadolazeće igre.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kresanje detalja nekad ima jako maleni vizualni udar, a moze se dobiti 20-40% vise fpsa pa si razmisli o tome.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kao sto je kolega vec rekao, bolje 1440p sa malo manjim detaljima nego 1080 na max. To sto ti zelis samo ultra sa aa ti je samo psiholoski, na vecim rezolicijama ionako treba puno manji aa a on ima najvise utjecaja na perf.

A ta grafa je za velik broj igra ok za 1440p 144hz, za neke nije al ono, ovisi sto igras.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vidim da se stijepanj ne slaze samnom oko rezolucije..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ok, idem onda napokon na 32 inčni 1440p pa ću skresati AA u igrama

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitori su sada dobar izbor za ove dolje navedene uvjete?

- 1440p

- 144Hz

- VA ili IPS

- 27" ili veće, manje od 34"

- FreeSync

- cijena što manja to bolje, a maksimum možda 4500 Kn s tim da bih radije ispod 3000 jer onda može jača grafička (4500 navodim zbog nekih Gigabyte Aorus monitora)

 

LG 32GK650F? Samsung LC27JG50QQUXEN (27" JG50)?

Koji su još dobar izbor?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj samsung ti nema freesync

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Taj samsung ti nema freesync

 Upravu si. Tim s Hardware Unboxed ga je spominjao u starijem videu jednom pa sam ga proučavao i totalno mi promaklo da nema.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice