Monitor ne reagira

poruka: 26
|
čitano: 7.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

Pozdrav svima, naime problem je sljedeći.. Promjenila sam grafičku karticu Ati Radeon 2600 pro, ddr2, jer sam mislila da mi ne radi, pojavljivale se plave crte na ekranu, nisam mogla pokrenut win, a ni instalaciju win. A sad kad sam i stavila novu, mogu ući u bios , ali samo kad mi ekran radi, znaći od 15 paljenja meni će jednom se ekran pokrenut, ako i onda.. Šta je tu problem, matična??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

I da prije nego sam staru graf vadila van, sve sam isprobavala, vadit bateriju s matične, sve ištekala, uštekla natrag, da se uvjerim da nije nešto isključeno ili ne uključeno kako treba. pa sam možda tu negdje pogriješila, a nemogu skužit di.. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

Možda sam pogriješila kad sam natrag spajala, evo par slika, pa možda netko skuži di je greška. Komp je star oko 5godina, sve je na njemu do sad bilo ok...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Monitor ne reagira
Najvjerojatnije ti ekran oliti monitor nevalja, probaj neki drugi spojit.
nista mi se neda
Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

Probala sam ispravan monitor (koji radi na drugom kompu) ista stvar.. :/

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitor ne reagira
Probaj napajanje, njegovu snagu i provjeri po speckama da li grafa vuče više od 75W snage (to daje PCiE utor - ne vidim da grafa ima dodatno napajanje)...

naravno ako nema dodatno napajanje, možda je i sama snaga tj. vodovi na matičnoj koji vode do utora...

izvadi matičnu i pregledaj ju s donje strane, viddio sam ti slučajeve gdje su se vodovi izdigli od PCB-a..
Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

Probala sam s drugim napajenjem i radi.. hvala vam puno :*

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

Pozdrav!

Da ne otvaram novu temu.
Moj problem je sljedeći: na jednom računalu se windowsi nisu dizali (amd athlon 64, 256MB rama, grafička je amd 2600pro, gigabyte GA-k8NS, windows xp), znači, ili se zamrzne pri bootanju ili se restarta.
Spojio sam hdd na svoje računalo i tamo iskopirao sve podatke, tako da se hdd može formatirati i windowsi reinstalirati. Nakon spajanja hdd-a natrag u kućište i pokretanja, monitor ne prikazuje nikakvu sliku.

Znači, sve je ostalo isto. Integrirane grafičke nema. 

 

Mislio sam probati sa mojom radeon 9250, koja se isto spaja na agp port, no ima nešto drukčije konektore, kao na slici.


Da li mogu spojiti tu grafičku?

Zahvaljujem se na pomoći :)

gore - sapphire radeon 9600 pro Dolje - Gigabyte radeon 9250 gore - sapphire radeon 9600 pro Dolje - Gigabyte radeon 9250
“Don’t go to men who are willing to kill themselves driving in circles looking for normality.”
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 13:41 (Maretk0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Monitor ne reagira
Pozdrav,

pa morala bi raditi, dapače slabija je novija, ima 2 zareza, znači ide i na 3,3 i na 1,5 V AGP utore, dok 9600 ide samo na 3,3 V utore...

ali prije svega, s obzirom da si prekopirao podatke... makni sve iz kompa, poželjno čak i matičnu s CPUom i jednom pločicom RAMa stavi na stol, očisti CMOS (resetiraj BIOS), i probaj upaliti samo to, znači MBO+CPU+RAM i monitor spojenna integriranu grafiku matične...

kad to dobiješ da radi, kopčaj jednu po jednu stvar - HDD, DVD, AGP grafiku - i naravno pazi na ukupno opterećenje koje sve komponente daju na napajanje..

također, ako ti i proradi - tj. da sliku, to ne znači da će ti i windowsi raditi, tj. da ćeš ih moći instalirati...
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne reagira

Hvala na odgovoru, ovo s naponima grafičkih nisam znao :)


S obzirom da sam doma samo preko vikenda, a preko tjedna sam u drugom gradu na faksu, uputio sam strica (čije je računalo) da ga ponese u servis u kojem sam bio na praksi nekad. Tamo su zaključili da je matična riknula (kondenzatori su dosta napuhani). 
Tako da, mislim da je danas čak bio po novo računalo (hdd, matična, cpu i ram) pa će bit zadovoljan :)
 

“Don’t go to men who are willing to kill themselves driving in circles looking for normality.”
9 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

Pozdrav 

Kupio sam novi PC, složili su ga u trgovini i nikako da dobijem sliku na monitoru. Probao sam više kablova na dva monitora i ne šljaka ništa. Nisam još ni windowse instalirao a već sra

Pomozite

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne reagira
brud kaže...

Pozdrav 

Kupio sam novi PC, složili su ga u trgovini i nikako da dobijem sliku na monitoru. Probao sam više kablova na dva monitora i ne šljaka ništa. Nisam još ni windowse instalirao a već sra

Pomozite

Nemas ti tu sta cackati, nosi na reklamaciju ako je pc nov mozes samo jos nesto vise shebati i u najgorem slucaju poniste ti garanciju mada to meni najvise smrdi da su nesto zaboravili skopcati ili slicno ..

11 godina
offline
Monitor ne reagira

A koja konfiguracija, kojim kablovima spajaš računalo? Možda krivo uštekavaš, pa bi trebao napisati točne informacije o konfiguraciji.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne reagira
Probao sam s HDMI i VGA kablom, neće.

1x Intel Core i5-4460 Soc 1150
1x Asrock H81M-HDS, Sck 1150
1x Crucial 8GB DDR3 1600 Mhz
1x Intel SSD 520 120GB, 2.5in SATA 6Gb/s
1x Western Digital HDD, 1TB, 7200rpm
1x XFX R9 270A 2GB DDR5
1x Fortron Hyper 700W, 80+, active
1x Samsung SH-224DB SATA Bulk Crni
1x Zalman R1 mid tower case
15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor ne reagira

Pa jel pokušavaš spojiti monitor na integriranu grafiku (na ploči) ili na ovu Radeonku?

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor ne reagira
Hvala, uopće nisam gledao grafičku jer nema VGA utor koji mi je prvi bio pri ruci kad sam spajao :)
11 godina
offline
Monitor ne reagira

Zato ni ne možeš dobiti sliku. Uzmi DVI VGA adapter pa spoji na grafu i biti će slike.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

pozdrav imam jedan problem pc mi radi normalno cijeli dan al doslovno cijeli dan od jutra do navecer i desi mi se ugl da mi se ekran samo odjednom zacrni i nemogu vise vidjet sliku ali pc radi? dal je to do monitora ili

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor ne reagira

Provjeri "sleep" postavke za početak. Navedi komponente, neke grafičke kartice (driveri) loše reagiraju s Windowsima (koje Windoze imaš?)...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 12:01 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

stavio sam da nikada monitor nejde u sleep zato mi je i cudno to ako si na to mislio.
komponente su:
procesor: fx 6300
ram:2x2gb 1333mhz
graficka: r7 260xd 2gb
matična: ASRock 970 Pro3 R2.0
napajanje: corsair 450 w
windows 7 ultimate
Monitor mi je od lg nez tocno koji model dosta je star 1440x900 60Hz

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Monitor ne reagira
joco1911 kaže...

stavio sam da nikada monitor nejde u sleep zato mi je i cudno to ako si na to mislio.
komponente su:
procesor: fx 6300
ram:2x2gb 1333mhz
graficka: r7 260xd 2gb
matična: ASRock 970 Pro3 R2.0
napajanje: corsair 450 w
windows 7 ultimate
Monitor mi je od lg nez tocno koji model dosta je star 1440x900 60Hz

To se događa s AMD grafama. Do drivera je.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

znaci tu nema pomoci? :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Monitor ne reagira
joco1911 kaže...

znaci tu nema pomoci? :P

Imaš li OMEGA drivere? Meni se izuzetno rijetko to događa.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

kako to provjerit ? :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Monitor ne reagira
joco1911 kaže...

kako to provjerit ? :P

Otvoriš CCC. Na lijevoj strabni imaš Information i pod tim imaš Software Update. Klikni Check for updates now...

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Monitor ne reagira

da pise mi da imam

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice