Koji AP?

poruka: 2
|
čitano: 2.649
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji AP?

Pozdrav... imam jedan objekt na kojem radim, radi se o kući na 3 kata, sa 8 apartmana, gdje se na 1om katu nalazi router od t-com-a, i problem je što on baca signal samo do kata iznad, i to jako slabo

namjeravam ubaciti još jedan dodatni AP, pa se dvoumim između:

 

mikrotik cAP 2n i ubiquiti unifi uap

 

a pošto oba koštaju finih novčića, zanima me da li je neko od vas imao iskustva s njima, ili barem jednim od njih i kakav se pokazao

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji AP?

Mislim da definitivno trebas preskocit unifi jer ti za njega treba poseban kontroler/server. Postoji neko rjesenje u "oblaku" za to, al inace preskoci. Sam uredjaj je ok, samo kad bi mogao jos i samostalno raditi bez dodataka.

Mikrotikov cAP moze raditi samostalno i uz to bit kontroler ostalima, al ne znam kolko ce ti to pomoc pokrit 3 kata jer je wireless komunikacija dvosmjerna. Mozes imat signala ko pljeve, al svejedno se treba probit signal od laptopa/smartphona nazad do samog AP-a. Najbolje rjesenje bi bilo stavit taj t-com ruter na 2. kat ili provuc kabel do nekog ap-a na 2. ili 3. kat. Ili eventualno postavit na strop 3. kata mikrotikov cap ili neki drugi ruter u hodnik/sobu, tipa tp-link wr740n, wr741nd, wr841N.

Tak ti 1. kat pokrije t-com ruter, a 2. i 3. mikrotikov cap/tp-link.

 

Najjeftinije je provuc kabel do 2. i 3. kata i na svaki postavit jedan tp-link. Rasporedit frekvencije i onda to sigurno radi svima kak spada.

Ono sto ti nece pomoc je trpat uredjaje na 1. kat i nadat se da netko na 3. dobi signala. Prvo probaj postavit jedan na 2. kat i vidi jel ti pokrije 3., ak da onda je to to.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice