Jeftini NAS (network attached storage)??

poruka: 4
|
čitano: 2.030
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Jeftini NAS (network attached storage)??

Tražim jeftino NAS riješenje.

Kućna upotreba (1 HDD od 2 TB dovoljan). Preferirana brzina prijenosa od 8 MB/s minimalno.

 

Trenutno što sam našao najjaeftinije je Banana Pi (brži od RPi i ima SATA port) na 1 Gb ethernetu.

 

Bitno mi je da je u startu jeftino jako i da malo troši. Max 30W (Banan Pi je max 5W koliko sam vidio).

 

HDD imam riješen. Preferiram da je što manjih dimenzija.

 

Trenutno uz Banana Pi mi je oko 40 dolara koliko Banana Pi košta (po sadašnjem tečaju je to oko 280 kn).

Ima li neko jeftinije rješenje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jeftini NAS (network attached storage)??

Ja tkaođer tražim jeftini NAS, ali gotovo riješenje.

 

Synologiy je malo skuplji, pa me zanima da li netko ima iskustva sa QNAP i D-Link za 2 diska?

 

D-Link DNS-320L je nekih 550 kn?

ZyXel NSA320S <- kakva su iskustva s ovim

 

(spajalo bi se 2-3 računala, služilo bi za backup odnosno jednu sharenu mapu)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 11:57 (Darko1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeftini NAS (network attached storage)??
Imam Zyxela i radi bez problema. Konfigurirao sam torrente, sherane foldere bez problema i sve ostalo, a nisam strucnjak. Jedini nedostatak je da se cuje ventilator. Nista strasno ali u sobi bez buke se cuje. Bilo bi dobro da se moze mjenjati brzina ventilatora ali na ovom modelu nije moguce
13 godina
offline
Re: Jeftini NAS (network attached storage)??
CroDexter kaže...
Imam Zyxela i radi bez problema. Konfigurirao sam torrente, sherane foldere bez problema i sve ostalo, a nisam strucnjak. Jedini nedostatak je da se cuje ventilator. Nista strasno ali u sobi bez buke se cuje. Bilo bi dobro da se moze mjenjati brzina ventilatora ali na ovom modelu nije moguce

 

 

Hvala na savjetu/iskustvu. Mislim da ću taj naručiti, pošto je i jeftiniji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice