Kasens g9000

poruka: 75
|
čitano: 39.151
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kasens g9000

Narucio sam preko interneta kasens g9000. Nebitno sada jel original il kopija triba bi da uvati na 200m zracne ciste linije a to i ovi slabi adapteri od 80kn uspjevaju. Uglavnom cuo sam price da to cudo zraci. Sada me zanima jesu li to seljacke price kako ja mislim ili ima tu istine.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
Duje00 kaže...

Narucio sam preko interneta kasens g9000. Nebitno sada jel original il kopija triba bi da uvati na 200m zracne ciste linije a to i ovi slabi adapteri od 80kn uspjevaju. Uglavnom cuo sam price da to cudo zraci. Sada me zanima jesu li to seljacke price kako ja mislim ili ima tu istine.

 mene isto zanima

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000

Brat mi ima taj Kasens ,dobra je to kartica.

On je vatrogasac , pa kad ima nočnu i kad nema intervencija spaja se na AP od susjedne firme. 

Do sad je koristio Airlive WL-1700 , ali s Kazens ima sad 86% signala , prije ga je s Airlive imao 82% .

franc
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 12:42 (franc_32).
13 godina
offline
Re: Kasens g9000
franc_32 kaže...

Brat mi ima taj Kasens ,dobra je to kartica.

On je vatrogasac , pa kad ima nočnu i kad nema intervencija spaja se na AP od susjedne firme. 

Do sad je koristio Airlive WL-1700 , ali s Kazens ima sad 86% signala , prije ga je s Airlive imao 82% .

zato sto airlive ima 5 dbi antenu a kasens 18 dbi antenu.daj zamisli da stavi tu antenu na airlive koliko bi onda imao postotak signala

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000

Ma ova Airlive WL-1700 je super kartica , 2 godine stalno u pogonu i radi bez greške. Imam je sad na Laptopu.

Budem testirao oba adaptera s istom antenom pa budem izvjestio rezultat.

 

franc
11 godina
neaktivan
offline
Kasens g9000

Jako je bitno da je orginalni kasens g9000 jer se uz bolji signal dobije i puno stabilnija veza i brzina propustanja. da se gore nadovezem za airlive 1700  i ja sam imao isti i mijenjao sam antenu ovu od kasensa na njega ali ni blizu ove orginalne. nozda je kolega koji je dobio samo 4% više imao upravo taj drugi kasens g9000 pa je zato dobio toliko malo razlike u odnosu na kasens g9000.

Moje iskustvo i moj prijedlog je orginalni a ne ove ebay i slicne varijante koji su u biti samo vlastiti dom i malo okolo.

ima jedan lik na njuskalu prodaje orginalni kasens a i vidim da su ga dosta hvalili i na forum.hr pa eto možete i tamo pročitati neka misljena i drugih ljudi koji ga koriste.

 

sretno svima i da nabave si što bolji adapter jer ga ne kupuju svaki dan pa bolje odvojiš malo više ali kupiš pošteno

a biti će mi drago ako sam bar malo doprineo s mojim iskustvom

 

 

KASENS G9000 moje zadovoljstvo{#}

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Kasens g9000

e ljudi što mislite jel ova original? http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/kasens-g9000-oglas-5377824

Imam g5000 al čini mi se nekak preslaba, nadam se da će mi ova više pomoći.

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
Posjedujem Kasens g5000 te sam i vise nego zadovoljan jer u stanju je kvalitetno uhvatiti wifi signal u krugu 100 do 200 m i to sa puno prepreka npr hvatam signal od susjeda koji je udaljen nekih pet kuca bez ikakve vidljivosti znaci sami zidovi te je signal barem u mojem sl nekih 50 do 60% kvalitete dog susjedima preko puta ulice nema spasa s 75 do 85% signala.Napomena obavezno antenu skroz postavite na sam prozor te se tako dobije puno jači signal,barem u mojem slučaju.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000

neznam nekako ne osobno ne volim kada mi netko nije u stanju sam fotografirati što prodaje nego fotke poskida s neta.

nekak mi se osobno ovaj čini puno ozbiljniji a imaš i što za pročitati :)

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/kasens-g9000-b-g-orginalni-6000mw-18dbi-antena-8187l-oglas-5042962

 

a uz sve vidim da je i na drugom forumu hvaljen pada ne ispada dalje da ga ja hvalim neka si svatko sam odluči a moje mišljenje je da je ipak ok bar po ovome koliko se potrudio a dalje sam vidi

 

evo i linka gdje ga i hvale na drugom forumu

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=720834

 

 

p.s. čisto sumnjam da je neka mutljava da bi toliko dugo opstao i da se toliko o njemu pisalo e sada vjerojatno ima i onih ljubomornih koji će i svašta napisati zato si tu još sam da sve to provjeriš

 

aj sretno

Italija
16 godina
offline
Kasens g9000

Ako je ova antena od 18 dBi-a, ja sam novi papa...

Truth in engineering.
 
6 5 hvala 0
13 godina
offline
Kasens g9000

Sve je to isto Kinesko sranje. Čipovi su Realtek ili Ralink.

 

Odi na dx.com i tu si naruči nešto za duplo manje para. Jedan od njih pun qurac -- LINK

 

 

Maurer
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kasens g9000
David87 kaže...

Sve je to isto Kinesko sranje. Čipovi su Realtek ili Ralink.

 

Odi na dx.com i tu si naruči nešto za duplo manje para. Jedan od njih pun qurac -- LINK

 

 

Ok, poznato je da je Realtek stabilniji u radu nego Ralink...

Premda u njima nema tolko razlike kolko na primjer na ovom fucking kablu izmedju kasensa i antene za koju takodjer pise da ima 18 dBi-a {#}

Truth in engineering.
14 godina
offline
Kasens g9000

na g5k mi se sviđa kučište , a na g9k antena {#}

 

da bar mogu to spojit u jedno novo

 

Mogu još samo reći da 9k mrvicu bolje signal prima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 20:39 (Gremlin144).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
David87 kaže...

Sve je to isto Kinesko sranje. Čipovi su Realtek ili Ralink.

 

Odi na dx.com i tu si naruči nešto za duplo manje para. Jedan od njih pun qurac -- LINK

 

 

 

upravo sam tu i kupio i nemrem s njom ni kafic uhvatiti signal koji je dolje dijagonalno od mene i vidim ga s prozora. samo doma na moj ruter to radi ovo tipa open kafica samo u fantaziji.

čip je orginalno ako je orginalan realtek taiwan a kućište je kinesko

www.realtek.com.tw/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000

najjjači su mi tipovi koji nikada nisu ni imali taj kasens g9000 i onda daju neke komentare.

koliko zla može izaći iz nekih ljudi to je nevjerovatno.

koliko sam ja shavtio čovjek je pitao za mišljenja ali sigurno ne ljudi koji taj model nikada nisu ni vidjeli uživo a kamoli testirali.

Svašta.

Zato sam i otišao iz Hr jer toga ima samo na balkanu tko će kome što više zavući a ne pomoći {#}

Italija
16 godina
offline
Re: Kasens g9000
WifiTester kaže...

najjjači su mi tipovi koji nikada nisu ni imali taj kasens g9000 i onda daju neke komentare.

koliko zla može izaći iz nekih ljudi to je nevjerovatno.

koliko sam ja shavtio čovjek je pitao za mišljenja ali sigurno ne ljudi koji taj model nikada nisu ni vidjeli uživo a kamoli testirali.

Svašta.

Zato sam i otišao iz Hr jer toga ima samo na balkanu tko će kome što više zavući a ne pomoći {#}

Kakvo zlo, o cemu ti pricas ?

 

Kartica ko kartica mozda je ok, nista nisam rekel kontra nje, napisal sam u vezi ove antene koja se kaci na nju.

Ta antena za koju pise da ima 18 dBi-a, realno ima cca 9-11...

Probaj bit realan...

Niti ja x puta nisam, al se trudim :)

 

mozda si isfrustriran jer (mozda tvoja) reklama sad ne izgleda naj-naj...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2013 18:56 (Batista).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
Za te novce kartica je odlična,na udaljenosti od nekih 50ak metara gdje s laptopom i njegovom integriranom wlan karticom imam 1-2 crtice signala,s kasensom imam 5 crtica...
16 godina
offline
Re: Kasens g9000
thejura kaže...
Za te novce kartica je odlična,na udaljenosti od nekih 50ak metara gdje s laptopom i njegovom integriranom wlan karticom imam 1-2 crtice signala,s kasensom imam 5 crtica...

vjerujem

 

vidio sam osjetan boost na gsky za 3-4 dBi antenicom pa vjerujem da mora i ovo bit ohoho

kartica poput tog kasensa bi trebala antenu ovakvog tipa :)

Truth in engineering.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
Batista kaže...
thejura kaže...
Za te novce kartica je odlična,na udaljenosti od nekih 50ak metara gdje s laptopom i njegovom integriranom wlan karticom imam 1-2 crtice signala,s kasensom imam 5 crtica...

vjerujem

 

vidio sam osjetan boost na gsky za 3-4 dBi antenicom pa vjerujem da mora i ovo bit ohoho

kartica poput tog kasensa bi trebala antenu ovakvog tipa :)

 Evo da i ja dam neka svoja praktična iskustva.

prvo bi se djelomično složio s batistom a to je da je kartica ohohohooooo.

Radi ko svicarac. Ja sam iz Rijeke i živim na drenovi i mogu se pohvaliti da s kasens g9000 lovim čak neke rutere na krku što je fina udaljenost a da stvar bude još zanimljivija i do tamo mi mreža sasvim pristojno radi.

ovdje u okolini ne da radi nego razara.

 

E sad neznam ove na njuškalu i koliko sam ja vidio kad sam usporedio s mojom samo mi je jedna identična mojoj i to od lika koji ih je stvarno lijepo fotografirao i jasno se vidi gotovo sve i tako je kako je opisao i ima zaštitnu markicu i još niz nekih vanjskih prepoznatljivosti. netko gore je već stavio njegov link tako da se sada ne ponavljamo  WifiTesteru :)))

 

Ja neznam kako ih on nabavlja jer ja sam svoju kupio u industrijskoj zoni centra u bloku e  u hongkongu kada sam bio tamo na službenom putu a i općenito ima moja firma neki dil sa njima.

uglavnom sasvim sigurno ih nećete nabaviti na nekoj online kupnji tipa ebay, dx i slični jer sam se dok sam bio tamo osobno uvjerio da postoje i kopije a to su uglavnom neuspjeli uradci nekih manjih manufakturica koje ih kinezima u guandongu pekingu sehenzenu i sličnima oni prodaju na kontejnere i oni to dalje šibaju po ovim online sajtovima tipa tih kao što sam već i napisao ebay.dx i slični.

 

to je neki moj skromni praktični udio ovdje kada se već toliko prepirete.

 

p.s. ako budem imao vremena mogu odgovoriti i nekome od vas ali evo mislim da sam bio poprilično jasan u ovom malom odlomku gore :))))

 

I PO MENI JE KASENS G9000 od ovih manjih varijanti stvarčica adapterčić koji se isplati imati pogotovo nekome tko stalno putuje i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 1:28 (Žac_Drenova).
15 godina
offline
Re: Kasens g9000
ma skoro sve je to isto, isti cip unutra realtek 8187l i u alfici i u wifisky i u kasensu. razlika je samo u anteni. a niti jedan nema 1000mw ili vise to su gluposti jer usb ne moze dati vise od 500mw. imao sam par alfica, wifisky sa ralinkom koji je slabiji od realteka, imam sada jos 1 sa realtekom i sve je to isti klinac,samo gledajte da uzmete sa 8187l cipsetom i to je to. mjereno vise puta uvijek sa istim antenama i sve je to istk klinac kod realteka, ralink daje slabije perfomanse ali opet puno jace nego standardni wlan adapteri.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Kasens g9000

AirLive WL-1700U radi isto na tom cipu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kasens g9000
da
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Kasens g9000

imas neku preporuku za antenu umjesto ove tvornicke i za neki kabel duzi , nekih 5 m??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kasens g9000

ja koristim od alfice neku siroku, uslikam pa stavim ujutro mislim da je 10 db

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 14:07 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Re: Kasens g9000
Patrick_cro kaže...
ja koristim od alfice neku siroku, uslikam pa stavim ujutro mislim da je 10 db

ok, moze

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
Patrick_cro kaže...
ma skoro sve je to isto, isti cip unutra realtek 8187l i u alfici i u wifisky i u kasensu. razlika je samo u anteni. a niti jedan nema 1000mw ili vise to su gluposti jer usb ne moze dati vise od 500mw. imao sam par alfica, wifisky sa ralinkom koji je slabiji od realteka, imam sada jos 1 sa realtekom i sve je to isti klinac,samo gledajte da uzmete sa 8187l cipsetom i to je to. mjereno vise puta uvijek sa istim antenama i sve je to istk klinac kod realteka, ralink daje slabije perfomanse ali opet puno jace nego standardni wlan adapteri.

 Ne bih se složio da je isto jer sam to sve osobno testirao. Jer nije isto napravljeno. To je otprilike kao da Kažeš i na placu je isto NIKE znak na majici pa je majica ista kao i one u trgovini NIKE ili

npr. da kažeš da su svi auto sa npr. 100KS jednako startni i brzi.

Naravno da majice kvaliteta materijala nije ista. kod auti gro drugih varijanti razlike za istu snagu pa su zato različitih startnosti ili ti tromosti.

dakle sve se na kraju svede na izvedbu e pa tako i tu je vjerovatno stvar izvedbe kod nekoga tko nešto orginalno proizvede i kod nekoga tko ga kopira.

Pa nisu ljudi baš toliko i blesavi ako vele da su recimo imali AL 1700 pa su izmijenjalji i iantene međusobno a evo kak ti kažeš imaju isti chip ali ipak različito rade.

Italija
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kasens g9000
marxone kaže...

AirLive WL-1700U radi isto na tom cipu?

 ima isti chip kao i kasens ali ako ga imaš probaj pa ćeš vidjeti koliko je jači kasens g9000.

najbolje je kad se čovjek sam uvjeri.

ja ti garantiram da je jači jer su mi puno kolega rekli koji su ga imali prije i usporedno napravili test da je jači za cca 20% minimum.

ja sam imao prije kasens g95000 i od njega je jači i bolje mi vuče kasens g9000

Italija
15 godina
offline
Re: Kasens g9000
WifiTester kaže...
Patrick_cro kaže...
ma skoro sve je to isto, isti cip unutra realtek 8187l i u alfici i u wifisky i u kasensu. razlika je samo u anteni. a niti jedan nema 1000mw ili vise to su gluposti jer usb ne moze dati vise od 500mw. imao sam par alfica, wifisky sa ralinkom koji je slabiji od realteka, imam sada jos 1 sa realtekom i sve je to isti klinac,samo gledajte da uzmete sa 8187l cipsetom i to je to. mjereno vise puta uvijek sa istim antenama i sve je to istk klinac kod realteka, ralink daje slabije perfomanse ali opet puno jace nego standardni wlan adapteri.

 Ne bih se složio da je isto jer sam to sve osobno testirao. Jer nije isto napravljeno. To je otprilike kao da Kažeš i na placu je isto NIKE znak na majici pa je majica ista kao i one u trgovini NIKE ili

npr. da kažeš da su svi auto sa npr. 100KS jednako startni i brzi.

Naravno da majice kvaliteta materijala nije ista. kod auti gro drugih varijanti razlike za istu snagu pa su zato različitih startnosti ili ti tromosti.

dakle sve se na kraju svede na izvedbu e pa tako i tu je vjerovatno stvar izvedbe kod nekoga tko nešto orginalno proizvede i kod nekoga tko ga kopira.

Pa nisu ljudi baš toliko i blesavi ako vele da su recimo imali AL 1700 pa su izmijenjalji i iantene međusobno a evo kak ti kažeš imaju isti chip ali ipak različito rade.

 

Razlika je samo u jačini antene, ničemu drugome jer imao sam sigurno desetak adaptera na realtek 8187l čipu i isti je to k.... Stavis svagdje istu antenu pa češ vidjeti da nema razlike. A stariji kasens nije imao 8187l nego možda 8187 čipset ili 8185 pa normalno da ti je ovaj novi jači. Ovdje ne uspoređujemo aute nego informatičku robu.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Kasens g9000

Da iskoristite full samo 500mW od tih adaptera, trebate antenu od nesto vise 20 dBi-a...

Ne znam zasto forsirati 500 litara vode u sekundi kroz cijev koja je sposobna progutat 300 litara...

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 17:21 (Batista).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kasens g9000
Batista kaže...

Da iskoristite full samo 500mW od tih adaptera, trebate antenu od nesto vise 20 dBi-a...

Ne znam zasto forsirati 500 litara vode u sekundi kroz cijev koja je sposobna progutat 300 litara...

 

Tko forsira? Ako misliš na moju antenu ostala mi od alfica i ima kvalitetniji prijem signala zato sam ju ostavio

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice