LCD TV kao monitor - problem

poruka: 12
|
čitano: 7.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

Pozdrav,

 

imam problema sa spajanjem TV-a s kompom. Grafička je nVidia GeForce 8500GT, spajam DVI-HDMI. TV je Toshiba 50l2333dg. i javlja se problem - boje ne valjaju, slika izgleda kao brutalno kompresirani jpeg... Takav problem sa imao davno sa LGjevom telkom, a to sam rijesio zamjenom za samsungovu, jer samsung ima opciju preimenovanja ulaza u PC i sve štima, no na ovoj telki ne mogu naći tu opciju.

 

Očekivao sam da bi problem riješio VGA kabel, a naravno nije sve tako divno, jer ta telka dozvoljava samo 1366*768 (ili 720p, ne znam vise ni sam). Ubiti, lud sam, imam jos koji dan da vratim telku, pa molim ako je netko imao iskustva.

 

Naravno, guglao sam, koliko sam shvatio TV ima drugačije polje boja, radi se o 0-255, odbnosno 16-235, a ne znam gdje to zamijeniti...

 

tnx

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 8:55 (cickova).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV kao monitor - problem

Okači sliku da vidimo o čemu pričaš. U međuvremenu pogledaj ovo, možda pomogne.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

evo, problem je kakav sam i imao s ovim LGjem davno: http://www.hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=72&t=2566 (pod HDMI), s tim da je tu jos gore, ovo recimo podcrtano u wordu je tu SIVO! a tekst izgleda kao jpeg kad malo zumiras

 

sad, totalno druga postava, geforce8500gt, dvi->hdmi... kad recimo idem na custom resolution, dobim dobre boje, no onda je slika sva mutna... kazem, evo ovo mi je deseti sat zajebavanja s time, nema kaj nisam probao, al fakat... i na laptop sam spajo (nvidia 740m)... probao sam apsolutno sve kombinacije i postavke koje sam nasao na antu, koje sam nasao na telki i koje sam nasao pod postavkama nvidie, windowsa i telke... i kifla

 

preko vga su boje OK, al naravno, max reza je 1366×768... -.- bravo toshiba, pakiram ju i idem po samsungovu telku

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 18:06 (cickova).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

Jesli probao u Nvidijinom control panelu, Display, Adjust desktop color settings, Content type reported to display postaviti na Desktop programs?

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

Sve sam probao, kifla... potrosio sam deset sati svog zivota... samo guglanje Tv lcd hdmi pc color problem ima masu rezultata, a spominju se te razine 0-255 i 16-235... ubiti previse sam vremena na to potrosio, kao i prosli put. no problem je rijesen, uzeo samsunga, tri klika i sve radi (samo na prvom portu, jer je taj imenovan kao hdmi dvi, a u postavkama se preimenuje u.PC i.slika je kakva treba bit.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2014 22:05 (cickova).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

Također imam isti problem, sa Grundig 102cm LCD televizorom (1920x1080 px). Spajam se preko laptopa, drugi ekran, preko VGA radi super, normalna slika, rezolucija, boja, nema nikakvih dodatnih podešavanja, a kad stavim preko HDMI, boje su užasne (baš kao što kažeš, kompresirani .jpg neki) i odsječe mi ekran gore-dolje i lijevo-desno malo (taman par px da ne vidim X za gašenje programa ni start button). Poslikam danas poslijepodne kad dođem kući pa ako možete kako pomoći... Umjesto laptopa bi tu uskoro trebao ići HTPC pa možda na njemu neće biti problema, ko će ga znati...  Uglavnom javim detalje danas

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV kao monitor - problem

Za Grundig je 100% problem onaj što sam naveo u tutorialu.
I sam imam Grundig TV koji je imao iste probleme dok nisam podesio OverrideEdidFlags0.

 

Postoji i permanentna modifikacija na samom TVu da se isključi problematični CEA blok ali
treba ući u servisni menu i upaliti "write" za EEPROM te bootati DOS i zapisati novi EDID preko grafičke kartice.

Možda teško za neiskusnije ali onda PC vidi TV kao DVI display i ne "drglja" sa bojama i slikom.

--
Nek me netko prosvjetli, ali čemu Underscan ili Overscan na digitalnom sučelju kao što je HDMI??? Koja glava je to smislila???
Još nisam vidio da je netko rekao "e baš mi to treba", uvijek nekakvi problemi sa slikom uz negodovanje korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 17:23 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

Kako god... steta, jer je toshiba imala ips i fakat je super slika ovako... al moje vrijeme je vaznije od toga, a i sad nema problema

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV kao monitor - problem
Alkaline kaže...

Za Grundig je 100% problem onaj što sam naveo u tutorialu.
I sam imam Grundig TV koji je imao iste probleme dok nisam podesio OverrideEdidFlags0.

 

Postoji i permanentna modifikacija na samom TVu da se isključi problematični CEA blok ali
treba ući u servisni menu i upaliti "write" za EEPROM te bootati DOS i zapisati novi EDID preko grafičke kartice.

Možda teško za neiskusnije ali onda PC vidi TV kao DVI display i ne "drglja" sa bojama i slikom.

--
Nek me netko prosvjetli, ali čemu Underscan ili Overscan na digitalnom sučelju kao što je HDMI??? Koja glava je to smislila???
Još nisam vidio da je netko rekao "e baš mi to treba", uvijek nekakvi problemi sa slikom uz negodovanje korisnika.

Eto mene budale, zaboravio poslikati i zaboravio na temu (kad ju ne pratim pa ne dobijam obavijesti putem maila)... Pogledat ću baš tutorial, imam AMD/ATI karticu i na laptopu i na HTPC-u pa ćemo vidjeti hoće li raditi ;) hvala !

9 godina
neaktivan
offline
LCD TV kao monitor - problem

Imam problem...TV spojila kao monitor i sve normalno radi osim kad prebacim na monitor nema zvuka...a dok je prebaceno na TV ima zvuka...postavke su sve oke

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV kao monitor - problem

moraš prebacit u DeviceMenagger da ti audio prima signal s Grafičke, ne s realtek il koji već driver imaš

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV kao monitor - problem
micho0305 kaže...

moraš prebacit u DeviceMenagger da ti audio prima signal s Grafičke, ne s realtek il koji već driver imaš

 

 Mislim da je to shvatio u proteklih šest godina :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice