Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.453.724
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znam na sto mislis, no to definitivno nije 0.8 cm jednom kad se upali monitor, pogledaj videje, stavio sam da startaju od tamo di je bitno.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dalja46 kaže...

zujanje nisam primjetio, ali imam problema sa slikom, probija od ispod, nije ujednačena svjetlina ili kaj, na bijeloj podlozi se primjete tamnija podrućja, crte.

evo i slika

To zapravo i nije klasično probijanje svjetla,Nevinašce to je ili neravnomjerna osvjetljenost ekrana ili Panel Uniformity, ili je zapravo u pitanju malo šepavi Anti-Glare premaz ili zaštita ekrana.S obzirom na ovakve okvirno ne baš pravilne blage štrafte ili crte, ja mislim da je tu problemčič malo šepavi Anti-Glare premaz ili folija.

 

Kaj se tiče probijanja svjetla i jel u tom problem to češ lako provjerit preko "Dead Pixel Tester" programa samo treba postavit na crnu boju.Dakle tu je dolnji link pa skini taj paket programa, sad dalje otvori DPT pa pod Pattern opcijom izaberi Solid, i onda klikni na tab Color Selector.Sad s mišem klikaj na boje u malom novom prozoru, prvo izaberi crnu boju pa uslikaj s fotičem bez blica normalno.

 

Vezano za taj Anti-Glare zaštitu, prvo izaberi bijelu te sivu i tamno zelenu boju pa onda to uslikaj bez blica. To če se još bolje primjetit, kad je na ekranu samo jedna boja i ništa drugo.Nadam se da imaš monitor spojen preko DVI kabla(nebitno za ovaj tvoj problemčič), jer prastaro analogno VGA spajanje je nula bodova.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/kupio-novi-komp-kako-ga-odrzavati/122828.aspx?page=0&jumpto=2391074&sort=asc&view=flat

 

 

 

Ako slikaš sa fotičom u velikoj rezoluciji, onda slike ne stavljaj na Bug, jer tak se gadno sroza kvaliteta i onda izgubiš sve sitne detalje. Uplodaj originale na dolnji link(Resize na Default), pa onda daj direkt linkove na te fotke.Di si kupil taj Benq GW2760 preko onog Alzashop, ili si to več prije uzel u nekom našem dučanu?{#}

 

http://tinypic.com/

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 16:38 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...
Ako kupuješ na dulje staze onda definitivno ne štedi pa kupi bolji monitor i s rezolucijom 2560 x 1440p. Grafa ti nije baš za igranje na toj rezi ali mislim da neće biti frke ako smanjiš one razno razne đinđe a i grafu ćeš sigurno mjenjati prije nego monitor opet.

Pa tako je. Grafika se mijenja, ali LCD ne cesto. Barem ne ja. Pisem na AOC 19" i to 4:3. Vrijeme je za neki novi.

 

E sad, da li Benq, Acer, AOC ili LG. Asus i Dell su preskupi.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Ja bih uzeo taj Acer jer su to dobri monitori (imo prije ovog ni sad uzeo novi Acer i nemam zamjerki). Imaš dobar IPS, PIVOT, konkecije, dakle sve je na mjestu a još je i povoljan.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 18:13 (dalja46).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 Ja bih uzeo taj Acer jer su to dobri monitori (imo prije ovog ni sad uzeo novi Acer i nemam zamjerki). Imaš dobar IPS, PIVOT, konkecije, dakle sve je na mjestu a još je i povoljan.

Super, ali daj linkaj jednog jeftinijeg Acera koji ima flicker-free osvijetljenje, sto je vec postalo mainstream zahtjev barem onih koji se kuze u monitore.. Za onog famoznog 23" Acera hblmd nesto sam davnih dana napravio zasebnu temu i nitko nije odgovorio kakav je, dojmove nit ista, a ne tako davno se masovno preporucivao na svim temama slaganja konfi..

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 To sa "flicker free" naljepnicama ti je dobar marketing ali ne znači da monitori koji nemaju tu etiketu imaju primjetan "flickering".

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sreca pa postoje testovi za popularnije monitore. Ako takvih testova nema, osobno nebih uzeo monitor sa slabim naznakama flicker-free osvijetljenja, a mozda bi tamo di je to spomenuto vise puta. Npr. kod Asusa VX239H se flicker-free osim na sluzbenoj stranici gotovo nigdje ne spominje, tako da bih njega automatski izbacio.

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ja nisam ni znao za taj "problem" dok se nisu pojavili flicker free monitori :D.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...

Ja nisam ni znao za taj "problem" dok se nisu pojavili flicker free monitori :D.

 Hehehe, upravo tako {#}.  Dok ti kažu da imaš problem nisi ni znao {#}.  Moj nema nikakvog flickeringa i monitor  je meni jako dobar a ja inače sam ajmo reć da pazim na sve i svašta {#}.

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vec jako dugo sam na crt monitoru i konacno se odlucio da promijenim to u noviju vrstu monitora lcd/ips pa vas molim da mi date koju preporuku za gaming do 1000kn da su u rasponu 22"- 24" monitori i da su za te pare best buy.

Eto hvala vam na savjetu

Slobodno piknite linkove

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 17:50 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Alzashop ti je mjesto odabira, jeftinije nego kod nas a besplatna dostava preko 100 eura.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Flicker opcenito nije nikakav problem, nego karakteristika monitora. Subjektivno za neke je to problem, za neke ne. Naravno da ako ce netko uzimati novi monitor, a u istom cijenovnom rangu ima 2 monitora sa vrlo slicnim matricama, jedan sa flicker-free osvijetljenjem, drugi bez, da mu treba preporucit prvi, a ostale eventualno napomenut.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...
Adam44 kaže...

Kupio bih danas DELL P2414H, može li mi tko reći hoće li mi to raditi na starijoj grafičkoj Winfast PX6600 GT TDH 128MB.

Igre me ne zanimaju, znači samo uredski software.

 Mislio sam na to da je to stara grafa o da ne podržava uopće ove današnje rezolucije ali probaj pa vidi. Ako ne valjda imaš povoljnih grafi a tebi koliko sam skužio niti ne treba neka jaka grafa.

GT 6600 podrzava 1080p a ima i DVI.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Flicker opcenito nije nikakav problem, nego karakteristika monitora. Subjektivno za neke je to problem, za neke ne. Naravno da ako ce netko uzimati novi monitor, a u istom cijenovnom rangu ima 2 monitora sa vrlo slicnim matricama, jedan sa flicker-free osvijetljenjem, drugi bez, da mu treba preporucit prvi, a ostale eventualno napomenut.

Mozda se problem ne manifestira sada kaj se tice očiju ali nakon dugog niza godina posljedice budu vidljive a o tome nitko ne razmislja.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

čisto informativno, jel bi ovaj kabel bio ok za povezivanje grafičke i monitora?

 

http://www.ekupi.hr/Kabel-HDMI-S-BOX-101G-15-m-483965.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

jedno pitanje kupio sam novi monitor i dobio vga kabal samo hoce mi se slika drasticno promjeniti ako uzmem hdmi ili da ostavim na vga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Bi, svi HDMI kabeli su isti što se tiče kvalitete slike. Ili je ima ili je nema. Skuplji ti neće donjeti bolju sliku.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toma20 kaže...

jedno pitanje kupio sam novi monitor i dobio vga kabal samo hoce mi se slika drasticno promjeniti ako uzmem hdmi ili da ostavim na vga?

 Da će se drastično promijeniti to ti mogu reći iz prve ruke da je odgovor NE. Teško da bi uopće znao koja slika je HDMI a koja VGA da ti spoji netko dva monitora pa da gledaš.  Ali s obzirom da je kabel jeftin bolje je biti u korak s vremenom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
toma20 kaže...

jedno pitanje kupio sam novi monitor i dobio vga kabal samo hoce mi se slika drasticno promjeniti ako uzmem hdmi ili da ostavim na vga?

S HDMI ce ti bolje prikazivati crnu, odnosno imat ces one opcije kao low level, normal level black itd. Također nećes morati stiskati auto adjust svako malo kao sto se treba na VGA.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 Bi, svi HDMI kabeli su isti što se tiče kvalitete slike. Ili je ima ili je nema. Skuplji ti neće donjeti bolju sliku.

I ne bas, postoje high speed hdmi kablovi i oni obicni iako mislim da su danas vise manje svi high speed. Govorim ti iz iskustva jer frend je imao normal speed ili kak se vec zove i imao je problema s rezolucijom.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Ako je imao problema s rezolucijom onda je imao ili neki prastari kabel ili nešto nije valjalo. Nema sredine {#}.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
itomic009 kaže...

 Ako je imao problema s rezolucijom onda je imao ili neki prastari kabel ili nešto nije valjalo. Nema sredine {#}.

Nije bio prastari nego je bio standard speed kojeg je platio vise od delocka high speed iz linksa koji je tad bio 40kn, neznam koliko je sad.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toma20 kaže...

jedno pitanje kupio sam novi monitor i dobio vga kabal samo hoce mi se slika drasticno promjeniti ako uzmem hdmi ili da ostavim na vga?

Bježi što dalje od VGA videa(D-SUB)i kabela,Izlanuo se to je prastari analogni(godina rođenja 1987)način spajanja monitora. U današnje vrjeme VGA video povezivanje nema nikakvog smisla. To se koristi samo kad nema drugog izbora, ili u situaciji kad neki komp još uvijek ima staru i čokljavu grafu koja ima samo VGA video izlaz.

 

Ako ti ne treba zvuk preko HDMI, i ako grafička ima klasičan DVI priključak onda spoji monitor sa DVI kabelom i eto nema nikakvog živciranja.

 

 http://www.links.hr/artikl-200.600.205

 

 

VGA ili D-SUB

 

- prastari analogni video priključak za PC monitore, kratko i jasno zaboravi ko da ne postoji

 

DVI

 

- digitalni video priključak, dizajniran i namjenjen upravo za spajanje PC monitora

 

Display Port

 

- ovo je nova generacija digitalnog video priključka za PC monitore

 

HDMI

 

- ovaj priključak je zapravo multimedijski Audio-video priključak, i on isto tako daje digitalni video signal. HDMI kao takav izvorno zapravo i nije dizajniran za spajanje na klasične PC monitore.HDMI je zapravo zamišljen za spajanje na klasične TV uređaje, i upravo zato kod spajanja na PC monitor mogu nastati problemi sa kvalitetom slike.Cijeli problem leži u grafičkim driverima, dakle Nvidia/AMD koji još uvjek taj problem nisu rješili kak treba.U praksi to bi išlo ovako, neko spoji PC monitor na HDMI priključak, ali grafički driveri eto često puta procjene(nekad i ispadne ok) da je grafička spojena na TV uređaj a ne na klasičan PC monitor.I tu sad nastaju razni problemčiči sa prikazom slike, i onda se korisnici živciraju pa moraju dodatno prčkat(dolnji link), i podešavat sliku preko grafičkih drivera.

 

Kak se ono kaže živciranje-free jel, to se u slučaju spojenog monitora na HDMI baš i ne može reči fučkaj ga.{#}

 

 

https://pcmonitors.info/articles/correcting-hdmi-colour-on-nvidia-and-amd-gpus/

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 21:42 (rambox).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Molim preporuku 27" monitora sa Alzashop-a služit će za gledanje filmova i igranje(uglavnom FPS-ovi se igraju) te bi išao do cca 300ojra par gore dolje nije bitno, do sada sam bio na 22" AOC monitoru pa se nadam poboljšanju nabolje naravno i išao bi sa narudžbom što prije.

Ako nije problem barem 2 kom. i malim pojašnjenjem glede lakšeg izbora.Trenutna grafa je R9 270 ali u skoroj budučnosti bi se išlo na barem R9 280X ili neki nVidija ekvivalent samo znanja radi.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Po stoti put best buy 27'' je benq gw2760hs. Ja ga imam na r9 280x i super mi je za fps tipa quake i cod.

11 godina
offline
dell u2414h

nedavno otkrili da na novo kupljenom dell u2414h tipke uopce ne reagiraju, ni power tipka ,ni nijedna. Nije valjda kao ovima; http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19599145 ??? Dali jos neko ima taj monitor? Ako ima neka isproba dali mu rade tipke. Imam i p2414h i s njm nemam tih probl

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nakon 15 dana muke stigao mi je novi monitor. Želio bih se zahvaliti svima koji su mi pomogli pogotovo Ramboxu {#}

 

 

 

Nažalost, dobio sam samo VGA kablo, da li mi se isplati kupiti DVI ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
VahaMaha kaže...

Nakon 15 dana muke stigao mi je novi monitor. Želio bih se zahvaliti svima koji su mi pomogli pogotovo Ramboxu {#}

 

 

 

Nažalost, dobio sam samo VGA kablo, da li mi se isplati kupiti DVI ? 

Da obavezno kupi DVI kabel to ionako nije skupo, a VGA kabel daj mačkama za igru po uvjetom da imaš mačke jel.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice