Problem sa display-me laptopa

poruka: 14
|
čitano: 5.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa display-me laptopa
Riječ je o Asus Rog laptopu starije proizvodnje... Ne tako davno na zaslonu se znalo pojaviti na trenutak smetnja na lijevoj strani displaya dolje u obliku linija raznih boja.(kao da polako odlazi ekran?). Jučer je tako bio cijeli zaslon, skoro pa nemoguće obavljati jednostavne radnje na računalu). Nakon isključivanja i ponovnog uključivanja ekran radi no on je prvo crne boje da bih se nakon par sekundi nakon uključivanja prebacio na tamno plavu boju( skoro crnu). Na internetu sa pronašao razne načine za moguće oživljavanje zaslona (tipa: kombinacijom tipki npr. Esc+strelica dolje pa zatim enter i slične). Laptop kada spojim sa HDMI kabelom na televizor slika radi... Pitanje za vas je dali netko zna ili ima ikakvu ideju za popravak? Dali bih pomoglo posto je Windows 10 na računalu da pokušam napraviti “Fresh start” sa keep files and folders”? Dali su možda žice u pitanju koje spajaju zaslon sa matičnom pločom? Ukoliko nema pomoći također bih zamolio za krajnju pomoć , koji monitor odabrati a da je što bliže veličini ovog sa laptopa koji je 17.3 incha? Pitanja vezana za odabir su: 1. Da li se uopće razlikuje slika, odnosno gubi kvaliteta slike kada spajam laptop sa monitorom preko Vrlo kvalitetnog HDMI kabela ukoliko monitor nije puno veći od laptoovog. 2.ukoliko se kupi novi monitor bolje kvalitete dali je i slika nakon spajanja sa laptopom bolja odnosno kvalitetnija tj veće rezolucije? Prilikom izbora monitora bih izuzeo velike monitore i skupe monitore kao sto su recimo novi monitori iz ROG serije sto su u prodaji... unaprijed puno hvala na svakom odgovoru i savjetu.
1 Servis
0 Spajanje na veliki Smart TV
0 Kupovina monitora
0 Ostalo
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa display-me laptopa

Hvala na prvom savjetu vezanom uz servis...

Vidim da je već popriličan broj korisnika pročitalo temu pa bih kazao da slobodno i ubuduće tko bude čitao a i vi koji ste čitali sate glas svoga mišljenja... Vezano za prvi glas servisu rekao bih da to zna biti interesantno. Jednom, ima već vremena sam koristio usluge servisa čak za isto računalo i bez njega sam bio sigurno dva mjeseca... Iako sam naveo kao opciju za glasanje (iz razloga što moguće da je najbolje i/ili najkvalitetnije? Najisplativije? Rješenje , oko toga sam poprilično skeptičan i moguće da bih prije toga odlučio radije koristiti sami televizor iako mi je to jednako loša opcija zbog toga što mi je prevelik(nezgodno), stoji na mjestu gdje i stoji televizor((nije radni stol(također nezgodno))... izvedivo jedino iz razloga što ne igram “igre” osim jednostavnih(ne brzih)sa mišem...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 22:14 (Ekran).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa display-me laptopa

Van ove teme pitanje za nekoga tko bude možda čitao ili pročitao temu a razumije se u monitore...

da li ima smisla kupiti monitor za ovak slučaj odnosno dali kupiti monitor HD ili UHD pa ga spajati preko HDMI kabela sa Asus Rog starim 7,8,9 godina? Dali taj HD monitor ima smisla spajati ili je slika sa njim ista kao i što je bila do sada na zaslonu laptopa i uz to dali je pritome poželjno pronaći što manji monitor jel koliko vidim u ponudama trgovina iz hrvatske na internetu pronašao sam svega dva od 19 inča dok su uglavnom debelo preko 20 inča?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa display-me laptopa
Koji je točno model roga? Ako baca grafiku van na hdmi bez smetnji, onda možemo reći da je grafička ispravna. Ostaje nam flex kabel koji povezuje matičnu s lcdom i sam lcd. Ni jedno ni drugo nije neka para ako laptop još radi uredno a nemaš više neke zarade ako ga prodaš. Što se tiče povezivanja na vanjski monitor, to je isto ok ako ne misliš ulagati u sam laptop. Kvaliteta hdmi kabela i nema neke koristi tak da nemoj sad za hdmi 100kn davat nepotrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa display-me laptopa

Rog 74sx... servis mi je zadnja opcija iz jedinog razloga sto je ne tako davno bio u ovlaštenom u ZG i nisam vidio niti čuo niti njega niti njih barem dva mjeseca. Da znam tjedan dana je ili i dva tjedna... HDMI kabel imam od prije. Grafička radi super za sada barem... danas sam uključio nakon sto sam ga spojio na TV igru frozenpunk čini mi se da se tako zove, iz ove godine i vrti ju bez problema na svim postavkama koje može najveće... kupiti monitor... koliko je stara konfiguracija i sama Grafička , jer neznan dali to ima veze i koliko ima veze veličina monitor ako je on 20+ inča a od laptopa je 17.3 inča? HD UHD monitor kupovati? (Znaš onu igru sa HRT-a HUGO u avionu i rušiš plave balone u moru crvenih balona a imaš recimo crno- bijeli televizor) :)  ili recimo da ne bih kupio brembo kliješta i diskove za kočnice auta a imam Clio 1.0 od 65 ks. Primjera radi

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 1:19 (Ekran).
13 godina
offline
Problem sa display-me laptopa

To sa dijagonalama ekrana i podršci neka te ne brine jer sama grafika u laptopu podržava sijaset različitih rezolucija. Naravno, ako uzmeš neki 27'' hd ready monitor (ako takav uopće uspiješ naći), slika će bit malo zrnata, ali neki fhd 24 ili qhd 27-32 bi bio sasvim ok iako će se lapac mučit zbog hardverskih zahtjeva. Pretpostavkom da ti rastavljanje i sastavljanje elektroničkih uređaja nije hobi ili posao, onda najbolje da odneseš lap u servis jer bi u suprotnom moglo biti više štete nego prije zahvata. Ako ekran nisi negdje stisnuo i ako su ti panti još uvijek čvrsti, moja oklada pada na flex kabel. Imaš ih za tvoj model od 10-40 dolara ne ebayu i aliexpressu ali opet trebaš nekog da ti to zamijeni. Ekrani 17.3 fhd za taj model su novi već od 750kn pa na dalje + zamjena. To u slučaju da je ekran neispravan. Primjetio sam da ti je želja veći monitor tak da onda ovo sve što sam napisao i nema svrhe. Btw, gdje živiš, možda ti mogu pomoći?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa display-me laptopa

Nije, nije ni hobi niti posa no rastavio sam ga jednom prije pisanja teme da vidim dali su kabeli uopće spojeni i jesu. Jedan mi djeluje da bih  teoretski mogao biti neispravan neposredno ulasku na utor u matičnu ploču ali spojen je dobro... nisam želio dalje ništa čačkati pa sam ga sklopio...Hvala ti na objašnjenju vezanom za dijagonale i grafičkom... 750 kuna mi je bezveze davati za novi ekran u slučaju takvog kvara jer taj laptop ima sati rada i čudi me da uopće diše...i uz to na njemu nema vise štošta kao npr... 3/4 USB porta, wifi, utor za slušalice , laser na DVD playeru, ima samo ssd disk trenutno jer sam imao problema sa biosima pa sam morao izvaditi drugi disk... :) baterija diše ako si brz za ukopčani struju... želja mi i nije veći monitor.  On može biti veličine i koliko je ekran na laptopu(17.3) no koliko sam malo pogledao trgovine online ovdje u Hrvatskoj svi su 20+ ili ih nisam vidio...kažeš ispada da 27” = slika pomalo zrnata vrlo moguće a 24” ili qhd 27-32=hardver bih se moga mučiti što mi nije želja...inače kod toga laptopa samo napajanje odlazi sigurno pa i zamjensko iste jačine i onda reci kupiš čak i nešto jače od originalnog, bude bolje no također se muci da ga “napoji” pogotovo kod recimo korištenja grafičke na težim zadacima skupa sa memorijom i procesorom no to je druga tema... inače sam znao pročitati svašta za Asus. Prevedeno meni djeluje da se ne osvrću pretjerano na to da laptop bude idealnog rada... po mome mišljenju već svakakve overclocirane mogućnosti sto nude... sa driverima su komplicirani...

5 godina
neaktivan
offline
Problem sa display-me laptopa

Dali je koliko toliko točno da Samsung bude inače pri vrhu kvalitete slike, boja, prikaza...? Dali bi bilo idealno pokušati pronaći monitor ukoliko je moguće uopće veličine 17,18,19,20-22,24 HD ? Ili FHD... čitam sada značenja oznaka ... ono sto si spomenuo qhd je 2K ?

evo u kednioj trgovini na internetu sto nisam gledao(neznan dali smijem ovdje spominjati?) ima 18 ,19 “?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 22:11 (Ekran).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa display-me laptopa

AOS: E2280SWN 21.5 fhd... cijena odlična? Za ovaj rog star preko 5,6,7 godina vjerovatno i predobar?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa display-me laptopa

Nema HDMI??

Boze , ovima svi u ponudi VGA...da nije slučajno bolje priliko spajanja sa laptopom VGA nego HDMI?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 22:19 (Ekran).
13 godina
offline
Problem sa display-me laptopa

Kako si uspio sve to počupat s njega? Ja se jako vežem za dobru elektroniku pa mi je to žao čuti. Taj isti model ima šogor i ja ne znam ima li ijedan laptop bolje hlađenje i manje problema. Izrada mu je rock solid. Ona gumirana plastika fina na dodir. Još uvijek igra sve što naleti uz reduciranje postavki. Mana mu je jedino masa od 100 kila. 

Uzmi neki monitor od 23-24 inča sa fhd iliti 1920x1080 rezolucijom i miran si jer ćeš ga ionako stavit dalje od očiju nego što je do sad bio ekran laptopa. To je najstandardnija rezolucija i veličina pa su i cijene najbolje.

 

Btw, nemoj uzimat najjeftiniji monitor koji nađeš jer ćeš brzo žalit novaca kad vidiš blijedu sliku i probijanje pozadinskog svjetla

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 22:31 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa display-me laptopa

Bude mu adapter vrel a uz to je veličine glave (skoro) tako da zna ugrijati manju sobu...on i ne puse istina toliko vrućeg zraka iza ako su dobri ventilatori i uz to očišćeni... sa USB ovima mi se desilo da je neki uređaj zapeo par puta i nije se dao izvaditi milom... srećom. Jedini 3.0 je čitav ...jedom sam ga bio rastavio zbog problema sa zaključani biosom pa sam prčkao pokušavajući ga otključati vadeći  bateriju sa matične i usput izvadio wifi adapter poručujući susjedu (nećeš mene špijunirati vise) :) DVD otišao s vremenom, a jack za slušalice od udarca sa manje visine... hdd je morao van jer mi je poznanik uspio osposobiti OS samo sa ssd diskom unutra (enigma).

igre on pokreće ja vjerujem uz reduciranje postavki da bih sada uspio da odem skinuti i far cry 5 ?? Neke ne toliko dinamične iz prošle godine može i na high/ ultra anialising i takve slične opcije... težak je da je kao stolno računalo :) 

ok. Jasno mi je sada . Hvala ti puno ... 23,24 FHD...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 22:58 (Ekran).
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa display-me laptopa

AOC E2275SQE?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa display-me laptopa

Malo pogledaj revjuove po netu jer teško da itko od forumaša zna napamet svaki model. Moj je savjet bilo koja druga matrica osim TN, a to znači sve vrste IPS I VA panela.

 

par na koji sam brzo naletio. postoje i bolji monitori ali ovi su dosta ok za paru. možda koji forumaš ima bolju opciju. ja ti aoc šeram jer ih imam par komada i za sad s ni jednim nisam na servis vozio dok imam jedan lg(nez koji je model ali ima ips fhd 24 panel) i jedan sams t240 koji čekaju bolje dane jer su mreže na oba otišle.

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-aoc-i2269vwm-215-fhd-ips&code=23639

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-aoc-i2281fwh-215-ips-1920x1080-169-vga-hdmi-250cd%E2%80%8Bm%C2%B2-4ms-&code=89134

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice