Monitor prepoznaje DVI, ne HDMI->DVI

poruka: 1
|
čitano: 1.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Monitor prepoznaje DVI, ne HDMI->DVI

Pozdrav,

 

imam jedan čudan problem , naime sve je odlično funkcioniralo do sada, ali iz čista mira odjednom ne radi.

 

Dakle, imam monitor koji nema HDMI ulaz, a do sada sam te stvari rješavao s HDMI->DVI adapterom, i SVE je radilo kako spada. Odjednom, monitor prepoznaje samo signal od grafičke (spojena je s DVI kabelom), a bilo koji uređaj (probao sam Raspberry Pi, Remix Mini itd.) ne prepoznaje. Slike nema, kao da ne pronalazi source, dok sliku s grafičke uredno prikazuje. Odnosno, ukoliko je spojen direktno DVI->DVI to se uredno prikazuje, a HDMI->DVI nema slike.

stari HDMI->DVI stari HDMI->DVI
 
kupio novi, mislio tu bi mogao bit' problem kupio novi, mislio tu bi mogao bit' problem
 

 

 

Ne razumijem stvarno u čemu je problem, do sada je sve NORMALNO radilo, a sad k'o grom iz vedra neba odjednom prestane. Ovim kabelom spajam grafičku na monitor i evo sve radi, upravo gledam u njega dok ovo pišem:

ovim spajam graficku na monitor, sve ok ovim spajam graficku na monitor, sve ok
 

 

Napomena: svi uređaji koje spajam rade 100% - provjerio na TVu s HDMI-om i sve uredno radi.

 

EDIT:

. Nekakvi bljeskovi, i kao da ne može pronaći source, tj. na kraju ni ne pronađe.

 

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 20:42 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice