Kupiti kabel ili novu grafičku?

poruka: 35
|
čitano: 6.239
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Pozdrav, zamolio bih vas za pomoć, imajte u vidu da nisam neki ekspert i da baratam recimo sa osnovama.

 

Kupio sam sljedeći monitor, https://www.lg.com/hr/monitori/lg-29WK600-W?fbclid=IwAR2F5q98A0nbhKzewfjcT5KtkZr6yYMPBMpBsMAoAxOTzSxYaiAvxA1D2oc, računalo mi nema HDMI utor i ne mogu ga spojiti, možete mi preporučiti kabel s kojim ću imati istu kvalitetu slike kao sa orginalnim ili da mijenjam grafičku? Što se bolje isplati? Trenutna grafička mi je AMD RADEON HD 7560 D.

 

Zahvalujem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Ostatak konfiguracije ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Mister_KŠ kaže...

Pozdrav, zamolio bih vas za pomoć, imajte u vidu da nisam neki ekspert i da baratam recimo sa osnovama.

 

Kupio sam sljedeći monitor, https://www.lg.com/hr/monitori/lg-29WK600-W?fbclid=IwAR2F5q98A0nbhKzewfjcT5KtkZr6yYMPBMpBsMAoAxOTzSxYaiAvxA1D2oc, računalo mi nema HDMI utor i ne mogu ga spojiti, možete mi preporučiti kabel s kojim ću imati istu kvalitetu slike kao sa orginalnim ili da mijenjam grafičku? Što se bolje isplati? Trenutna grafička mi je AMD RADEON HD 7560 D.

 

Zahvalujem.

 HDMI na DVI adapter za 30ak kuna ce obavit posao.

16 godina
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Links-u ga imaju, košta 44kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Javio se Links-u, ponudili mi https://www.links.hr/hr/adapter-delock-vga-m-na-hdmi-z-sa-zvukom-200300287?fbclid=IwAR1NBnEsk9xgC-0V9oGYPtVr6m13jvS5G5noSt8g7IgEkasPZgrw2Z4V0LM i ne garantiraju za kvalitetu slike kao sa orginalnim kablom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Dardevil kaže...

Links-u ga imaju, košta 44kn.

Otkud znaš da on ima DVI izlaz? 

Mister_KŠ kaže...

Pozdrav, zamolio bih vas za pomoć

Daj ti meni fino poslikaj konektore koje imaš dostupne za spajanje ekrana.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 18:12 (Valentin17).
5 godina
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Meni se cini da doticni ima laptop i jedino vga izlaz. Svi traze neka rjesenja, a lijeni su napisat konfiguraciju ili dat vise podataka.

 
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Stobbart kaže...

Meni se cini da doticni ima laptop i jedino vga izlaz.

 Tebi se dobro čini. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Mister_KŠ kaže...

 To je najlošije moguće rješenje jer ide pretvorba analognog u digitalni signal, znači nikako takvu opciju. Kakve izlaze imaš na kompjuteru dostupne?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Naglasio sam da se ne kužim baš puno :)
Nije laptop nego kompjutor, koliko vidim ima samo usb i vga izlaze, ako sam dobro pitanje razumio.

15 godina
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
To je apu a8 5600k i izlaz ovisi o maticnoj ploci, kupi novu grafu I mijenjaj polako konfiguraciju jer je to prastaro, neka rabljena rx470,480, 570, 580, gtx 1060 I bit ce ok dok ne promijenis ostatak konfe, ispod toga se ne isplati kupovati.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
5 godina
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Stobbart kaže...

Meni se cini da doticni ima laptop i jedino vga izlaz. Svi traze neka rjesenja, a lijeni su napisat konfiguraciju ili dat vise podataka.

 Kako misli ubaciti novu graficku u laptop ;)

4 godine
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Monitor mi ima i DP ulaz, pa ako mi netko može objasniti što je to, za to nisam dobio kabel.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Ajde ne budi lijen I lijepo napisi koje komponente imas, ili jednostavno slikaj ulaze na maticnoj, nismo mi vidoviti Milan pa da znamo sta imas. Skines lijepo hwinfo i postas ss od njega.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Evo

9 godina
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Ne mozes spojiti. Treba ti nova graficka. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Ostale komponente mogu ostati? Šta s procesorom, valja išta?

9 godina
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Mozes laganini sve promijeniti ako imas novce,bilo bi pozeljno.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Ok, cca za koliko bi se dala napraviti solidna konfiguracija, nemam neke prevelike zahtjev, koristim samo za surfanje, nisam gamer.

16 godina
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 15:26 (Wolverine).
15 godina
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Koliko vidim ima na ploci dvi d port tako da moze bez beda kupiti dvi d na hdmi i povezati monitor, cca 30 kn link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 17:22 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Patrick_cro kaže...

Koliko vidim ima na ploci dvi d port tako da moze bey beda kupiti dvi d na hdmi i povezati monitor, cca 30 kn link

 nisam znao za taj adapter.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Hoće li kvaliteta slike na monitoru biti kako treba s mojom grafičkom ili bi bilo bolje da novu kupim?

15 godina
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

slika ce biti sasvim ok, ali da ces se bas nesto naigrati sa tom konfom jako tesko, jedino neke starije igre, i da uzmes jacu grafu trebas kompletno mijenjati cijeli sistem jer je konfiguracija jako stara a i uzeo si 2k monitor 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Ma ne igram ti ja uopće :)

12 godina
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Ako dajes 40kn za kabel onda bolje nadodat jos 170kn i uzet neku grafu za 210kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?

Pročitaj Patrickov post iznad.

9 godina
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Nadodaj Jos 4gb ram-a vidim da imas milion tabova otvorenih. Za ugodnije surfanje.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kupiti kabel ili novu grafičku?

Hvala svima na pomoći, adapter je kupljen i monitor je spojen. Sad me zanima može li se još kako poboljšati kvaliteta slike jer nije baš nešto pretjrano oštra ili mi se možda samo čini i trebam se priviknuti, preporučena rezolucija za monitor je 2560x1080 dok meni ide max. na 1920x1080, da li je to velika razlika i da li bi se kvaliteta slike drastično poboljšala sa novom grafičkom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupiti kabel ili novu grafičku?
Mister_KŠ kaže...

Hvala svima na pomoći, adapter je kupljen i monitor je spojen. Sad me zanima može li se još kako poboljšati kvaliteta slike jer nije baš nešto pretjrano oštra ili mi se možda samo čini i trebam se priviknuti, preporučena rezolucija za monitor je 2560x1080 dok meni ide max. na 1920x1080, da li je to velika razlika i da li bi se kvaliteta slike drastično poboljšala sa novom grafičkom?

 Ne primjecujes da ti je sve razvuceno horizontalno za 33%?
Trebao bi u principu otic u drivere i namjestit custom rezoluciju, neznam kak to ide na starijem catalystu pa preporucam da guglas to.

 

Ali da, najlakse bi bilo uzet makar rabljenu graficku za 150-200kn sa njuskala tipa Radeon HD6870, HD7850 ili GTS450, GTX550Ti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 15:45 (8ax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice