Billion ADSL router password

poruka: 12
|
čitano: 10.766
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Billion ADSL router password

pozdrav svima - gledao sam teme na forumu da vidim ima li neko slican problem, i nisam nasao nista slicno.

 

Imam ADSL router Billion (vise detalja dolje) s integriranim WLAN-om, koji je spojen na ADSL liniju, i sve s tim u vezi radi kako se spada (ADSL dio). Router je zakljucan od strane ISP-a posto je na neogranicenom paketu (flat rate), tako da ne mogu pristupiti routeru kako bih mijenjao (ili citao) postavke.

 

Postavku koju hocu promijeniti je ta da mogu koristiti integrirani WLAN (koji je trenutno onemogucen), posto vec ima antenu i tu mogucnost, te da ne moram kupovati wireless router posto je to samo dodatni trosak. Naravno, ISP mi ne zeli dati username i password za pristup routeru, jer se (pretpostavljam) boje da bih koristio podatke s routera na nekom drugom uredaju (ovo je moja pretpostavka).

 

Dakle - pitanje za znalce je: kako mogu pristupiti routeru (kako bih ukljucio WLAN u njemu) u ovim okolnostima? Imam fizicki pristup samom uredaju 24 h/dan, naravno. Reset podataka na defaultne postavke ne dolazi u obzir posto to znaci da bih onda izgubio podatke za ADSL racun, koji su vec uneseni u uredaj od strane ISP-a (kako mi je uredaj dostavljen).

 

Detaljniji podaci o uredaju su kako slijedi:

 

Billion VOIP ADSL Router

BIPAC 7404VGO

Product: VOPI/802.11g ADSL2+ VPN Firewall Router (to je sve na naljepnicama s donje strane uredaja, plus naravno 100 bar-kodova).

 

Ukoliko imate kakvih ideja ili prijedloga, ili trebate vise informacija s moje strane, samo naprijed! Hvala,

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Billion ADSL router password

Pogledaj ovdje defaultne šifre na routerima, možda pomogne.

 

Još jedino ti preostaje brute-force na router. Teško da ti uspije,ali ipak...

Nemoguće je čovjeka naučiti onome što misli da već zna.
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Billion ADSL router password

nazalost, ne - ISP je promijenio sifre tako da defaultne ne rade. ima li tko kakvih ideja za brute force pristup? Ponovno, imam pristup routeru 24/7 posto je kod mene doma, tako da to nije problem.....

 

hvala!

15 godina
neaktivan
offline
Billion ADSL router password

korisniscko ime:admin

password:admin

 

ta sifra ti je na svim billionovim ruterima

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Billion ADSL router password

Pa moraju ti dati ADSL username i password!

Arch user :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Billion ADSL router password

Mislim da je to nemoguće uraditi! Bez da resetiraš router na defaultne postavke i time pass i username, ali onda ćeš ga možda trebati ponovno konfigurirati.

 

Pa ti imaš svoj username i pass kojim provjeravaš stanje svog računa i sl. Nije moguće da ti ne daju taj pass. Ti moraš imati pravo pristupa routeru bez obzira na flat ili bilo što drugo.

EDIT: meni se čini da ti želiš hakirati nečiji router čiji username i pass neznaš... :) da upozorim, to je banned here...

Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2009 12:22 (Bellatrix).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Billion ADSL router password

dragi moji - ako nemate pametnih rjesenja ili ideja molim nemojte postati tek tako da bi nesto postali.

 

Prvo, naravno da nisu ostavljeni defaultni username i password, provjerio sam prije nego sam postavio pitanje - ne bih ga postavljao da nisam provjerio sve defaultne passworde.

 

Drugo, ISP mi nije dao username i password jer ga ne da. Takav je ugovor - uzmi ili ostavi. (Pretpostavljam) da ne zele da ga koristim na drugom uredaju - nema nekog drugog suvislog objasnjenja. Kad ih pitam zasto, jednostavno kazu da je takva stavka u ugovoru i da je to to.

 

Trece, nemam username i password kojim provjeravam stanje svog racuna, jer je racun na flat-rateu; nema se sto provjeravati jer placam isto potrosio 100 Gb ili 1 Gb mjesecno.

 

Cetvrto, ne pokusavam hakirati niciji router jer je moj (mislim, po ugovoru pripada ISP-u a ne meni, ali je kod mene na koristenju, po ugovoru koji sam potpisao s ISP-om). Tkogod zeli, mogu postati fotografiju routera, s svim podacima, screenshot ili stogod trece ako vec netko pametuje da ja hocu nesto hakirati. Uz to, router mi je na raspolaganju 24 sata na dan - sto znaci da nije "neciji router ciji username i pass ne znam..." - i nemojte mi pametovati i prijetiti jer ne poticem nikakve ilegalne aktivnosti.

 

Dakle - kad smo to sve razrijesili, jako bih cijenio kakvo konstruktivno misljenje ili prijedlog kako bih rijesio problem. Ove koji pametuju cu jednostavno ignorirati.

 

Hvala unaprijed,

15 godina
neaktivan
offline
Billion ADSL router password

a tko ti je to provider koji ti ne da korisnichko ime i pass? nisam vidjel da si ga spomenul...

www.hcl.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Billion ADSL router password
BlueOwl kaže...

dragi moji - ako nemate pametnih rjesenja ili ideja molim nemojte postati tek tako da bi nesto postali.

 

Prvo, naravno da nisu ostavljeni defaultni username i password, provjerio sam prije nego sam postavio pitanje - ne bih ga postavljao da nisam provjerio sve defaultne passworde.

 

Drugo, ISP mi nije dao username i password jer ga ne da. Takav je ugovor - uzmi ili ostavi. (Pretpostavljam) da ne zele da ga koristim na drugom uredaju - nema nekog drugog suvislog objasnjenja. Kad ih pitam zasto, jednostavno kazu da je takva stavka u ugovoru i da je to to.

 

Trece, nemam username i password kojim provjeravam stanje svog racuna, jer je racun na flat-rateu; nema se sto provjeravati jer placam isto potrosio 100 Gb ili 1 Gb mjesecno.

 

Cetvrto, ne pokusavam hakirati niciji router jer je moj (mislim, po ugovoru pripada ISP-u a ne meni, ali je kod mene na koristenju, po ugovoru koji sam potpisao s ISP-om). Tkogod zeli, mogu postati fotografiju routera, s svim podacima, screenshot ili stogod trece ako vec netko pametuje da ja hocu nesto hakirati. Uz to, router mi je na raspolaganju 24 sata na dan - sto znaci da nije "neciji router ciji username i pass ne znam..." - i nemojte mi pametovati i prijetiti jer ne poticem nikakve ilegalne aktivnosti.

 

Dakle - kad smo to sve razrijesili, jako bih cijenio kakvo konstruktivnomisljenje ili prijedlog kako bih rijesio problem. Ove koji pametuju cu jednostavno ignorirati.

 

Hvala unaprijed,

Tvoj Internet Service Provider(ISP) se naziva ISP? Prvi put čujem. Baš me zanima kakav je to ISP.
Kao prvo očigledno je da izbjegavaš da navedeš ime svog ISP-a zbog toga što vjerojatno ne drži tu politiku koju si naveo... dakle čisto hoćeš ono što sam naveo u svom gornjem postu... ne optužujem ja tebe već čisto vidim iz ovog što si napisao. Ili ti je pak toliko teško napisati to tajanstveno ime!!
Sve u svemu sretno s tim, ali ne vjerujem da ćeš ovdje pronaći rješenje za svoj problem.
Pozdrav!!
Čovjek je nevjerojatno jaka životinja: pojeo je sve druge životinje oko sebe, i samoga sebe ždere, i spava u blatu i u vodi, a gavrani mu kljucaju oči.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Billion ADSL router password

ne da to ima ikakve veze ili ce puno pomoci, ali provider je "SAGateway" na ovoj adresi.... (Business ADSL uncapped express, na 1,024 liniji...)

15 godina
offline
RE: Billion ADSL router password

Vjerovatno nemaš s njima ugovor da možeš koristit wlan.

Kako vidiš gori li svitlo u živideru ?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Billion ADSL router password
Bellatrix kaže...
BlueOwl kaže...

dragi moji - ako nemate pametnih rjesenja ili ideja molim nemojte postati tek tako da bi nesto postali.

 

- cut - 
Tvoj Internet Service Provider(ISP) se naziva ISP? Prvi put čujem. Baš me zanima kakav je to ISP.
Kao prvo očigledno je da izbjegavaš da navedeš ime svog ISP-a zbog toga što vjerojatno ne drži tu politiku koju si naveo... dakle čisto hoćeš ono što sam naveo u svom gornjem postu... ne optužujem ja tebe već čisto vidim iz ovog što si napisao. Ili ti je pak toliko teško napisati to tajanstveno ime!!
Sve u svemu sretno s tim, ali ne vjerujem da ćeš ovdje pronaći rješenje za svoj problem.
Pozdrav!!
upravo sam dodao link na ISP-a dok si ti pisao svoju poruku - i ponovno, nije nikakva tajna, niti nesto krijem, jer nemam sto kriti - ajd posto si tako pametan pogledaj na ovu web stranicu, pa mi otkrij toplu vodu i prosvijetli me necim sto nisam znao. Ono sto sam u svim svojim postovima rekao stoji i istina je, gledaj koliko hoces na web stranicama ali bottom line je - ISP ne da pristup ADSL modemu i gotovo. Ako nemas sto pametno reci, molim te nemoj trositi moje vrijeme i vrijeme ljudi koji citaju postove ili pokusavaju pomoci.
Hvala,
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice