Suze oci - novi monitor

poruka: 11
|
čitano: 2.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Suze oci - novi monitor

Grafa je GTX 760 a monitor je novi AOC I2475XQU Full HD 4ms IPS 60 Herz-a

 

Dosad sam cijelo vrijeme bio na CRT-u i sad sam presao na LED i imam problem da cim gledam nekih 20ak min neprestano oči mi pocimaju suzit...vid odlican nemam naocale na starom monitoru mi to nikad nije bilo.....udaljen od mene nekih pola metra a evo slike iz Nvidia control panela...

 

smanjivao sam i brightnes ali isto mi je...

 

help!!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Suze oci - novi monitor

To se i meni dogada dok koristim led tv a kad koristim lcd nemam takvih problema.

Moje misljenje da nam ne pasu led paneli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Suze oci - novi monitor

Kakvo ti je okolno osvjetljenje? Ne bi bilo loše uvijek imati uključenu nekakvu lampu ili nešto tako da ne koristiš monitor u potpunom mraku ili tamnom okruženju. Ako je to ovaj monitor, na toj recenziji imaš njihove postavke slike pa probaj njih koristiti, možda su oku ugodnije.

 

Poznato je da LE diode nisu baš 'eye friendly' zbog intenzivnije svjetline i većeg zračenja svjetlosti iz nepoželjnog plavog spektra pa ukoliko prethodni prijedlozi ne pomognu, probaj se uvježbati malo češće treptati, eventualno pitati okulistu/ljekarnika za savjet oko kapi ili probaj nabaviti naočale za računalo (pr. link).

11 godina
offline
Suze oci - novi monitor

svi uvjeti okoline su bili nepromjenjeni dosad, i sve je bilo ok.kad je dosao novi monitor znaci da je on uzrok i ništa drugo.

 

instalirao sam F.lux sad ćemo vidjeti

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Suze oci - novi monitor

Najbolje bi bilo da ga daš nekom, i vratiš se na stari CRT.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Suze oci - novi monitor

Nije iskljuceno

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Suze oci - novi monitor

punooo mi je pomogao ovaj F.lux i svakome preporucam da ga definitvno isproba....

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Suze oci - novi monitor
GSP kaže...

punooo mi je pomogao ovaj F.lux i svakome preporucam da ga definitvno isproba....

moderatori, evo dobre teme za Bug, zaštita zdravlja pri intenzivnom korištenju PC-a

15 godina
neaktivan
offline
Re: Suze oci - novi monitor
GSP kaže...

punooo mi je pomogao ovaj F.lux i svakome preporucam da ga definitvno isproba....

 Da, genijalna stvarčica, imam ga već jako dugo i bez njega više nejde, pogotovo jer imam malo problema sa očima

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
16 godina
moderator
offline
Re: Suze oci - novi monitor
Zekoslavko kaže...
GSP kaže...

punooo mi je pomogao ovaj F.lux i svakome preporucam da ga definitvno isproba....

 Da, genijalna stvarčica, imam ga već jako dugo i bez njega više nejde, pogotovo jer imam malo problema sa očima

Sad i Creators Update za Windows 10 ima tako nešto integrirano u sam OS.  Rano su se sjetili...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice