ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

poruka: 54
|
čitano: 9.551
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Evo upravo mi je danas stigao ovaj monitor i cijeli dan muku mucim kako da dobijem tih 144hz refresh ratea? 
U Nvidia control panelu mogu odabrat maksimalno 85hz, vise od toga mi uopce ne pokazuje za odabir.
Za spajanje koristim DisplayPort. Probao sam originalni kabl koji sam dobio sa njime, isto DP, koji uopce nije radio na njemu, nema slike. Sva sreca pa sam automatski dok sam kupovao monitor uzeo jos jedan DP na kojem radi ali kazem nece vise od 85hz.
Jel postoje vise verzija toga DPa i jel netko ima kakvu informaciju sa kojim tocno spajanjem mogu dobit refresh rate koji treba biti (144hz)?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

provjeri.. npr only 960+ može 144-165MHz.. tako da ovisi o svačemu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 18:40 (ihush).
12 godina
protjeran
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
Ima vise verzija, zguglaj malo, no vjerojatno je kabal! Odi tam di si ga uzeo pa spajaj dok ne proradi jer gugl veli da su cak isporucivali krive kablove!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Pa čini mi se da je GTX 560 Ti suviše slaba za 144Hz, a i prestara da bi možda podržavala takav standard.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
JozoBozo121 kaže...

Pa čini mi se da je GTX 560 Ti suviše slaba za 144Hz, a i prestara da bi možda podržavala takav standard.

 rekao je nedavno da ce uzimati novu konfu sad dali je uzeo...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
Stjepanj kaže...
JozoBozo121 kaže...

Pa čini mi se da je GTX 560 Ti suviše slaba za 144Hz, a i prestara da bi možda podržavala takav standard.

 rekao je nedavno da ce uzimati novu konfu sad dali je uzeo...

Ma to sta mi je u INFO je staro. 
GTX 1080 je u funkciji od danas kao i taj monitor. Tako da mi jedino smrdi taj DP kabl. Morat cu posudit par komada da isprobam druge. 
Na ovom nema nikakav info koja je verzija. 1.0 ,  1.1 ili 1.2 , nista. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 20:48 (pataljunga).
15 godina
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
pataljunga kaže...
Stjepanj kaže...
JozoBozo121 kaže...

Pa čini mi se da je GTX 560 Ti suviše slaba za 144Hz, a i prestara da bi možda podržavala takav standard.

 rekao je nedavno da ce uzimati novu konfu sad dali je uzeo...

Ma to sta mi je u INFO je staro. 
GTX 1080 je u funkciji od danas kao i taj monitor. Tako da mi jedino smrdi taj DP kabl. Morat cu posudit par komada da isprobam druge. 
Na ovom nema nikakav info koja je verzija. 1.0 ,  1.1 ili 1.2 , nista. 

 -čitaš li odgovore?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
ihush kaže...
pataljunga kaže...
Stjepanj kaže...
JozoBozo121 kaže...

Pa čini mi se da je GTX 560 Ti suviše slaba za 144Hz, a i prestara da bi možda podržavala takav standard.

 rekao je nedavno da ce uzimati novu konfu sad dali je uzeo...

Ma to sta mi je u INFO je staro. 
GTX 1080 je u funkciji od danas kao i taj monitor. Tako da mi jedino smrdi taj DP kabl. Morat cu posudit par komada da isprobam druge. 
Na ovom nema nikakav info koja je verzija. 1.0 ,  1.1 ili 1.2 , nista. 

 -čitaš li odgovore?

 Citam ja odgovore...

9 godina
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Linus u ovom videu kaže da monitor ima display port 1.2, nagađam da onda trebaš i takav kabel da vrtiš 144hz gsync

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Pa portovi se rade prema specifikacijama, a kabel bi trebao ostati isti. Neznam zašto ti ne nudi veću opciju od 85Hz, jesi probao clean Install drivera?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Da, sada sam skuzio da kaze da ima DP port 1.2.

Kabl koji sam dobio s njim uopce ne radi na njemu, dok isti taj spojim na svoj Dell monitor radi, ali Dell je samo 60HZ. Kada spojim kabl koji sam puke slucajnosti uzeo kao rezervu, radi, ali eto samo 85HZ. 

Sada sam narucio novi, bolji kabl (- DisplayPort kabel za visoku rezoluciju i full HD kvalitetu do 4096x2160 (4K) piksela - Pozlaćen utikač s niskim otporom za siguran prijenos signala) , pa cu vidjeti kad stigne.

Drivere nisam probao sa clean installom, nego sam samo express install udario, no probat cu i to sada pa da vidim, mada nema previliki izbor posto su samo jedni driveri aktivni za GTX 1080, mozda je i do driverov.

 

Ici cu redom pa nesto od toga bude popravilo situaciju. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
ihush kaže...
...

 -čitaš li odgovore?

 - i?

navedeno ti je, tek gtx960 (i jače) nude refresh i to samo na dp (na hdmi je samo 60Hz) itd.. ti imaš, 5xx (ili što već) .. jesi li provjerio? Moguće da kabel nema veze, sama VGA. (ili bi sad netko trebao za tebe googlati?).

 

edit: sad je izmijenjeno, druga VGA.. svejdno provjeri njene specifikacije i konkretne izlaze + dali koristiš više monitora i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 12:24 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Ne postoji DP kabel u nekoj posebnoj boljoj 1.2 verziji niti DP kabel za kvalitetniji signal. Dok god je DP kabel DP kabel, dotad će raditi na koliko god treba. Ne smije biti predug, ali to je to.  Onaj koji ti je došao s monitorom mora raditi ako nije oštećen.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Da, ne smije biti dug. Meni 3m kabal nije radio. Problem mogu biti driveri od nove grafe. Ja sam imao problema sa gtx770 na xb271 predatoru. Nije mi htio vise od 120hz. Mozda pstate utječe na pixel clock, pa ne dozvoljava visi refresh... tko zna. Reinstaliraj drivere, ddu. To si trebao prvo napravit. Ali cudno da ne daje barem 120hz. Panel na tom asusu i ovom predatoru je isti, ali postavke mogu bit drugacije. Probaj na postavkama namjestit OC na 165hz, i gsync na nvcp. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Znaci koristim ovaj Asus monitor i Dell monitor kao pomocni, oboje spojeni DP kablom u graficku (razni portovi isprobani, posto ima vise DP portova), glavni ovaj dobiva max 85hz, Dell dobiva 60HZ. (probao iskljucivat, ukljucivat G-sync te neke druge stvari, nista)

Dell je spojen DPom koji je dosao u paketu s ovim monitorom jer s tim kablom dok spojim Asusa uopce nema slike (duljina 1m), dok je Asus spojen drugim kablom od 2m koji daje sliku hoces na Dellu, hoces na Asusu. 
Cak sam u nvidia postavkama napravio custom rezoluciju isprobavajuci od 100-144hz no oba ekrana se prilikom prihvacanja zacrne i jedino sta mogu je resetirat komp da dodu u normalu. 

Driveru su na cisto instalirani. 

 

Neznam ni sam vise sta se tu desava, mozda ti driveri nisu dobro postelani za GTX1080 + 144hz monitor ili nesto slicno. 
Mozda je i do kabla jer ne razumijem kako ovaj jedan DP kabl radi na Dellu, a na Asusu ne radi. 

Opet napominjem probao sam istekati Della i samo imat Asusa aktivnog i razne portove u grafickoj. Ista prica. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

a postavke unutar monitora? vidim jaci model ima da se upali/ugasi nekakav blur tj da radi samo na 85/100/120hz...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
Stjepanj kaže...

a postavke unutar monitora? vidim jaci model ima da se upali/ugasi nekakav blur tj da radi samo na 85/100/120hz...

Bravo stjepko. Zaboravio sam napomenut da ulmb smanji refresh rate na 120. Al opet, 120 bi trebalo bit dostupno. Moze bit da asus ima drugacije postavke, mozda mu je ulmb na 85... 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
eywa33 kaže...
Stjepanj kaže...

a postavke unutar monitora? vidim jaci model ima da se upali/ugasi nekakav blur tj da radi samo na 85/100/120hz...

Bravo stjepko. Zaboravio sam napomenut da ulmb smanji refresh rate na 120. Al opet, 120 bi trebalo bit dostupno. Moze bit da asus ima drugacije postavke, mozda mu je ulmb na 85... 

 Ulmb je bio iskljucen cijelo vrijeme. Probao sam i postavke unutar monitora. 

 

Ali evo googlao sam malo i naisao na ovo: 


"In the Nvidia control panel under Display>Change resolution it only shows 24,60 & 85hz under "native"
Under Custom, it shows 100 & 144hz.
When I choose 100 it displays fine, but once I hit 144hz the monitor gives me the "Out of Range" message. I wait and it reverts back to 100hz.
If I press the "Turbo" button on the monitor, it will cycle up to 100hz, press it one more time and it goes "Out-of Range" and then the turbo button has no affect. I must either disconnect the power to the monitor or disconnect the displayport cable and then reconnect it. The monitor is back at 100hz at this point.
UMLB is off so I know that is not limiting it."

 

"Well I went out today and purchased a new display port cable and guess what..... 144hz is working now! Not a Driver/sli/monitor issue :) well other than the cable that I was using came with my swift :/ I don't know what to say about that."

 

Znaci isti problem kao i kod mene, ocito na kraju svega bude do DP kabla, znam da neki kazu kakav god bio DP kabal mora radit, ali ocito nije svejedno. 1.2 DP kabli imaju vecu propusnost, mozda bas to i treba za 144hz. Vidjet cu uskoro, sutra bi trebao doci.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
pataljunga kaže...

Znaci isti problem kao i kod mene, ocito na kraju svega bude do DP kabla, znam da neki kazu kakav god bio DP kabal mora radit, ali ocito nije svejedno. 1.2 DP kabli imaju vecu propusnost, mozda bas to i treba za 144hz. Vidjet cu uskoro, sutra bi trebao doci.

 

 

 Ne postoji kabel drugačije vrste. Ne postoji "DP 1.2 kabel".

Kabel - nije kabao, kabal, kablo, bloka i sl. :)

 

Inače, očito ti je oštećen kabel, jer bi morao raditi. Imao sam nekoliko tih monitora i uvijek su radili (970 i TitanX). Ne daj se nasapunati za ove "bolje kabele", dok god je kabel DP-certificiran, do tad je dobar.

 

http://www.displayport.org/cables/how-to-choose-a-displayport-cable-and-not-get-a-bad-one/

 

"Despite what you may read, there is no such thing as a DisplayPort 1.1 cable and DisplayPort 1.2 cable. A standard DisplayPort cable, including the so-call DisplayPort 1.1 cables, will work for any DisplayPort configuration including the new capabilities enabled by DisplayPort 1.2, including 4K and multi-stream capabilities. All standard DisplayPort cables support RBR, HBR (High Bit Rate), and HBR2 (High Bit Rate 2), which can support 4K at 60Hz, or up to four 1080p displays using multi-stream."

 

Provjeri da imaš nove drivere.

Provjeri da su ti dobro spojeni strujni kabeli na kartici.

Provjeri da je kabel dobro sjeo u monitor i karticu.

Neka ne bude dulji od 3m.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 21:45 (Tonči).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
Tonči kaže...
pataljunga kaže...

Znaci isti problem kao i kod mene, ocito na kraju svega bude do DP kabla, znam da neki kazu kakav god bio DP kabal mora radit, ali ocito nije svejedno. 1.2 DP kabli imaju vecu propusnost, mozda bas to i treba za 144hz. Vidjet cu uskoro, sutra bi trebao doci.

 

 

 Ne postoji kabel drugačije vrste. Ne postoji "DP 1.2 kabel".

Kabel - nije kabao, kabal, kablo, bloka i sl. :)

 

Inače, očito ti je oštećen kabel, jer bi morao raditi. Imao sam nekoliko tih monitora i uvijek su radili (970 i TitanX). Ne daj se nasapunati za ove "bolje kabele", dok god je kabel DP-certificiran, do tad je dobar.

 

http://www.displayport.org/cables/how-to-choose-a-displayport-cable-and-not-get-a-bad-one/

 

"Despite what you may read, there is no such thing as a DisplayPort 1.1 cable and DisplayPort 1.2 cable. A standard DisplayPort cable, including the so-call DisplayPort 1.1 cables, will work for any DisplayPort configuration including the new capabilities enabled by DisplayPort 1.2, including 4K and multi-stream capabilities. All standard DisplayPort cables support RBR, HBR (High Bit Rate), and HBR2 (High Bit Rate 2), which can support 4K at 60Hz, or up to four 1080p displays using multi-stream."

 

Provjeri da imaš nove drivere.

Provjeri da su ti dobro spojeni strujni kabeli na kartici.

Provjeri da je kabel dobro sjeo u monitor i karticu.

Neka ne bude dulji od 3m.

 

 Mora biti da je ostecen kad ne radi tj. kako bi trebao. Pogotovo ovaj DP koji je dosao sa samim monitorom. 

U safe modu ocisceni stari driveri programom, instalirani najnoviji 368.39 
Strujni kabeli uredno spojeni u kartici.
Uredno ustekan kabel u port kartice te monitora.
Nije dulji, ima 2m. 

Sutra cu dobit novi, danas mi jos nije stigao novi DP pa cu javit detalje. S ovim trenutnim radi na 100HZ sa custom postavkom refresh ratea, znaci nije automatski ponudeno kao sto je ponudeno 24hz,60hz,85hz.

15 godina
odjavljen
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
pataljunga kaže...

 Mora biti da je ostecen kad ne radi tj. kako bi trebao. Pogotovo ovaj DP koji je dosao sa samim monitorom. 

U safe modu ocisceni stari driveri programom, instalirani najnoviji 368.39 
Strujni kabeli uredno spojeni u kartici.
Uredno ustekan kabel u port kartice te monitora.
Nije dulji, ima 2m. 

Sutra cu dobit novi, danas mi jos nije stigao novi DP pa cu javit detalje. S ovim trenutnim radi na 100HZ sa custom postavkom refresh ratea, znaci nije automatski ponudeno kao sto je ponudeno 24hz,60hz,85hz.

 Mislim da da, da se negdje slomio. Inače, trebao bi ti monitor bit podešen na DP1.2 u postavkama, jesi to probao? A i imaš tipku na monitoru baš za promjenu refresha.

Ovo ne vrijedi, trebalo bi raditi... jesi probao overclock opciju? Možda ti osposobi viši refresh? Ako ne, vrati ga i zamijeni novim. Probaj novi kabel prije, očito nešto ne štima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 19:02 (Tonči).
12 godina
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Imam isti monitor. Jesi probao spojiti sa HDMI kabelom ?

 

Zna display port nekad trollati

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

A jesi probao drugu grafičku možda?

 

^ A dario moj jesi ti probao sa hdmi kablom? Ako nisi, ni ne trebaš jer ti neće vrtit preko 60hz . HDMI ne podržava visoki refresh rate niti na 1080p rezi, kamoli na 1440p.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 20:16 (eywa33).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
eywa33 kaže...

A jesi probao drugu grafičku možda?

 

^ A dario moj jesi ti probao sa hdmi kablom? Ako nisi, ni ne trebaš jer ti neće vrtit preko 60hz . HDMI ne podržava visoki refresh rate niti na 1080p rezi, kamoli na 1440p.

  Haha...nisam jer mi šljaka sve kako treba   Nisam znao za to tnx

9 godina
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
pataljunga kaže...

Evo upravo mi je danas stigao ovaj monitor i cijeli dan muku mucim kako da dobijem tih 144hz refresh ratea? 
 Sva sreca pa sam automatski dok sam kupovao monitor uzeo jos jedan DP na kojem radi ali kazem nece vise od 85hz.

 

 

 Gdje si to kupio monitor i kablove?

SILA/ZGX@ZGamers
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
darijoman kaže...

Imam isti monitor. Jesi probao spojiti sa HDMI kabelom ?

 

Zna display port nekad trollati

 Mislim da mene moj DP kabel/port trolla na malo jace  , da HDMI nede preko 60hz
Zasto bi probao drugu graficku ako imam GTX 1080. (stara mi je bila GTX 770 koja ne podrzava ovaj monitor na 144hz tako da...) Mislim da nije do graficke, jedino ak ovi tek startani driveri od Nvidie (za novu seriju GTX 10)  imaju problem s tim. (A mozda i imaju kad citam po drugim forumima koji imaju GTX 1080 i 144hz monitore da im trza ekran na tom Hzu pa moraju smanjit na 100-120Hz da radi normalno, no kod mene se nemoze dobit ni tih 120Hz, a kamoli 144Hz. Tek informativno.).
Monitor, graficka i DP kabel kupljeni u ADMu. S tim da daj DP kabel radi na monitoru na 100hz max, ne znajuci da cu s monitorom dobit u paketu DP kabel koji je isto isproban i ne radi uopce vise od 60hz.... Ko tu koga, vise neznam ni sam, sutra mi stize novi DP kabel pa budemo vidjeli dal je kvar u oba. 


Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 23:02 (pataljunga).
11 godina
odjavljen
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Probaj sa starom gtx 770. Ja sam je imao i mogli su gurati na 120hz. Ako ti uspiju pogurati na 120hz, a trebale bi, onda je greška u Pascal kartici. Zato govorim da probaš neku drugu grafu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?

Može GTX 770 gurati na 120Hz jer ne moraš ti ulaziti u neku igru da bi je natuko na 120Hz, jer možeš ti to vidjeti i na desktopu, jer taj monitor ima brojač sličica  ugrađenu u sebi. Samo klikneš FPS Counter i on ti pokaže  koliko ti je osvježenje slike ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
darijoman kaže...

Može GTX 770 gurati na 120Hz jer ne moraš ti ulaziti u neku igru da bi je natuko na 120Hz, jer možeš ti to vidjeti i na desktopu, jer taj monitor ima brojač sličica  ugrađenu u sebi. Samo klikneš FPS Counter i on ti pokaže  koliko ti je osvježenje slike ;)

Znam da može, zato i govorim. Ali ne razumijem poantu komentara, ovog fps countera i to. No mislim da to nije prvotno fps counter, već refresh rate counter :) . Kada je g-sync upaljen, onda će fps=refresh rate, no kada nije g-sync upaljen onda broj stoji na 165(hz) :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Re: ROG SWIFT PG279Q kako dobit 144hz?
eywa33 kaže...
darijoman kaže...

Može GTX 770 gurati na 120Hz jer ne moraš ti ulaziti u neku igru da bi je natuko na 120Hz, jer možeš ti to vidjeti i na desktopu, jer taj monitor ima brojač sličica  ugrađenu u sebi. Samo klikneš FPS Counter i on ti pokaže  koliko ti je osvježenje slike ;)

Znam da može, zato i govorim. Ali ne razumijem poantu komentara, ovog fps countera i to. No mislim da to nije prvotno fps counter, već refresh rate counter :) . Kada je g-sync upaljen, onda će fps=refresh rate, no kada nije g-sync upaljen onda broj stoji na 165(hz) :)

   Tako na  na monitoru stoji

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice