Koji router kupiti ?

poruka: 108
|
čitano: 60.617
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Koji router kupiti ?

trebam routr koji će mi omogućiti veću brzinu i stabilniju vezu. na laptopu ima DRAFT-N pa me zanima da li bi promjenom routera ubrzao kopiranje podataka. na OPTIMA-i sam ,znači  anex a. trebao bih i bar 4xlan, i obavezno integrirani modem ! hvala

Z
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?
opcom kaže...

trebam routr koji će mi omogućiti veću brzinu i stabilniju vezu. na laptopu ima DRAFT-N pa me zanima da li bi promjenom routera ubrzao kopiranje podataka. na OPTIMA-i sam ,znači  anex a. trebao bih i bar 4xlan, i obavezno integrirani modem ! hvala

Traži onda na netu ADSL ruter sa koji podržava n i da radi na anex-a, ako nema uzmi onda samo neki ruter sa n

 

 

nešto ovakvo:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=ADSL+router+D-LINK+DIR-655%2C+108Mbps%2C+be%9Ei%E8ni&option=artikl&id_kategorija=053524&id_artikl=030.000.002

http://www.links.hr/index.php?naziv=ADSL+router+D-LINK+DIR-635%2C+108Mbps%2C+be%9Ei%E8ni&option=artikl&id_kategorija=053524&id_artikl=053.509.144

http://www.links.hr/index.php?naziv=ADSL+router+D-LINK+DIR-615%2C+108Mbps%2C+be%9Ei%E8ni&option=artikl&id_kategorija=053524&id_artikl=053.509.143

 

Samo neznam koji su anex

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 12:18 (pinkskin).
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?

problem je što SAMO router imam ali nitko,ama baš nitko ne zna iskonfigurirati sa postojećim router-modemom. znači na postojeći spojiti router -N ,ne zna NITKO !piosao sam i ovdje,zvao jedan informatički servis,radili skoro sat vremena,podesili ali nakon restarta ne radi. i tako već neko vrijeme...ne radi.

Z
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koji router kupiti ?
opcom kaže...

problem je što SAMO router imam ali nitko,ama baš nitko ne zna iskonfigurirati sa postojećim router-modemom. znači na postojeći spojiti router -N ,ne zna NITKO !piosao sam i ovdje,zvao jedan informatički servis,radili skoro sat vremena,podesili ali nakon restarta ne radi. i tako već neko vrijeme...ne radi.

 Budući da si na Optimi pretpostavljam da riječ o Huawei MT880. Imam ga i ja, to je totalno SR*NJE. Nakon 7 sati podešavanja nisam ga uspio natjerat da radi sa switchom na način da svi kompovi(4) idu na net ISTOVREMENO. Ja razmišljam o ovom: http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=688&Itemid=151 

Never afraid to try something new. Remember,amaters build Ark, and profesionals build Titanic.
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?

da ali mene zanima prelazak na DRAFT-N standard to jest pojačavanje signala wlan-a. imam edimax router i odličan je,ali spojiti još jedan na njega-NE ZNA NITKO. kažem zvao sam IT tvrtke koje se time bave pa ništa. nakon restarta ne radi mreža :(

Z
15 godina
offline
Koji router kupiti ?

Da ne otvaram novu temu.

Na internet sam spojen preko Bnet-a (3D usluga).

Koji N Wireless Router kao AP (doma) mi možete preporučiti (na njega će se spajati: PC preko LAN-a,  2 laptopa, Blackberry i nadam se u bliskoj budućnosti HTPC)?

Da li mi treba na routeru 1 Gbps LAN za budućnost ili je 100 Mbps dovoljno, da ne trošim novce na nešto što neću koristiti?

Možda u dva cjenovna razreda do nekih 400-500kn i 800-900kn.

Koje dodatne fukcije bi mi mogle dobro doći tj. koje koristite (mogućnost za torrente, NAS (share-anje HDD-a), printer i sl.)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koji router kupiti ?

Mislim da se na bnetu ne mogu spojit 2 ili više PCja istodobno na net jer bnetov ruter (firmware) daje internet prvoj autoriziranoj MAC adresi. Da bi spojio ostatak bande, mislim da ćeš morati klonirati MAC adrese. Ne lovite me za riječ, dosad nisam imao posla sa bnetom pa nek se netko javi i potvrdi/demantira ovo što sam napisao.

 

EDIT: što se tiče brzine, uzmi 1gbps - ako se par kompova odjednom "zapriča", da ne dolazi do zagušenja bezveze (iptv također bi mogao sudjelovati). Razlika u cijeni nije neka a sa ovime se lakše diše. Što se tiče torrenta, neki ruteri imaju torrent klijent u sebi pa samo zakačiš HDD na ruter (preko USBa) i sve radi. Nije loše imati mogućnost spajanja diskova u mrežu (radi HTPCa). A printer spojiš na onaj komp koji je većinu vremena uključen i tamo ga shareaš. Ja sam imao problema sa Canonom na Siemens SX763 ruteru - neće pa neće. Zakačio ga za torrent stroj, share u mrežu, instalirao drivere za sve windowse (XP i Vista/7) i sve radi ok.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 16:15 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
Sum_of_all_fears kaže...

Mislim da se na bnetu ne mogu spojit 2 ili više PCja istodobno na net jer bnetov ruter (firmware) daje internet prvoj autoriziranoj MAC adresi. Da bi spojio ostatak bande, mislim da ćeš morati klonirati MAC adrese. Ne lovite me za riječ, dosad nisam imao posla sa bnetom pa nek se netko javi i potvrdi/demantira ovo što sam napisao.

 

Po mom mišljenju. ja bi na Bnet-ov uređaj spojio na WAN port WiFi router-a, Bnet-ov uređaj bi dodijelio IP adresu WiFi router-u,

a WiFi router bi dodijelio IP adrese drugim PC-ima u mreži. Ili sam u krivu?

Nije valjda da moram od Bnet-a uzeti neki njihov WiFi router kako bi svi PC-i istovremeno imali pristup Internetu!?

13 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?

Po mom iskustvu, najbolji su SIEMENS-ovi ruteri...

IZRADA WEB STRANICA, SERVIS RAČUNALA, KUPNJA PUTEM EBAYA....DOPI - obrt za računalne usluge i trgovinu
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?
opcom kaže...

trebam routr koji će mi omogućiti veću brzinu i stabilniju vezu. na laptopu ima DRAFT-N pa me zanima da li bi promjenom routera ubrzao kopiranje podataka. na OPTIMA-i sam ,znači  anex a. trebao bih i bar 4xlan, i obavezno integrirani modem ! hvala

D-Link...alfa i omega među routerima..

15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
DOPI kaže...

Po mom iskustvu, najbolji su SIEMENS-ovi ruteri...

A gdje ih ima za kupiti (ADM, Protis,...) u Zagrebu?

Ja sam mislio na D-link, Linksys, Netgear, Buffalo, itd.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Sum_of_all_fears kaže...

Mislim da se na bnetu ne mogu spojit 2 ili više PCja istodobno na net jer bnetov ruter (firmware) daje internet prvoj autoriziranoj MAC adresi. Da bi spojio ostatak bande, mislim da ćeš morati klonirati MAC adrese. Ne lovite me za riječ, dosad nisam imao posla sa bnetom pa nek se netko javi i potvrdi/demantira ovo što sam napisao.

...

procitaj ispod. Jedini problem moze biti ako je bnetov router u bridge modu.

Matozan kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Mislim da se na bnetu ne mogu spojit 2 ili više PCja istodobno na net jer bnetov ruter (firmware) daje internet prvoj autoriziranoj MAC adresi. Da bi spojio ostatak bande, mislim da ćeš morati klonirati MAC adrese. Ne lovite me za riječ, dosad nisam imao posla sa bnetom pa nek se netko javi i potvrdi/demantira ovo što sam napisao.

 

Po mom mišljenju. ja bi na Bnet-ov uređaj spojio na WAN port WiFi router-a, Bnet-ov uređaj bi dodijelio IP adresu WiFi router-u,

a WiFi router bi dodijelio IP adrese drugim PC-ima u mreži. Ili sam u krivu?

Nije valjda da moram od Bnet-a uzeti neki njihov WiFi router kako bi svi PC-i istovremeno imali pristup Internetu!?

Tako bi trebalo da funkcionise.

DOPI kaže...

Po mom iskustvu, najbolji su SIEMENS-ovi ruteri...

Nisu.

linuxjuzer kaže...
opcom kaže...

trebam routr koji će mi omogućiti veću brzinu i stabilniju vezu. na laptopu ima DRAFT-N pa me zanima da li bi promjenom routera ubrzao kopiranje podataka. na OPTIMA-i sam ,znači  anex a. trebao bih i bar 4xlan, i obavezno integrirani modem ! hvala

D-Link...alfa i omega među routerima..

Za mene su zavrsili pricu. Sa ono par komada sto sam ih imao samo neki problemi. U neke poslije prvog podesavanja nikad vise nisam mogao uci. Meni se odlicni pokazalai tp-lnkovi proizvodi. Jeftini i pouzdani. Nikad problema sa njima. Jedan jedini mi crkao i crkao kao gospodin. Jednostavno prestao raditi dok D-linkovi nece ni da crknu kako treba.

:)
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...

Za mene su zavrsili pricu. Sa ono par komada sto sam ih imao samo neki problemi. U neke poslije prvog podesavanja nikad vise nisam mogao uci. Meni se odlicni pokazalai tp-lnkovi proizvodi. Jeftini i pouzdani. Nikad problema sa njima. Jedan jedini mi crkao i crkao kao gospodin. Jednostavno prestao raditi dok D-linkovi nece ni da crknu kako treba.

hehehehehe..sad..iskreno i bez uvrede,ali D-link nije smeće,kako si ga ti opisao...ulazi se preko ip-a,ne zamjeri što ti to govorim, i lozinke..nema tu neke druge mudrosti..niti tehnologije..ako si zaboraavio pass,e tu link nije kriv...dvije godine imam d-linkov wireless router adsl ,oznaka dsl-2640B.. i nikad niti jedan problem...koji problemi,nisi naveo..ako si se naljuti pa ga puknuo,pa je još radio i nije crkao kao gospodin,nije D-link kriv..sorry ali mislim da mali izmišljaš...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Sum_of_all_fears kaže...

Mislim da se na bnetu ne mogu spojit 2 ili više PCja istodobno na net jer bnetov ruter (firmware) daje internet prvoj autoriziranoj MAC adresi. Da bi spojio ostatak bande, mislim da ćeš morati klonirati MAC adrese. Ne lovite me za riječ, dosad nisam imao posla sa bnetom pa nek se netko javi i potvrdi/demantira ovo što sam napisao.

Moram priznati da se ne razumijem onoliko u mrežne tehnologije koliko bih želio ali ono što mogu reći je da koristim Bnet i nema govora o nemogućnosti spajanja 2 ili više računala - trenutno znamo imati spojena do 3 laptopa i jedan PC preko WiFi mreže a prije su dva PC-ja bila spojena direktno na modem (prije nego što smo imali laptope i uopće potrebe za WiFi modemom). A pošto trenutni modem ima 4 ethernet i 1 usb priključak, mislim da bih mogao spojiti 4 računala ethernetom, jedno putem USB-a i tko zna koliko putem WLAN-a i da bi sve radilo (naravno, jasno mi je da neko ograničenje sigurno ima, barem što se tiče normalne propusnosti prema svakom pojedinom računalu ali mogu potvrditi da sa trenutnom konfiguracijom od 4 računala ne primjećujem nikakve probleme ali mi smo kućni korisnici koji nemaju potrebe testirati granice propusnosti svoje veze često :)).

domicius
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Jednom se firmware sam preveo na kineski i nikakvo flashanje niti pristup preko telneta i sl nije pomagalo. Nisam pocetnik niti bas totalni neznalica. Eto ti meni reci znas li ga flashati preko telneta kad je mrtav skroz? I to sam radio. Drugm sam podesio wireless i stavio pass. To je za kolegu bilo. On je naravno pass od WiFi zaboravio a ja nisam imao razloga ga pamtiti. Kad je kupio novi lap naravno nije mogao na WiFi. Imama IP Adresu nema sanse pristupiti. Poslije reseta takodje. Trik sa drzanjem reseta i paljenjem i pustanjem poslije 12 sekundi takodje nije palio. Al zanimljivoo u svom tom resetu zastita se saa skinula a sve ostalo ostalo. Kao da mi govori glup si evo sam skidam zastitu ali tebi nedam unutra.  I sve takve  gluposti. Nisam reko da je D-link smece vec da je onih par sto sam ih imao u rukama bilo smece. Nije on tu usamljen. I sa ovislinkom nisam odusevljen. TP-link sam postavio jedno 50 komada i nikad ni sa jednim problema. Jeftini i pouzdani. Jedan crkao.

:)
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...

Jednom se firmware sam preveo na kineski i nikakvo flashanje niti pristup preko telneta i sl nije pomagalo. Nisam pocetnik niti bas totalni neznalica. Eto ti meni reci znas li ga flashati preko telneta kad je mrtav skroz? I to sam radio. Drugm sam podesio wireless i stavio pass. To je za kolegu bilo. On je naravno pass od WiFi zaboravio a ja nisam imao razloga ga pamtiti. Kad je kupio novi lap naravno nije mogao na WiFi. Imama IP Adresu nema sanse pristupiti. Poslije reseta takodje. Trik sa drzanjem reseta i paljenjem i pustanjem poslije 12 sekundi takodje nije palio. Al zanimljivoo u svom tom resetu zastita se saa skinula a sve ostalo ostalo. Kao da mi govori glup si evo sam skidam zastitu ali tebi nedam unutra.  I sve takve  gluposti. Nisam reko da je D-link smece vec da je onih par sto sam ih imao u rukama bilo smece. Nije on tu usamljen. I sa ovislinkom nisam odusevljen. TP-link sam postavio jedno 50 komada i nikad ni sa jednim problema. Jeftini i pouzdani. Jedan crkao.

poštivam tvoje znanje..ali reci mi jednu stvar...čemu vražje flashanje..da l ipostoji doista potreba za time...čitam da ljudi kad npr.uzmu lap,odmah št oim je brvoflash-aju bios..i onda naprave kaku...št ofali predefiniranim vrijednostima..??...da se vratim..router mi radi ono št oočekujem od njega..ono št oje stajalo u specs-u...š oviše da tražim od njega...ne volim eksperimentirati ako ne postoje DOISTA JAKI razlozi...sklon sam povjerovati da si ti zeznuo..je ipak D-link,kako rekoh,je svjetskog nivoa i ne vjerujem da si mogu dopustiti,takve propust...sorry,ali to je moje skromno mišljenje...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
I ti dovodis u pitanje necije znanje?????
I ti govoris da je neka marka zakon??????
Hahahahaha
Ja mislio ti se nesto kuzis u sve to ;)
:)
15 godina
neaktivan
offline
Koji router kupiti ?
Flashira se samo kada se dode do zida, kada nesto bez toga ne ide ili kada ima previse bugova. Mislim da je za ostalo flash beskorisan i vise ces se zderati jel si sve ok napravio, nego sto ces stvarno profitirati.
Sto se tice d-linka nije najbolji, ali je ok i ne nisam imao primjera kada se sucelje samo prevodilo na kineski... sa simensom sam ipak zadovoljniji, mozda nije najbolja tvrtka, ali je za veliku vecinu korisnika i visw nego dovoljna.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
Matozan kaže...
DOPI kaže...

Po mom iskustvu, najbolji su SIEMENS-ovi ruteri...

A gdje ih ima za kupiti (ADM, Protis,...) u Zagrebu?

Ja sam mislio na D-link, Linksys, Netgear, Buffalo, itd.

E sad ne znam gdje ih ima za kupiti...znam da se u iskonu dobe uz ugovor...Ne znam koje je zastupnik za njih u RH. Ovaj Protis općenito zaboravi, internet trgovina sa sumnjivim cijenama...njihove maloprodajne su ko moje nabavne...ili skrivaju porez, ili je neka druga muljaža...jer znam da nemaju poslovnicu rade na šemu online prodaje...

IZRADA WEB STRANICA, SERVIS RAČUNALA, KUPNJA PUTEM EBAYA....DOPI - obrt za računalne usluge i trgovinu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
@max1919
Fleshuje se jer dobijas nove mogucnosti i kad se nesto poremeti al to je jako rijetko. Nemas se sta brinuti jer je fleshovanje toliko jednostavno da nemas sta zabrljati osim ako skines pogresan firmware. Tp link voli i iz razloga sto na njihovim stranicama imas simulator pa pogledas da li ti pase i ima li sve sto ti treba.
:)
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
Matozan kaže...

Da ne otvaram novu temu.

Na internet sam spojen preko Bnet-a (3D usluga).

Koji N Wireless Router kao AP (doma) mi možete preporučiti (na njega će se spajati: PC preko LAN-a,  2 laptopa, Blackberry i nadam se u bliskoj budućnosti HTPC)?

Da li mi treba na routeru 1 Gbps LAN za budućnost ili je 100 Mbps dovoljno (streaming/HD), da ne trošim novce na nešto što neću koristiti?

Možda u dva cjenovna razreda do nekih 400-500kn i 800-900kn.

Koje dodatne fukcije bi mi mogle dobro doći tj. koje koristite (mogućnost za torrente, NAS (share-anje HDD-a), printer i sl.)?

Kako još nisam dobio zadovoljavajući odgovor ponoviti ću post.

Što mi preporučate TP-Link TL-WR1043ND (gdje ga u RH/Zagrebu ima uopće za kupiti) ili D-Link DIR-655?

Imate li još neki drugi prijedlog proizvođača/model, nešto jeftinije skuplje?

15 godina
offline
Koji router kupiti ?

Imas P.M. :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?

Uz gore navedeno, da li mi na Bnet-u treba Annex  A ili Annex B router? Da se zeznem kod kupovine. Namigiva

14 godina
protjeran
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...
I ti dovodis u pitanje necije znanje?????
I ti govoris da je neka marka zakon??????
Hahahahaha
Ja mislio ti se nesto kuzis u sve to ;)

ne dovodim ja..dovodiš ti sam..Namigiva

dakako..D-Link je svjetska marka,a za razliku od lokalnog balkanskog "eksperta" koji glumi boga klincima...

što je ??..smijehom skrivaš nesigurnost??..

misliti i sr*ti,nije isto,,,u biti nisi me pobio nikakvim argumentima..Namigiva

 

e da...i sam si rekao,koji je tvoj nivo znanja...Tp-link..jeftin i jednostavan...za D-Link ipak treba biti neko zaokruženije znanje...ne diploma iz Brčkog ili Banja Luke..Belji se

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 16:07 (linuxjuzer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?

Kad naucis elementarne stvari javi se. TIpa pravopis. A moja diploma je za tebenedostizna tako da je bezveze da o tome uopste pricam sa tobom. Dakle prvo velika slova i tacke na prava mjesta pa onda se javis. A tvoje znanje o routerima je ocigledno upalis u struju utaknes kalove i radi. Mos mislit. Ides na ignore zajedno sa ostalim spodobama.

:)
14 godina
protjeran
offline
Koji router kupiti ?

@ lođik

ja još nisam vidio jedan tvoj argument osim uvrijeđenog durenja...osim da si lik koji pljuje po nečemu što je na svjetskom nivou priznato...mogžemo samo zaključiti da je tvoje znanje manjkavo...ista stvar je usporediti zaporožac sa bmw-om..jer eto,lakše i jednostavnije je njega voziti...mislim argumenti su ti koma..dečkima savjetuješ liniju manjeg otpora u znanju..sramota...možda oni žele više postići...možda dečko želi kvalitetu i učenje težeg a ne lako i jednostavno,poput tebe...najlakše je nešto što ne znaš popljuvati a veličati ono što ,eto,savladao si...

ponašaš se kao sveta krava ili neupitni autoritet,pa zato uvrijeđeno hvataš ignore kao slamku spasa...???...za ostalo..a čuj,stvar odgoja,a mene moji nisu učili vrijeđati...

pisanj,točke,zarezi..vaoooo!!!..pa ti stvarno znaš sve...Osmijeh

 

e da..za recovery...

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hr/hr/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-4247665-4301549.html

 

 

pod Software included uz OS ide REC dvd..included DRIVERS....ne znam kako i obnavljaš sustav bez drivera ako su sj*bani...mora biti da si čarobnjak...Namigiva

 

a evo i slike kao dokaza..mislim ako čovjek koristi legalni software..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 20:21 (linuxjuzer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji router kupiti ?

Ako je tko zainteresiran za Linksys WAG160N (Annex a) nek vice na PP.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
linuxjuzer kaže...

@ lođik

ja još nisam vidio jedan tvoj argument osim uvrijeđenog durenja...osim da si lik koji pljuje po nečemu što je na svjetskom nivou priznato...mogžemo samo zaključiti da je tvoje znanje manjkavo...ista stvar je usporediti zaporožac sa bmw-om..jer eto,lakše i jednostavnije je njega voziti...mislim argumenti su ti koma..dečkima savjetuješ liniju manjeg otpora u znanju..sramota...možda oni žele više postići...možda dečko želi kvalitetu i učenje težeg a ne lako i jednostavno,poput tebe...najlakše je nešto što ne znaš popljuvati a veličati ono što ,eto,savladao si...

ponašaš se kao sveta krava ili neupitni autoritet,pa zato uvrijeđeno hvataš ignore kao slamku spasa...???...za ostalo..a čuj,stvar odgoja,a mene moji nisu učili vrijeđati...

pisanj,točke,zarezi..vaoooo!!!..pa ti stvarno znaš sve...Osmijeh

 

e da..za recovery...

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hr/hr/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-4247665-4301549.html

 

 

pod Software included uz OS ide REC dvd..included DRIVERS....ne znam kako i obnavljaš sustav bez drivera ako su sj*bani...mora biti da si čarobnjak...Namigiva

 

a evo i slike kao dokaza..mislim ako čovjek koristi legalni software..

 

 

Samo za tebe takvog pametnog. D-Link je svjetski priznata marka malo juce. D-lnk ima smece uredjaje kao i tp link. Da si citao sta sam napisao vidio bi da je to iz iskustva. Ja sam do sada nekoliko stotina routera postavio. A ti? D-link u cjenovnoj kategoriji o kojoj pricamo je smece kao i tp-link i bilo koji drugi uredja.A sto se tice tp-lnka pogledaj malo sta na ovoj stranici http://www.tp-link.com/simulator/TL-WR941ND_v2%26v3/index.htm. Ja imam taj a cisto sumnjam da znas ista o pojmovima na lijevoj strani a da u detalje i ne ulazim.

 

A sto se tice recovery os-a citiracu tebe:"pod Software included uz OS ide REC dvd...". Ja sam rekao da nema recovery dvd-a uz lap sa kojim se ne isporucuje OS. Ajd jos jednom procitaj slovo po slovo sta sam napisao. I sa tobom je definitivno zavrsena rasprava jer si imao jedan router koji ne znas niti si ikad podesio kako ti rece jer nema potrebe. A kako stitis mrezu? Nema wpa/wpa2 zastite wirelesa, MAC filtriranja, firewalla i sl stvarima sa kojima se ti ne zamaras. Utaknes kabel i to radi i odjednom si expert. Genijalno. E da. Kako se obnavlja komp bez drivera? Pa ti si expert pa vjerovatno znas da driveri isporuceni uz lap su obicno zastarjeli i da se skinu sa neta novi driveri. Al necu te zamarati time jer si ti expert ;)

Pitanje za tebe. Kako dignes sistem na lapu uz koji ne dobijes drivere i recovery dvd? Molitvama? ccccccccccccccccccc

 

Evo i link o cemu je pricao oko recovery dvd-a.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=19&jumpto=1271352&sort=asc&view=flat

 

Lap nema os-a i samim tim ni recovery dvd-a. Ajd sto ti velika slova i tacke nisu jaca strana vec ti ni mala slova ne idu  od ruke ;)

Mlad si, naucices ;)

Mozda.

 

:)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 22:23 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji router kupiti ?
tnakir kaže...

Ako je tko zainteresiran za Linksys WAG160N (Annex a) nek vice na PP.

Da imas d-link mogli bi pricati ali lynksis ;)

To ne valja nista ;)

:)
15 godina
offline
RE: Koji router kupiti ?
logic kaže...
tnakir kaže...

Ako je tko zainteresiran za Linksys WAG160N (Annex a) nek vice na PP.

Da imas d-link mogli bi pricati ali lynksis ;)

To ne valja nista ;)

Napisat cu na njega d-link :)

I'm going woo woo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice