Novi monitor , pomoć!

poruka: 5
|
čitano: 1.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Novi monitor , pomoć!

Pozz

 

Uzeo sam ovaj popularni Aoc 24G2U monitor. Znači slike su užasne,kad gledam sliku kao da je jako loša rezolucija.Ok vjerojatno treba nešto podesiti.Instalirao sam G-menu i tamo uspio prebaciti samo na 144hz, ostale opcije mi nisu jasne. A drivere nikako instalirati s cd-a, kaže da trenutno imam instalirane najbolje drivere za monitor pa ove nove ne želi instalirati. Teško je i gledati u monitor,bliješti jako (to mogu valjda podesiti na samom monitoru).Nisam mjenjao monitor nekih 7god tako da neznam dal treba što dodano danas instalirati oko monitora. Grafička mi je GTX 10606gb , win 10 ,a monitor mi je spojen na grafičku preko Display Port kabela (čitao sam da je to najbolja opcija,a do sad sam imao hdmi na dvi jer na grafičkoj imam i zvuk iz receivera preko hdmi kabla)

 

Ima li tko kakav savjet što napraviti prvo nakon kupnje novog monitora?

 

U prilogu je screen settingsa

 

ps.takodjer kad surfam , tj scroll-am slika dosta treperi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 19:54 (United85).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi monitor , pomoć!
United85 kaže...

Pozz

 

Uzeo sam ovaj popularni Aoc 24G2U monitor. Znači slike su užasne,kad gledam sliku kao da je jako loša rezolucija.Ok vjerojatno treba nešto podesiti.Instalirao sam G-menu i tamo uspio prebaciti samo na 144hz, ostale opcije mi nisu jasne. A drivere nikako instalirati s cd-a, kaže da trenutno imam instalirane najbolje drivere za monitor pa ove nove ne želi instalirati. Teško je i gledati u monitor,bliješti jako (to mogu valjda podesiti na samom monitoru).Nisam mjenjao monitor nekih 7god tako da neznam dal treba što dodano danas instalirati oko monitora. Grafička mi je GTX 10606gb , win 10 ,a monitor mi je spojen na grafičku preko Display Port kabela (čitao sam da je to najbolja opcija,a do sad sam imao hdmi na dvi jer na grafičkoj imam i zvuk iz receivera preko hdmi kabla)

 

Ima li tko kakav savjet što napraviti prvo nakon kupnje novog monitora?

 

U prilogu je screen settingsa

 

ps.takodjer kad surfam , tj scroll-am slika dosta treperi.

 Oko postavki ti nebih znao pomoći, ali ti mogu samo reći kao netko tko je kao i ti promjenio monitor nakon dosta godina da je i meni bio šok i nevjerica, jedan sam vratio baš zbog tog blještanja... Ali svi su mi govorili da je to tako, da su monitori danas takvi i slično... Uglavnom, naviknut ćeš se. Isto imam AOC-a, ne taj doduše, i sad mi je ok kad ga imam neko vrijeme. Meni je brightness na 40% i contrast na 45% i još mi je dosta svjetliji od starog monitora.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Novi monitor , pomoć!

Da ,postoji i taj efekt,efekt neznanja dali je stvarno to tako kod novih ili je neki problem u monitoru.Ma malo sam prčkao,uspio sam instalirati drivere te podesio neke stvari.Sve boje su drugačije nego na starome hahah,ne izgleda to loše,ali je čudno.Valjda se treba naviknuti.Onda mi se desilo da na gumbičima na monitoru više ne mogu podešavati neke stvari (sivo je bilo nisam mogao na taj dio kliuknuti).Onda mi je sav moguči tekst bio blijedi i boje su kao falile,porozan tekst :-D .Nema tu više stavri monitor i sve će biti u redu,win 10 i sve će biti u redu...moš misliti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi monitor , pomoć!

Dobar review s kalibracijom koji mozda pomogne
https://pcmonitors.info/reviews/aoc-24g2u-24g2/#Calibration

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 11:14 (BalkanUSrcu).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Novi monitor , pomoć!

Budem pogledal.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice