Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.782
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Photoshop monitor nije 99% sRGB, nego jos puno vise od toga. Ako moze uzeti za te pare zasto ne?

 

Malo previse naglasavas to pozadinsko osvijetljenje i to se razlikuje od monitora do monitora. Inace, za igranje kao korisnik 2 BenQa, ne bih preporucio GW seriju, BL seriju bih za casual gaming jer nisam uocio black crush, ali za brze igre ne, dok za EW seriju nemam pojma. Na zalost BenQ ne nudi FreeSync pa onda od VA monitora sa FS ima samo Samsung, s kojima nisam bas upoznat, ali su im na zalost svi VA modeli, cak i 24" zakrivljeni.

 

Kad sam kod FreeSynca, mene nije odusevio, ali ga nisam puno ni testirao. Znam samo da VSync radi bolje kod gornje fps granice, tj. kada korisnik moze non stop drzati npr. 60fps (ako ima 60Hz monitor) u nekoj igri, dok FreeSync pretpostavljam bolje radi blizu nize FS granice sto je bolje za one koji imaju slabije kompove za igranje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 18:51 (The_Fichek).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz!

Ajde netko pomozi ovom autisticnoj njubari.. 

 

Vidim da ima dosta jeftinih 4k monitora,pa ako mi netko moze predloziti dva,tri iz saturn.de trgovine.. koristit ce se za igranje,snajpanje u pubg. Stari monitor je fld,nemam pojma koji,znam samo da je na izdisaju. Grafa ja 390x,mislim da je dovoljno jaka(opet,to je misljenje autisticne njubare). 

Cijena nek bude ispod 500 eura. Cim nize,tim bolje. 

 

Danke shoon.. ili schon? Neznam.. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

27+ incha.. to sam zaboravil..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

 Pozdrav, razmišljam o tome da napravim neki setup s laptopom, pa bih trebao neki monitor(oko 2000 kn). Koristio bih ga za surfanje, gledanje filmova i gaming (tipa overwatch). Preferiram 24' al ako ima neki full dobar a da je veći može i to. Obzirom da me čitanje prethodnih stranica sve više zbunjuje, može neke preporuke?? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 12:57 (Olaf).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vjerovatno isti vrag samo možda kakav dodatni priključak.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 19:46 (Zuperjuicy).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nezanm bas da je samo do nekog prikljucka pa razlika u cijeni je 800Kn to nije malo za jedan prikljucak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok dečki :D

 

Ima kod nas držač za dva monitora, sa šarafanjem na stol, povoljnije od ovog:

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/webhiddenbrand-vonhaus-dvostruki-stolni-nosac-za-dva-monitora-do-dijagonale-27

 

I nigdje da pronađem opširnije podatke. Treba mi točan razmak između mounteva.

Gore bi stavio veliki 34" i mali 20".

Piše da je za dva 27", a to mi ne znaći baš puno :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Bok dečki :D

 

Ima kod nas držač za dva monitora, sa šarafanjem na stol, povoljnije od ovog:

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/webhiddenbrand-vonhaus-dvostruki-stolni-nosac-za-dva-monitora-do-dijagonale-27

 

I nigdje da pronađem opširnije podatke. Treba mi točan razmak između mounteva.

Gore bi stavio veliki 34" i mali 20".

Piše da je za dva 27", a to mi ne znaći baš puno :)

 Ova slika što si je ti stavio je za monitor jedan do drugoga max 27'. To šta navodiš jedan gore, jedan dole je drugačija konfiguracija nosača sa dužom osnovicom. Imaš konfiguracije Vonhaus nosača 1x1, 1x2, 1x3, 2x2, 2x3 za različite dijagonale. Ja imam 1x3 za 27' ali ako monitori imaju malo deblji okvir teško ih je postaviti jedan do drugog.

S ovim na slici ne možeš staviti jedan poviše drugog.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...

 Ova slika što si je ti stavio je za monitor jedan do drugoga max 27'. To šta navodiš jedan gore, jedan dole je drugačija konfiguracija nosača sa dužom osnovicom. Imaš konfiguracije Vonhaus nosača 1x1, 1x2, 1x3, 2x2, 2x3 za različite dijagonale. Ja imam 1x3 za 27' ali ako monitori imaju malo deblji okvir teško ih je postaviti jedan do drugog.

S ovim na slici ne možeš staviti jedan poviše drugog.

 My bad! Nisam dobro objasnio.

Nešto ovakvo bi:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 10:51 (CyberDemonVZ).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

To ti ide bez problema na onaj nosač iz prošlog posta. Ruke su koljenaste pa se može postavljati u bilo koji položaj. Sami nosači su zglobni uz monitor  tako da bi jedna ruka bila sasvim ispružena a druga savinuta u koljenu i dobiješ što si htio. Podesivo je u svim smjerovima osim po visini na samom zglobu koji drži monitor. Tu sam mu našao jedinu manu ali zato je super jeftin.

 

Piše da je maksimalno izvlačenje ručice: 42.8 cm za nosač na slici.

 

P.S. Ako ti šta pomaže mogu izmjeriti razmake na svom nosaču.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 11:38 (planety).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...

To ti ide bez problema na onaj nosač iz prošlog posta. Ruke su koljenaste pa se može postavljati u bilo koji položaj. Sami nosači su zglobni uz monitor  tako da bi jedna ruka bila sasvim ispružena a druga savinuta u koljenu i dobiješ što si htio. Podesivo je u svim smjerovima osim po visini na samom zglobu koji drži monitor. Tu sam mu našao jedinu manu ali zato je super jeftin.

 

Piše da je maksimalno izvlačenje ručice: 42.8 cm za nosač na slici.

 

P.S. Ako ti šta pomaže mogu izmjeriti razmake na svom nosaču.

 E, to, hvala!

Jedan monitor je širok 84 cm, a drugi (okrenut bočno) oko 34 cm.

 

Znači, od središta jednog, do središta drugog mora biti 42+17=59 cm....

Ako prepostavimo da se na ovom portretno okrenutom monitoru rupe nalaze na sredini...( a vjerojatno se ne nalaze... :)

 

P.S. pošto nisu podesivi po visini, ovisno o rupama na prvom monitoru, postoji mogućnost da će mi ovako ispasti?

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 11:53 (CyberDemonVZ).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Problem je ako nisu isti monitori 80% šanse je da neće imati na istom mjestu rupe za nosač. Imam tri različita monitora i svaki ima drugačije postavljene rupe. Neki drugi nosači imaju mogućnost podešavanja visine zgloba koji ide uz monitor ali spadaju su skuplju klasu. Ovdje jedino verzija za tri monitora ima prilagođavanje po visini i to samo za srednji monitor par cm.

Pošto želiš manjeg staviti uz veći monitor i okrenuti ga ako sam dobro shvatio, možda se rubovi budu poklapali a možda i ne. Sve zavisi gdje su rupe za nosač.

Prije nego što sam kupio svoga ja sam isto pokušavao izračunati poklapanje rubova ali se pokazalo nemogućim u teoriji (barem meni). 

Neće ispasti tako kako si stavio na slici jer je ruka zglobna i možeš je saviti i približiti rubove. Što se tiče poklapanja visine monitora to je već lutrija:)

 

P.S. Računaj da rupe za nosače najvjerovatnije nisu na sredini gledajući visinu.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 12:14 (planety).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...
Neće ispasti tako kako si stavio na slici jer je ruka zglobna i možeš je saviti i približiti rubove. Što se tiče poklapanja visine monitora to je već lutrija:)

P.S. Računaj da rupe za nosače najvjerovatnije nisu na sredini gledajući visinu.

 Da, na visinu sam mislio, ovo drugo si dobro opisao.

 

Hvala.

Sretno mi bilo :D

 

A možda ih samo ostavim na stolu, vidjet ću kako izgleda kad mi stigne novi stol.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

 Mene samo zanima dali je toliko dobar taj G-sync kako oni pricaju i dali cu na ovom lg sa 144hz bez g-synca imati kidanje slike ili laganje na 144hz?

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...
roby27 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

 Mene samo zanima dali je toliko dobar taj G-sync kako oni pricaju i dali cu na ovom lg sa 144hz bez g-synca imati kidanje slike ili laganje na 144hz?

 Ne treba ti gsync ako imas nvidiu grafu i 144hz monitor, Vjeruj mi.

Pusti FPS do 144 hz i u opcijama control panela stavi opciju da driveri forsaju Fast Sync.

Na konju si. Neces imati kidanja slike. A ako ces i imati brzo ces se naviknuti.

Po meni Gsync ne vrijedi te pare.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 9:43 (toxic).
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Znači našao sam monitor u svojem budgetu i za gaming: AOC G2460PQU, ali ne mogu pronaci niti jednog distributera u Hrvatskoj. Znate li vi bilo kojeg, ili ako ih nema, nekakvu alternativu za monitor? Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

 

toxic kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
roby27 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

 Mene samo zanima dali je toliko dobar taj G-sync kako oni pricaju i dali cu na ovom lg sa 144hz bez g-synca imati kidanje slike ili laganje na 144hz?

 Ne treba ti gsync ako imas nvidiu grafu i 144hz monitor, Vjeruj mi.

Pusti FPS do 144 hz i u opcijama control panela stavi opciju da driveri forsaju Fast Sync.

Na konju si. Neces imati kidanja slike. A ako ces i imati brzo ces se naviknuti.

Po meni Gsync ne vrijedi te pare.

 Hvala obojici na savjetima onda danas uzimam LG34UC79B u futuri pa poslikam kada dode.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Izvolis: https://www.nabava.net/search.php?q=+24MP59G (model sa -P na kraju je isti). Ne postoji bolji 24" FreeSync, a vjerojatno ni 24" monitor uopce za te i nesto vece novce posto ima 99+% sRGB sto ne nudi nijedan monitor u HR u tom rangu, kolko je meni poznato. Razmisli i o 29" varijanti za 2000kn u Mall.hr, ako mozes, jer se monitor ne kupuje svaki dan. Btw. za FS ti treba DP 1.2 kabel koji vjerojatno ne dolazi s monitorom, ali nije skup kabel.

 Hvala na preporuci, Naručen je, istina, ne iz mall.-a jer ih nema više nego s druge stranice.

10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ne reklamiram mall.hr, nego to spominjem kada su oni ili bilokoji drugi ducan osjetno jeftiniji od drugih.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...
roby27 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

 

toxic kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
roby27 kaže...
Iwan7SeVeN kaže...

Poz imam pitenje naime namjeravam kupiti neki gaming monitor da nema vecu rezoluciju od 1080p posto cu trebati jac ugrafu razmisljam izmedu ova dva ali neznam u cemu je razilka osim u zadnjem slovu?

LG 34UC79G-B

 

LG 34UC79G

 

Znaci dvoumim se izmedu ultra wide i monitora sa G-syncom posto imam nvidu pa neznam koliko je g-sync dobar tipa ovaj Acer PREDATOR XB271Hbmiprz monitor.

 

 

 Previše love za TN matricu i G-sync = neisplativo i to debelo

 

Uzmi si radije 21:9 za gaming jos bolje ovaj je iste visine kao i 27" 16:9

 

Inace taj UC79 je isti model, B je oznaka za boju black

 

https://www.nabava.net/search.php?q=uc79

 Mene samo zanima dali je toliko dobar taj G-sync kako oni pricaju i dali cu na ovom lg sa 144hz bez g-synca imati kidanje slike ili laganje na 144hz?

 Ne treba ti gsync ako imas nvidiu grafu i 144hz monitor, Vjeruj mi.

Pusti FPS do 144 hz i u opcijama control panela stavi opciju da driveri forsaju Fast Sync.

Na konju si. Neces imati kidanja slike. A ako ces i imati brzo ces se naviknuti.

Po meni Gsync ne vrijedi te pare.

 Hvala obojici na savjetima onda danas uzimam LG34UC79B u futuri pa poslikam kada dode.

 Ja sam ti uzeo prije jedno 3 mjeseca LG34UC79G-B imaš nekoliko stranica prije moj osvrt na njega. Mislim da nisi pogriješio ako si ga uzeo ja sam zadovoljan.

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5413998&sort=asc&view=flat&page=318

sake08
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 17:43 (maxis).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
maxis kaže...

 Ja sam ti uzeo prije jedno 3 mjeseca LG34UC79G-B imaš nekoliko stranica prije moj osvrt na njega. Mislim da nisi pogriješio ako si ga uzeo ja sam zadovoljan.

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5413998&sort=asc&view=flat&page=318

 Hvala na savjetu jedino je problem sta ja imam nvidiju pa mi freesync nista ne znaci na tom monitoru tako da mislim da to nece valjda biti problem.

I jos jedno pitanje di si uzimao taj lg monitor da si dobio igru?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 21:14 (pirat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...
maxis kaže...

 Ja sam ti uzeo prije jedno 3 mjeseca LG34UC79G-B imaš nekoliko stranica prije moj osvrt na njega. Mislim da nisi pogriješio ako si ga uzeo ja sam zadovoljan.

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5413998&sort=asc&view=flat&page=318

 Hvala na savjetu jedino je problem sta ja imam nvidiju pa mi freesync nista ne znaci na tom monitoru tako da mislim da to nece valjda biti problem.

I jos jedno pitanje di si uzimao taj lg monitor da si dobio igru?

 Na ekupi sam uzeo ne znam da li je još akcija  za igru ali mislim da bi trebala biti . Pogledaj na Lg hrvatskoj strani. Mislim da ti neće biti problem jer na jednom testu što sam stavio tamo gdje frajer na početku ima neki racing naslov mislim da je on imao nvidia i koliko sam shvatio dobro sve radilo. Naravno ne možeš free sync iskoristiti.

sake08
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
maxis kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
maxis kaže...

 Ja sam ti uzeo prije jedno 3 mjeseca LG34UC79G-B imaš nekoliko stranica prije moj osvrt na njega. Mislim da nisi pogriješio ako si ga uzeo ja sam zadovoljan.

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5413998&sort=asc&view=flat&page=318

 Hvala na savjetu jedino je problem sta ja imam nvidiju pa mi freesync nista ne znaci na tom monitoru tako da mislim da to nece valjda biti problem.

I jos jedno pitanje di si uzimao taj lg monitor da si dobio igru?

 Na ekupi sam uzeo ne znam da li je još akcija  za igru ali mislim da bi trebala biti . Pogledaj na Lg hrvatskoj strani. Mislim da ti neće biti problem jer na jednom testu što sam stavio tamo gdje frajer na početku ima neki racing naslov mislim da je on imao nvidia i koliko sam shvatio dobro sve radilo. Naravno ne možeš free sync iskoristiti.

 Ja sam uzeo u futuri pa javim jel dosla igra, a i to sto kazes na 144hz nebi trebao biti problem za nvidiu jos mozda upgreidam na gtx1080 ili 1080ti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...
maxis kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
maxis kaže...

 Ja sam ti uzeo prije jedno 3 mjeseca LG34UC79G-B imaš nekoliko stranica prije moj osvrt na njega. Mislim da nisi pogriješio ako si ga uzeo ja sam zadovoljan.

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?jumpto=5413998&sort=asc&view=flat&page=318

 Hvala na savjetu jedino je problem sta ja imam nvidiju pa mi freesync nista ne znaci na tom monitoru tako da mislim da to nece valjda biti problem.

I jos jedno pitanje di si uzimao taj lg monitor da si dobio igru?

 Na ekupi sam uzeo ne znam da li je još akcija  za igru ali mislim da bi trebala biti . Pogledaj na Lg hrvatskoj strani. Mislim da ti neće biti problem jer na jednom testu što sam stavio tamo gdje frajer na početku ima neki racing naslov mislim da je on imao nvidia i koliko sam shvatio dobro sve radilo. Naravno ne možeš free sync iskoristiti.

 Ja sam uzeo u futuri pa javim jel dosla igra, a i to sto kazes na 144hz nebi trebao biti problem za nvidiu jos mozda upgreidam na gtx1080 ili 1080ti.

 A da razmisliš možda o novoj amd grafi uskoro bi trebale stići te nove Vega kartice pa možda..... S amd grafom bi onda imao rješen freesync a mislim da će biti jeftinija od 1080. Ja imam GTR 480 8Gb i radi sve odlično. Nije to 2k rezolucija tako da ne treba gtx  1080 ili 1080Ti za  taj monitor a freesync stvarno odlično radi s amd grafom.

sake08
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
maxis kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
maxis kaže...
Iwan7SeVeN kaže...
maxis kaže...

 A da razmisliš možda o novoj amd grafi uskoro bi trebale stići te nove Vega kartice pa možda..... S amd grafom bi onda imao rješen freesync a mislim da će biti jeftinija od 1080. Ja imam GTR 480 8Gb i radi sve odlično. Nije to 2k rezolucija tako da ne treba gtx  1080 ili 1080Ti za  taj monitor a freesync stvarno odlično radi s amd grafom.

 I to sam isto razmisljao da uzmem AMD ali prije ove gtx970 sam imao 2 amd-a i najgore od svega su bili drajveri koji su izlazili svakih 3 mjeseca i igre nisu bile optimizirane, samo zbog drivera sam presao na nvidiu a i nvidin geforce experiens mi je dobar za snimanje tokom igre tako da neznam. Nebi zelio kupiti amd i opet pozaliti zbog optimizacije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 14:45 (Iwan7SeVeN).
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

To se itekako promijenilo u zadnjih god+ dana te sada ima ReLive za snimanje kao pandan Shadowplayu. Usporedjivati pricu staru 3 ili kolko vec godina sa danas nema nikakvog smisla u svijetu tehnologije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 15:32 (The_Fichek).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

 

Koji monitor/monitore kupiti do cca 700€, koristio bi za CAD/CAM i BIM programe i za budget gaming. Što veći to bolji, da nisu prevelik PPI do 110.

Za programe i za internet idealni bi bio 40" 4K a za budget gaming 21:9 1080p tako da ne znam šta da uzmem. Da li ići na jedan ili više monitora?
Trenutna grafička R9 280 najvjerovatnije da ću uzimati novu kad AMD izbaci novu seriju.

 

Nisam iz Hrvatske tako da ne postavljajte linkove osim ako šalju za BiH.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

U hangar 18 se pojavio poprilican best buy monitor VA matrice 27" ACER V276HLCbid 1329kn

 

https://www.acer.com/ac/en/GB/content/professional-model/UM.HV6EE.C05

 

monitor ima frame less okvir i VESA mount rupe

 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice