Mačka se popišala po monitoru zaključana tema

poruka: 30
|
čitano: 6.621
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru

Dakle dogodilo se to iz naslova i sad imam okomite crte po ekranu, te neke boje malo divljaju (skaću i svjetlucaju pikseli).

 

Ima li pomoći?

 

Kako se uopće ovaj monitor(LG 23EA63) može otvoriti?

(star je manje od godinu dana, sigurno ima garancije samo mislim da ova situacija ne ulazi pod istu)

 

hvala

Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

Odnesi ga na garanciju pa ako odbiju onda sam pokusaj nesto..

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

Obriši što je već zahvaćeno unutra običnom vodom (više puta), pa potom medicinskim alkoholom. Zapravo ne izgleda tako loše, vjerojatno ćeš posve popraviti. Možda ti pomogne i neki guide što napraviti kad mobitel padne u more.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 17:31 (DigiMagic).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru

Mokraca je puna soli tako da se ne zahebavaj i nosi na popravak.

 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru

koliko bi mogao koštati popravak?

 

Napominjem da nisu samo te okomite crte, nego i crna boja izgleda kao plavo - bijeli trepceci pikseli. Tako su i neke nijanse plave -> crvene (po cijelom ekranu).

 

Nositi na garnaciju nije baš opcija, jer si mogu misliti kako to izgleda unutra kad mačja mokraća sve nagrize. Samo će mi još dodatno naplatiti što ih maltretiram.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
Darko1983 kaže...

koliko bi mogao koštati popravak?

 

Napominjem da nisu samo te okomite crte, nego i crna boja izgleda kao plavo - bijeli trepceci pikseli. Tako su i neke nijanse plave -> crvene (po cijelom ekranu).

 

Nositi na garnaciju nije baš opcija, jer si mogu misliti kako to izgleda unutra kad mačja mokraća sve nagrize. Samo će mi još dodatno naplatiti što ih maltretiram.

Pravi se blesav kao ne znas sta je bilo, pa ako prode prode..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
tajo1960 kaže...
Darko1983 kaže...

koliko bi mogao koštati popravak?

 

Napominjem da nisu samo te okomite crte, nego i crna boja izgleda kao plavo - bijeli trepceci pikseli. Tako su i neke nijanse plave -> crvene (po cijelom ekranu).

 

Nositi na garnaciju nije baš opcija, jer si mogu misliti kako to izgleda unutra kad mačja mokraća sve nagrize. Samo će mi još dodatno naplatiti što ih maltretiram.

mačji urin je, kao i svačiji, vrlo jak elektrolit, otopina puna soli, pa je vjerojatno, ako je došla u direktan kontakt sa matricom, a izgleda da je, trajno oštetila električno polje i vodljivost pixela, jer je vjerojatno uzrokovao pregaranje i nepravilno punjenje/pražnjenje pixela u panelu. bojim se da to nije moguće popraviti i da je oštećenje trajno. svakako probaj u servis i glumi nevinašce, a mačku ponudi prvom rotvajleru koji naiđe. sretno!

 

Sve stoji do ovog sa rotvajlerom :)

Moj PC  
4 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

mislio san napravit temu,jer sad ne znan dal da se smijen ili plačen,jer se isto dogodilo jutros i meni također...probudin se i komp upaljen i monitor crn,ali nema slike nikakve,samo ono šeta po ekranu kao da nije spojen,ona neka kocka,šta li,i pogledan i izgleda da se popiša mačak točno na spoj di se monitor spaja kabelom??spojio sam drugi monitor na taj kabel,sličan,isto malo stariji samsung i radi bez problema...nisan ništa dira,jer sam ima cili dan posla nekog,pa je osta monitor doma,ali svakako uziman novi monitor,samo je pitanje vremena,jer mi nije sve posloženo kako treba još...ali reda radi da provjerim,jer sam pročita temu,dakle,mislite da je monitor skroz otiša i da nema smisla uopce se nadat nečemu,jer monitor je stariji,i naravno nema garancije nikakve,i koliko je to uopce isplativo popravljat,ako ne radi baš ekran??jer san iskreno se nada da je otiša samo spoj taj neki i da nema štete druge dodatne,ali koiko san pročita,ipak nije tako...ali isto ću pitat,za svaki slučaj,i možda dati susjedu da pogleda i procijeni štetu,pa ako je gotov,.gotov,šta sad da napravin??biće je to znak da je vrijeme nabavke novog...hvala unaprijed,lp:)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

Pokušaj fenom osušit priključak na monitoru, otvori i pogledaj da nije iznutra mokro, možeš pokušat proći lemilicom po mjestima na priključku na koja idu žice (ili u potpunosti promjenit priključak). Jer ako ti prikazuje da nije niš spojeno, onda je 99% da je priključak u pitanju i vjerojatno je lako popravljivo. (možeš pokušati i malo jače pritisnuti kabel u priključak i malo ga mrdati dok ne dobiješ sliku iako bih ja išao sa otvaranjem ako je iznutra mokro da ne dođe do kratkog spoja).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru

hej,hvala na odgovoru,ali ja san nestručnjak totalni,pa ćemo vidit,ali volio bi naravno da je to samo u pitanju,pogledaću s kojim prijateljem,da vidi šta je u pitanju,jel samo taj spoj(šta se ja nadan) ili je ipak u pitanju komplet monitor,kao što se spominje gore iznad par postova,šta mi ne bi baš bilo drago,a svakako ću se javit s odgovorima,kako je završilo sve...još jednom ti hvala,lp :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru

nakon malo čišćenja i sačeka san par dana,danas san ga probao spojiti i radi {#} ...tako da ipak nije došlo do nekih ozbiljnijih i težih posljedica,samo je bilo čišćenje i sušenje,i sve je proradilo normalno,hvala svakako na pomoći :)

10 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru
A zasto pustate da vam macke pisaju po stanu ?!? Mogu zamislit kako vam lipo mirise sve po kuci ( zeludac mi se privrce od ove teme)
nista mi se neda
Moj PC  
27 1 hvala 1
15 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru

Get rid of the cat!!!!

 

StariGad_HR @battlefield
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

Da te pitam, kako ti namamiš mačku da ti dođe?

 

Ili bolje, kako učiniti da mačka ne ide na određena mjesta?

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 20:52 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
chutac kaže...

Da te pitam, kako ti namamiš mačku da ti dođe?

 

Ili bolje, kako učiniti da mačka ne ide na određena mjesta?

Kaj su ti izbrisali temu ? :D

Zlatno pravilo:Ako nesto radi ne diraj! Pravi balkanci ne čitaju upute da saznaju na početku kako nešto radi ili kako nešto osposobiti, već da vide gdje su zajebali
12 godina
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
chutac kaže...

Da te pitam, kako ti namamiš mačku da ti dođe?

 

Pa zar nije očito? Ostaviš kakav monitor na skrovitom, ali mački pristupačnom mjestu i čekaš. Mačke imaju posebnu vezu sa monitorima. Na CRT-ovima vole spavat, a po LCD-ovima pišaju.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
nicky.sl kaže...
A zasto pustate da vam macke pisaju po stanu ?!? Mogu zamislit kako vam lipo mirise sve po kuci ( zeludac mi se privrce od ove teme)

Ja ne mogu zamislit da bi imao mačku u kući, to ide po svuda i kenja i piša, isto tak možeš imat malog psa (kojeg je btw. lakše naučit koja su mu mjesta zabranjena) i ako se i slučajno uneredi,to napravi na pod pa lakše očistiš.

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
nicky.sl kaže...
A zasto pustate da vam macke pisaju po stanu ?!? Mogu zamislit kako vam lipo mirise sve po kuci ( zeludac mi se privrce od ove teme)

dude... it happens

Zar ti zbilja misliš da se ovdje radi o stanovima koji sliče na mačji WC? Svašta se mota po tvojoj glavi... {#}

 

Povremeno se koja nezgoda dogodi, pogotovo dok se radi o mladim mačkama, ili spletu nesretnih okolnosti (mačka ne može van recimo, ostane zatvorena negdje gdje ne bi trebala biti...).

 

zerocool12 kaže...

Ja ne mogu zamislit da bi imao mačku u kući, to ide po svuda i kenja i piša

Kao netko tko je odrastao sa hrpetinama mačaka po kući mogu ti reći da se to ne događa. Životinje se lagano nauče redu, i u biti to što ljubimci rade je više odraz njihovih vlasnika nego životinje kao takve. No opet, na selu sam što podrazumijeva kuću i dvorište pa je i lakše sa životinjama, vjerojatno nekome tko je u stanu nije baš praktično pustiti mačku van na par sati...

 

Ali po svuda idu, to da. Što više to bolje {#}. I ruše svašta. Jedna nezgodna karakteristika mačaka koju je IMHO nemoguće iskorijeniti bez jako drastičnog kažnjavanja same životinje. Više-manje kada nabavljaš mačku s time se moraš pomiriti :D

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 22:40 (rustweaver).
10 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru
I ja sam na selu i imam kucu i okucnicu imam i macka i dva psa cistokrvna dođa al ne pada mi na pamet pustit ih u kucu. Al moji psi su tajkuni imaju svaki svoju kucu pa nemaju potrebu ulazit u moju, a macak vise lovi macke po susjedstvu tako da ga nikad nema.
nista mi se neda
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru

Ja imam samo mješance, i šetaju se više-manje kako im se prohtje...

 

Posve je nebitno što tebi pada a što ti ne pada na pamet. Činjenica je da se sa životinjama može na kraj, i nemaš se tu čemu čuditi.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 22:50 (rustweaver).
10 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru
Pa misanci su i moji a dođ znaci Domaca Obicna Đukela i uvik cu imat misance jer su daleko najpametniji psi i imaju na raspolaganju gotovo 1500 kvadrata oko kuce (nekadasnji vinograd od mog dide) na ulicu nikad bez nadzora. Cemu se ja cudim znam ja dobro s zivotinjama lakse je s njima nego s nekim ljudima al ne pada mi na pamet pustat ih u kucu
nista mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 22:58 (nicky.sl).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

Ma brzo se životinje nauče na naše navike,jeidno to plaženje po svemu mi ne sjeda. Inače živim na selu i uvijek smo imali puno mačaka,ali svi su bili vani.

 

Što se tiće tvrdnje da su mješanci daleko najpametniji,to nije istina, mješanci su "zmotani" i teško ih je iskoristit za bilo što (pa pravi lovac nikad neće uzet psa mješanca npr).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mačka se popišala po monitoru

Ma ja macke ne volim,kad bi mi popisala komp ili monitor,ja bi je uzeo za rep i o'zid,pa bi vidila bi li pisala ona..Meni je sve osim papige nelogicno imat u kuci...

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 0:20 (drakula789).
Moj PC  
1 6 hvala 0
10 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru
Vidis moji Bubi i Rok (moj stariji im je da imena) slusaju bez problema, doslovno me razumiju bez da ista kazem i za mene su najpametniji na svitu. I usput nisam lovac (kad je rat zavrsija ostavija san pusku i ne zelin ju vise vidit ni pod razno) vise volin samo setat po brdu dok njih dvojica izigravaju lovce i cak znaju ponekad nesto i potirat.
nista mi se neda
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
drakula789 kaže...

Ma ja macke ne volim,kad bi mi popisala komp ili monitor,ja bi je uzeo za rep i o'zid,pa bi vidila bi li pisala ona..Meni je sve osim papige nelogicno imat u kuci...

 

Znam da cu za ovo popusit karton al kako ti ne trpis macke i trsnija bi ju u zid tako ja ne trpin takve likove i viruj mi rado bi te tresnija o taj isti zid i to nekoliko puta. Ako ne pustan zivotinje u kucu ne znaci da ih ne volim al nikako ne volim ljude bez duse.
nista mi se neda
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
nicky.sl kaže...
drakula789 kaže...

Ma ja macke ne volim,kad bi mi popisala komp ili monitor,ja bi je uzeo za rep i o'zid,pa bi vidila bi li pisala ona..Meni je sve osim papige nelogicno imat u kuci...

 

Znam da cu za ovo popusit karton al kako ti ne trpis macke i trsnija bi ju u zid tako ja ne trpin takve likove i viruj mi rado bi te tresnija o taj isti zid i to nekoliko puta. Ako ne pustan zivotinje u kucu ne znaci da ih ne volim al nikako ne volim ljude bez duse.

Ja nisam rekao zivotinje,pas mi je skroz ok i imam na imanju nekoliko koji su pusteni..Problem je u tomu sto skacu svagdje,a najgore mi je kad uđem u tudju kucu i macketina me doceka :/

Prblem je u tomu sto s njima ne mozes vladat kao s psima jer psi ne skacu na stolove i stolice i unistavaju,linje se,to sve moras cistiti,dok vani imas manju obavezu..

 

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
10 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru
Slazem se u potpunosti. Zivotinjama nije misto u kuci.
nista mi se neda
Moj PC  
2 3 hvala 2
13 godina
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
johnyaces777 kaže...

nakon malo čišćenja i sačeka san par dana,danas san ga probao spojiti i radi {#} ...tako da ipak nije došlo do nekih ozbiljnijih i težih posljedica,samo je bilo čišćenje i sušenje,i sve je proradilo normalno,hvala svakako na pomoći :)

 

Eto baš mi je drago .... mojem se stanje pogoršalo. :)

13 godina
offline
Re: Mačka se popišala po monitoru
drakula789 kaže...

Ma ja macke ne volim,kad bi mi popisala komp ili monitor,ja bi je uzeo za rep i o'zid,pa bi vidila bi li pisala ona..Meni je sve osim papige nelogicno imat u kuci...

Ubijanje ili mučenje životinja

Članak 205.

(1) Tko usmrti životinju bez opravdanog razloga ili je teško zlostavlja, nanosi joj nepotrebne boli ili je izlaže nepotrebnim patnjama,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini iz koristoljublja,

kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(3) Tko iz nehaja uskratom hrane ili vode ili na drugi način izloži životinju tegobnom stanju kroz dulje vrijeme,

kaznit će se kaznom zatvora do šest mjeseci.

(4) Životinja iz ovoga članka oduzet će se.

11 godina
offline
Mačka se popišala po monitoru

Ja imam zlatnog retrivera ,pas od 40 kg , u kući i nikad s njim problema , nit piša nit sere po kući za sve izađe van , 70 % dana je vani a preko noći spava s nama i nakakvih problema . 

Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice