Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.447.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

120/144Hz ima smisla za brze igre, motion... ALI - ako je TN, mora biti Swift (8-bit) ili IPS. To su sve monitori od 600+ eura.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Maxy kaže...

Trebao bih preporuku. Sto mislite o ovom monitoru, isplati li se ili je bolje uzeti neki drugi u tom razredu cijena? Je li dobro ici na IPS ili se drzati TN-a?

 Ma kakav TN, pa barem o tome brujimo cijelo vrijeme IPS, PLS, VA paneli su way to go... 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mantry kaže...

LS27E390HS
Da / NE ?

 Da, PLS matrica a ne VA kako pise

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mantry kaže...

LS27E390HS
Da / NE ?

 
Da! Nasljednik samsungovog s27d390H. Sa boljim postoljem.
PLS matrica. 

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

LS27E390HS vs LS27D390HS,  vs GW2760HS


zapravo trazim monitor do 1900kn a ne znam koji je best buy, s ovim raspravama o panelima VA TN i IPS nisam siguran u nista, a gledam u to barem 7-8 sati na dan (programiranje), te da se ponekad zavrti koja igra na njemu.


isplati li se vise kupiti 27 u toj cijeni ili smanjiti na 24" ? 

tnx

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2015 13:35 (Mantry).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mantry kaže...

LS27E390HS vs LS27D390HS,  vs GW2760HS


zapravo trazim monitor do 1900kn a ne znam koji je best buy, s ovim raspravama o panelima VA TN i IPS nisam siguran u nista, a gledam u to barem 7-8 sati na dan (programiranje), te da se ponekad zavrti koja igra na njemu.


isplati li se vise kupiti 27 u toj cijeni ili smanjiti na 24" ? 

tnx

Ja preporučam Benq AMVA(i ja imam taj model), i to zbog očitih razlika i prednosti(dolnji link AMVA vs IPS) koje češ odma primjetit u praksi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

Kad smo več tu kod neke usporedbe, Samsung modeli nemaju standardni DVI priključak. Oni nemaju niti Vesa nosač, pa kome to treba može se samo fučkat.Na kraju Samsung modeli nemaju niti Low Blue Light opcije ili tehnikalije.

 

Svakako 27 neka bude veči monitor, i pošto puno vremena provodiš za monitorom, isprobaj šta nudi Low Blue Light opcija na Benq monitoru.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Značajke IPS i VA panela, prednosti i mane
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
Mantry kaže...

LS27E390HS vs LS27D390HS,  vs GW2760HS


zapravo trazim monitor do 1900kn a ne znam koji je best buy, s ovim raspravama o panelima VA TN i IPS nisam siguran u nista, a gledam u to barem 7-8 sati na dan (programiranje), te da se ponekad zavrti koja igra na njemu.


isplati li se vise kupiti 27 u toj cijeni ili smanjiti na 24" ? 

tnx

Ja preporučam Benq AMVA(i ja imam taj model), i to zbog očitih razlika i prednosti(dolnji link AMVA vs IPS) koje češ odma primjetit u praksi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

Kad smo več tu kod neke usporedbe, Samsung modeli nemaju standardni DVI priključak. Oni nemaju niti Vesa nosač, pa kome to treba može se samo fučkat.Na kraju Samsung modeli nemaju niti Low Blue Light opcije ili tehnikalije.

 

Svakako 27 neka bude veči monitor, i pošto puno vremena provodiš za monitorom, isprobaj šta nudi Low Blue Light opcija na Benq monitoru.

 

 

 
Prije nego napises da samsung nesto nema, trebao bi se informirati prvo kako nebi dao nepotpune
ili netocne informacije.
Naime samsung ima Eye saver mode, koji je upravo jedna od tih tehnikalija.

(Its eye-saver mode, for example, try to reduce the harmful effects of blue light during long hours of use. Flicker-free also reduces the strain on eyes brought about by flickering.)

A model LS27E390 ima eye saver mode, a takoder je i flicker free. E sad ja osobno ne koristim eye saver mode, 
medutim tu je, ako zatreba. E sad ne znam jel samsungov eye saver mode funkcionira kao Benq tehnikalija vezana uz blue light, ili je losija tehnikalija ili ista, ali tu je.
Sto se tice panela PLS vs AMVA, ima sve vec napisano, pozitivne i negativne strane  i AMVA i PLS/IPS panela, pa neka izabere sto misli da mu vise odgovara.
Mada za ovo sto je napisao, moguce da ce mu Benq odgovarati vise, ali bi mu ja onda preporucio noviji BENQ EW2750ZL koji je oko 2000 ukoliko se moze proteci 
toliko. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2015 17:36 (danny_2).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 

 
Prije nego napises da samsung nesto nema, trebao bi se informirati prvo kako nebi dao nepotpune
ili netocne informacije.
Naime samsung ima Eye saver mode, koji je upravo jedna od tih tehnikalija.

(Its eye-saver mode, for example, try to reduce the harmful effects of blue light during long hours of use. Flicker-free also reduces the strain on eyes brought about by flickering.)

A model LS27E390 ima eye saver mode, a takoder je i flicker free. E sad ja osobno ne koristim eye saver mode, 
medutim tu je, ako zatreba. E sad ne znam jel samsungov eye saver mode funkcionira kao Benq tehnikalija vezana uz blue light, ili je losija tehnikalija ili ista, ali tu je.
Sto se tice panela PLS vs AMVA, ima sve vec napisano, pozitivne i negativne strane  i AMVA i PLS/IPS panela, pa neka izabere sto misli da mu vise odgovara.

Pazi nije to tokarski stroj, mogu i ja nekaj malo manje bitno preskočit, ali defnitivno Samsung Eye Saver nije isto kao Benq Low Blue Light tehnikalija.

 

Ko prvo Benq Low Blue Light opcija, oni su s time krenuli još tamo početkom 2013 godine.

 

Samsung navodi da oni to imaju tek na monitorima proizvedenom 2015 godine, baš me zanima šta je Samsung čekal dvije godine možda da trava naraste?Ko drugo Samsung se uopče ne trudi, da to malo promovira i objasni svojim kupcima recimo Jubitu video.Ali ništa na Jubitu od Samsunga po tom pitanju imaš samo čistu figu fučkaj ga.

 

http://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00043792/997402358/

 

E sad ide ono najbitnije, kod Samsung Eye Saver imaš samo jednu opciju On ili Off i to je to.

 

Benq Low Blue Light opcija, tu imaš četri razine različitih podešenja, pa biraj šta najbolje paše tvojim očima.Dakle očito Benq tu ima više opcija, u odnosu na Samsung rješenje koje kasni čak dvije godine za konkurencijom.

 

Ista priča ide i za Flicker-Free tehnikalije, Benq je bio prvi koji je to nabacio na prilično jeftine monitore.

 

U današnjem svijetu tehnikalija, dvije godine kašnjenja za konkurencijom je smješno i teško shvatljiv poslovni potez.Obrati pažnju na datum objave ovih videa, dakle prije dvije godine fučkaj ga.Benq je upravo iskoristio GW2670HS, kao pokaznog Flicker-Free+Low Blue Light manekena, s kojim su krenuli u osvajanje tržišta.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:25 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
danny_2 kaže...

 

 
Prije nego napises da samsung nesto nema, trebao bi se informirati prvo kako nebi dao nepotpune
ili netocne informacije.
Naime samsung ima Eye saver mode, koji je upravo jedna od tih tehnikalija.

(Its eye-saver mode, for example, try to reduce the harmful effects of blue light during long hours of use. Flicker-free also reduces the strain on eyes brought about by flickering.)

A model LS27E390 ima eye saver mode, a takoder je i flicker free. E sad ja osobno ne koristim eye saver mode, 
medutim tu je, ako zatreba. E sad ne znam jel samsungov eye saver mode funkcionira kao Benq tehnikalija vezana uz blue light, ili je losija tehnikalija ili ista, ali tu je.
Sto se tice panela PLS vs AMVA, ima sve vec napisano, pozitivne i negativne strane  i AMVA i PLS/IPS panela, pa neka izabere sto misli da mu vise odgovara.

Pazi nije to tokarski stroj, mogu i ja nekaj malo manje bitno preskočit, ali defnitivno Samsung Eye Saver nije isto kao Benq Low Blue Light tehnikalija.

 

Ko prvo Benq Low Blue Light opcija, oni su s time krenuli još tamo početkom 2013 godine.

 

Samsung navodi da oni to imaju tek na monitorima proizvedenom 2015 godine, baš me zanima šta je Samsung čekal dvije godine možda da trava naraste?Ko drugo Samsung se uopče ne trudi, da to malo promovira i objasni svojim kupcima recimo Jubitu video.Ali ništa na Jubitu od Samsunga po tom pitanju imaš samo čistu figu fučkaj ga.

 

http://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00043792/997402358/

 

E sad ide ono najbitnije, kod Samsung Eye Saver imaš samo jednu opciju On ili Off i to je to.

 

Benq Low Blue Light opcija, tu imaš četri razine različitih podešenja, pa biraj šta najbolje paše tvojim očima.Dakle očito Benq tu ima više opcija, u odnosu na Samsung rješenje koje kasni čak dvije godine za konkurencijom.

 

Ista priča ide i za Flicker-Free tehnikalije, Benq je tu bio prvi koji je nabacio tako nešto na prilično jeftine monitore.

 

U današnjem svijetu tehnikalija, dvije godine kašnjenja za konkurencijom je smješno i teško shvatljiv poslovni potez.Obrati pažnju na datum objave ovih videa, dakle prije dvije godine fučkaj ga.Benq je upravo iskoristio GW2670HS, kao pokaznog Flicker-Free+Low Blue Light manekena, s kojim su krenuli u osvajanje tržišta.

 

 

 

Ma ok, stoji sto si napisao. Ali ipak valja spomenuti da ipak ta opcija postoji, koliko
god ona bila samo on/off i koliko god bila jednostavna.  Sto se tice toga sto samsung to ne promovira preko youtuba.
Pa sad to je vec stvar marketinga. 
Covjek je pitao specificno savjet za monitor s27e390, koji ima eye saver mode.
Naravno da smijues preskociti nesto manje bitno. :) Ali ako Benq navedes to kao jednu od kvaliteta, 
onda ne mozes reci da drugi to nema. Vec kazes da ima, ali sa mnaje opcija jer eto ima samo on/off. :)
E sad sto se tice samsungovog kasnjenja sa tim tehnikalijama, u to ne ulazim.  Los poslovni potez ili ne,
ucinili su ga mnogi. Neki i danas novi monitori raznih proizvodaca pa nemaju ni flicker free, tako da. :)
Sta je samsung cekao ne znam, ali eto poceli su uvoditi. 
Sutra tako mozes reci pa benq kasni za nekim u necem, pa sta su cekali. Nece promjeniti cinjenicu
da su uveli to i treba reci, pa makar i kasnili. :) 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

Ma ok, stoji sto si napisao. Ali ipak valja spomenuti da ipak ta opcija postoji, koliko
god ona bila samo on/off i koliko god bila jednostavna.  Sto se tice toga sto samsung to ne promovira preko youtuba.
Pa sad to je vec stvar marketinga. 
Covjek je pitao specificno savjet za monitor s27e390, koji ima eye saver mode.
Naravno da smijues preskociti nesto manje bitno. :) Ali ako Benq navedes to kao jednu od kvaliteta, 
onda ne mozes reci da drugi to nema. Vec kazes da ima, ali sa mnaje opcija jer eto ima samo on/off. :)
E sad sto se tice samsungovog kasnjenja sa tim tehnikalijama, u to ne ulazim.  Los poslovni potez ili ne,
ucinili su ga mnogi. Neki i danas novi monitori raznih proizvodaca pa nemaju ni flicker free, tako da. :)
Sta je samsung cekao ne znam, ali eto poceli su uvoditi. 
Sutra tako mozes reci pa benq kasni za nekim u necem, pa sta su cekali. Nece promjeniti cinjenicu
da su uveli to i treba reci, pa makar i kasnili. :) 

Činjenica je da Samsung spava na lovorikama=namjerno zanemaruju jeftinije monitore. Slično je i sa LG-jem, to je taj famozni Južno-Korejski monitorski duo.Nije to stvar marketinga, jer Flicker-Free ili Low Blue Light nisu neke bezvezne marketinške fore i fazone.Jubitu je idealna platforma, da se nešto prezentira ili objasni potencijalnim kupcima tu je kvaka.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=101&jumpto=4506457&sort=asc&view=flat

 

Tako ti to ide u praksi neko mora prvi krenut, pa ponudit ono šta niko drugi ne nudi u nekom određenom prodajnom segmentu.Benq je prvi krenuo sa takvom praksom, a dvogodišnje Samsung ili LG kašnjenje, sa integracijom nekih tehnikalija u jeftine/ili vrlo jeftine monitore to je jednostavno obična glupost.

 

Acer ima sličnu praksu kao i Benq, pa onda sa vrlo elegantnim i informativnim videom(Flicker-Free+Low Blue Light) vrlo efikasno prezentiraju svoje monitore.Tu je vrlo poznata Acer G7 Serija, i njihov VA model Acer G247HLbid koji se globalno prodao u ogromnom količinama.Dok je bio dostupan u Hrvatskim dučanima, to je išlo kao vruče krafne u pola cijene.Ništa čudno dok je bio dostupan, to je bio uloženo-dobiveno(1066kn) najisplatiivji 24 monitor bez ikakve konkurencije.Nažalost trenutno na hrvatskom tržištu, tu nema nikakvog VA monitora za ovakvu vrlo ugodnu cijenu.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=105&jumpto=4528298&sort=asc&view=flat

 

 

Dakle kad treba kupit jeftino a dobro, ili uloženo-dobiveno najbolje, onda od Samsunga ili LG-a dobiš samo TN monitor.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 14:11 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Zanemaruju jer je zarada na njima nikakva. Zarada se dobija na skupljim modelima gdje su veće margine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
LG 22MP47D-P je AH-IPS monitor koji se nađe za 900kn, flicker free i ima reader mode. Dakle i za male novce se nađe dobar monitor
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...

Činjenica je da Samsung spava na lovorikama=namjerno zanemaruju jeftinije monitore. Slično je i sa LG-jem, to je taj famozni Južno-Korejski monitorski duo.Nije to stvar marketinga, jer Flicker-Free ili Low Blue Light nisu neke bezvezne marketinške fore i fazone.Jubitu je idealna platforma, da se nešto prezentira ili objasni potencijalnim kupcima tu je kvaka.

 

Dakle kad treba kupit jeftino a dobro, ili uloženo-dobiveno najbolje, onda od Samsunga ili LG-a dobiš samo TN monitor.

 

 

 

Starim lovorikama? Mozda se samsung samo fokusira na skuplje monitore. Ako je to njihova
politika, to je tako i ne mozes ih zbog toga krivit i reci nesto protiv toga. 
Zato postoje Benq, Acer i slicni koji nude u srednjim ili jeftinijim segmentima monitore
za sire mase. Zasto bi se samsung u to moro upustati?? Kao i iphonne, izbace 2 mobitela,
skup i skuplji i to je to. Srednji ili jeftiniji segmenti ih ne zanimaju.
Druga stvar 1800 kuna LS27E390H 27 incni, PLS,  flicker free i eyesaver monitor,
nije nesto pretezno skupo zar ne?? Dakle sa tim monitorom su u tom nekom srednjem segmentu napravili
dobru stvar jer monitor je stvarno odlican. Prijatelj mi ima neki Acerov ips slicne cijene, nesto jefiniji, uniformnost nije
na razini samsunga, bleeding takoder losiji od samsunga. Dakle postoje razlike.
Za benq nekak misli da su ozbiljniji od acera. Njihovi VA monitori su dosegli odredenu popularnost,
samo jos neka nastave raditi na njima. Benq je iskoristio flicker free i low blulight kako bi svoje monitore
dodatno reklamirali, samsung to nije na velika vrata objavio, mozda misle da ne trebaju. Ljudi ih kupuju.
I imaju nekoliko vrlo dobrih monitora po povoljnim cijenama. Skuplji su od Benq, ali vjeruj da je pitan je vremena kad
ce i benq podici svoje cijene kad se probiju imenom jos. 
Slazem se dea low blue light i flicker free nisu neke bezvezne tehnikalije, ali nisu ni dealbreaker nekakvi.
Godinama ih nije bilo na monitorima pa smo svi svejedno tu. Moj prijatelj je kupio Dell 2414 koji je flicker free,
a nije to ni znao. Ove godine prodo monitor uz komp, a da nije ni znao da je flicker free nit osjetio razliku 
naspram starom koji nije flicker free. To je korisna stvar, ali eto ni Dell ni samsung nisu nesto o tome razvikali
da imaju, jer smatraju da su imenom i kvalitetom privukli kupce, pa da ne trebaju jos ovo posebno reklamirati preko
youtuba i slicno. Imao sam 3 samsung monitora, zadovoljan sam sa svakim bio i svaki je trajao. Iako sami sada uzeo samsung sa
PLS-om, razmisljao sam o benq VA ili cak samsungovom VA monitoru, ali VA ce morati jos malo pricekati kod mene.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tonči kaže...

Zanemaruju jer je zarada na njima nikakva. Zarada se dobija na skupljim modelima gdje su veće margine.

Zanemaruju dok mogu jel, ili dok ih konkurencija ne stisne a to se upravo i događa.Nakon dvije godine kašnjenja, danas Samsung i LG nude približno isto kao Benq dvije godine ranije.Sad očito zarada više nije nikakva, treba bit realan zato i postoji konkurencija da nagazi zaspale monitor viteze.

 

Sjeti se samo kako je Genius torpedirao Logitech, vrlo zgodan primjer na području tržišta jeftinijih PC zvučnika.Genius ponuda danas totalno gazi Logitech jeftinu zvučničku kramu.Logitech zvučnici za recimo 200-250kn, pa to je plastično smeče prve klase u odnosu na Genius zvučnike za istu lovu.

zuper kaže...
LG 22MP47D-P je AH-IPS monitor koji se nađe za 900kn, flicker free i ima reader mode. Dakle i za male novce se nađe dobar monitor

Danas LG nudi takav monitor, ali prije dvije godine tako nešto nije postojalo pod njihovim imenom.

 

No opet isto kaj drugo, u tom rangu cijene Benq AMVA 22 monitor je osjetno bolji izbor.

danny_2 kaže...
rambox kaže...

Činjenica je da Samsung spava na lovorikama=namjerno zanemaruju jeftinije monitore. Slično je i sa LG-jem, to je taj famozni Južno-Korejski monitorski duo.Nije to stvar marketinga, jer Flicker-Free ili Low Blue Light nisu neke bezvezne marketinške fore i fazone.Jubitu je idealna platforma, da se nešto prezentira ili objasni potencijalnim kupcima tu je kvaka.

 

Dakle kad treba kupit jeftino a dobro, ili uloženo-dobiveno najbolje, onda od Samsunga ili LG-a dobiš samo TN monitor.

 

 

 

Starim lovorikama?Mozda se samsung samo fokusira na skuplje monitore. Ako je to njihova
politika, to je tako i ne mozes ih zbog toga krivit i reci nesto protiv toga. 
Zato postoje Benq, Acer i slicni koji nude u srednjim ili jeftinijim segmentima monitore
za sire mase. Zasto bi se samsung u to moro upustati?

Samsung nije ono šta je nekad bio(reputacija), zato kaj danas(nismo više u 2005 godini) imaju puno gadniju konkurenciju.Zato se to zove spavanje na lovorikama tak to ide.

 

S obzirom kako se ponašaju Samsung i LG, pa očito da se nisu orjentirali samo na skuplje monitore.Na kraju su morali pojest govno, i ponudit sve isto na jeftinim monitorima kao i Benq. Ali su zakasnili samo dvije godine, ponavljam i naglašavam to je u današnjoj konkurenciji tehnikalija ko tri svjetlosne godine

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 15:57 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
Tonči kaže...

Zanemaruju jer je zarada na njima nikakva. Zarada se dobija na skupljim modelima gdje su veće margine.

Zanemaruju dok mogu jel, ili dok ih konkurencija ne stisne a to se upravo i događa.Nakon dvije godine kašnjenja, danas Samsung i LG nude približno isto kao Benq dvije godine ranije.Sad očito zarada više nije nikakva, treba bit realan zato i postoji konkurencija da nagazi zaspale monitor viteze.

 

Sjeti se samo kako je Genius torpedirao Logitech, vrlo zgodan primjer na području tržišta jeftinijih PC zvučnika.Genius ponuda danas totalno gazi Logitech jeftinu zvučničku kramu.Logitech zvučnici za recimo 200-250kn, pa to je plastično smeče prve klase u odnosu na Genius zvučnike za istu lovu.

zuper kaže...
LG 22MP47D-P je AH-IPS monitor koji se nađe za 900kn, flicker free i ima reader mode. Dakle i za male novce se nađe dobar monitor

Danas LG nudi takav monitor, ali prije dvije godine tako nešto nije postojalo pod njihovim imenom.

 

No opet isto kaj drugo, u tom rangu cijene Benq AMVA 22 monitor je osjetno bolji izbor.

danny_2 kaže...
rambox kaže...

Činjenica je da Samsung spava na lovorikama=namjerno zanemaruju jeftinije monitore. Slično je i sa LG-jem, to je taj famozni Južno-Korejski monitorski duo.Nije to stvar marketinga, jer Flicker-Free ili Low Blue Light nisu neke bezvezne marketinške fore i fazone.Jubitu je idealna platforma, da se nešto prezentira ili objasni potencijalnim kupcima tu je kvaka.

 

Dakle kad treba kupit jeftino a dobro, ili uloženo-dobiveno najbolje, onda od Samsunga ili LG-a dobiš samo TN monitor.

 

 

 

Starim lovorikama?Mozda se samsung samo fokusira na skuplje monitore. Ako je to njihova
politika, to je tako i ne mozes ih zbog toga krivit i reci nesto protiv toga. 
Zato postoje Benq, Acer i slicni koji nude u srednjim ili jeftinijim segmentima monitore
za sire mase. Zasto bi se samsung u to moro upustati?

Samsung nije ono šta je nekad bio(reputacija), zato kaj danas(nismo više u 2005 godini) imaju puno gadniju konkurenciju.Zato se to zove spavanje na lovorikama tak to ide.

 

S obzirom kako se ponašaju Samsung i LG, pa očito da se nisu orjentirali samo na skuplje monitore.Na kraju su morali pojest govno, i ponudit sve isto na jeftinim monitorima kao i Benq. Ali su zakasnili samo dvije godine, ponavljam i naglašavam to je u današnjoj konkurenciji tehnikalija ko tri svjetlosne godine

Ne znam kakvi su im zvučnici u tom segmentu, ali meni su nakon 13 godina Logitech Z623 2.1 zamijenili Creative Labs 2.1 i izrazito samo zadovoljan i čistoćom tonova i rasponom; basevi su odlični, srednje frekvencije čiste i dobre, ide visoko i duboko bez problema čak i kod vrlo zahtjevnog materijala. Istina, sve izlazi kroz Xonar s pojačalom, ali i dalje je vrhunski. Nekako mi je teško povjerovati da je Genius čak i u jeftinom segmentu ispred. No, ne mora biti da imam pravo, tu nemam iskustva.

 

Btw, vezano za monitore: https://www.youtube.com/channel/UC0mS1fU2DlsKTPBtxyTiQag - ovaj lik ima love k'o blata i testirao je (jedina) dva 5K na tržištu.

 

Inače, Dell radi odlične i zapravo jeftine monitore u odnosu na konkurenciju. LG ih radi manje, ali LG radi sve te panele pa je njima svejedno. Samsung ista stvar - Samsungov VA je "ok" iako je BenQ tu bolji, teoretski, ali ja sam dosad imao dva BenQ VA panela i oba su umrla kroz par godina s matricama. Znam da većinu ovdje ne zanimaju NEC i Eizo, ali za one koji trebaju dobar sRGB Dell je super za male novce. Tko treba 10-bita i Adobe, opet Dell ima odličnu ponudu. Nedavno su uletjeli u gaming, ali nisam još ni probao ni vidio taj njihov TN.

 

Asus s druge strane i dalje skup, ali pati zbog AUO matrica koje su blago rečeno loše prošle QA, iste one koje koristi Acer, najagresivniji igrač na tržištu. Acer ima solidne proizvode, brzi su s izlaskom na tržište, ali kvaliteta proizvodnog procesa im je ogromna lutrija, dok korisnici nalaze kukce i prašinu pod AG slojevima. Izdali su X34 da budu prvi i cijeli batch ima firmware bug s bandingom plave boje, pola ne prelazi 95Hz... Kaos.

 

Kod bilo kakve kupovine mislim da je Dell najbolji izbor, ako modeli odgovaraju po karakteristikama. LG je skuplji pa spada u luksuz (iako su odlični), Asus je vrlo solidan, dobra konkurencija Dellu, ali skuplji... 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti


Molio bih pomoć. Tražim 24", flicker-free monitor s DVI priključkom, 3 god. jamstva, po mogućnosti s IPS panelom i vanjskim napajanjem za nekih 1200 kn (na rate). Nešto što bi bilo upotrebljivo za FPS igre (UT i sl.) i čitanje.
Za dobar dio onoga što nude po trgovinama ne mogu naći baš nikakve recenzije ili iskustva korisnika, neke modele ne pronalazaim ni na stranicama proizvođača, neke lažno oglašavaju kao IPS monitore... pa ako može kakav prijedlog...

P.S.
Vrijedi li šta LG 24MP57VQ-P?
(oko 1400 kn; možda bih se mogao toliko rastegnuti, ali samo ako uistinu vrijedi... onaj joystick-button za namještat opcije je totalna debilarija)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo svea sam izbor na dva monitora. Benq GW2470H ili GW2760HS.

 

Ako može preporuka između njih dva, koristit će se samo za igre i filmove. Grafika je XFX AMD Radeon R9 280X.

 

hvala unaprid

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 0:12 (Mikrofonija).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Jedan je 24", drugi 27", ti odlucujes dijagonalu.

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko ovdje LG 24GM77-B? Dojmovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Jedan je 24", drugi 27", ti odlucujes dijagonalu.

 

 

 

Ma mislija sam ima li velike razlike u kvaliteti slike između te dvi dijagonale al se nisam dobro izrazija, kasno je bilo :D

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nema. Oba su VA matrice. Veca dijagonala = veca cijena
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tonči kaže...

Ne znam kakvi su im zvučnici u tom segmentu, ali meni su nakon 13 godina Logitech Z623 2.1 zamijenili Creative Labs 2.1 i izrazito samo zadovoljan i čistoćom tonova i rasponom; basevi su odlični, srednje frekvencije čiste i dobre, ide visoko i duboko bez problema čak i kod vrlo zahtjevnog materijala.

Kod bilo kakve kupovine mislim da je Dell najbolji izbor, ako modeli odgovaraju po karakteristikama. LG je skuplji pa spada u luksuz (iako su odlični), Asus je vrlo solidan, dobra konkurencija Dellu, ali skuplji... 

Logitech Z623 su najbolji pc zvučnici u tom rangu "normalnih cijena" koje možete kupiti. Može ih se nać i ispod 1000kn što je fantastična cijena za zvučnike koje ćete sa guštom paliti svakog dana. Za svakodnevnu upotrebu, gledanje filmova, igranje, slušanje glazbe sa youtubea.. bez konkurencije. Pola godine sam tražio i slušao na raznim zvučnicima, kada mi je momak uključio Logitechove u hali od bar 800m2... cura me pogledala i rekla "to je to a?". Rekao bih da su čak i prejaki, a kad ih se uključi na maksimum zaista nema krčenja i šumova (osim ako se ne radi o užasnoj kvaliteti snimke). Jedan od najboljih 2.1 sustava uopće, čak se i prijatelj koji radi kod Bratoša u studiju križao kad je čuo zvuk.

 

Za Dell monitore svako malo čujem da su najbolji (s obzirom na cijenu) i kada smo za tvrtku kupovali nove pc-eve od svih trgovaca sam čuo da je dell najbolji, da se najmanje kvare i da su bestbuy praktički u svim cjenovnim razredima u odnosu na konkurenciju. Kada sam kupovao konfiguraciju (lani 8. mjesec), pa ako nisam pogledao preko 50 monitora, pročitao stotine reviewa, na kraju mi je Dell bio nobrainer. Naravno, ne razumijem se u to do te granice da bi sam napravio monitor u garaži, ali nakon već godine korištenja, nebrojeno mnogo reviewa i razgovora, pa i činjenica da je garancija 3 godine, DELL je definitivno odličan izbor za all around monitor. Uz sve to imaju prilično dobar izbor različitih modela pa si svako može nać što mu treba.

16 godina
moderator
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan dragi kaže...

Za Dell monitore svako malo čujem da su najbolji (s obzirom na cijenu) i kada smo za tvrtku kupovali nove pc-eve od svih trgovaca sam čuo da je dell najbolji, da se najmanje kvare i da su bestbuy praktički u svim cjenovnim razredima u odnosu na konkurenciju.

 Šteta što nemaju nasljednika S2440L VA modela.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

 

Ima li tko kakvih iskustava s  LG 24MP57VQ-P i  Acer V246HQLAbd? Koji bi bio bolji za FPS igre i čitanje?

Ili da uzmem Benq GL2460? Kakav mu je kut gledanja?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Općenito je IPS nešto bolji za FPS i čitanje teksta te ima širi kut gledanja.
Ovaj LG model je flicker free i ima reader mode ako ti zatreba
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, razmisljam si o novom monitoru, stari je ok - Asus Vh222 21.5 inchni, ima jedan mrtvi piksel na nezgodnom mjestu, no sve u svemu solidan monitor. Za posao - video editiranje sam skuzio da mi sada treba nesto vece. Budzet mi je bio prvotno zamisljen do 2500 kn, no kada sam vidio preporuku hvaljenog Dellovog Ultrasharp 25 incha sam si i o tome poceo razmisljat.

 

Sve mi zvuci super kod njega, ali postoji kvaka jer sam i covjek koji voli cesto igrati igrice, tako da neznam dali je Dell idealan. O ovim Herzima neznam sto da mislim, 60 ili 144, i dali je trenutno isplativo ili bitno. Trenutno imam 280x graficku a u buduce cu uzeti 970 ili 980. Tako da eto, trebam preporuku za multifunkcionalni monitor, 25 ili 27, 1440 reza, da je jednako dobar za gaming kako i za rad u programima, najidelanije za 2500 ali moze i do 3000. Hvala puno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zanimljivo, znaci taj se moze za oko 2 soma kupit plus dostava, to je vec prihvatljiva cijena nego 3 soma sto je realno previse za dati.

 

No nisam uvjeren jos uvijek da je taj Dell dobar za gaming

13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice