Kupnja monitora 23" ili 24" ?

poruka: 33
|
čitano: 8.195
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Pozdrav svima.

 

Kroz par dana planiram kupit novi monitor i sada trebam savijet da li se isplati i koje su prednosti.

 

Trenutno koristim 23" LCD Samsung P2370 , 2ms, 50000:1

 

Zamijenio bi ga sa jednim od ponudenih:

 

DELL U2312HM 23in wide 1920x1080 IPS matrica, crn, 8ms

 

ili

 

DELL UltraSharp U2412M (24", 1920x1200, IPS, UltraSharp

 

Citao sam prijasnje teme i vidim da ima dosta korisnika DELLovog 23" modela pa me zanima da li igra kakvu ulogu ovih 8ms naspram recimo 2ms ? 

I kad vec mogu birat da li da uzmem 23" model ili 24" i zasto?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Ja osobno imam 24" Dell (ovaj navedeni) i vrlo sam zadovoljan. Boje su puno bolje nego na mom starom Samsungu, a 16:10 je odličan za igre (pomalo beskorisno za filmove, jer je večina HD filmova 16:9). Razlika između 8ms-5ms-2ms je prilično neprimjetna (bar nisam primjetio ikakvu razliku nakon što sam se prebacio na Dell). Sve ovisi o potrebi i ako si spreman platiti extra za 1" i 16:10 - inaće su prilično slični.

15 godina
protjeran
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Kao gamer,koji pazi na svoj K/D ratio u FPS,ne pada mi na pamet uzimati išta osim minimalnog nazivnog odziva od 2ms.Uzeo sam nedavno 23 monitor,i iako sam imao želju uzeti Dell,odbile su me karakteristike,odnosno njegova namjena,koja je za sve osim za gaimng.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 15:46 (QFlash).
Moj PC  
0 18 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
QFlash kaže...

Kao gamer,koji pazi na svoj K/D ratio u FPS,ne pada mi na pamet uzimati išta osim minimalnog nazivnog odziva od 2ms.Uzeo sam nedavno 23 monitor,i iako sam imao želju uzeti Dell,odbile su me karakteristike,odnosno njegova namjena,koja je za sve osim za gaimng.

Bljezgariš malo, Dell (U2312HM) ima najmanji ghosting od svih IPS monitora (kad je uključeni overdrive). Većina koja se bune na ghosting ili imaju isključen overdrive ili ne znaju što govore.Isto vrijedi i za 24 incha verziju.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
QFlash kaže...

Kao gamer,koji pazi na svoj K/D ratio u FPS,ne pada mi na pamet uzimati išta osim minimalnog nazivnog odziva od 2ms.Uzeo sam nedavno 23 monitor,i iako sam imao želju uzeti Dell,odbile su me karakteristike,odnosno njegova namjena,koja je za sve osim za gaimng.

 

Moze li mi netko poblize pojasnit ovo. Recimo igras FPS igru i koja je razlika u odazivu 2ms i 8ms? Oces reci da sa 2ms ces imati veci K/D ratio nego da imas monitor sa 8ms. Mislis da to ide tako, da tu igra ulogu monitor?

Inace nisam preveliki gamer ili netko ko se "natjece" ko ce imati bolji score, ali me zanima taj detalj.

 

 

12 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
pataljunga kaže...

Pozdrav svima.

 

Kroz par dana planiram kupit novi monitor i sada trebam savijet da li se isplati i koje su prednosti.

 

Trenutno koristim 23" LCD Samsung P2370 , 2ms, 50000:1

 

Zamijenio bi ga sa jednim od ponudenih:

 

DELL U2312HM 23in wide 1920x1080 IPS matrica, crn, 8ms

 

ili

 

DELL UltraSharp U2412M (24", 1920x1200, IPS, UltraSharp

 

Citao sam prijasnje teme i vidim da ima dosta korisnika DELLovog 23" modela pa me zanima da li igra kakvu ulogu ovih 8ms naspram recimo 2ms ?

I kad vec mogu birat da li da uzmem 23" model ili 24" i zasto?

 

 

  Ako imaš 2k kuna kupi 2412, ako imaš 1.5k kupi 2312 vjeruj nećeš požaliti niti jedne kune i nagraditi ćeš svoje oči dobrom slikom i odličnim bojama.

Nedavno sam kupio 2412 i prepre zadovoljan sam, meni osobno neopisivo bolja slika od starog lcd monitora.

Razlike koje spominješ ja ne primjećujem možda sam previše ćorav tko zna  {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 16:08 (Tiby).
15 godina
protjeran
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Inače 2ms definirano od različitih proizvođača nije uvik isto,posebice da li se pri tome misli na grey to grey ili balck to black response time.Tako primjerice neki LG od deklarirarnih 2 ms daje osjetno tromiju sliku od kakvog Samsung 2ms,primjera radi.

U svakom slučaju bolje je preferirati manji odziv,makar tvornički deklariran.Življe boje ni kut gledanja IPS ti neće ni malo pomoći u igranju,brži odziv ekrana hoće,makar malo.Ako te pak ne zanimaju igre onda je IPS daleko bolji izbor.

 

Inače,ljudi brkaju pojmove,ghosting je stvar prošlosti i danas nečeš ni naići na panel s primjetnim ghostingom.Ono šta se može zamjetiti kao razlika između ekrana bržeg i sporijeg odziva nije 'auto koji prođe i ostavi trag na ekranu' nego sam input lag,odnosno tvog pomaka mišem rukom i samog prikaza tog pomaka primjerice puške u FPS igri,sporiji ekrani kasne,dobar 2 ms ekran nema mjerljiv input lag.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 16:31 (QFlash).
Moj PC  
0 4 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
QFlash kaže...

Inače 2ms definirano od različitih proizvođača nije uvik isto,posebice da li se pri tome misli na grey to grey ili balck to black response time.Tako primjerice neki LG od deklarirarnih 2 ms daje osjetno tromiju sliku od kakvog Samsung 2ms,primjera radi.

U svakom slučaju bolje je preferirati manji odziv,makar tvornički deklariran.Življe boje ni kut gledanja IPS ti neće ni malo pomoći u igranju,brži odziv ekrana hoće,makar malo.Ako te pak ne zanimaju igre onda je IPS daleko bolji izbor.

  Meni je čak i gaming bolji jer crno je crno a bijelo bijelo dok prije na LG-u se primjetila razlika u tim bojama pogotovo u crnoj.

15 godina
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Ili jednostavno, ako želiš bolji monitor uzmeš IPS. Ako želiš izdrkavat da vidiš razliku od 4 milisekunde i da si zbog tog izgubio jedan kil na izuzetno važnom uličnom turniru u counter-strikeu, uzmi taj "gaming" monitor 

 
3 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Jel vi sebe čujete(vidite šta vi pišete)!

2ms-5ms-8ms????? neka neko trepne u tih 2ms i ja mu dam milju dolara

Gamerski monitor?!!?!? daj me ne kolji,pa to je čista propaganda da izmuzu lovu klincima.

 

k/d ratio ti je viši na 2ms-a??,ti nemožeš ni pomisliti tipku stisnuti u to vrijeme a kamoli vidjeti nešto.

 

P.S.

Kupi si monitor za 1100kn ako ti nije bitan(solidni monitori) ili si kupi neki za 1500 koji je srednja klasa,sve preko te cifre je čista pljačka i marketing.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 16:38 (roseman).
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
SebaOS kaže...

Ili jednostavno, ako želiš bolji monitor uzmeš IPS. Ako želiš izdrkavat da vidiš razliku od 4 milisekunde i da si zbog tog izgubio jedan kil na izuzetno važnom uličnom turniru u counter-strikeu, uzmi taj "gaming" monitor 

Odlično argumentirano,školski.

13 godina
neaktivan
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Evo da vas prekinem, da ne prode sve to u "rat", mislim da imam dosta informacija i internet reviewa za odluku.

 

Kupit cu DELL UltraSharp U2412M (24", 1920x1200, IPS, UltraSharp

 

Hvala svima na brzim odgovorima.{#}

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

i ja sam isto potaknut pricanjima ovdje sa foruma uzeo  DELL 2412M i htio zamjeniti svog dvije godine

starog XL 2370 SAMSUNG-a koji je u svoje vrijeme kostao oko 3000 kn ( njihov prvi TN model sa LED osvjetljenjem )

i ostao sam razocaran dali je to samo do mene i mog vida ali ostrina i citljivost texta su mi jedno 20-30% gori nego na

mom "starom" Samsung-u , jednostavno citanje web-a i mail-a koje god postavke brightnes-a i contrast-a stavio

izazivale su bol u ocima nakon samo 10 minuta gledanja dok sam kod Samsunga nekad znao provest i po par sati na net-u

i nikada nista

u igrama je dobar stvarno se ne vidi ghosting ,kutevi gledanja jesu nesto veci ali ne previse, filmovi izgledaju super pogotovo u HD-u

ali nakon par dana kosristenja DELL ide na bubanj a na stol se vratio SAMSUNG

evo toliko od mene

pozz

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Ja još uvijek niisam imao takva iskustva - slika je odlična i oštra, boje su nevjerojatne (imam stari 1280x1024 Samsung koji koristim uz ovaj, tj. 2 monitora - pa je to odlična usporedba) i definitivno nećeš požaliti (prebacivanje u portrait i displayport 1.2 su isto dvije odlične stvari).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

@ Qflash - nema se tu što argumentirati, činjenica je da tu razliku vidi 2% ljudi na svijetu, a od toga je to možda bitno petini od toga, jer žive od gaminga. Ostalim vikend FPSašima ili srednjoškolcima koji misle da su popularni jer su u klanu koji se zove N00bPPwnazz i koji misle da će vidjet razliku između par milisekundi se nema što reći. 

 

@pasko - ako si spojio sa VGA kablom, potraži auto adjusment, meni je monitor iz trgovine bio mutan po sredini prije toga. Ili spoji DVI/HDMI i nemaš problema... Jednostavno je takav monitor mutan/neoštar. Naravno ako nije izolirani slučaj pokvarenog monitora i sl. 

 

@pokretač teme - dobar izbor! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
SebaOS kaže...

@ Qflash - nema se tu što argumentirati, činjenica je da tu razliku vidi 2% ljudi na svijetu, a od toga je to možda bitno petini od toga, jer žive od gaminga. Ostalim vikend FPSašima ili srednjoškolcima koji misle da su popularni jer su u klanu koji se zove N00bPPwnazz i koji misle da će vidjet razliku između par milisekundi se nema što reći. 

 

 

Činjenica ? Daj mi link.Tko to živi od gaminga na BOL forumu? Kakvi vikend FPSaši,noob klan ? Argumentiraš uvredama,krasno.

Ne govorim o nikakvom životu od gaminga,nego o očitoj razlici između 2 i 8 ms.

 

 

15 godina
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

U pravu si, odustajem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 0:52 (SebaOS).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
pasko kaže...

i ja sam isto potaknut pricanjima ovdje sa foruma uzeo  DELL 2412M i htio zamjeniti svog dvije godine

starog XL 2370 SAMSUNG-a koji je u svoje vrijeme kostao oko 3000 kn ( njihov prvi TN model sa LED osvjetljenjem )

i ostao sam razocaran dali je to samo do mene i mog vida ali ostrina i citljivost texta su mi jedno 20-30% gori nego na

mom "starom" Samsung-u , jednostavno citanje web-a i mail-a koje god postavke brightnes-a i contrast-a stavio

izazivale su bol u ocima nakon samo 10 minuta gledanja dok sam kod Samsunga nekad znao provest i po par sati na net-u

i nikada nista

u igrama je dobar stvarno se ne vidi ghosting ,kutevi gledanja jesu nesto veci ali ne previse, filmovi izgledaju super pogotovo u HD-u

ali nakon par dana kosristenja DELL ide na bubanj a na stol se vratio SAMSUNG

evo toliko od mene

pozz

 

 

Ako ide na bubanj, prodaj ga meni, zainteresiran sam!?

 

QFlash kaže...
SebaOS kaže...

@ Qflash - nema se tu što argumentirati, činjenica je da tu razliku vidi 2% ljudi na svijetu, a od toga je to možda bitno petini od toga, jer žive od gaminga. Ostalim vikend FPSašima ili srednjoškolcima koji misle da su popularni jer su u klanu koji se zove N00bPPwnazz i koji misle da će vidjet razliku između par milisekundi se nema što reći. 

 

 

Činjenica ? Daj mi link.Tko to živi od gaminga na BOL forumu? Kakvi vikend FPSaši,noob klan ? Argumentiraš uvredama,krasno.

Ne govorim o nikakvom životu od gaminga,nego o očitoj razlici između 2 i 8 ms.

 

 

Evo ja te ne vrijeđam, ni nema ništa protiv tebe, al ti pozivam da doletiš do Osijeka, da ustanovimo razliku koje nema između tih XX ms, naravno, popit ćemo kakvog vinčeka kad izgubiš okladu!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 1:01 (Ivsa).
15 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
QFlash kaže...

 

Činjenica ? Daj mi link.Tko to živi od gaminga na BOL forumu? Kakvi vikend FPSaši,noob klan ? Argumentiraš uvredama,krasno.

Ne govorim o nikakvom životu od gaminga,nego o očitoj razlici između 2 i 8 ms.

 

 

Ja iskreno ne vidim razliku.

 

I da si malo pročitao komentare vidio bi gdje netko pita "So the is basicaly no difference on the input lag. Right?", a autor videa odgovara "That's right."

 

Drugim riječima, sve ono što si govorio ranije, o lagu dok pomakneš miš/tipkovnica itd, ustvari ne postoji.

 

Praktički hvala, pobio si sam sebe.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
dado2202 kaže...

Ja iskreno ne vidim razliku.

 

I da si malo pročitao komentare vidio bi gdje netko pita "So the is basicaly no difference on the input lag. Right?", a autor videa odgovara "That's right."

 

Drugim riječima, sve ono što si govorio ranije, o lagu dok pomakneš miš/tipkovnica itd, ustvari ne postoji.

 

Praktički hvala, pobio si sam sebe.

A da si pročitao komentare koji kažu da je lijevi ekran smoother ? Da na desnom nož kasni ? Ja primjetim razliku u svakoj sceni pomicanja oružjem.

 

 

Before we being let’s preface the results by saying the U2412M is not meant for professional gaming. With an 8ms response time, the Dell can certainly be used in this area but it exhibit an occasional dropped frame or “hiccup”. This is the nature of the IPS beast but it will rarely –if ever- be noticed by the end user. To our eyes there is very little difference but you may feel differently, and we strongly recommend trying one before buying as some people are more sensitive to this kind of issue than others.

 

Cons:

 

- Slight blue shift even after calibration

- Relatively high real world Gray to Gray latency

- Occasional ghosting in gaming and movies

- Poor Default RGB color settings

- No HDMI input

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/47128-dell-ultrasharp-u2412m-24-ips-monitor-review.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 9:26 (QFlash).
14 godina
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Pa jesi ti lud, ove minuse koje si naveo pokraj TN monitora su debeli plusevi, da se tako izrazim, a što se tiče ms, još uvjek ne vjerujem, probaj izračunati kolko je 10 ms od sekunde pa možda shvatiš nešto, iako naravno postoji mogućnost da ti primjetiš razliku, ali vrlo vjerovatno 99% ostalih korisnika neće to vidjeti a sa IPS matricom će dobiti 3-4 puta bolji prikaz boja!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
Ivsa kaže...

Pa jesi ti lud, ove minuse koje si naveo pokraj TN monitora su debeli plusevi, da se tako izrazim, a što se tiče ms, još uvjek ne vjerujem, probaj izračunati kolko je 10 ms od sekunde pa možda shvatiš nešto, iako naravno postoji mogućnost da ti primjetiš razliku, ali vrlo vjerovatno 99% ostalih korisnika neće to vidjeti a sa IPS matricom će dobiti 3-4 puta bolji prikaz boja!?

Debeli plusovi IPS-a nasprem TN materice idu korisnicima koje ne zanimaju igre.Thats about it.IPS matrica po defaultu kao takva ima manu,lag.

Meni osobno 3-4 puta (totalno pretjerivanje btw,boje su bolje no ne toliko naravno) ni kut gledanja ne znači ništa u igrama tipa BF3.Lag je primjetan,nekim ljudima više a nekima manje ili ga ne vide.Stvar osobnog izbora i namjene monitora.Ja,kao gamer,neću preći na IPS matrice dok god vidim primjetni lag.

13 godina
neaktivan
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Evo monitor mi je stigao danas i mogu vam reci da sam odusevljen.

Veliki pomak u bojama u odnosu mojeg starog Samsunga, a ni ovaj dodatni 1 inch nije za bacit.

 

I usput sam nasao svoj mrtvi piksel na njemu. To je normalno da svaki LED monitor ima jedan?

Evo i par slika mrtvog piksela i samog monitora (na sliki to izgleda veliko, mislim na piksel, ali ovako si ne primjeti)

 

I da li preporucujete neke dodatne postavke za ovaj monitor za jos bolji prikaz boja i sam ugodaj?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
Dell ima 0 pixel garanciju za premium modele Ultrasharp serija i alienware tako da samo moras vidjeti koji tip mrtvog pixela imas! Ghostinga nema na u2312hm niti input laga barem ja to nevidim! Za casual gaming je monitor odlican za profi naravno nije niti itko to tvrdi! Jedino vam moze smetat antiglare premaz! Kutovi su prilicno veci od mog starog tn monitora i to je odlicno! Stalak za monitor je fenomenalan i sad napokon mogu namjestiti kako mi pase!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
CroVandal kaže...
Dell ima 0 pixel garanciju za premium modele Ultrasharp serija i alienware tako da samo moras vidjeti koji tip mrtvog pixela imas! Ghostinga nema na u2312hm niti input laga barem ja to nevidim! Za casual gaming je monitor odlican za profi naravno nije niti itko to tvrdi! Jedino vam moze smetat antiglare premaz! Kutovi su prilicno veci od mog starog tn monitora i to je odlicno! Stalak za monitor je fenomenalan i sad napokon mogu namjestiti kako mi pase!

Kako da vidim koji tip mrtvog piksela imam?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
QFlash kaže...

Debeli plusovi IPS-a nasprem TN materice idu korisnicima koje ne zanimaju igre.Thats about it.IPS matrica po defaultu kao takva ima manu,lag.

 

Inače, DELL Dell U2312HM (kojeg posjedujem) ima jedan on najnižih vrijednosti za input lag, usporedivo sa CRT ekranima. Dado2202 je postao link s usporedbama.

Ja sam ga uzeo primarno zbog vjernijeg prikaza boje pri uobičajenom korištenju, ali povremeno i napucavam nešto u BF3 i oduševljen sam slikom i performansama.

 

Prije korištenja ga obavezno treba kalibrirati (netko se žalio na bol u očima??) pri čemu sam kod svojega primjetio da mu je najbolji prikaz sa svjetlinom od 20%.

----- Nema na čemu! --| Google is your friend |------
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Spominje se kalibriranje monitora? Sta to znaci? Sto se time dobije i kako napravit to? O_o

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
pataljunga kaže...

Evo monitor mi je stigao danas i mogu vam reci da sam odusevljen.

Veliki pomak u bojama u odnosu mojeg starog Samsunga, a ni ovaj dodatni 1 inch nije za bacit.

 

I usput sam nasao svoj mrtvi piksel na njemu. To je normalno da svaki LED monitor ima jedan?

Evo i par slika mrtvog piksela i samog monitora (na sliki to izgleda veliko, mislim na piksel, ali ovako si ne primjeti)

 

I da li preporucujete neke dodatne postavke za ovaj monitor za jos bolji prikaz boja i sam ugodaj?

 

 

Imaš stuck i dead pixel.Stuck se može riješiti i softwerski, aplikacijama koje malim pomičnim prozorom postaviš preko mrtvog pixela,ili clustera (napkupine više njih).

 

Probaj s ovim za početak,možda pomogne. 

 

Također možeš pokušati i hardweskim putem,primjena sile potiska,šiljatim no ne i oštrim objektom.Najbolje ako imaš olovku za touch screen,u kombinaciji sa kakvom tkaninom preko koje 'bodeš' ili tapkaš po mrtvom pixelu.

 

Ako je dead pixel onda tu nemaš što napraviti nego nadati e u garanciju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?
pataljunga kaže...

Spominje se kalibriranje monitora? Sta to znaci? Sto se time dobije i kako napravit to? O_o

 

Što je kalibracija i zašto se radi: Link

 

Probaj s ovim postavkama (pronađi svoj monitor i postavi ručno u postavkama monitora):

http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm

 

 

----- Nema na čemu! --| Google is your friend |------
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 13:03 (Zura).
14 godina
offline
Re: Kupnja monitora 23" ili 24" ?

Za kalibraciju trebas uredaj! inace svjetlina na tim LED dell monitorima ubija tako da se treba obavezno smanjiti!jedino ako netko tako voli! Profili koji su postani nemoraju pasati svima posto se paneli mogu razlikovati! ja imam a01 reviziju a tamo ima za a00 postavke!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2012 13:16 (CroVandal).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice