Postoji li monitor i TV s daljinskim u jednom?

poruka: 34
|
čitano: 17.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Postoji li ovo..??

PoZz ljudi zanima me dali postoji monitor i tv u jednom ze komp ali da mogu normalno imat daljinski i koliko kosta i di uzet ak postoji..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Postoji li ovo..??
Kupiš televizor i spojiš s kompom preko hdmia il koji već konektor koristiš ti imaš na grafulji i eto ti monitor i tv :D
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: FoF I Westa I
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
tomislavivic kaže...

PoZz ljudi zanima me dali postoji monitor i tv u jednom ze komp ali da mogu normalno imat daljinski i koliko kosta i di uzet ak postoji..??

Ima naravno, ali jeftinija solucija ti je uzet dobar monitor i PCI DVB-T adapter za PC sa daljinskim. 


Inače uvijek možeš uzet TV i spojit na njega PC i dođe ti na isto kao i da imaš TV monitor. Imaš milijun kombinacija, pogledaj što je najisplativije. Meni je prije nekoliko godina najisplativije bilo za 1700 uzet 23'' LG Digital TV Monitor, a sad kakve su cijene neznam baš.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
tomislavivic kaže...

 

Naravno, spoji preko HDMI-a i imaš TV sa daljinskim i monitor.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
13 godina
offline
Postoji li ovo..??

Da, postoji ! Ja imam Samsunga T240HD ! Evo ti jedan primjer !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Postoji li ovo..??

ok hvala vam puno na odg znaci koliko sam shvatio vecina monitora moze bit tv ako im uzmem dodatak odnosno vecina tv-a moze ako imam hdmi kabel ili tak nes..??
jel mi mozete nac neto onda otprilike oko 1300kn ako moze(naravno sto jeftinije  to bolje) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Postoji li ovo..??

Imaš tri tipa LCD zaslona koji mogu "glumiti" televizor:

1. Običan LCD monitor + kompjuter s TV karticom - komp mora raditi da bi se gledao TV, može se sniamti program i slično.

2. LCD monitor s ugrađenim DVB-T tunerom (prijemnikom) -  komp ne mora raditi da bi se gledao TV, no program se ne može snimati na komp.

3. LCD televizor - svaki LCD televizor možeš koristiti i kao monitor.

 

E sa, od toga su ti televizori najskuplji, pa monitori s ugrađenim tv tunerom i na kraju občini monitori (ali moraš kupiti TV karticu).

 

S 1300 Kn teško da možeš kupiti išta od 2. i 3.

 

Razlika televizora i monitora je u veličini pixela (točaka koje čine sliku) te u nekim slučajevima i u obliku pixela (jesu li obli ili četvrtasti).

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 17:42 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postoji li ovo..??
191x7 kaže...

Imaš tri tipa LCD zaslona koji mogu "glumiti" televizor:

1. Običan LCD monitor + kompjuter s TV karticom - komp mora raditi da bi se gledao TV, može se sniamti program i slično.

2. LCD monitor s ugrađenim DVB-T tunerom (prijemnikom) -  komp ne mora raditi da bi se gledao TV, no program se ne može snimati na komp.

3. LCD televizor - svaki LCD televizor možeš koristiti i kao monitor.

 

E sa, od toga su ti televizori najskuplji, pa monitori s ugrađenim tv tunerom i na kraju občini monitori (ali moraš kupiti TV karticu).

 

S 1300 Kn teško da možeš kupiti išta od 2. i 3.

 

Razlika televizora i monitora je u veličini pixela (točaka koje čine sliku) te u nekim slučajevima i u obliku pixela (jesu li obli ili četvrtasti).

koje je najbolje rijesenje od ova tvoja 3 osobno bih izabrao 3 jel u lcd tv-u imam prijemnik i dobim daljinski i onda sam spojim kablom i miran sam i jel mi mozes neko rijesenje ponudit bio bih zadovoljan s 23" i da na kojem od ta 3 bi bila najbolja slika..??

14 godina
neaktivan
offline
Postoji li ovo..??

Može li se kupiti neki monitor i na njega spojiti komp i DVB-T prijemnik?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
nj0fra kaže...

Može li se kupiti neki monitor i na njega spojiti komp i DVB-T prijemnik?

Može ako je to TV monitor i ima konektor za eksternu antenu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Postoji li ovo..??

Pa i s onim pod 2. dobiješ daljinski. I uz skoro sve TV kartice se dobije daljinski. Za sve 3 solucije imaš daljinski.

No samo s solucijama 2. i 3. imaš daljinski kojim možeš paliti i gasiti monitor/televizor.

 

Najjeftiniji monitor s tunerom za kojeg ja znam je LG M2262DP-PZ:

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=LG+M2262DP-PZ

Taj ti se uklapa u cijenu; ali je 21.5"

 

Mitsuoka kaže...
nj0fra kaže...

Može li se kupiti neki monitor i na njega spojiti komp i DVB-T prijemnik?

Može ako je to TV monitor i ima konektor za eksternu antenu.

Ne baš. Može ako monitor ima SCART, RCA konektore i može ako i prijemnik i monitor imaju HDMI (dakle neki skuplji prijemnik).

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 18:22 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
Postoji li ovo..??

E sada ovo nije baš moje područje {#}, pa valjda neću ispast glup...

 

 

Znači hoću li moći ako kupim OVAJ ili OVAJ monitor, na njega spojiti NytroBox NB-4001 T USB prijemnik i komp?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
191x7 kaže...

Ne baš. Može ako monitor ima SCART, RCA konektore i može ako i prijemnik i monitor imaju HDMI (dakle neki skuplji prijemnik).

 

Kako ja mogu? Očigledno magija, a? {#}

Imam prijemnik koji se spaja kao klasična eksterna (sobna) antena, pa je potrebno da monitor ima samo konektor za antenu.

 

Imaš bezbroj opcija sa monitorima, tako da...  

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 18:41 (Mitsuoka).
16 godina
offline
Re: Postoji li ovo..??
Mitsuoka kaže...
191x7 kaže...

Ne baš. Može ako monitor ima SCART, RCA konektore i može ako i prijemnik i monitor imaju HDMI (dakle neki skuplji prijemnik).

 

Kako ja mogu? Očigledno magija, a? {#}

Imam prijemnik koji se spaja kao klasična eksterna (sobna) antena, pa je potrebno da monitor ima samo konektor za antenu.

 

Imaš bezbroj opcija sa monitorima, tako da...  

Ti onda očito imaš prijamnik koji digitalni signal pretvara u analogni i šalje na koaksijalni antenski kabel odnosno koji ne radi samo pass-through s analognog antenskog ulaza na antenski izlaz prijamnika.

Ili ti taj monitor ima ugrađen tuner (pa ti dodatni digitalni prijemnik uopće ni ne treba), to je vrlo vjerojatno ako monitor ima antenski priključak.

 

nj0fra kaže...

E sada ovo nije baš moje područje {#}, pa valjda neću ispast glup...

 

 

Znači hoću li moći ako kupim OVAJ ili OVAJ monitor, na njega spojiti NytroBox NB-4001 T USB prijemnik i komp?

Komp da (svakako) ali taj prijemnik nikako.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 18:48 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??

Ni jedno ni drugo. Nije to prijemnik ala oni satelitski recieveri, nego antena uzeta od laptopa kojemu je služila kao prijemnik digitalnog signala (op. a. antena za PCI tuner). Monitor nema DVB-T tuner u sebi i hvata samo analogni signal.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Postoji li ovo..??

jEDNOSTAVNO kupiš 5 metara HDMI kabela ili koji več ti ima graficka to ti je negdje 80-tak kn. I imas dvoje u jednom TV i PC ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
Gale92 kaže...

jEDNOSTAVNO kupiš 5 metara HDMI kabela ili koji več ti ima graficka to ti je negdje 80-tak kn. I imas dvoje u jednom TV i PC ;)

Kako će to čoviku pomoć? Nije baš lako ako ti je PC 30 m udaljen od TV-a kao meni. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Postoji li ovo..??

evo malo sam surfao pa sad da vas pitam jel bi ovaj tv se mogao spojit na komp i da bude monitor i tv..?? i sto bih jos uz njega trebao uzet..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
tomislavivic kaže...

 

Koji?

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
offline
Postoji li ovo..??
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
tomislavivic kaže...

 

Može ako grafa ima HDMI priključak.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
13 godina
offline
Postoji li ovo..??

Spois konfiguraciu na tv s HDMI kablom i jednostavno imas  i TV i PC u jednom :) Ja jucer bio jednom covijeku konfigurirat modem koji ima isto tako tv i pored tv-a konfiguraciu i uzeo je 5 m kabla za 80-tak kn i super mu je . :)  A monitor jednostavno spremis na tavan ili u podrum.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Postoji li ovo..??

hvala to bum i napravio a jel moze ova grafa to ja msm da moze odnosno msm da ima hdmi i jel moze isto sapphire 7750 koju planiram kupit uskoro..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Postoji li ovo..??

Da,sapphire 7750 ima HDMI ulaz ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postoji li ovo..??
Mitsuoka kaže...
nj0fra kaže...

Može li se kupiti neki monitor i na njega spojiti komp i DVB-T prijemnik?

Može ako je to TV monitor i ima konektor za eksternu antenu.

Zasto bi monitor trebao imati antenski konektor? Danas HDMI izlaz postaje standard na DVB-T prijemnicima (evo jedan banalan primjer). Antena ide u prijemnik a HDMI u monitor. Vise bi racuna trebalo voditi o tome kako ce imati zvuk i kupiti monitor sa ugradjenim zvucnicima kako ne bi morao dodatno prikljucivati aktivne zvučnike.

12 godina
offline
Postoji li ovo..??

jos jedno glupo pitanje al zanima me dali postoje kablovi koji ido od monitora do kompa odnosno od monitora do struje al da su duzi od ovih klasicnih koje dobijemo i ujedno kako se to zove..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postoji li ovo..??
tomislavivic kaže...

jos jedno glupo pitanje al zanima me dali postoje kablovi koji ido od monitora do kompa odnosno od monitora do struje al da su duzi od ovih klasicnih koje dobijemo i ujedno kako se to zove..??

Postoje. Zovu se kabeli i imaš ih raznih dužina. Postoje čak i produžni kabeli kao produžetci.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li ovo..??
BlueMax kaže...

Zasto bi monitor trebao imati antenski konektor? Danas HDMI izlaz postaje standard na DVB-T prijemnicima (evo jedan banalan primjer). Antena ide u prijemnik a HDMI u monitor. Vise bi racuna trebalo voditi o tome kako ce imati zvuk i kupiti monitor sa ugradjenim zvucnicima kako ne bi morao dodatno prikljucivati aktivne zvučnike.

Vi svi govorite o prijemnicima, a postoje i obične antenice. Preko nje ja hvatam signal, i gubim puno manje mjesta, jer se antena okaci na monitor.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Postoji li monitor i TV s daljinskim u jednom?

Shvatio sam ja sta je kod tebe ali bi nekome ko sad kupuje ipak preporucio DVB-T sa HDMI-jem kojeg uvijek moze spojit na sto hoce.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Postoji li monitor i TV s daljinskim u jednom?

Kad smo vec kod TV/monitora ja imam LG Flatron m2262D FullHD Monitor TV i zanima me moze li se kako podesit da prepolovim ekran i vidim 2 ulaza.. npr na jednoj strani DVI(PC) a na drugoj TV?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice