Izrada yagi antene

poruka: 19
|
čitano: 14.361
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Yagi-ca

jel ima netko upute na hrvatsckom kako napravit yagicu, sve koje sam vidio su na engleskom, treba mi minimun 25db

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Yagi-ca

Upute imas ovdje a ako hoces izradu od 25Dbi skini program yagimax simulator pa se malo poigraj s njim.............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Yagi-ca

ta je max 17db meni treba min 25, treba mi domet od par km, na nekim stranicama ima upute kako napraviti antenu koja ima domet do 20 milja, ali su prekomplicirane i pune strucnih izraza...

u tim uputama su preradili satelitsku antenu da lovi wifi signal...

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
14 godina
neaktivan
offline
Izrada yagi antene

Pa eto ako bas hoces, preradu satelitske imas ovdje..............

 

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

dali se preko tih antena mogu i primati i slati podaci te pri kojom brzinom?

 

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
16 godina
offline
RE: Izrada yagi antene
1337Code_breaker kaže...

dali se preko tih antena mogu i primati i slati podaci te pri kojom brzinom?

 

A covjece, ovisi o kvaliteti tvoje izrade... Baci se na posao pa ces sam na kraju vidjet rezultate...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

a di mogu nabavit neke od djelova ko N konektor ili onu mini let lampu da mogu zicu stalit i po kojoj cjeni?

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
16 godina
offline
Izrada yagi antene

Wirelles centar... Chipoteka... Tu moras da pronadjes sve kaj ti treba... :)

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

jel ja tu antenu mogu iskoristit da sa frendom koj zivi na kraju ulice djelim fajlove, dokumente, igrice, da igramo nes mrezno kao na lan partyu amo da smo obojica doma, udaljenost cca 300m, i dali bismo za to morali oboica imati takve antene ili je jedna dovoljna, opticke vidljivosti nema, mada se moras samo malo pomaknuti da mu vidis kucu...

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
16 godina
offline
RE: Izrada yagi antene

Trebali bi obojica imat takve antene, sad o preprekama ovisi koliko jake antene i kartice bi trebali imat... 300 m uglavnom nije neka prevelika udaljenost

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

kolika bi bila brzina slanja filova između računala i dali bismo mogli djeliti internet vezu( on se preko nekakve antenice spaja na nazaštićenu mrežu, dali bih ju mogao i ja koristiti kada napravimo ad hoc mrezu ili nes slicno...

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
16 godina
offline
RE: Izrada yagi antene

Brzina bi bila max 54 mbit-a za 2.4 GHz. Internet vezu bi mogli dijeliti preko njegovog kompa koji bi morao bit upaljen dok bi ti surfao...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

hvala, otkud ti tolko znas?

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
16 godina
offline
Izrada yagi antene

Pa recimo da mi je to ono kaj ucim i proucavam... :)

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

koliko bi kostali kompletni djelovi u chipoteci za 30 db antenu i ima li negdje uputa za izradnju, i najvaznije, mogu li se u chipoteci nac svi djelovi za nju?

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
16 godina
offline
RE: Izrada yagi antene

Nitko ti ne moze jamcit da ces napravit antenu na odredjen broj dBi-a. Tebi pocetniku ne bi preporucao da krenes s izgradnjom takve antene... Bolje kupi za 300 kn gridnu antenu od 24 dbi-a i adekvatnu mreznu/ap/router... Koristi google... Imas i yahoo, bing, alta vistu...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

gdje se moze nabaviti taka antena i dali moze loviti signal na nekoliko kilometara uz opticku vidljivost i koliko bi 25db mogla bez opticke vidljivosti?

najbolje bi bilo da mi uz odgovore stavis link pliz sorry snam da sam vec dosadan al cu s mobilnim internetom poludit prespor je nemogu gledat youtube i... neke druge stranice i nemogu skidas s pirates baya

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
15 godina
protjeran
offline
RE: Izrada yagi antene
1337Code_breaker kaže...

gdje se moze nabaviti taka antena i dali moze loviti signal na nekoliko kilometara uz opticku vidljivost i koliko bi 25db mogla bez opticke vidljivosti?

najbolje bi bilo da mi uz odgovore stavis link pliz sorry snam da sam vec dosadan al cu s mobilnim internetom poludit prespor je nemogu gledat youtube i... neke druge stranice i nemogu skidas s pirates baya

Stisni barem čovjeku gumb hvala za trud Nevinašce

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada yagi antene

jesam, vidio sam neke 30 db antene u wierless centru i dali zanimalo me dali mi se vise isplati napravit jednu takvu ili ju kupiti???

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice