Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

poruka: 14
|
čitano: 4.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Pozdrav ekipa!

Graficka - Hd 7970 3gb saphire vapor x

monitor - alienware 2518hf 240hz

 

Naime, jucer sam kupio navedeni monitor i prikazuje mi samo 120 hz dostupno. Neznam u cemu je problem ustekao sam Hdmi koji sam dobio. Jeli problem u grafickoj ? Trbam li kupit display port kabel ? Stvarno nisam pametan, moze pomoc. Imam najnovije drivere od graficke kartice i monitora.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 1:45 (Cervinjo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Vjerojatno je do grafičke. Meni nije htjelo vrtit 144hz sa gtx770, tek od maxwella je to bilo izvedivo. Vjerojatno je ista spika i sa tahiti čipom.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Moguće da i hdmi nije sposoban. imaš HDMI 1.4  kažu da je on dostatan samo za 120Hz@1080p. 
AMD Radeon HD 7850 and 7870 review->"The new spec allows you to set up the screen over HDMI to 1080P and get 120Hz in total." 
Svakako bih išao na display port. To je budućnost, čak ako ti sad i nebude nužan. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Sutra idem u Linksa kupit Display port, nadam se da je do toga. Stvarno neznam u cemu je problem, mozda driveri nisu kompaktabilni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem
Cervinjo kaže...

Sutra idem u Linksa kupit Display port, nadam se da je do toga. Stvarno neznam u cemu je problem, mozda driveri nisu kompaktabilni.

 Je, nemože HDMI dat 240 Hz. Grafa ti ima DisplayPort 1.2. To je potrebno za 240.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 2:30 (LogicusMPS).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem
LogicusMPS kaže...
Cervinjo kaže...

Sutra idem u Linksa kupit Display port, nadam se da je do toga. Stvarno neznam u cemu je problem, mozda driveri nisu kompaktabilni.

 Je, nemože HDMI dat 240 Hz. Grafa ti ima DisplayPort 1.2. To je potrebno za 240.

 Mere, ali HDMI 2.0

14 godina
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem
Mrgud Veliki kaže...
LogicusMPS kaže...
Cervinjo kaže...

Sutra idem u Linksa kupit Display port, nadam se da je do toga. Stvarno neznam u cemu je problem, mozda driveri nisu kompaktabilni.

 Je, nemože HDMI dat 240 Hz. Grafa ti ima DisplayPort 1.2. To je potrebno za 240.

 Mere, ali HDMI 2.0

 Moze, ali Radeon 7900 nema 2.0 port.

7 godina
neaktivan
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

jel moze pls link koji da displayport kupim u Linksa ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem
LogicusMPS kaže...
Mrgud Veliki kaže...
LogicusMPS kaže...
Cervinjo kaže...

Sutra idem u Linksa kupit Display port, nadam se da je do toga. Stvarno neznam u cemu je problem, mozda driveri nisu kompaktabilni.

 Je, nemože HDMI dat 240 Hz. Grafa ti ima DisplayPort 1.2. To je potrebno za 240.

 Mere, ali HDMI 2.0

 Moze, ali Radeon 7900 nema 2.0 port.

 na FHD rezi display port 1.2 kojeg ima Radeon hd 7970 moze to 240hz.

izmedu osalog i sam monitor mu ima max podrsku za dp 1.2 tako da se odgovor zna

 

a vidim vi ste pricali o HDMI-u :)

 

ali kolega neka pripazi jer ima mini display port kod izlaza za grafu pa mu treba mini dp na dp

mozda s grafom ima adapter ali eto cisto da pripazi na to.

 

eto kabela : https://www.links.hr/hr/kabel-delock-mini-displayport-1-2-m-na-displayport-m-4k-2m-200600239

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 10:38 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Buni me zasto je poslan mini dp kad moja graficka ima izlaz za obicni display port. Ps decko iz linksa nije siguran hocu li dobit samo rezoluciju ili herze s obzirom da se radi o starijoj kartici te da nezna jel ona ima 1.2 pa nadalje displayport izlaz ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Pa valjda ti je poslano sto si narucio. Sapphire je radio razne kerefeke tako da postoje modeli i sa 2xmini dp, a i bez mini dp-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem
Cervinjo kaže...

Buni me zasto je poslan mini dp kad moja graficka ima izlaz za obicni display port. Ps decko iz linksa nije siguran hocu li dobit samo rezoluciju ili herze s obzirom da se radi o starijoj kartici te da nezna jel ona ima 1.2 pa nadalje displayport izlaz ?

 kako sam ti naveo u privatnim porukama pogledaj izlaz na grafickim karticama

ako je to display port obican tada narucis kabel display port na display port

 

ako na grafickoj imas izlaze mini display porta tada narucis kabel mini display port na obican display port.

Stvar je tako jednostavna..

 

hd 7970 ima dp 1.2 output i tu je kraj price

 

imas vise verzija vaporx hd 7970 pa s obzirom da nisi linkao koju tocno imas moze biti i s mini display portom i s obicnim display portom

 

evo recimo ova ima obican display port 1.2 : http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?Pid=9213647F-B1DB-4945-BE33-8E1353666B91&lang=eng

 

a ova ima 2 x mini display port : http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?Pid=983B35F1-0361-49C3-9298-D35CF776A7A5&lang=eng

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 14:23 (toxic).
14 godina
offline
Re: Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem
Cervinjo kaže...

Buni me zasto je poslan mini dp kad moja graficka ima izlaz za obicni display port. Ps decko iz linksa nije siguran hocu li dobit samo rezoluciju ili herze s obzirom da se radi o starijoj kartici te da nezna jel ona ima 1.2 pa nadalje displayport izlaz ?

 Ima 1.2 i to je dovoljno za 240 Hz 1080p.

7 godina
neaktivan
offline
Max 120 Hz na monitoru od 240 hz problem

Ekipa evo javljam se nakon kupovine 1.2 display port kabela. Problem je riješen baš kao što ste mi rekli i savjetovali. Nisam znao da moze bit u tome problem s obzirom da su mi sami poslali hdmi kabel. Ponudena mi je odmah opcija 240 Hz u win. Hvala puno svima nadam se da ce pomoc drugima u istim problemima !

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice