Monitor se sam nasumično gasi!

poruka: 7
|
čitano: 9.872
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Monitor se sam nasumično gasi!

Pozdrav svima!

 

Naime moj monitor, star 3 godine se sam gasi (LG L1752S). Smatram da je uzrok tome što kada instaliram nove verzije Catalysta, prvo Driver Sweeperom obrišem staru verziju, te rebootam komp.

 

Ali kad se boota na desktop, BEZ IKAKVIH DRIVERA, par minuta nakon bootanja se sam zagasi i piše "power save mode", te umjesto normalne plave boje koja indicira da monitor normalno radi upali se narančasta, te kao da je u standbyu i ne mogu ga uključiti opet osim da ga ne restartam(ručno), te ne reagira na komande tipkovnice i miša.

 

Te zato nisam mogao instalirati novu verziju Catalysta,jer se stalno gasio , ali mi je dozlogrdio, pa sam ga instalirao bez unninstala, nego sam ga "nalijepio" preko.

 

Nisam isprobao neki drugi monitor, ali mislim da nije do monitora nego nečeg drugog, jer monitor iako je star radi kao urica...

 

Grafička je ATI 4870X2(ako još neke informacije trebaju pitajte)

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Filip
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor se sam nasumično gasi!

Probaj kod starta OS-a stiskati tipku F8 na tipkovnici - da se prikaže menu sa 'safe mode' opcijama. Ukoliko ti se prikaže spisak uređaja koja se nalaze na tvojem računalu tipa DVD-rom, HDD i sl. odaberi da boota sa hard diska pa opet na tipku F8. Kad ti se pokaže slika sa Safe Mode opcijama odaberi ENABLE VGA MODE opciju te klikni na enter. Pokrenut će se operativni sustav sa defaultnom rezolucijom, nakon toga napravi uninstall postojećih drivera za grafičku i instaliraj najnovije drivere ukoliko je problem vezan za grafičku karticu. Ako ti se ne prikazuje slika na monitoru a monitor je ispravan - ugasi računalo, izvadi grafičku karticu iz kućišta i ponovno je vrati natrag na mjesto, pokreni računalo.

 

Edit:

Ako se monitor nakon nekoliko sekundi prikaza slike ugasi (kao da uđe u stand-by mode) i tako svaki put gdje ga moraš ponovno upaliti da bi mogao vidjeti sliku na monitoru - neispravan je.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2009 13:44 (stalker).
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se sam nasumično gasi!

Isprobao sam i to...instalirati Catalyste u safe modeu, ali opet nakon nekoliko minuta rada(čim uđem u D disk da pristupim folderu gdje su mi svi Catalysti) se zacrni i "Power Save"...ali dobro nije mi problem kupiti novi monitor, nego ionako kupujem sad novog samo bi mi bilo žao da je neispravan pošto bi ga iskoristio za drugi desktop...

 

Ali puno hvala na svim mogućim rješenjima, sve ću isprobati pa se javim...Thumbs i hvala :D

Filip
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se sam nasumično gasi!

Nisam ti napisao da ulaziš u 'safe mode' već na ekranu gdje su opcije za safe mode da odabereš opciju koja počinje sa ENABLE VGA MODE i enter. Da li si to pokušao? Ako nisi pokušaj i kada se podigne OS tek onda probaj prvo uninstall pa install drivera za grafičku karticu.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se sam nasumično gasi!

Oprosti nisam vidio pošto sam gledao na brzinu...sad sam se vratio i pročitao sam post do kraja te ću isprobati Namigiva

Filip
14 godina
offline
RE: Monitor se sam nasumično gasi!
AlienWare1 kaže...

Oprosti nisam vidio pošto sam gledao na brzinu...sad sam se vratio i pročitao sam post do kraja te ću isprobati Namigiva

  Može bit da ti je kabel ošo. Gubi se kontakt pa monitor ne prima sliku pa se gasi. :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor se sam nasumično gasi!
vrucajanjetina kaže...
AlienWare1 kaže...

Oprosti nisam vidio pošto sam gledao na brzinu...sad sam se vratio i pročitao sam post do kraja te ću isprobati Namigiva

  Može bit da ti je kabel ošo. Gubi se kontakt pa monitor ne prima sliku pa se gasi. :)

Kabel vjerovatno nije otišao, jer da je otišao onda stalno ne bi bilo slike, a ne samo kada nema drivera :D...

 

Ja mislim da ima nekakve veze sa grafičkom  i ono što je Stalker rekao, ali problem nisam uspio riješiti...Na "ćoravo" sam jedva napravio system restore jer mi se usred restorea ugasio monitor...

Filip
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice