Samsung 24"Full HD Problem!

poruka: 18
|
čitano: 1.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Pozdrav svima, evo da u kratko opišem svoj problem. Prije nekih mjesec dana kupio sam Samsung LED monitor 24inc Full HD i spojio sam ga sa HDMI kablom na novo računalo. Odmah u početku sam primijetio da prilikom gledanja filmova ili bilo kakvih radnji na PC-u, ali koje sadrže neku tamnu pozadinu u kutevima monitora pojavljuje se žuta svjetlost nešto nalik na "izlazak sunca". Odmah sam reagirao, pitao ljude u dućanu i dobio odgovor kako je to normalno jer je LED i da te lampice unutra memoriraju svjetlinu od prethodnih scena na monitoru i zato to ostaje. E sada, to meni nije imalo nikakve logike jer do tada to nisam vidio i još pri tome nisam imao nikakvu sliku za dokaz pa mi se njihov odgovor činio više u smislu "skini mi se s k....". Prije par dana sam skužio da sve više i više ta žuta svjetlost izbija pa me zanima prije nego ga odnesem da li bi neko mogao preko slika koje sam stavio riješiti taj problem da nejdem bezveze 30km do njih. I samo da napomenem kad god je na monitur nešto upaljeno tipa WEB, igrica, bilo šta, a da nema crnu pozadinu sve je uredu i ništa se ne vidi u tim kutevima da je možda jače osvjetljenje ili slično. Isto tako kada ustanem i odozgo pogledam u monitor nema toga, nego samo kada je u ravnini sa očima. Evo slika da ne duljim:

 

http://prntscr.com/a9cqa2

 

http://prntscr.com/a9cqg5

 

http://prntscr.com/a9cqup

 

I jedna slika kada je sve uredu tokom filma, tj kada nema tamih scena: 

 

http://prntscr.com/a9cqo4

 

Hvala Vam unaprijed!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung 24"Full HD Problem!

Ne znam je li uživo toliko uočljivo, ili samo na slici, ali po meni ovakva neravnomjernost osvjetljenja bi trebala biti dovoljan razlog za reklamaciju.

Ne, nije to normalno, i nikako izvor svjetla ne "pamti" - jednostavno ili fizički nije dobro složen ili sam ekran (tj. slojevi koji ga čine) ili LED traka koja ga osvjetljava.

KaeR
8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Mogu ti reći da u živo dolazi još jače do izražaja. Kamera je malo lošija, pa ti sve može biti jasno. Doslovno isijava gore desno i sa lijeve strane gore i dolje u kutevima. Mislim ja sam pokušao nariktavati jačinu svjetla i ostalo , ali ništa nije pomoglo pa sam vratio na staro kako je bilo.

 

U pravilu nariktavao sam samo jačinu svjetla i kontrast. Ostalo je sve bilo kako je došao, uključio sam ga i to je to. Ako imaš neke upute ili bilo tko da pokušam da ne nosim bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 12:12 (CptJack93).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung 24"Full HD Problem!

Nikakvim podešavanjem se ovo ne može ispraviti, jer nije problem u obradi slike, nego o fizički uzrokovanom (vjerojatno greška u konstrukciji ili sastavljanju ekrana) neravnomjernom pozadinskom osvjetljenju.

KaeR
8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Dobro i kakva je onda procedura? Ide na servis pa se popravlja ili ide novi monitor? Nebi volio da mi vrate monitor koji je oštećen ili slično jer osobno pazim takve stvari, a znam njih i njhiove servise.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung 24"Full HD Problem!

Vjerojatno će ići na servis, jer je prošlo već dosta vremena od kupnje (tj. više od 7 dana). Novi monitor će ti vjerojatno odobriti samo ako ovaj ne budu mogli popraviti. Prije slanja na servis se pokušaj raspitati imaju li uopće mogućnost takvih popravaka.

 

KaeR
8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Dobro, ali i ako nemaju mogućnost popravaka takvih stvari moram dobiti novi zar ne? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Nemaš brige, dobro su ti rekli u servisu. Ja koristim isto LED (IPS) monitor, i isto mi se pojavljuje kao tebi, samo mene povremeno ubode u oči "izlazak sunca". 

 

Nemaš temelja za nositi monitor na garanciju, jedino ako ti pristanu ga zamjeniti sa nekakvom drugom tehnologijom koja nema tu memoriju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Samsung 24"Full HD Problem!

Koji je to točno model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Model ti je S24E390HL . Ali opet ako je to normalno baš i nije ugodno gledat film ili nešto ako je mračnija scena kutevi svjetle. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Samsung 24"Full HD Problem!
CptJack93 kaže...

Model ti je S24E390HL . Ali opet ako je to normalno baš i nije ugodno gledat film ili nešto ako je mračnija scena kutevi svjetle. 

 Dok sam ja kupovao svoj (drugi model) zvao sam nekoliko dućana i pitao ih dali imaju slučajeva da im ljudi vračaju robu zbog istog problema kojeg imaš i ti. Uvjeravali su me svi da im se nitko nije žalio nit vraćao, i za mene je sve super prošlo.  Razlog tomu je jer sam čitao negdje da imaju tvornicu u Rumunjskoj il negdje i da je znalo doći u prodaju dosta komada sa tom greškom. Na tvome mjestu ja bi dao monitor na servis. Ovo je sve samo ne normalno.

8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Evo baš sam razgovarao sa servisom MR koji su podrška Samsungu valjda, kaže čovjek da su se ljudi žalili, ali da je to tako i da oni nemogu tu ništa. Jedino ako je jače nego normalno onda kao mjenjaju ekran. Svašta glupost znači ne možeš gledati FILM jer ti svjetli žuto.

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Namjestiš film da ti bude preko cijelog zaslona, i nema sunca... Ili nemoj gledati u mraku. 

Sigurno ima i neka caka da se to eliminira, ali ja osobno i ne primjećujem to baš, tako da se ne zamaram.

 

Edit: ako kažu da memorira prijašnje slike, probaj pogasiti sve u pozadini, skini neku crnu sliku (wallpaper), i pusti ju preko cijelog ekrana (ne na desktop) 5-10 sekundi prije nego pokreneš film.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 15:27 (El Munjoko).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung 24"Full HD Problem!

Kako da namjestim film na full screen ako je automatski na bilo kojoj stranici kad pustim i gore i dolje odsjeceno to je 16:9 mi se cini ali ne preko cijelog ekrana

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung 24"Full HD Problem!
CptJack93 kaže...

Kako da namjestim film na full screen ako je automatski na bilo kojoj stranici kad pustim i gore i dolje odsjeceno to je 16:9 mi se cini ali ne preko cijelog ekrana

Online mislim da ne možeš namještati, tako je kako je... Mislio sam ako gledaš preko Media Playera, BS Playera, lako se namjesti preko cijelog ekrana.

Ili traži online filmove koji su preko cijelog zaslona.  

 

Edit: ne znam ako možeš preko monitora namještati način slike, 4:3, 16:9...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 13:59 (El Munjoko).
8 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom!!

Dakle, imam jedan problem s monitorom koji nikako ne mogu riješiti. Isto tako, nigdje na netu ne mogu naći da je netko imao sličan problem. Naime imam jedan stariji kompjuter koji mi služi samo kada moram za faks ili slično složit neki powerpoint, word ili sl. Uz taj stariji kompjuter imam i stariji monitor, nije lcd već onaj stari bijeli CRT monitor. U posljednje vrijeme svaki put kada ga upalim kompjuter, "probudim sa sleepa", ili restartam pojavi se na ekranu onaj menu (u kojem se moze podesiti sirina slike na monitoru i one druge gluposti, vjerujem da znate o ćemu pričam) i kada stisnem exit, menu se samo makne na sekundu i opet samo pojavi. To bi se nakon puno puta stiskanja exita jednostavno maknulo i do sljedećeg gašenja se nebi pojavljivalo.

Međutim, od prije par dana kada sam upalila kompjuter sa "sleepa" taj menu jednostavno više ne mogu maknuti. Menu-a nema na ekranu dokle god je tipka exit stisnuta, ali iste sekunde kad maknem prst ono se opet pojavi. Probala sam malo čitati po netu, al nisam našla doslovno ništa što bi mi pomoglo, niti sam vidila da itko ima sličan problem. Ovo mi je zadnja šansa tako da molim vas ako znate u čemu je stvar, brzo pomagajte!!

Samo da još napomenem, monitor je isto tako samsung, i to Samsung SyncMaster 755 DFX 17 ako se ne varam!

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 17:11 (marinaa2310).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s monitorom!!

Pa nabavi si negdje drugi monitor.

Mislim da ljudi imaju CRT-ova za bacat.

Imam ja par njih za rjesit, ako si u zagrebackoj zupaniji ili negdje blizu javi mi se na PM pa uzmi oba XD

Eventualno si potrazi na njuskalu ili oglasniku neki jeftini lcd.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom!!

Eee da je to tako lako. Znam i ja da je najlakše zamjeniti taj crt za novi, al nemam ti ja para za to. Fakultet košta ;). Nebi inače pitala, al kako mi hitno treba eto......

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice