Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ljudovi,

 

iz znatiželje sam malo gledao po trgovina i naletio sam na dva koja su me zaintrigirala.

DELL Alienware AW2518HF  i SAMSUNG LC27JG50QQUX. Valjaju li išta? Vidim da je Samsung hvaljen, no kako vam se čini Dellov? Dell mi je zanimljiv jer je 240 hz, ima freesync i koliko vidim ljudi ga hvale. Mali "problem" je TN panel i što je 24". Samsungov je veći (27") i ima IPS panel što mi je nekako privlačnije. Nije mi hića novi monitor, no kad već kupujem novi komp odlučio sam i pogledati monitore. Trenutno imam neki AOC 24" i ne mogu se požaliti, no zašto ne pogledati mogu li uzeti nešto bolje. 

Možda sitničarim oko panela, i nisam siguran da li bih primjetio neku razliku između IPS, TN i VA panela jer se ne bavim nekim grafičkim poslom i ne gledam filmove na kompu (spojim na TV sve). Bavim se prevođenjem tako da mi kvaliteta boje nije nikako presudna za posao. Igre igram totalno casual pa se ni ne mogu nazvati nekim gejmerom da opravdam da mi baš treba 240hz. 

Imate li neku preporuku za cca 2500 kn monitor koji bi mi odgovarao? 

 

Monitori u pitanju:
https://www.links.hr/hr/monitor-25-dell-alienware-aw2518hf-amd-freesync-240hz-1ms-400cd-m2-1000-1-crni-100300211

https://www.links.hr/hr/monitor-27-samsung-lc27jg50qqux-144hz-4ms-250cd-m2-3-000-1-zakrivljeni-crni-100300389

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Pande kaže...

Samsungov je veći (27") i ima IPS panel 

 

Nije IPS nego je VA, ali veci je problem sto nema Freesync a danas kupovati monitor bez freesynca (pogotovo za te pare) nema smisla.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Pande kaže...

Samsungov je veći (27") i ima IPS panel 

 

Nije IPS nego je VA, ali veci je problem sto nema Freesync a danas kupovati monitor bez freesynca (pogotovo za te pare) nema smisla.

 Onda sam zabrijao i zbrzao. Hvala ti.

Imaš možda neku preporuku?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Pande kaže...

Samsungov je veći (27") i ima IPS panel 

 

Nije IPS nego je VA, ali veci je problem sto nema Freesync a danas kupovati monitor bez freesynca (pogotovo za te pare) nema smisla.

Je pa da, ja ga imam pa mi je bolje kad je iskljucen...

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Je pa da, ja ga imam pa mi je bolje kad je iskljucen...

 

tako ti je kriv što imaš nvidiu 

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Onda il ti monotor ne podrzava addaptive sync kako spada ili si jebeno corav...
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 23:46 (DonOscar).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

uzeo sam danas ovaj monitor Acer 24" Nitro VG240Ybmiix buni me to sta ima 2 hdmi ulaza zbog cega su tu? kuzim ovaj 1 al drugi mi nikak nejde u glavu zas je tu pa ne spaja se monitor s 2 hdmi ulaza bgt please help...

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Da spojis i konzolu na njega? Laptop? Drugi PC?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
geek_boy kaže...

uzeo sam danas ovaj monitor Acer 24" Nitro VG240Ybmiix buni me to sta ima 2 hdmi ulaza zbog cega su tu? kuzim ovaj 1 al drugi mi nikak nejde u glavu zas je tu pa ne spaja se monitor s 2 hdmi ulaza bgt please help...

Zasto ne bi bio, cim vise konektora to bolje. Moze se spojit vise uredjaja na monitor, nego kakva ti je slika?? Mene isto interesira. Izgleda jako primamljivo, ali se internet zali na IPS glow, backlight bleed i sporu matricu (HWunboxed, iako pise 1ms), dok je nekima oke.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti
tek sam ga danas kupil a nemam sad vremena testirat cini mi se nebo i zemlja sa 15 inca lcd monitor upgrade malo dok se naviknem pa cemo videt
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Aha, ne trebas nist testirat, javi slobodno dojmove kad se naviknes malo.

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

 

Najveci problem tog monitora je ovo na 3:32

 

 

Ali opet zato je i cijena takva kakva je

14 godina
offline
Koji monitor kupiti
nemam problema sa pikselizacijom plave boje
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, dosta su napali monitor na toj recenziji. Moje misljenje je da su radi tog false marketinga s 1ms isli testirati da dokazu koliko je sporiji, ali realno svaki monitor u tom rangu nema neki super brzi IPS panel te ima pretpostavljam jednaku kvalitetu slike. Onda su usput nasli dodatne mane ili mušice, kako za koga. Ono kaj mene muci je Acerov quality control, pogotovo u jeftinijem rangu. Ne kuzim zakaj hrpa konkurentnih VA monitora u tom pa i skupljem rangu ima zakrivljen ekran :/

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko vrijedi polovni Aorus AD27QD 27 zoll ips 144hz ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
geek_boy kaže...
nemam problema sa pikselizacijom plave boje

 

Prije bi rekao da ju ne vidis, kao sto si i sam rekao presao si sa 15" lcd-a, taman da si uzeo najgori 24" monitor na rtzistu bio bi ti upgrade

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
geek_boy kaže...
nemam problema sa pikselizacijom plave boje

 

Prije bi rekao da ju ne vidis, kao sto si i sam rekao presao si sa 15" lcd-a, taman da si uzeo najgori 24" monitor na rtzistu bio bi ti upgrade

 pa nemam monitor na 10 cm pred sobom da mi smeta ako i primjetim....

Samobor je lepa varoš
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa, imam nekakav kod od 10% za ekupi + 10% na master pa bi si kupio neki veći monitor. 

 

Uzeo bi Q3279VWFD8, ali vidim da ga nema na ekupi. Moje pitanje je: valja li ovaj Philips zakrivljeni monitor  ?

 

Ako ima neki bolji za tu cijenu, slobodno preporucite. Svejedno mi je je li FHD ili QHD, bitno mi je  da ima Freesync i 75 hz

 

Trenutno imam GTX 970, ali planiram uskoro ici na GTX 1660TI ili RTX 2060.

 

Hvala svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Onda il ti monotor ne podrzava addaptive sync kako spada ili si jebeno corav...

Ne nego mi je tearing nebitan, a postavke uvijek stavim tako da imam lockan framerate...

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

dal je tko pratio black friday prosle god i akcije na monitore? dal budu poveci popusti ili?

u planu je drugi monitor, cisto pomocni, ne gejmerski. trenutno imam dell se2416h, 24'' i nesto bi slicno tom, ako bi 27'' uletilo jeftinije super...

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa  evo mene opet

 

Još muku mučim oko izbora monitora...

 

Prvo sam skoro kupio Aoc 32'' pa sam ga vidio i pre velik je.. Sad razmišljam o 27'' ali bi 1440p i 144Hz i opet tražim i tražim i naletim na ovaj...

nije 1440p ali...

 

https://www.hgshop.hr/monitor-rampage-bright-rm-68-27-144hz-1ms-hdmi-dvi-dp-amd-freesync-zakrivljeni/proizvod/245568

 

Da li se tko susreo sa ovim čudom? Koja je to marka? Specifikacija je ok? Da, ne ? Iskustva?

Nisam našao na forumu ništa 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 18:16 (PuXhc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne postoji preveliko, naviknes se jako brzo vjeruj mi. Imao sam 27 pa presao na 32, ne bih se nikad vratio a sjedim jako blizu monitora. Lijepo popuni vidno polje skoro i odlicno je.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sad imam 22'' 

Ogromna je razlika..

Volio bi da mogu isprobati negdje dan dva pa da odlučim dal je ok ili ne.. Ovako u Linsku sam ga spustio na stol i probao nekako improvizirat svoj stol i udaljenost..

Šta se više informiram više se gubim i dvoumim, troumim 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ljudi,

 

Zelio bi uzeti 1440p 144hz sa 5700xt. Posto ta graficka ne bude mogla gurati sve igre na 144+FPS, da li je moguce zakljucati FPS na nize, npr 100? Cuo sam da se vidi stutter ako imas manji FPS nego sto monitor moze prikazat. Nikad imao il' vidio monitor iznad 60 hz pa se prvo zelim malo posavjetovati.

 

Trenutno imam 32" 1440p i 25" 1080p (kojeg bi zamijenio sa 27" 1440p 144hz).

 

Isto tako me zanima da li je netko koristio 60hz u kombinaciji sa 144hz monitorom. Pitam jel svugdje vidim da kad netko uzme 144hz, vise ne moze na 60hz... Pa me zanima da li je cudno gledati 60hz i 144hz. Primarno bi koristio 27' 144hz, za posao (3d grafika) i igre. A 32" 60hz bi koristio kao dodatan monitor (vertikalno), gledanje videa i web stranica, dok radim na 27".

 

Jakovp kaže...
Ne postoji preveliko, naviknes se jako brzo vjeruj mi. Imao sam 27 pa presao na 32, ne bih se nikad vratio a sjedim jako blizu monitora. Lijepo popuni vidno polje skoro i odlicno je.

Slazem se. 32" nije preveliko, ali isto tako mislim da nije bas zgodno kombinirati 32" uz jos jedan monitor. Ja imam 32+25 i mislim da bi rade imao jedan puno siri ili barem 16:10 sa tim 32".

Ugl, 32" je super za igre i bilo sta.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 11:38 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
FPS se može lockati sa MSI afrerburnerom npr. ali predpostavljam da si mislio "zaključati refresh", jer, ako grafička ne može gurati 144 FPS, nego npr 125, zašto bi ga onda još smanjio na lock 100 fps?
Ugl. Da pojednostavim, freesync monitori sinkroniziraju svoj refresh sa in game fps-om u realnom vremenu, tako da nema screen tearinga.
Luc
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
tigerija kaže...

Bok ljudi,

 

Zelio bi uzeti 1440p 144hz sa 5700xt. Posto ta graficka ne bude mogla gurati sve igre na 144+FPS, da li je moguce zakljucati FPS na nize, npr 100? Cuo sam da se vidi stutter ako imas manji FPS nego sto monitor moze prikazat. Nikad imao il' vidio monitor iznad 60 hz pa se prvo zelim malo posavjetovati.

 

Trenutno imam 32" 1440p i 25" 1080p (kojeg bi zamijenio sa 27" 1440p 144hz).

 

Isto tako me zanima da li je netko koristio 60hz u kombinaciji sa 144hz monitorom. Pitam jel svugdje vidim da kad netko uzme 144hz, vise ne moze na 60hz... Pa me zanima da li je cudno gledati 60hz i 144hz. Primarno bi koristio 27' 144hz, za posao (3d grafika) i igre. A 32" 60hz bi koristio kao dodatan monitor (vertikalno), gledanje videa i web stranica, dok radim na 27".

 

 

 

 Danas ti vecina 144hz monitora ima freesync koji sluzi bas zato da ne bi imao tearing i stutter ukoliko ti fps nije zakljucan na tih 144 fpsa. Ugl nemas straha sa time ako uzmes freesync monitor na kojima danas sync radi i sa nvidia i amd karticama.

 

Nece te oci boljet ili tako nesto slicno ako budes koristio u isto vrijeme 60hz i 144hz monitor, medutim kad se naviknes igrati na 144hz tesko ces se vratit na 60hz gaming posto ce ti sve izgledati kao da steka i stuttera...

 

Posto ces ga koristiti za 3d grafiku gdje pretpostavljam da su ti boje vazne najbolje bi bilo ici na ips panel, ali su oni i najskuplji, do koje cijene si spreman ici?

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
PuXhc kaže...

Pozdrav ekipa  evo mene opet

 

Još muku mučim oko izbora monitora...

 

Prvo sam skoro kupio Aoc 32'' pa sam ga vidio i pre velik je.. Sad razmišljam o 27'' ali bi 1440p i 144Hz i opet tražim i tražim i naletim na ovaj...

nije 1440p ali...

 

https://www.hgshop.hr/monitor-rampage-bright-rm-68-27-144hz-1ms-hdmi-dvi-dp-amd-freesync-zakrivljeni/proizvod/245568

 

Da li se tko susreo sa ovim čudom? Koja je to marka? Specifikacija je ok? Da, ne ? Iskustva?

Nisam našao na forumu ništa 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ja imam taj Aoc 32" i Aoc 27" na Full HD rezi. Vjeruj mi, puno teze sam se naucio na ovu FULL HD rezu na 27" monitoru nego na velicinu ovog drugog. U windowsima se bas vidi pixelizacija.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na odgovoru

Koliko Hz ti je 27"?

Aoc 32" ti je 1440p 75Hz ?

Jesi li zadovoljan? Kakav je za igre i multimediju?

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
PuXhc kaže...

Hvala na odgovoru

Koliko Hz ti je 27"?

Aoc 32" ti je 1440p 75Hz ?

Jesi li zadovoljan? Kakav je za igre i multimediju?

 32" je  AOC Q3279VWFD8

 27" je AOC C27G1

 

A ja sam zadovoljan, iako moram reci da nisam prezahtjevan korisnik. Igre switcham malo jednog, malo drugog, ovisno sta igram :) Nemam nekih zamjerki, meni su oba super. Sta se tice velicine, 32" na prvu stvarno izgleda ogromno + default postavke windowsa na tom monitoru su mi bile katastrofa. Mislim na izgled, velicinu ikona, prozora i slicno. Znaci opcija "Change the size of text, apps, and other items" mi je bila na 200% recomended. To mi je bilo previse, sve je bilo ogromno. Smanjio na 100% i sad je genijalno, bar meni. 

 

I da, zaboravio napomenit. Da moram birat, da mogu imat samo jednog od ova dva, odabrao bi 32". Ovaj manji mi u winsima stvarno previse umara oci. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 22:19 (gargo).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice