Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

poruka: 28
|
čitano: 8.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

Znaci ovako , posto sam zagrizeni WoW gamer trazim si monitor 24" sa 120 Hz refreshom. Znam da ce sad dosta ljudi pisati da mi ne treba 120 hz, jer je nepotrebno. U mom konkretnom slucaju (igra je WoW i sa dobrim compom se moze drzat 120 FPSa) razlike ima.

Koliko ja znam ISP matrica sa takvim monitorima ne ide, jer takvi monitori imaju 2 ms odziv, a ISP matrica trazi vise ? 5ms ?

Znam da firma BenQ proizvodi takve monitore , ali nisam pronasao u HR nista slicno. dali netko zna gdje se moze kupit navedeni monitor ? hvala

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

Ne treba ti 120Hz, nepotrebno je. 

 

 

 

Al brate stvarno, ajd da je za 3d onaj, da je za nešto drugo, ali za wow da bi mogao držat lock na 120... stvarno? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
MegaTheJohny kaže...

Znaci ovako , posto sam zagrizeni WoW gamer trazim si monitor 24" sa 120 Hz refreshom. Znam da ce sad dosta ljudi pisati da mi ne treba 120 hz, jer je nepotrebno. U mom konkretnom slucaju (igra je WoW i sa dobrim compom se moze drzat 120 FPSa) razlike ima.

Koliko ja znam ISP matrica sa takvim monitorima ne ide, jer takvi monitori imaju 2 ms odziv, a ISP matrica trazi vise ? 5ms ?

Znam da firma BenQ proizvodi takve monitore , ali nisam pronasao u HR nista slicno. dali netko zna gdje se moze kupit navedeni monitor ? hvala

ISP matrica nepostoji.IPS je matrica,a 120hz ti stvarno netreba,da je za 3D onda da,ali za WoW nikako

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
MegaTheJohny kaže...

Znaci ovako , posto sam zagrizeni WoW gamer trazim si monitor 24" sa 120 Hz refreshom. Znam da ce sad dosta ljudi pisati da mi ne treba 120 hz, jer je nepotrebno. U mom konkretnom slucaju (igra je WoW i sa dobrim compom se moze drzat 120 FPSa) razlike ima.

Koliko ja znam ISP matrica sa takvim monitorima ne ide, jer takvi monitori imaju 2 ms odziv, a ISP matrica trazi vise ? 5ms ?

Znam da firma BenQ proizvodi takve monitore , ali nisam pronasao u HR nista slicno. dali netko zna gdje se moze kupit navedeni monitor ? hvala

 

Ikad čuo za tromost oka?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

e hvala... ali nema 24" :( vec imam 24'' LCD DELL U2410 pa bi htio da drugi budi isto 24"

16 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
MegaTheJohny kaže...

e hvala... ali nema 24" :( vec imam 24'' LCD DELL U2410 pa bi htio da drugi budi isto 24"

Teško ćeš naći 24" 1920x1200 a da je 3D (tj 120 Hz). Moguće da ni ne postoje.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
14 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Mitch kaže...

Ikad čuo za tromost oka?

Oko nije tromo u klasičnom smislu. Ono ne vidi u obliku sličica u sekundi nego vidi cjelovitu mješavinu fotona koji dopiru do njega, bez prekida. Nema sada da oko kaže ok, ovo je bila prva sličica, sada počinje druga...

 

Ljudska su osjetila analogna, te su veoma osjetljiva na aliasing digitalnih signala. Filmska kamera funkcionira slično ljudskom oku te sama stvara motion blur zbog činjenice da svaka sličica traje određeno vrijeme, a objekti koje kamera snima ne stoje savršeno mirno dok se sličica snima. Računalna grafika s druge strane nema prirodan motion blur, te se likovi "teleportiraju" s mjesta na mjesto, to jest kretnje im nisu savršeno glatke (iako ti na to možda više ne obraćaš pažnju). Veći broj stvarno iscrtanih sličica u sekundi u biti smanjuje korak te "teleportacije" tj, možeš na to gledati kao da povećava rezoluciju pokreta.

 

Kako su CRT-i izumrli, a LCD monitori rade uglavnom u 60 Hz tako se stvorio i taj neki mit da ljudsko oko ne može više vidjeti, iako ga nitko baš ni ne provjerava jer nema na čemu.

 

http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

mislim da mega johny misli na ovaj monitor ali nema ga za kupit u hrv + i nema bas dobar review ;

http://www.benq.com/product/monitor/xl2420t/

http://www.expertreviews.co.uk/monitors/1291489/benq-xl2420t

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
rustweaver kaže...
Mitch kaže...

Ikad čuo za tromost oka?

Oko nije tromo u klasičnom smislu. Ono ne vidi u obliku sličica u sekundi nego vidi cjelovitu mješavinu fotona koji dopiru do njega, bez prekida. Nema sada da oko kaže ok, ovo je bila prva sličica, sada počinje druga...

 

Ljudska su osjetila analogna, te su veoma osjetljiva na aliasing digitalnih signala. Filmska kamera funkcionira slično ljudskom oku te sama stvara motion blur zbog činjenice da svaka sličica traje određeno vrijeme, a objekti koje kamera snima ne stoje savršeno mirno dok se sličica snima. Računalna grafika s druge strane nema prirodan motion blur, te se likovi "teleportiraju" s mjesta na mjesto, to jest kretnje im nisu savršeno glatke (iako ti na to možda više ne obraćaš pažnju). Veći broj stvarno iscrtanih sličica u sekundi u biti smanjuje korak te "teleportacije" tj, možeš na to gledati kao da povećava rezoluciju pokreta.

 

Kako su CRT-i izumrli, a LCD monitori rade uglavnom u 60 Hz tako se stvorio i taj neki mit da ljudsko oko ne može više vidjeti, iako ga nitko baš ni ne provjerava jer nema na čemu.

 

http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

Da ali treba uzeti u obzir da je oko posebno po tome što ima konstantan fokus na cijelo vidno polje, tako da ako je na monitoru 24fps, opet cemo ovo iza vidjet brze

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
11 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

da to je taj BenQ.... kad upadnem u neku loficu, budem ga narucio, pa cemo vidjeti jel to valja {#}

 

a sto se tice teme 120 Hz vs 60 Hz , o tome cu pisati iz prve ruke kad se docepam ovog monitora. Do tada možemo samo "nagađati" i kazati "nema razlike, ljudsko oko blalala"

 

pozzz

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

Ja isto kupujem 120 HZ neki preporučite, jedva čekam da zaigram tetris sa 120 fps-a  jer je na 60 neigrivo,

moje oči su osjetljive na te stvari. 

 

Svrha monitora sa 120 Hz je koliko sam ja upućen za 3d i ako i postoji razlika sa tih 120 fps možda je ima u FPS-ima, a

ne u wow-u, lolu, tetrisu, minama, starcraftu. Jbte uskoro će bit teme tipa preporučite mi konfu za minecraft sa 300 fps lockom, ali onda mi treba i monitor sa 300 HZ .

Možeš ti mene uvjeravat do sutra al ako za wow tebi treba 120 hz monitor onda si skrenuo. Sačuvaj novce za nešto pametnije, jedino ako nisi neki bogataš, ona si obloži zidove s monitorima ak očeš i ja bi u tom slućaju.{#}

A.K.A. DuraCell_HR
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 12:40 (skipe1994).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Mitch kaže...

Da ali treba uzeti u obzir da je oko posebno po tome što ima konstantan fokus na cijelo vidno polje

Nema, pomiče se veoma brzo. Po tom pitanju nije ništa drukčije od jedne obične kamere.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

Evo vam jedan zanimljivi video na ovu temu 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Zonitron kaže...

Evo vam jedan zanimljivi video na ovu temu

Nije to baš znanstveno istraživanje, ali ono s pilotima jest. Situacija nije baš tako jednostavna da bi mogao nekome staviti igru i reći mu "evo ti igraj se pa mi reci koja je frekvencija osvježavanja monitora", to bi trebao biti prilagođen test pun veoma brzih pokretnih objekata. Što je brzina veća, veći je pomak objekata između dvije sličice te je lakše primjetiti razliku, jer bi veći refresh rate trebao smanjiti taj pomak.

 

Ova me rasprava baš zainteresirala da si sklepam jedan test, imam jedan CRT koji može na 85 Hz pa ću vidjeti (ili neću, hehe).

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 13:35 (rustweaver).
11 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

nije meni cilj nikoga uvjeravat... ja cu imati mogucnost to probati... a i tema topica nije "uvjeri me da za tetris trebam 120 Hz monitor" {#}

 
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Zonitron kaže...

Evo vam jedan zanimljivi video na ovu temu 

 

taj video sam bas i ja pogledao. Nadam se da ce Linus uploadat novi video da vidimo dali on moze prepoznati razliku....

13 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

ja sa svojim hardverom nemogu dobit lock ni na 60 u vecini igara :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?


evo nova epizoda "experience" player 120 Hz vs 60 Hz... mozda svarno ima neke razlike ha ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
MegaTheJohny kaže...


evo nova epizoda "experience" player 120 Hz vs 60 Hz... mozda svarno ima neke razlike ha ?

On tu nije vidjeo 60FPS-a i 120FPS-a, on je vidjeo razliku između 60Hz i 120Hz. Ljudsko oko možda vidi možda nevidi više od 24 sličice u sekundi, ali nije sinkronizirano s monitorom da kad monitor promjeni frame oko primi sliku. Isto tako, neki veči frame drop se uvijek primjeti. Moguče je da on nije vidio razliku između FPS-a, nego pad FPS-a na 120Hz dok je ispod 60 rijetko padao FPS. Kažem, moguče.

12 godina
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

Kad je pala cijena 3d monitorima lol, mogo bi ja prodat ovog della pa uzet nes u 3d, jel valja to šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
3D?


Po meni smece najvece, pogotovo za igranje
jedino neka telka dijagonale 37"+ sa 3D se isplati za malu lovu, monitori po meni ne
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
[URL=http://www.pis-klan.com][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/4862/ub10.jpg[/img][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?

Pa vjerojatno onda 120 Hz.

 

1800 Kn za IPS s 120 Hz O.o

I još je uz to TV s daljinskim.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2012 0:19 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Pogledaj firmu koja proizvodi panel i monitor i sve ce ti bit jasno
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
191x7 kaže...

Pa vjerojatno onda 120 Hz.

 

1800 Kn za IPS s 120 Hz O.o

I još je uz to TV s daljinskim.

To je monitor s 60 Hz ali ima neku drukčiju vrstu 3D prikaza...

[URL=http://www.pis-klan.com][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/4862/ub10.jpg[/img][/URL]
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
rustweaver kaže...
..

Kako su CRT-i izumrli, a LCD monitori rade uglavnom u 60 Hz tako se stvorio i taj neki mit da ljudsko oko ne može više vidjeti, iako ga nitko baš ni ne provjerava jer nema na čemu.

 

-(nastavak)..

-tromost. Već od cca 14-16fps vidimo kontinuiran pokret (ne kadrove). TV-filmski standardi su cca dvostruko iznad te granice. Pal-25 ntsc-30 i film 24 ... i sve kombinacije.

-tromost oka je jedna stvar, tromost monitora (pixel) je pak suprotna.

Kod CRTova je uzimao kao poželjan refresh 75Hz ili više (po VESA). LCD je sasvim drugačiji.. nevažan je refresh, pa se spustio na 60, važna je 'brzina' pixela tj koliko brzo se može ugasit.. ako je spor imamo ghosting. To je oznaka u ms npr 2-5-8.. ali i obavezno (bi trebalo biti) način mjerenja, npr GTG jer to se sigurno ne odnosi na B-W.

 

iz teme, 120Hz je upravo zbog standarda 'stvarnih' 60Hz koje elektronika interno duplira. Dali je korisno, vidljivo ili marketing? .. Panasonic 600Hz? .. tko zna, možda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Monitor 24" sa 120 Hz refreshom ?
Razlike izmedu 200 i 600 nema
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice