Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
wiksi94 kaže...
ibme74 kaže...

144hz ti je jedino za gaming

 Tko pita ne skita , neki tu tvrde da se 144hz osjeti već u pokretima miša, a u Bugu tvrde da se na mobitelima primjeti razlika između 60 i 90 herza (u recenziji One Plus 7 mobitela)

Vrlo jasno se vidi razlika i izmedju 60 i 75hz. Al to je vrlo individualno, ima ih sta ne vide razliku ni izmedju 30 i 60fps-a.. 

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima nadam se da nisam pogrijesio temu ovako imam neka pitanja oko monitora i graficke odnosno spajanja monitora dvi na graficku dvi-i.

Tj.mogu li ikako spojiti ovaj monitor na svoju grafu bez adaptera znaci Dvi na Dvi-I.


Grafa:

Vtx radeon hd 7870 black edition specs:
ModelVX7870 2GBD5-2DHV3E
Graphics EngineRADEON HD 7870
Video Memory2GB GDDR5
Memory Interface256bit
DirectX® Support11.1
Bus StandardPCI Express 3.0
Core Speed925 MHz (975MHz Boost)
Memory Speed1500 MHz (6.0 Gbps)
VGA Output---
TV Output---
DVI OutputDL-DVI-I *1
HDMI SupportHDMI *1
DisplayPort SupportMINI DisplayPort *2
Minimum System Power Requirement500W

 

Monitor::SAMSUNG S22E450BW
Specs:
VELIČINA: 22"

TIP PANELA: LED backlight LCD/TFT activ matrix

REZOLUCIJA: 1680x1050

ODZIV: 5ms

KONTRAST: 1000:1

OSVJETLJENJE: 250cd/m2

KUT VIDLJIVOSTI: 170°/160°

KONEKTORI: VGA, DVI

 

Brine me sto mi je grafa DVI-I,a monitor DVI jel moze kabal odnosno adapter od monitora DVI - DVI-I spojiti bez adaptera ako bi netko mogao bolje objasniti/odgovoriti dali bih mogao bez ikakvih dodatnih prikljucaka spojiti odnosno da netko od vas ko bolje zna pogleda sliku od monitor konektora i sliku od konektora graficke pa da mi odogovori puno bi mi znacilo.
Velika hvala zivili.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
To ti je kompatibilno.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, hitno bi trebao neki 1080p monitor do nekih 1500 kn. Glavna primjena je gaming. Molim vas preporuke. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mile 20th1 kaže...

Pozdrav, hitno bi trebao neki 1080p monitor do nekih 1500 kn. Glavna primjena je gaming. Molim vas preporuke. 

 

Klik

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako može preporuka za gaming monitor do nekakvih 2000 2500 kuna. Preferirao bi 144 hz te dimenzije 24-27 inča. 

Nisan baš fan zakrivljenih monitora pa ako nije problem njih bi zaobišao.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sačekaj da stigne AOC 27G2U ili imaš ovaj Dell koji je 1440p ali je TN matrica

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 18:13 (ibme74).
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kakav je Acer KG251QF? Najradije bi iša na 27 inča al u ovom cjenovnom rangu vidim da su svi skoro 1920 1080 šta mi se pari mala rezolucija za te dimenzije

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzmi preko webshopa pa vrati u roku 14 dana ako ti se ne svida, ja znam da vise nema  ansesda bi uzeo 24" monitor bez obzira na rezu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 18:21 (ibme74).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kvalitetan monitor za svakodnevni rad ( web, tablice, pokoja teh. shema, youtoube,  povremeno strategija... )...nešto kao

 

https://www.alzashop.com/24-eizo-flexscan-ev2451-bk-d4725652.htm .....uz to neki Dell ...svaka sugestija je dobro došla... :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
tomekbeli420 kaže...

imam neki shit trenutno, nikada nisam imao brzi TN pa onda će mi ovo valjda biti dobro

 

uzet ću ga, javim se sa iskustvima kad dođe i kad ga isprobam

 Evo stigao ovaj novi aoc 24g2u prije 3 dana, moram reći da sam jako zadovoljan

although ne znam jer to zato što nikada nisam prije gledao 144hz monitor pa se nisam naviknuo (ako to uopce ima veze s tim), al imam osjećaj ko da je lagani motion blur prisutan

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
To je tzv ghosting i dogada se kad je panel pre spor tj nema dovoljno dobar response time za vrtit neku frekvenciju, u tvom slucaju tih 144hz. Pronadi u postavkama "overdrive" pa ga postavi na neku visu vrijednost i vidi da li ce biti bolje.
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Planiram u dogledno vrijeme uzeti 2 monitora jer uzimam PC i mičem se sa laptopa.

 

Ne razumijem se previše u monitore, ali u ono što se razumjem i što znam da želim je ovo:

 

Za glavni monitor, Specifikacije:

 

- 27", 2560x1440, 100Hz+

- dobre kutove gledanja (znači vjerojatno IPS panel)

- response time ispod 5ms zbog gaminga

- freesync koji podržava GSync

- želim dobre, ne isprane boje

- 300+ nit svjetlina

- što manji white bleed

 

Namjena: gaming, ali i primarni ekran za filmove/serije/posao. Znači high end monitor.

 

Našao sam ovaj LG 27GL850, ali nisam siguran jel ima što bolje?

 

Sporedni monitor:

 

27", 2560x1440

- IPS panel

 

Koristiti će se za dodatne Chrome prozore, chatove, mailove. Znači ne mora biti high end, ali bi da odgovara veličinom gore navedenome.

 

Budžet idealno do 10,000kn za oba, može i nešto više ako ne kupujem maglu. 

Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sto se tice prvog monitora namjenjenog za gaming ako ti se ne zuri pricekaj LG 27GL850-B, koliko vidim trebao bi kad stigne biti u EU raspoloziv na alzi.

 

Na amazon.comga vec ima i tamo je oko 330$ pa bi trebao doci oko 3000kn i li koju stoticu vise kad stigne. Krivo sam vidio ovaj dio, cijena ce mu biti 500$, sto je oko 5000kn.

Evo ti i recenzija 

 

Za ovaj drugi nek ti kolege pomognu posto ove non-gamer toliko ne pratim. Znam za q3279vwfd8, on bi ti bio savrsen za ovo sto si naveo. Jedini problem je sto je on 32'', a pretpostavljam da ih zelis drzat jedan do drugog pa bi skupa malo cudno izgledali...

 

edit: Imaj u obziru da ce ti za ovaj prvi trebati puno jaci gpu nego ovaj iz potpisa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 21:35 (DonOscar).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
To je tzv ghosting i dogada se kad je panel pre spor tj nema dovoljno dobar response time za vrtit neku frekvenciju, u tvom slucaju tih 144hz. Pronadi u postavkama "overdrive" pa ga postavi na neku visu vrijednost i vidi da li ce biti bolje.

 Već mi je na strong, al i dalje primijetim

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
tomekbeli420 kaže...

 Već mi je na strong, al i dalje primijetim

 Probaj onda spustit za jedan, jer u vecini slucajeva kod najviseg levela overdrajva dolazi do overshoota tj inverted ghoositnga.

4 godine
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Sto mislite o ovom za te pare ? Link

 

75hz, sync, 24", flicker free

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Treba mi monitor 144 hz (1ms pozeljno) do 3500kn. TN IPS VA vi mi predlozite ,nije mi za pro igranje vec onako gustanje.Ryzen5 3600+Rtx2060 8gb je konf. Preferiram 27" ali ako imate i nesto drugo za preporucit slobodno.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
tomekbeli420 kaže...

 Već mi je na strong, al i dalje primijetim

 Probaj onda spustit za jedan, jer u vecini slucajeva kod najviseg levela overdrajva dolazi do overshoota tj inverted ghoositnga.

 jesam, i dalje je isto

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
kristian0089 kaže...

Treba mi monitor 144 hz (1ms pozeljno) do 3500kn. TN IPS VA vi mi predlozite ,nije mi za pro igranje vec onako gustanje.Ryzen5 3600+Rtx2060 8gb je konf. Preferiram 27" ali ako imate i nesto drugo za preporucit slobodno.Hvala

 Evo jedan od hitova u zadnje vrime, ustedis 1000kn usput.

 

dell-s2719dgf-monitor-cijena-tn-27-16-9-70110591

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...
wiksi94 kaže...
ibme74 kaže...

144hz ti je jedino za gaming

 Tko pita ne skita , neki tu tvrde da se 144hz osjeti već u pokretima miša, a u Bugu tvrde da se na mobitelima primjeti razlika između 60 i 90 herza (u recenziji One Plus 7 mobitela)

 Naravno da se osjeti pri samome micanju miša, recimo kad scorlaš mišem tipa na forumu slika se pomiče prefluidno, nakon 144hz kad odem kod kolege koji ima 60hz povraća mi se od samog mrdanja mišem po windowsu koliko djeluje sve štekavo, jednostavno kad jednom pređeš na 144hz nema nazad :D

 itekako, ja primjetim razliku izmedju 60hz i 70hz u igrama kad klokam svoj monitor

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Onda je ocito problem u presporom panelu... Kad nesto zvuci predobro tj 144hz ips 1080p po cijeni tna istih spec, onda se postavlja upitnik (koji sam osobno postavio, ali su mi forumske neznalice dale td) , problem je ocito da se za malo ne moze dobiti puno...
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, može preporuka nekog 27" monitora za posao, po mogucnosti iz future posto tamo uzimam sve ostalo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, može preporuka za neki monitor 25" ili 27", 144hz pa do 240hz namjenjen za gaming, ali i posao. Trenutno imam Samsung 24" FullHD 60Hz", ali on ce mi biti kao sekundarni.

Do nekih 2500-3000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
logi510 kaže...

Pozdrav, može preporuka nekog 27" monitora za posao, po mogucnosti iz future posto tamo uzimam sve ostalo.

 

 klik

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Planiram kroz 5-6 mjeseci kupiti novi PC primarno za gaming, ali mi već sada treba novi monitor jer je trenutni počeo zezati. Ideja je da monitor bude 27" ili veći, 1440p/75Hz, IPS te da ima odziv od 5ms ili manje. Trenutno bih ga koristio u 1440p za web browsing (ako je moguće budući da imam AMD R9 270) te u 1080p za igre.

Sve te zahtjeve zadovoljava AOC Q3279VWFD8 i to za cijenu od otprilike 1500 kuna, a i vidim da je dosta preporučan na forumu. Postoji li nešto slično tom monitoru u cjenovnom rangu od otprilike 2000 kuna, a da je možda bolji izbor? Možda da sačekam pa kupim monitor kada i PC ako će u međuvremenu izaći nešto bolje?

EDIT: također, volio bih da monitor ima FreeSync koji radi i s Nvidia grafičkim karticama ili G-Sync. Koliko sam shvatio, FreeSync na AOC Q3279VWFD8 radi s Nvidia grafičkim karticama preko DisplayPorta i to do 75Hz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 20:02 (kpavl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

AOC 27g2u ili 24g2u za web-browsing,pisanje programa i gaming(fps multiplayer i strategije)?

 

grafička rtx 2060

proc ryzen 3600

 

Udaljenost očiju od monitora 50-70cm,odličan vid.

Ili je bolje da uzmem 1440p?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Niko ti ne može reći šta će ebi osbno biti bolje, ja bi išao na 27" verziju. A ako imaš para možeš komotno i na 1440p jer imaš ok konfu za tu rezu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Iskreno uzeo bi 27’’ verziju,no bojim se da nije možda to prevelika dijagonala za FHD.

A što se tiče 1440p modela,dao bi do 2500kn ako se može naći kvalitetan za te novce.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Vlado95 kaže...

Iskreno uzeo bi 27’’ verziju,no bojim se da nije možda to prevelika dijagonala za FHD.

A što se tiče 1440p modela,dao bi do 2500kn ako se može naći kvalitetan za te novce.

 Dell S2719DGF

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice