Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Navodno koliko sam citao tn su toliko usavrsili da vrlo dobro prikazuje boje, naravno daleko je od nekog profesionalnog rada.

Hvala za savjet :).

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

tome se i ja nadam i to svi kazu za veceg brata s2719dgf, ali za manjeg nema bas recenzija

 

vidjet cemo uskoro :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav narode,

prošli petak sam kupio famozni AOC 32" IPS verziju i jako sam zadovoljan monitorom osim što sam sinoc naisao na hrpu mrtvih/zaglavljenih piksela. Istina da za vikend i ovih par dana u radnom tjednu nisam previseo bio za PCom, ali mi svejedno nije jasno kako to nisam prije primjetio. Uglavnom, snimio sam kratki video, loša slika, ali tko zna što gledati taj ce i skuziti o cemu je rijec :)

 

Mislite da ovo ide pod garanciju? Kupljeno u Linksu.

 

https://vimeo.com/333696091

 

P.S - inace nisam nesto pretjerano zahtjevan korisnik i nisam nikad radio na monitoru od 4k+ kn. PC mi sluzi za sve, igre, filmovi, rad, programiranje, surfanje... i monitor je za mene BINGO.

 

Fala

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 16:19 (gargo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gargo kaže...

Pozdrav narode,

prošli petak sam kupio famozni AOC 32" IPS verziju i jako sam zadovoljan monitorom osim što sinoc naisao na hrpu mrtvih/zaglavljenih piksela. Istina da za vikend i ovih par dana u radnom tjednu nisam previseo bio za PCom, ali mi svejedno nije jasno kako to nisam prije primjetio. Uglavnom, snimio sam kratki video, loša slika, ali tko zna što gledadi taj ce i skuziti o cemu je rijec :)

 

Mislite da ovo ide pod garanciju? Kupljeno u Linksu.

 

https://vimeo.com/333696091

 

P.S - inace nisam nesto pretjerano zahtjevan korisnik i nisam nikad radio na monitoru od 4k+ kn. PC mi sluzi za sve, igre, filmovi, rad, programiranje, surfanje... i monitor je za mene BINGO.

 

Fala

Ma reklamiraj to, imaš isprekidanu crtu po sredini ekrana zbog tih piksela.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jos jedan falicni ips primjerak😑,lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Valjda ce drugi bit dobar 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel se isplati kupiti refurbished monitor? Imam priliku kupit jedan acer predator 271hub pa da pitam...lp

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 18:53 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Jel se isplati kupiti refurbished monitor? Imam priliku kupit jedan acer predator 271hub pa da pitam...lp

 Ako dobijes iste uvjete kupnje kao i za novi, a trebao bi svakako se isplati.

 

Svoj sam tako kupio u ducanu, garancija kao novi, sa 40% nizom cijenom

 

Da mogu, sve bih kupovao refurbished 😁

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 19:55 (Mitohondri).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

evo samo da javim dojmove za Dell s2419hgf

 

dosad sam imao Lg 24" ips vulgaris sa 60hz i ovo pišem kao subjektivno mišljenje o monitoru.

 

Što se tice igrica Dell je poprilicno bolji, isprobao sam ga na PUBG-u i razlika je ogromna, sve djeluje masu glađe i puno brže, daje dojam ko da igram potpuno drugaciju igricu

od prije, što se tice borbe na blizinu u igrici dosta lakše sredim protivnika (inace sam ocajan pubg igrac :D ), puno je lakše zbog brzine monitora okrenut se i upucat nekoga, za daljinu mi je nekak smotano, nemam pojma ni sam, ciljam lika sa

dalekim scope-om 6x tocno u njega i meci promašuju (lik kojeg ciljam doslovno stoji), prije bi imao pogotke, ne kužim zakaj.

 

ostalo kaj sam probao je football manager i shogun 2 total war, ne iskoristavaju naravno 120hz ali sam probao samo da vidim boje, i prilicno ok ispadaju i nemam zamjerke.

 

Prvi put kad sam upalio monitor ostao sam u šoku koliko je sve isprano izgledalo, izgledalo je katastrofa, ali znao sam da bi se trebao poigrati s gammom u nvidia control panelu i

da bi trebao namjestiti brightness.

 

Nakon par sati zajebavanja s postavkama po windowsu i pubgu dobio sam ipak nešto bolje boje s manje ispranosti.

Još uvijek nisu na razini mog 24" Lg jeftikanera, jednostavno su lošije, to se ne kuži toliko na igrama gdje su boje ok, ali je razlika u windowsima, prilikom surfanja, prilikom gledanja serija i filmova.

Crne su prilicno sive, ali ocekivano s obzirom na tn.

Kao monitor za igre je stvarno odlican i sve leti glatko, ali kao all round monitor koji bi sluzio za sve pomalo i nije me previše oduševio.

 

u monitoru ima postavku za response time, kada je podešeno na "normal" onda radi dobro, a opcije "fast" i "super fast" su po meni prakticki neiskoristive jer je distorzija slike u pokretu s tim postavkama

ogromna i jednostavno lose izgleda

 

napominjem, nisam power user i podešavanja sam radio po tutorialima s neta i po nekoj logici isprobavanja postavki

 

overclock na 144hz nisam probao jer na pubgu nemam  više od cca 125fps-a

 

Pivot je odlican i monitor se namješta kako kome odgovara, kvaliteta izrade je ok i nemam zamjerki

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko kolika je razlika između normalfast i very fast preseta (u ms)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
vex3855 kaže...

evo samo da javim dojmove za Dell s2419hgf

 

dosad sam imao Lg 24" ips vulgaris sa 60hz i ovo pišem kao subjektivno mišljenje o monitoru.

 

Što se tice igrica Dell je poprilicno bolji, isprobao sam ga na PUBG-u i razlika je ogromna, sve djeluje masu glađe i puno brže, daje dojam ko da igram potpuno drugaciju igricu

od prije, što se tice borbe na blizinu u igrici dosta lakše sredim protivnika (inace sam ocajan pubg igrac :D ), puno je lakše zbog brzine monitora okrenut se i upucat nekoga, za daljinu mi je nekak smotano, nemam pojma ni sam, ciljam lika sa

dalekim scope-om 6x tocno u njega i meci promašuju (lik kojeg ciljam doslovno stoji), prije bi imao pogotke, ne kužim zakaj.

 ...

 koji mis imas? provjeri si mis dali ti mozda "preskace piksele", to mozes vidjeti u igri(zoomaj pa pomici mis polako) ili paintu dok mis takoder polako pomices. Svakako mora bolje raditi!lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 22:15 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Juksi kaže...

Zna li netko kolika je razlika između normalfast i very fast preseta (u ms)?

 pa za svaki monitor tj panel je individualno, to ti moze varirati od 5 pa do 100%(karikiram), no ponekad takoder opet individualno nemora znaciti ikakav napredak da ce ti slika ici fluidnije, zato postoje recenzije koje to mjere no i sam mozes vidjeti koji je mod najbrzi tj koji daje sliku bez vidljivih artefakta.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

logitech g203

 

ok je miš, probao sam, ne preskace piksele, a i to kad naciljam lika pointer je tocno na njemu i ne micem ga i fula metak,a nije toliko daleko da bi bullet drop igrao ulogu

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
vex3855 kaže...

logitech g203

 

ok je miš, probao sam, ne preskace piksele, a i to kad naciljam lika pointer je tocno na njemu i ne micem ga i fula metak,a nije toliko daleko da bi bullet drop igrao ulogu

 onda jbga, vjezbaj ...

 lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 23:48 (Stjepanj).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Napajanje naruceno..sad za monitor..imam 3 opcije...moj stari je na njusci za 800kn..pa da krenemo..refurbshed acer predator 271..2k ips gsync 24 mj gare..2500..dell 27hgf novi ili riskirat s samsungom 27j50 2k va panel...neznaam sto je s predatorom dok nedodje i nevidim ga...hvala

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Napajanje naruceno..sad za monitor..imam 3 opcije...moj stari je na njusci za 800kn..pa da krenemo..refurbshed acer predator 271..2k ips gsync 24 mj gare..2500..dell 27hgf novi ili riskirat s samsungom 27j50 2k va panel...neznaam sto je s predatorom dok nedodje i nevidim ga...hvala

Predatora bez razmisljanja, imas 24 mjeseca garu, no brainer

 

monitor je jedan od najboljih gaming 27" monitora na trzistu, preko DP kabela ti ide na 165Hz, IPS, Gsync QHD reza, ne znam sta cekas uopce i razmisljas idi i kupi, pa cijena mu je inace 5000kn+ sta ne?

 

btw, di se moze kupiti po toj cijeni?

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 20:42 (3dfx).
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo maloprije s2719dgf da si malo pojacam konfu :) jos sluse aBd kad se skupi lova. Ovaj hdmi sto dode s monitorom jel 1.4 ili 2.0?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji Curved ekran kupit do 250-300 ojra? Dijagonala barem 30 inča. Služio bi za igrice i surfanje. Saturn ili Amazon.de

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Razmisljam jedino zato sto je refurbished..i neznam u kakvom je stanju dal je refurbished u tvornici ili je vracen od kupca pa su napisali refurbished......u adm-u...narucio sam ga pa kad dodje cu ga vidjet i iisprobat i ako stvarno ima 24 mj i ako je ko novo uzecu ga...i znam da je bolji duplo od samya i della..ali me je brinulo.jedino sto je refurbised...i pardon nije 2.5k nego 2.7

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 8:06 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sad su mi javili da monitor stize u utorak ali da ga nemogu isprobat i vidjet prije kupnje..kad ga kupim mogu u servisu...ewo javili mi danpredator vise nije dostupan...sto da onda uzmem 2719dgf ili samsung 27j50 ili nesto trece..nebih vise od 27...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 15:35 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok,

 

molio bih pomoc oko sljedeceg:

 

34" monitor

75hz+

3440x1440

vesa (ako imate i preporuku za 34" mount idealno stol ali moze i zid)

va/ips

 

27" monitor

144hz+

2560x1440

vesa

va/ips

 

bitno mi je da je bezel sto manji kod setupa (trenutno imam dell u2715h) tj kad mountam ovo troje da to lici na nesto.

 

nije ispravan podforum al bih trebao i preporuku za gpu:

treba drajvati 1x 34" i 2x 27". rijetko igram ali kad igram to su onda starije igre tipa QL ili UT + sve igre ionako igram sve na low. bitnije mi je da je gpu tih i da moze drajvati ova 3 monitora + taj gaming na 144hz.

 

Hvala!

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:13 (diskox).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima LG 27MP59G trenutno, ali mi je pao, i u donjem dijelu po sredini imam blage nijanse roze boje, kada su pixeli crni, zbog udarca u rub stola. Planiram zamjenu uglavnom.
Preporuka nekog monitora, 27 čak i 32 ako je ok cijena. Neki allround monitor bio bi spojen i na PC i PS4 Pro, gejming, filmovi itd.


gledao sam na mindfactoryju klik, to ok?

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Agon 241qx ili agon 251fz..prvi 2k 144hz drugi fhd 240hz...selim se i necu imat mjesta za 27...ja bi radje prvi ali da pitam..2 k preveliko za 24 incha?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 13:50 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
..
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:16 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Aoc cq32g1 više nije dostupan u HR? I na Amazonu ga nema puno... Prestali ga štancat ili prevelika potražnja? Kad opet dolazi, ima tko info?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dala kaže...

Aoc cq32g1 više nije dostupan u HR? I na Amazonu ga nema puno... Prestali ga štancat ili prevelika potražnja? Kad opet dolazi, ima tko info?

 Prije bih rekao da je prevelika potražnja. Dosta je nov model, sumnjam da je ovo prvo. A gledaj, predobra je ponuda, normalno da je brzo otišlo...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakvi su samsungovi monitori..naisao na lc24fg73 za 1700kn u megastoreu..po recenziji bolji panel nego kod aocc24g1..a cijena slicna...kak je va za igranje naspram mog 75 tn?...po jednom revieu ok je za igranje...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
VA je daleko najlosiji izbor za high rr monitore zbog sporog response tajma koji ne moze pratiti tranziciju boja otprilike iznad ~100hz pa se javlja ghosting. "Rjesenje" je podesiti veci level overdrajva, al tad se u vecini slucaja dogada overshoot tj inverted ghosting sto je opet iritantno za igranje. Pogotovo naglasene probleme sa time imaju ovi jeftiniji paneli...
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može li mi netko mudar i iskusan preporuciti monitor iskljucivo za gaming u 1080p 144hz sa freesyncom do nekih 2000kn??

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 10:47 (Cresanin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmes si DELL S2419HGF tj manjeg brata od megapoznatog best buy 144(155)hz 1440p DELL S2719DGF koji po response tajmu koji je najvazniji za gaming pomete konkurenciju, a po pitanju boja parira VA panelima u istom rangu. Uz to dolazi sa nemjerljivo boljom kvalitetom izrade od ostatka.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice