VGA monitor i nova graficka

poruka: 12
|
čitano: 4.275
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
VGA monitor i nova graficka

Pozz svima,

 

 

Prije par dana nadogradio sam PC sa novom Gigabyte RX 460 4GB DDR5 grafickom koja ima na izlazu 3 porta: 1 DVI-D, 1 HDMI te 1 Display port, no nazalost imam samsungov LED monitor koji ima VGA izlaz. Stara graficka je imala DVI-I port koji je imao adapter za VGA te je sve funkcioniralo kako spada.

 

Moje pitanje je mogu li nekako povezati svoj monitor sa VGA izlazom na moju grafu. Na internetu sam vidio da ima VGA to HDMI adapter te me zanima za Vase misljenje i savjete; hvala puno svima :)

 

Zz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VGA monitor i nova graficka

Za to bi ti trebao DVI-D na VGA aktivni konverter.

Nisam ih nikad tražio pa nemam pojma dal ih ima kod nas i koliko koštaju.

 

Al ja bi radije na tvom mjestu prodao ovaj, dodao lovu i kupio novi monitor. Makar preko oglasnika.

 

A to ću vjerojatno morati i učiniti jer sam upravo u kupovini nove generacije kartica, a imam VGA monitor.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
VGA monitor i nova graficka
Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
VGA monitor i nova graficka

imam isti problem, imam monitor s samo vga ulazom, naručio rx 460 i tek sad skužio da na grafi nije dvi-i nego dvi-d te da ne mogu koristiti adapter koji imam.

hoće li ovaj konverter poslužiti svrsi?http://www.magazinrs.hr/transmedia-hdmi-signal-to-vga-video-signal-converter/TRN-C315-0,2L/product/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: VGA monitor i nova graficka

Ovaj skuplji ima podršku za HDCP i vjerojatno daje bolju sliku.

darkborg kaže...

imam isti problem, imam monitor s samo vga ulazom, naručio rx 460 i tek sad skužio da na grafi nije dvi-i nego dvi-d te da ne mogu koristiti adapter koji imam.

hoće li ovaj konverter poslužiti svrsi?http://www.magazinrs.hr/transmedia-hdmi-signal-to-vga-video-signal-converter/TRN-C315-0,2L/product/

Da, poslužit će ali nećeš se vjerojatno razveseliti kvalitetom slike. Ti jeftiniji znaju imati lošiju sliku.

 

Dobro cyber kaže, prodati monitor, nadodati štogod love i kupiti monitor sa digitalnim ulazima. VGA je prošlost.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 17:53 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
VGA monitor i nova graficka

A kakva je da je, morati će poslužiti privremeno jer sam kupio proc, dodatni ram i sada grafu i još trebam kupiti mob ovih dana. Nemam love i za mjenjanje monitora, možda idući mjesec

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
VGA monitor i nova graficka

Hvala puno svima na pomoci!

 

Problem rijesen, nabavio sam u Linksu VGA na HDMI adapter i radi.

 

Ali da slazem se, nekako nije kvaliteta najbolje bas, prije dok sam imao vga na dvi i je bilo super.

Tako da vjerojatno mozda kasnije nekad prodam monitor i uzmem noviji, al sta je najsmijesnije bas sam gledao, vecina monitora sta ekipa prodaje po ovim ducanima imaju monitore sa VGA izlazima, i to bez ovih ostalih(HDMI, DP).

 

Hvala vam svima jos jednom!

 

Sad jedini problem kaj imam je kaj mi windows 10 ne nudi rezoluciju koju trebam haha. Jer mi je monitor wide screen pa bi res trebala bit 1366*768


P.S. Slobodno predlozite neke monitore, al ono jeftinije tipa do 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 20:54 (suks496).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: VGA monitor i nova graficka
suks496 kaže...
Ali da slazem se, nekako nije kvaliteta najbolje bas, prije dok sam imao vga na dvi i je bilo super.

Bilo je bolje jer si imao adapter koji nije vršio nikakvu konverziju A/D nego ti je grafička odmah slala analogni signal.

 

Što se tiče monitora do 1000kn, možda bi ti bilo najbolje da odeš u neki dućan koji ih ima izložene pa da vidiš kakvi su. Za manje od 1000kn ćeš teško naći dobar IPS monitor a šteta je kupiti neki sa TN matricom sad kad kupuješ novi. Radije se "rastegni" tih parsto kuna gore i kupi si dobar monitor koji ćeš ionako koristiti narednih 5-6 godina, ako ne i više. Ja baš ne bi štedio na komponenti koju gledam cijelo vrijeme dok sam za PCjem

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: VGA monitor i nova graficka
Sum_of_all_fears kaže...
suks496 kaže...
Ali da slazem se, nekako nije kvaliteta najbolje bas, prije dok sam imao vga na dvi i je bilo super.

Bilo je bolje jer si imao adapter koji nije vršio nikakvu konverziju A/D nego ti je grafička odmah slala analogni signal.

 

Što se tiče monitora do 1000kn, možda bi ti bilo najbolje da odeš u neki dućan koji ih ima izložene pa da vidiš kakvi su. Za manje od 1000kn ćeš teško naći dobar IPS monitor a šteta je kupiti neki sa TN matricom sad kad kupuješ novi. Radije se "rastegni" tih parsto kuna gore i kupi si dobar monitor koji ćeš ionako koristiti narednih 5-6 godina, ako ne i više. Ja baš ne bi štedio na komponenti koju gledam cijelo vrijeme dok sam za PCjem

 Ne bi ja imao ništa protiv TN monitora.

Ako je od Asusa.. 1440p... 144Hz... poklonjen...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
VGA monitor i nova graficka

evo da javim da meni nažalost nije upalilo s hdmi to vga konverterom. grafa ne daje nikakvu sliku nego stalno stoji "no signal" na monitoru.

mislim da će 460ka morati malo skupljati prašinu dok ne nabavim novi monitor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VGA monitor i nova graficka
darkborg kaže...

evo da javim da meni nažalost nije upalilo s hdmi to vga konverterom. grafa ne daje nikakvu sliku nego stalno stoji "no signal" na monitoru.

mislim da će 460ka morati malo skupljati prašinu dok ne nabavim novi monitor.

 99,99% da je konverter kriv :)

Ak je iz našeg dućana zamjeni za drugi (drugi model) pa onda probaj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice