Monitor se gasi sam od sebe

poruka: 12
|
čitano: 2.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Monitor se gasi sam od sebe

Ovako ljudi, nov sam na ovom forumu, pa tako ako nesto zeznem nemojte mi zamjeriti.

 

Monitor: Medion  [MD 20432] 24"

Kupljen prije dva dana sa Pik-a (OLX): http://www.olx.ba/artikal/23984504/monitor-led-24-full-hd-hdmi/

 

Opis problema: Nakon duzeg vremena nekad (7 h) nekad (2 h) u monitoru se cuje nesto kao KLIK i ekran zacrni, led dioda pomijesa boju, nesto izmedju plave i narandzaste [plava je kad je monitor upaljen, narandzasta kad je ugasen] a nekad se i led dioda ugasi.

Na monitoru iza ima prekidac  http://prntscr.com/dpx8k0 i njega kad upalim i ugasim monitor mogu koristiti normalno do slijedeceg desavanja ovog problema. Ili kad iscupam kabel on  napona i ponovog ga ubodem..

 

Da li je ko imao slican problem, i sta mislite koji su uzroci?

Nidzonja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe
Nidzonja kaže...

Ovako ljudi, nov sam na ovom forumu, pa tako ako nesto zeznem nemojte mi zamjeriti.

 

Monitor: Medion  [MD 20432] 24"

Kupljen prije dva dana sa Pik-a (OLX): http://www.olx.ba/artikal/23984504/monitor-led-24-full-hd-hdmi/

 

Opis problema: Nakon duzeg vremena nekad (7 h) nekad (2 h) u monitoru se cuje nesto kao KLIK i ekran zacrni, led dioda pomijesa boju, nesto izmedju plave i narandzaste [plava je kad je monitor upaljen, narandzasta kad je ugasen] a nekad se i led dioda ugasi.

Na monitoru iza ima prekidac  http://prntscr.com/dpx8k0 i njega kad upalim i ugasim monitor mogu koristiti normalno do slijedeceg desavanja ovog problema. Ili kad iscupam kabel on  napona i ponovog ga ubodem..

 

Da li je ko imao slican problem, i sta mislite koji su uzroci?

 Nekaj na napajanju.

Ne znaš dok ne otvoriš.

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Monitor se gasi sam od sebe

Provjeri kontakte da je sve dobro uštekano ,(probaj DVI, VGA) promjeni kabel od napajanja. Ako i dalje se monitor gasi onda je neispravan

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Do kabla za napajanje nije sigurno, jer sam dva probao vec. Sutra cu da odnesem kod druga pa malo na njegove kablove i probati sa HDMI jer je na VGA kod mene, ali mislim da nije do tog... I da monitor mogu ugasiti u radu ali ga ne mogu upaliti haaha... A ovako kad ugasim racunar on se automatski gasi i kad palim racunar on se automatski pali.. Sutra javim :)

Nidzonja
7 godina
neaktivan
offline
Monitor se gasi sam od sebe

Probao sam kod druga, opet se isto desilo, mislim da je do napajanja... Prvi put radi 5 sati poslije ponovog davanja napona radi manje i onda opet vise i tako

Nidzonja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Monitor se gasi sam od sebe
Nidzonja kaže...

Probao sam kod druga, opet se isto desilo, mislim da je do napajanja... Prvi put radi 5 sati poslije ponovog davanja napona radi manje i onda opet vise i tako

 Vraćaj ga, nek zamjene.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Ma ne da on, kaze jesi li procitao sta pise u opisu (2 dana probe ako ne valja vratite al platite i postarinu nazad), ja sam ta dva dana mislio da je nesto do mene do graficke do kabela al nije :P

Nidzonja
7 godina
protjeran
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe
Nidzonja kaže...

Ma ne da on, kaze jesi li procitao sta pise u opisu (2 dana probe ako ne valja vratite al platite i postarinu nazad), ja sam ta dva dana mislio da je nesto do mene do graficke do kabela al nije :P

 

Ako je tako, uvijek možeš zapjevat onu 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Jes' vala bas :D 

Nidzonja
11 godina
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Evo možda da probaš još staviti neki ventilator da puše na dio gdje je napajanje. Moguće da je došlo do degradacije termalne paste/trake na tranzistorima pa se uključuje zaštita od pregrijavanja. Mala je vjerojatnost, ali vrijedi pokušati ako imaš neki ventilator (PC ili normalni).

15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe
Nidzonja kaže...

Ma ne da on, kaze jesi li procitao sta pise u opisu (2 dana probe ako ne valja vratite al platite i postarinu nazad), ja sam ta dva dana mislio da je nesto do mene do graficke do kabela al nije :P

 Zato je i napisao 2 sata, jer zna da toliko sigurno radi, a ostalo ce provjeriti. Netko te je da ne kazem sto... Tko zna odakle ga je dovukao kada niti kablove nema...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor se gasi sam od sebe

Probacu pa javim :) 

Nidzonja
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice