Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.455.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
aleng3 kaže...
roby27 kaže...

prvo pogledaj ovaj video, crni obrub oko ekrana...mislim da je isto i na 59G modelu

 

 Imam ja LG 59G 27'' i ima obrub. Tocno 5mm na svim stranama. Taj obrub ne oduzima od 27''. Primijetio sam samo kad sam prvi put upalio prije 3 mjeseca. Sad ga ne primjecujem. Ni meni nije bilo jasno zasto postoji. Meni je monitor odličan. Sve preporuke. Lightbleed je na mojem nepostojec (ali bas ono nigdje) dok samsung 27'' svijetli u mraku ko mjesec.

 

Ovaj rub sam imao i ja na mome LG 23EA63V-P. Rub monitora je bija debel par mm, a rub slike još 1 cm.

 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz svima, trazim alternativu monitoru Fujistu L27T-1, nema ga vise za kupit kod nas, pa ako neko moze preporucit dobar monitor iskljucivo u poslovne svrhe (Office, PS, Pdf, Corel, itd) da cim manje umara oci itd itd, bio bi jako zahvalan, hvalaaa :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 20:08 (marattz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
marattz kaže...

Poz svima, trazim alternativu monitoru Fujistu L27T-1, nema ga vise za kupit kod nas, pa ako neko moze preporucit dobar monitor iskljucivo u poslovne svrhe (Office, PS, Pdf, Corel, itd) da cim manje umara oci itd itd, bio bi jako zahvalan, hvalaaa :)

 I bolje sto ga nema jer je los, koliko para mislis dati za "poslovni" monitor? koje specifikacije te zanimaju bolje ili u rangu starog?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
marattz kaže...

Poz svima, trazim alternativu monitoru Fujistu L27T-1, nema ga vise za kupit kod nas, pa ako neko moze preporucit dobar monitor iskljucivo u poslovne svrhe (Office, PS, Pdf, Corel, itd) da cim manje umara oci itd itd, bio bi jako zahvalan, hvalaaa :)

 I bolje sto ga nema jer je los, koliko para mislis dati za "poslovni" monitor? koje specifikacije te zanimaju bolje ili u rangu starog?lp

 hhh, ma nisam taj koristio ja nego kolege, pa ne znam u biti jel je ok ili nije, naravno da bolje, i da je 27" (jos kad bi bio 2k) :D, 2 soma max, al recimo oko 1700-1800kn, najbitnije je da cim manje umara oci, eto :) lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 23:22 (marattz).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

previse trazis, 99% sRGB a da je 27" kostaju preko 2000kn(barem koliko je meni poznato), 2k jos vise..svi ti jeftiniji modeli  imaju i dosta manju svijetlinu, osobno ispod 300cd/m2 mi nebi palo na pamet uzimati bez obzira sto je za rad ipak preporucljivije buljiti u sto manje.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

previse trazis, 99% sRGB a da je 27" kostaju preko 2000kn(barem koliko je meni poznato), 2k jos vise..svi ti jeftiniji modeli  imaju i dosta manju svijetlinu, osobno ispod 300cd/m2 mi nebi palo na pamet uzimati bez obzira sto je za rad ipak preporucljivije buljiti u sto manje.lp

 Napokon netko kaže istinu. Svi bu super duper monitore za kikiriki. 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
2150kn kosta najeftiniji i to je cak dell-ov model s nekakvim kvazi hdr-om koji sva sreca ne radi u nicemu..😂👊
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

cuj svi bi super monitor za kikiriki.....haha, pa u toj cca cijeni sam reko koji je naj, i naso dell-ov za super cijenu, enivej hvala stjepko 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

Molim vas za preporuku monitora do cca 3700 kn.

Poželjno da je dijagonala 27" ili više, minimalno 1440, da ima integrirane zvučnike ili barem da se isti mogu naknadno kupiti i ugraditi na stalak monitora te da ima USB priključak.

Monitor se neće koristiti za igranje igrica već samo za internet/multimediju i crtanje (CAD).

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 11:39 (IvanMi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor preporuciti do 3k kn? Trazim nesto tipa 2k/ 4k , samo da nije TN panel...

Naime, igram vecinom samo fps igre , al jedostavno ne dam 2500kn za 144 Mhz FULL HD monitor sa TN matricom...

 

Trenutno imam FULLHD BenQ sa VA panelom, ocan na 75 Hz i doista je delako bolji od proslog AOC-a , FULLHD sa TN panelom kojeg sam imao...

 

 

 

 

Jedan offtopic: koliko bi mogao dobiti za svoj monitor? Kupljen u linksu 19.10.2015. sa trogodisnjim jamstvom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

S pretpostavkom da BenQ GW2250 / 2270 AMVA možeš dobiti za cca 800ak kuna nov ... to moraš uzet u obzir. ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
VelvetGlove kaže...

S pretpostavkom da BenQ GW2250 / 2270 AMVA možeš dobiti za cca 800ak kuna nov ... to moraš uzet u obzir. ;)

 Kakve veze ima taj sa trenutnim kojeg koristim (GW2470H)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 6:56 (Sandro HR Zagorje).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja sam sebi kupio ovaj model, ali je došao sa defektom na lijevoj strani ekrana pa sam ga vratio i sad čekam novi, isti taj: https://www.alzashop.com/32-benq-pd3200q-d4616236.htm

Inače je monitor prebrutalan :)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kome si to preporucio?
Inace ovaj acer je best buy za tu dijagonalu,a koliki mu je gamut nemogu nigdje naci: Acer EB321HQUAwidp
Ali kosta 2500kn.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Preporuka je bila za IvanMi. Ovaj BenQ ih sve pojede za doručak. A to što je VA a ne IPS, ja nisam primjetio nikakav nedostatak. Konrast je puno bolji, isto je flicker free, low blue light, 60Hz, CAD/CAM način, predobar onaj hotkey remote daljinski (misliš da kao šta će mi to ali na kraju skužiš da je dost korisna stvarčica,), Card reader, dosta USB 3.0 portova, HDCP support, 2x5W zvučnici (jest da basa skoro da i nema ali daleko od toga da ne valjaju), VESA 100x100, stalak je metalni te stvarno ulijeva povjerenje, pivot funkcije, .... Ne kažem da je taj Acer loš, sve zavisi koju matricu želiš. Imao sam IPS godinama i prelazak na VA niti ne osjetim. Naravno, Va troši više struje (u prosijeku je 50% više nego IPS ali proizvođač se osigura na 100% ali to nije praksa), te je podložniji vanjskim utjecajima (tipa dodir prstom po ekranu - ali to nikad ne radim niti ikome dozvoljavam da mi to radi), a to da se boje drugačije vide pod različitim kutevima je totalna glupost. Ovim modelom su se približili po tome IPS-u najbliže što je bilo moguće. Ja sam prvi puta dobio defektan primjerak, ali prije 1h je naručen ponovno :) Kod IPS-a na tako velikoj dijagonali sumnjam da bi uspio nać primjerak bez prevelikog backlight blledinga...

 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Već sam se bio odlučio za kupnju LG-27MP68VQ-P, ali pročitao sam dosta o VA panelima i sad me zanima imate li preporuku 27" monitora s VA panelom? Gledao sam BenQ EW2775ZH , ali taj nema freesync i ima 60Hz refresh rate..
Dakle 27", može biti 1920x1080, bilo bi idealno da ima freesync, 75Hz, pivot ako je moguće. Marka nije bitna.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
@sickness
Ti shvacas da je taj tvoj monitor 1000kn skuplji? Nema na njemu nista toliko vrijedno tih novaca.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
@sickness
Ti shvacas da je taj tvoj monitor 1000kn skuplji? Nema na njemu nista toliko vrijedno tih novaca.lp

 Tebi nema, meni ima. LP

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Možda se varam ali nije li 2560*1440 suviše malo za 32"?

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vjerojatno se varaš, ali je 32"-ica možda suviše velik monitor ako nemaš dovoljno velik stol za pravu udaljenost.....

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ppi je "isti" kao i na 27" @1080p, dakle cisto uredu.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 19:07 (Stjepanj).
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

full HD na 27" je premalo. Razlika u gustoći piksela na rezoluciji 2560*1440 je između 27" i 32" skoro 20%.

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
IvanMi kaže...

full HD na 27" je premalo. Razlika u gustoći piksela na rezoluciji 2560*1440 je između 27" i 32" skoro 20%.

 Tako je. Nebi išao više nikada na FHD 27". Pikselizacija... 

 Sada jedinu nadogradnju koju bi napravio da idem je na 4k od monitora 28".

 Jednom kad se navikneš na visoki ppi jednostavno neide dolje.

...................................... funny facts
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ajde nebulazni, ja sam sve to imao, vidio, probao cudesa od monitora cak i "isforsirani" 16k na 27" pa mi nije nista prezrnato nakon toga, mozda ako si corav tipa +6 i nosis pepeljarke, pogledaj si na amazonu najpopularniji monitor je 32"@1080p toliko o tome.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
skorvy kaže...

 Tako je. Nebi išao više nikada na FHD 27". Pikselizacija... 

 Sada jedinu nadogradnju koju bi napravio da idem je na 4k od monitora 28".

 Jednom kad se navikneš na visoki ppi jednostavno neide dolje.

 ja sam probao 4k na 28" TN panelu i moram potvrdit da je to milina za oči, naravno scale na 150% inače je presitno, slika čista oštra tekst također, baš ono wow efekt

 

čak ovi 28" 4k TN monitori su pravo blago postali jer su matrice 8 ili 10 bitne te je jako vidljiv napredak u odnosu na prastare TN matrice prije nekoliko godina

 

tak da za mene sve manje su isplativi 27" 1440p a pogotovo 1080p na toj veličini dolaskom tako povoljnih 4k monitora, napominjem nisam gamer to sam valjda preraso prije 15 godina

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Vjerojatno se varaš, ali je 32"-ica možda suviše velik monitor ako nemaš dovoljno velik stol za pravu udaljenost.....

 prava riječ je dovoljno dubok stol.

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

I sad ti budi pametan šta uzeti...

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...

 ja sam probao 4k na 28" TN panelu i moram potvrdit da je to milina za oči, naravno scale na 150% inače je presitno, slika čista oštra tekst također, baš ono wow efekt

 

čak ovi 28" 4k TN monitori su pravo blago postali jer su matrice 8 ili 10 bitne te je jako vidljiv napredak u odnosu na prastare TN matrice prije nekoliko godina

 

tak da za mene sve manje su isplativi 27" 1440p a pogotovo 1080p na toj veličini dolaskom tako povoljnih 4k monitora, napominjem nisam gamer to sam valjda preraso prije 15 godina

  

Koji su kod nas u našim dućanima danas 2k i 4k best buy monitori za sveobuhvatno korištenje.

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
honor8 kaže...

  

Koji su kod nas u našim dućanima danas 2k i 4k best buy monitori za sveobuhvatno korištenje.

 

 Eto imaš pod '' Moj PC'' za cijenu od 1800-1900kn 2k 24''. Ako te nešto zanima za njega pitaj. 

...................................... funny facts
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice