Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.448.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

*

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 15:59 (McSimon).
 
1 2 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam ga i ja i vrhunski monitor....Ja sam ga platio nekih 220 EUR to je jos manje od tvojih 2200 kn ;)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
McSimon kaže...

Ne trazim nikakvu preporuku, vec je zelim dati. Uzeo sam prije 2 tjedna 27" Dell P2717H Professional u Protisa, na akciji je bio 2.200

Zasad mogu reci sve najbolje, imao sam i prije toga LG monitor sa IPS matricom, ali ovo je barem 2 klase iznad, od kvalitete izrade, postolja i naravno kvalitete slike.

A i cijena me je ugodno iznenadila, prije par godina ovo ne bi nasao za manje od 4.000 kn

je i mene je cijena iznenadila, taj monitor je jedino 2 klase skuplji od ostalih, ok postolje mu je metalnolp

Torent kaže...

Imam ga i ja i vrhunski monitor....Ja sam ga platio nekih 220 EUR to je jos manje od tvojih 2200 kn ;)

 nema na njemu nista vrhunsko neznam od kud to izvlacite?, to je najobicniji home-office monitor s prosjecnim specifikacijama za jeftine ips-ove...lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
...

Imam ga i ja i vrhunski monitor....Ja sam ga platio nekih 220 EUR to je jos manje od tvojih 2200 kn ;)

 nema na njemu nista vrhunsko neznam od kud to izvlacite?, to je najobicniji home-office monitor s prosjecnim specifikacijama za jeftine ips-ove...lp

 

 Tvoje misljenje  a znas sta kazu za misljenje? 

Dozvoli da mi uzivamo u njemu a tvoje misljenje mi ne znaci apsolutno nista....

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ja uvazavam tvoje misljenje i to poprilicno no ici pisati da je to nesto vrhunsko su gluposti, VA panel je svemirski brod za tu ultra sporu seriju, monitor je debelo precijenjen za barem 700kn i jos ici to nekome preporucivati? daj molim te budi realan!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Postavio sam pitanje ali nisam dobio odgovor (lijen sam citirati) ...
Do 1700kn 1080p 1-2ms a da nije ips?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Tako mal odaziv ima samo TN panel ali tu zrtvujes boje i kuteve gledanja. Zasto ne IPS? Ako bas ne zelis ostaje ti samo VA panel ali oni kao i IPS uglavnom imaju odaziv 4-5ms nadalje.

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne vjerujem da se 27 incha i IPS moze ugurati u moj budžet, ako i moze to bi bio šrot.... ili se varam?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 7:26 (Aportus).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Aportus kaže...
Postavio sam pitanje ali nisam dobio odgovor (lijen sam citirati) ...
Do 1700kn 1080p 1-2ms a da nije ips?

 https://www.m-computers.hr/lg-27-led-ips-27mp59g-vga-hdmi-freesync-1ms/lg-27mp59g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

zasto ne ips? ovaj imam ja uzeo ga u ceskoj za 1500kn.. 

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
krayz1e kaže...

 zasto nejdes na neki 27"ips sa freesyncom? razlika je poprilicna posto sam i sam presao sa tn na ips i prezadovoljan sam

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
=xfact= kaže...

 zasto nejdes na neki 27"ips sa freesyncom? razlika je poprilicna posto sam i sam presao sa tn na ips i prezadovoljan sam

 Ne kužim se baš u monitore. Može preporuka u tom cjenovnom rangu?

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Suzija sam kandidate na 27" 2560x1440, IPS. Finalisti su.

 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Lenovo+ThinkVision+P27h

https://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-cb271hubmidprx-ips-led__31178071

https://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-k272huld-ips-led__50320211

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2765ht-ips-lcd-led__6816941

 

Služija bi za najviše za FPS, filmove, serije. Ovo mi je maximum šta se tiče cijene.

Nemam namjeru u dogledno vrijeme minjat grafičku, pa me čisto interesira hoće li moć moja konfa bit dovoljna?  

Ako ko ima pametniji prijedlog, neka iznese, svaka sugestija je dobrodošla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Grancigula kaže...

 

 Od svih tih ja bih ti preporučio Benq. A s grafičkom i tom rezolucijom budeš OK. Ja sam na gtx 970 s 1440p pa lijepo radi, + tvoja je nešto jača i + 2gb vrama ima više.

...................................... funny facts
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
2.5* :p
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da li netko zna da li će ovaj nosač (LCD-901) biti dobar za ovaj monitor ? Ukratko preporučena dimenzija ekrana za taj nosač je od 13-30", maksimalne nosivosti do 15kg, a monitor je 32", težak 8,5kg.  Imam takav nosač pa da ne kupujem bzvze ako je ok. Ima li netko iskustva u vezi toga ?

LCD-901 LCD-901
 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 8:29 (Sickness).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa. Pročitao sam 50ak stranica u ovoj temi i suzio sam svoj izbor monitora. Imam r9 380 2GB grafu tako da rezolucija treba biti FHD (1920x1080).
Prije nego što me počnete pljuvati sjedim ~110 cm od monitora tako da tražim 27" monitor i ne smetaju mi veći pikseli.

Monitor će služiti 40% za igranje (MOBA), 40% za web i 20% gledanje filmova i serija. Volio bi da je IPS matrica, ali nije nužno. Ne trebaju mi dodatni HDMI,DP,DVI konektori, ugrađeni audio, USB portovi i slično i ne patim od toga da bude Dell ili neka druga poznata marka, ali bi volio da ima lijep dizajn (bez ruba).

Budžet mi je 2000kn, a za oko su mi zapeli sljedeći:

AOC i2781fh
AOC i2790vq
DELL SE2717H
BENQ ew2775zh
LG 27MP68VQ-P

Koji bi od ovih 5 bio bestbuy i jel imate neku preporuku od drugih modela?

+: 27", FHD, IPS, dizajn

-: USB ports, audio, konektori

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sickness kaže...

Da li netko zna da li će ovaj nosač (LCD-901) biti dobar za ovaj monitor ? Ukratko preporučena dimenzija ekrana za taj nosač je od 13-30", maksimalne nosivosti do 15kg, a monitor je 32", težak 8,5kg.  Imam takav nosač pa da ne kupujem bzvze ako je ok. Ima li netko iskustva u vezi toga ?

 Iskreno, nikad mi nije bilo jasno zašto pišu dimenzije kod stalaka za monitor ili TV.

Pa ti gore staviš i 65" TV ako pronađeš neki koji ima desetak kila. Ograničavajući faktor bi mogao biti nagib da ne lupiš s rubom TVa po zidu, ili kod stolnih stalaka visina.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
jurke69 kaže...

Pozdrav ekipa. Pročitao sam 50ak stranica u ovoj temi i suzio sam svoj izbor monitora. Imam r9 380 2GB grafu tako da rezolucija treba biti FHD (1920x1080).
Prije nego što me počnete pljuvati sjedim ~110 cm od monitora tako da tražim 27" monitor i ne smetaju mi veći pikseli.

Monitor će služiti 40% za igranje (MOBA), 40% za web i 20% gledanje filmova i serija. Volio bi da je IPS matrica, ali nije nužno. Ne trebaju mi dodatni HDMI,DP,DVI konektori, ugrađeni audio, USB portovi i slično i ne patim od toga da bude Dell ili neka druga poznata marka, ali bi volio da ima lijep dizajn (bez ruba).

 Ja sam to slično tražio prošle godine.

 

I onda sam slučajno naletio na ultrawide monitore, počeo čitati o njima i pronašao LG za oko 2500kn.

34", visina ista ko 27". Samo je širi. Odlično za filmove, igre (FPS, TPS, strategije, utrke..). Pogledaj na Youtubeu, možda kod MOBA igara donosi prednost da vidiš više terena nego neprijatelj. Neke igre to ne dozvole, pa ti odrežu rubove, i opet imaš 16:9 baš da ne bi bio u prednosti.

 

I išao sam  na sreću i nisam promašio:

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=267&jumpto=5222241&sort=asc&view=flat

 

Sad već postoji nasljednik za još manje love, ali samo na žalost u Extreme digitalu.

https://www.nabava.net/monitori__90/lg-monitor-34um59-p-ips-led__42768151

 

Eto, samo da javim da sam s istim pretragama završio na sasvim drugom monitoru. Možda ti pomogne :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 11:42 (CyberDemonVZ).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

CyberDemonVZ hvala na preporuci. :)
Malo sam pronjuškao i sve igre koje igram podržavaju 21:9. Nažalost puno mi je 2500kn i taj ultrawide mi je too much tako da ostajem pri ovome što sam gore napisao. 27", FHD, IPS i lijep dizajn do 2000kn.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
jurke69 kaže...

Pozdrav ekipa. Pročitao sam 50ak stranica u ovoj temi i suzio sam svoj izbor monitora. Imam r9 380 2GB grafu tako da rezolucija treba biti FHD (1920x1080).
Prije nego što me počnete pljuvati sjedim ~110 cm od monitora tako da tražim 27" monitor i ne smetaju mi veći pikseli.

Monitor će služiti 40% za igranje (MOBA), 40% za web i 20% gledanje filmova i serija. Volio bi da je IPS matrica, ali nije nužno. Ne trebaju mi dodatni HDMI,DP,DVI konektori, ugrađeni audio, USB portovi i slično i ne patim od toga da bude Dell ili neka druga poznata marka, ali bi volio da ima lijep dizajn (bez ruba).

Budžet mi je 2000kn, a za oko su mi zapeli sljedeći:

AOC i2781fh
AOC i2790vq
DELL SE2717H
BENQ ew2775zh
LG 27MP68VQ-P

Koji bi od ovih 5 bio bestbuy i jel imate neku preporuku od drugih modela?

+: 27", FHD, IPS, dizajn

-: USB ports, audio, konektori

 Od navedenih monitora bih ti preporucio LG 27MP68VQ-P. Monitor ima freesync sto ce ti dobro doci, 75 hz i dobre boje.
 Dizajn mu je lijep.

I samo informacija, navedeni benq ti ima VA panel, a ne IPS. Takoder ima moje preporuke, jeftiniji je, ali nema freesync.
Dakle, ako bas zelis IPS onda ovaj lg, ako zelis VA Benq.  IPS i freesync vs VA panela. Sta ti je draze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 14:56 (danny_2).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 Od navedenih monitora bih ti preporucio LG 27MP68VQ-P. Monitor ima freesync sto ce ti dobro doci, 75 hz i dobre boje.
 Dizajn mu je lijep.

I samo informacija, navedeni benq ti ima VA panel, a ne IPS.

Hvala na odgovoru. I meni se LG čini najbolji od ovih koje sam naveo, ali je i skuplji 300kn od drugih. (1900kn HGSPOT jer ne bi uzimao s Extreme digitala)
Što se tiče refresh rate-a mislim da je 60Hz za LG, dok je jedino za DELL SE2717H 75 Hz.

Kad bi gledao samo karakteristike uzeo bi odmah tog Della SE, ali sumnjivo mi je što je svugdje snižen 300ak kuna i što se ljudi toliko žale na njega.

Što se tiče BENQ-a za ovaj sam pročitao sve pozitivne reviewove pa sam ga zato ubacio među ove s IPS panelima.

Sad sam naletio na ovaj: LG 27MP59G-P
Karakteristike su super, ali dizajn je užas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 15:20 (jurke69).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
jurke69 kaže...

Hvala na odgovoru. I meni se LG čini najbolji od ovih koje sam naveo, ali je i skuplji 300kn od drugih. (1900kn HGSPOT jer ne bi uzimao s Extreme digitala)
Što se tiče refresh rate-a mislim da je 60Hz za LG, dok je jedino za DELL SE2717H 75 Hz.

Kad bi gledao samo karakteristike uzeo bi odmah tog Della SE, ali sumnjivo mi je što je svugdje snižen 300ak kuna i što se ljudi toliko žale na njega.

Što se tiče BENQ-a za ovaj sam pročitao sve pozitivne reviewove pa sam ga zato ubacio među ove s IPS panelima.

Sad sam naletio na ovaj: LG 27MP59G-P
Karakteristike su super, ali dizajn je užas.

 
Na netu sam bio procitao na nekim stranicama da ima freesync range od 40-75, te da mu je maksimalni refresh 75.
Tako da bi onda taj dio trebalo jos dodatno istraziti. 

Stop se tice navedenog Della, nisam ga vidio uzivo, cijena mu je niza jer je budget monitor, malo utora i tako.
Medutim na recenzijama su ga hvalili da je dosta dobar za svoju cijenu. Ne znam za ovo sto se zale.

Benq je jako dobar moinitor i nudi dosta za relativno male novce. Ima jako dobar VA panel.

LG 27MP59G-P po meni ima ok dizajn, na videu izgleda bolje nego na slici. Takoder dobar izbor.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže..

 
Na netu sam bio procitao na nekim stranicama da ima freesync range od 40-75, te da mu je maksimalni refresh 75.
Tako da bi onda taj dio trebalo jos dodatno istraziti. 

Stop se tice navedenog Della, nisam ga vidio uzivo, cijena mu je niza jer je budget monitor, malo utora i tako.
Medutim na recenzijama su ga hvalili da je dosta dobar za svoju cijenu. Ne znam za ovo sto se zale.

Benq je jako dobar moinitor i nudi dosta za relativno male novce. Ima jako dobar VA panel.

LG 27MP59G-P po meni ima ok dizajn, na videu izgleda bolje nego na slici. Takoder dobar izbor.

 u pravu si, ima 75 Hz. ostaje dvojba onda

LG 27MP68VQ-P za 1900kn ili
DELL SE2717h za 1600kn

:D

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

prvo pogledaj ovaj video, crni obrub oko ekrana...mislim da je isto i na 59G modelu

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

U radu imaš osjećaj da je to okvir, tj. niti ne skužiš, barem ja. Kod 59G je 1cm, isto kao alatna traka Windowsa, tak da si nekak paše.

 

Ti novi LG 75Hz monitori su super, ali osobno mi je AMVA najbolja matrica tako da bih tu gledao za 24" i 27" FHD, a za 27" 1440p i 29" UW IPS.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 21:54 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znaci uz plasticni okvir jos ima ta crna traka kao okvir 2 ?

Meni osobno je to nedopustivo jer sam navikao sliku do ruba

 

 

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

prvo pogledaj ovaj video, crni obrub oko ekrana...mislim da je isto i na 59G modelu

 

 Imam ja LG 59G 27'' i ima obrub. Tocno 5mm na svim stranama. Taj obrub ne oduzima od 27''. Primijetio sam samo kad sam prvi put upalio prije 3 mjeseca. Sad ga ne primjecujem. Ni meni nije bilo jasno zasto postoji. Meni je monitor odličan. Sve preporuke. Lightbleed je na mojem nepostojec (ali bas ono nigdje) dok samsung 27'' svijetli u mraku ko mjesec.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 22:38 (aleng3).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
jurke69 kaže... izgleda bolje nego na slici. Takoder dobar izbor.

 u pravu si, ima 75 Hz. ostaje dvojba onda

LG 27MP68VQ-P za 1900kn ili
DELL SE2717h za 1600kn

:D

 
Osobno LG, Mislim da ima nesto bolje boje, ima veci freesync range od 40 do 75, dok dell ima od 48 do 75. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice