Kvaliteta slike full hd

poruka: 9
|
čitano: 3.789
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Kvaliteta slike full hd

Imam na grafičkoj kartici dvi izlaz,uz monitor sam dobio vga kabel,preko adaptera sam ga spojio na ulaz od grafičke i u monitor sam ga uštekao preko vga ulaza.
Moje pitanje je: jel bi dobio bolju sliku ako kupim dvi  kabel? 

Radi se full hd rezoluciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta slike full hd
sveupitni kaže...

Imam na grafičkoj kartici dvi izlaz,uz monitor sam dobio vga kabel,preko adaptera sam ga spojio na ulaz od grafičke i u monitor sam ga uštekao preko vga ulaza.
Moje pitanje je: jel bi dobio bolju sliku ako kupim dvi  kabel? 

Radi se full hd rezoluciji.

Slika će ti bitit nešto bolja preko dvi izlaza

14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta slike full hd
Da, slika će biti bolja preko dvi izlaza.
Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta slike full hd

Nešto je bolja.

16 godina
offline
Kvaliteta slike full hd

Teoretski, dobra VGA konekcija nije primetno gora od DVI. Za to postoje dva preduslova, kvalitetan digitalno-analogni konverter (DAC) na grafičkoj i dobro usklađene frekvancija i faza prijema na monitoru sa konkretnim signalom koji šalje grafička.

 

Prvo nije problem, pošto AMD/ATI kartice već 10 godina imaju   dovoljno kvalitetne i brze DAC-ove za HD, pa je, ako si podesio monitor prema uputstvu proizvođača (u mom slučaju, treba samo pokrenuti utility koji prikazuje test sliku i pritisnuti dugme Auto na monitoru), najverovatnije sve dobro.

 

Ipak, na tvom mestu bih verovatno kupio DVI kabl, čisto da ne moram nikad da razmišljam o tome da li je slika baš kakva treba da bude. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 0:53 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta slike full hd

Kupio sam monitor nedavno, rijec je o DELL SE2216H. Znaci imam sljedeci problem, slika kad je brza na youtubeu ili filmu, jednostavno kao da padne kvaliteta slike. Primjer, prikazuje se neki lijep krajolik i kada ga sporo prikazuje iz zraka sve se vidi kristalno u FHDU, kada se pocne brze kretati slika izgleda kao da  je sa full hda pala na 480p, zapravo ne padne ali tako se slika pokvari i nije uopce kristalna ni ostra. 

Znaci monitor mi je spojen na HD6670 Sapphire, 1GB GDDR5. Spojen preko VGA kabela, zanima me da li bi mozda trebao spojiti na HDMI pa bi se to rijesilo ili? Ne razumijem sto bi moglo biti. Hvala!

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kvaliteta slike full hd

kupio si uzasno los monitor s odazivom od 12ms sto je van pameti za desktop pc, zato ti je slika uzasna u "pokretu"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 19:40 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kvaliteta slike full hd

Mozes uzeti HDMI cisto radi lijepse i cistije slike, ali sumnjam da ces rijesiti problem koji imas jer kao sto ti je kolgea rekao 12ms odaziv je katastrofa i on ti stvara taj problem.

9 godina
offline
Kvaliteta slike full hd

Bitno da u Linksu kazu 12ms vam je ok, necete to ni primjetit 

Hvala momci

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice