Izbor routera

poruka: 8
|
čitano: 2.731
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Izbor routera
  • Ne znam ima li vec ovakva tema, ali ja je nisam mogao naci.

U glavnom, shvatio sam da izmajmljujem vec poduze vrijeme bnetov router i da bas to i nije najisplativije jer za taj novac mogu dobiti brzi net.

Zanima me ako znate neke povoljne modele routera a da se na njima da port forwardati. Domet nije bitan previse jer ne zivim u velikom stanu.

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Izbor routera

Ti imaš sa B-Netom ugovor o isporuci interneta određene brzine za koju su ti dali ruter koji podržava tu brzinu...možeš od njih tražiti veću brzinu  skuplje plaćati ako je veća brzina moguća i tada dobiješ ruter koji podržava tu brzinu. Ukoliko nemogu isporučiti veću brzinu zbog tehničkih ograničenja npr. loša i preduga linija do centrale tada sumnjam da bi neki drugi ISP mogao više...jedino preko mobilne mreže t-com ili Vip samo je to još skuplje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor routera
Ne mislim mijenjati operatera nego jednostavno raskinuti ugovor za iznajmljibanje routera i kupiti svoj a njima i dalje placati promet stoga me zanimalo kakvi su najbolji routeri u tom pogledu prilagodljivosti
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Izbor routera

neznam za B-Net..bio sam na Optimi a sad na Iskonu...nema naplate "iznajmljivanja modema" već se plaća brzina koju ti daju po ugovoru. Mjenjanjem rutera svojim ruterom ti ostaje ista brzina (ista cjena) pa neznam što u stvari hoćeš dobiti ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor routera
Meni u bnetu na racunu za internet pise i najam routera......... 30 kn pa sam mislio kupiti svoj
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Izbor routera

Računaj da to nije klasični ADSL Router (sa WAN port-om) nego Cable Router (jer se spaja na koaksialni kabel),

osim toga ne znam da li bi konekcija radila sa drugim Routerom i da li bi ti ga Bnet htio konfigurirati,

jer ovako oni iz centrale mogu pristupiti svojoj opremi Routeru/STB-u (ako imaš njihov IPTV)

i otkloniti/popraviti neki kvar (provjeriti jakost/šum signala i sl.) ako se pojavi.

 

Brzinu nećeš povećati promenom Routera, jer dobiješ koliko si i ugovorio (do max. brzine koju si ugovorio).

Router bi trebao imati 4 LAN porta (1Gbit/s) za brzu lokalnu mrežu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor routera
Znam da novi router nece ubrzati internet. Zasto je onda nabava.net prepuna routera ako mogu koristiti samo taj bnetov
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Izbor routera

Pozdrav! Da se ubacim u temu.

 

Ima netko preporuku za router, jedna od najbitnijih stavaka je domet WiFi-a.

Bilo bi poželjno da je čim povoljniji, gigabitni portovi, i naravno, dobro odrađen softverski dio tipa QOS i slicno..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice