Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

poruka: 333
|
čitano: 162.139
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav.

 

Ovako do sredine prošle godine sam živio na 2.katu stambene zgrade, nakon čega sam preselio u stan u prizemlju zgrade dok mi je modem ostao u gornjem stanu.

Nakon preseljenja nabavio sam si AirLive WL-1700 USB adapter koji je odlično funkcionirao. E onda sam ubrzo nakon toga morao na teren (duži period) pa sam prije odlaska dao taj adapter nekom drugom na korištenje s obzirom da mi tada nije trebao. Sada kad sam se vratio tog adaptera više nema, niti ga uopće više ima na tržištu (bar ne kod nas). Na kraju sam si uzeo TP-Linkov TL-WR841ND Wireless N Router koji sam stavio na Bridge mode kako bi mi emitirao signal od modema iz stana na 2.katu. To sam sve uspješno napravio ali mi je signal relativno nizak i brzina interneta je poprilično spora.

Pa me sada zanima da li postoji mogućnost da pojačam taj signal i da li bi kupovinom jačih antena (time mislim na to da skinem originalne antene sa routera i stavim nove) postigao išta ili bi to bio uzaludni trošak?

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Zico24 kaže...

Pozdrav.

 

Ovako do sredine prošle godine sam živio na 2.katu stambene zgrade, nakon čega sam preselio u stan u prizemlju zgrade dok mi je modem ostao u gornjem stanu.

Nakon preseljenja nabavio sam si AirLive WL-1700 USB adapter koji je odlično funkcionirao. E onda sam ubrzo nakon toga morao na teren (duži period) pa sam prije odlaska dao taj adapter nekom drugom na korištenje s obzirom da mi tada nije trebao. Sada kad sam se vratio tog adaptera više nema, niti ga uopće više ima na tržištu (bar ne kod nas). Na kraju sam si uzeo TP-Linkov TL-WR841ND Wireless N Router koji sam stavio na Bridge mode kako bi mi emitirao signal od modema iz stana na 2.katu. To sam sve uspješno napravio ali mi je signal relativno nizak i brzina interneta je poprilično spora.

Pa me sada zanima da li postoji mogućnost da pojačam taj signal i da li bi kupovinom jačih antena (time mislim na to da skinem originalne antene sa routera i stavim nove) postigao išta ili bi to bio uzaludni trošak?

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.

 

 Znači modem se nalazi gore a ti stanuješ dolje,tada antene moraš postaviti vodoravno odnosno ih položiti na ravninu poda isto tako i ti moraš isto to uraditi?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Znači antene moram okrenuti vodoravno i na modemu na 2.katu i na svom routeru u prizemlju? 

Pitam jer sam na svom routeru već okrenuo u vodoravni položaj i nekog znatnijeg pomaka nije bilo, s tim da je na modemu antena ostala u vertikali.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Zico24 kaže...

Znači antene moram okrenuti vodoravno i na modemu na 2.katu i na svom routeru u prizemlju? 

Pitam jer sam na svom routeru već okrenuo u vodoravni položaj i nekog znatnijeg pomaka nije bilo, s tim da je na modemu antena ostala u vertikali.

 Tako je, antene na modemu isto tako i routeru zajedno postaviti vodoravno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2015 13:15 (3n3m1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
3n3m1 kaže...
Zico24 kaže...

Znači antene moram okrenuti vodoravno i na modemu na 2.katu i na svom routeru u prizemlju? 

Pitam jer sam na svom routeru već okrenuo u vodoravni položaj i nekog znatnijeg pomaka nije bilo, s tim da je na modemu antena ostala u vertikali.

 Tako je,modem isto tako i router zajedno postaviti vodoravno.

 Ok, pokušat ću danas pa ću vidjeti ima li pomaka. Hvala u svakom slučaju.

A da li bi postigao išta, kada bi stavio 2 nove, "jače" antene umjesto ovih standardnih 2*5dbi koje su došle uz router?

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ima po forumu nekih koji su to sa antenama većeg usmjerenja probali pa im nije pomoglo , u svakom slučaju postavljanje obje postojeće u paralelni položaj ( horizontalno) bi se trebalo više dobiti iako može i dalje biti problema jer prepreke među katovima unose veliko gušenje. Nije loše provjeriti mogućnost sa power-line adapterima ako je na istoj fazi ili provući lan-kabal pa makar kroz dimnjak ako se ne koristi ili kroz cijevi sa telefonskom žicom  (ako ima dovoljno žica i mogu se prespojiti na rj45 :)  ).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
AF139 kaže...

Ima po forumu nekih koji su to sa antenama većeg usmjerenja probali pa im nije pomoglo , u svakom slučaju postavljanje obje postojeće u paralelni položaj ( horizontalno) bi se trebalo više dobiti iako može i dalje biti problema jer prepreke među katovima unose veliko gušenje. Nije loše provjeriti mogućnost sa power-line adapterima ako je na istoj fazi ili provući lan-kabal pa makar kroz dimnjak ako se ne koristi ili kroz cijevi sa telefonskom žicom  (ako ima dovoljno žica i mogu se prespojiti na rj45 :)  ).

 Pokušao sam jučer postaviti antene na oba uređaja u horizontalni položaj, ali nisam primjetio nikakvo poboljšanje.

Razmišljao sam o lan-kablu mada mi iskreno rečeno dimnjak nije pao na pamet. Ali ako ne budem mogao kroz dimnjak trebat će mi dosta metara kabla jer ću ga morati provući kroz prozor od gornjeg stana i ponovno uvesti kroz prozor u prizemlju te provući kroz tu sobu do sobe gdje su mi računalo i router xD

I s tim da ne znam kako će susjeda (stari čangrizavi babac) reagirat da joj kabal klati pored prozora... -.-

U svakom slučaju dimnjak-najbolja opcija.

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Što se dužine tiče ne brini nema gubitaka do 100m ... pa nije koaks za VF da po dužini ima gušenje.

Samo kod prizemlja spusti kabal malo niže od izvoda pa ga vrati na izvod...tj. ako bi slučano voda ( od kiše) išla niz kabal da ti ne ulazi sa kablom u sobu.

Kabal možeš jednostavno učvrstiti po parket lajsni vrućom plastikom (kapneš malo pa pritisneš kabal)...ako nemaš posudi kod nekog majstora taj pištolj.

 

11 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Imam ovaj USB adapter za WIFI.

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-11_TL-WN722N.html

 

Spajam se na eduroam a sam laptop mi lovi jako loš signal. Sa ovim adapterom imam 3-4 crte i stabilniju vezu ali što si bliže kod eduroama veća je brzina.

 

Hoću li sa ovim išta postići

http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wireless-antena-8dbi-usmjerena-kabelom-1.5m-oglas-5093774

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Orginalna antena ti ima 4dBi a ova ako povjerujemo 8dBi i bar -4dB gubitka na tih 1.5m tankog koaksa dobiješ opet istu stvar ili čak gore :(

9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

ljudi nemojte kupivat one velike wifi antene na ebayu za 30 kuna što piše da imaju 8-16dbm jer uopče nemaju i ništa nevaljaju.. ja kupio dvi razlicite i nijedna nevalja

ništa
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Problem sam riješio sa postojećom antenom i malo folije i kartona.

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/pojacivac-wireless-signala/25477.aspx

 

Nisam baš vjerovao da će ovo toliko pomoć al rekoh nemam šta izgubiti osim 10ak minuta. Antenu sam okrenuo prema gore i sad je veza puno stabilnija i stalno imam 10Mbps.

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav svima 

 

Živim na 4.katu jedne zgrade i vlasnik zgrade je podjelio internet sa svima u njoj , samo je problem što je web-router na 1.katu ( zašto je sada samo na 1.katu sada nije bit debate :D ) 

 

Uglavnom laptop i moobitel su mi vatali slab signal na 4.katu , pa sam uzeo usb i antenu od 150Mbps High Gain Wireless USB AdapterTL-WN722N , mislim da je njihova antena radila na 4dbi-a , radilo je relativno ok , ali je štekalo , pa sam uzeo isto od TP-linka antenu od 8db ( HG Spot 60kn ). Signal mi sada varira na 40-50% uglavnom sa 4.kata i ok mi je internet dok više ljudi nije spojeno na net, a opet tako ne mogu funkcionirati normalno.

 

Sada sam u dilemi dali da postavim wi-fi repeater kojeg sam u mogučnosti samo staviti na 2kat gdje mi ova antena vata oko 70-75% signala ili da uložim u jaču antenu , te ako može preporuka koju da uzmem u mojoj situaciji. Od 4. do 1.kata postoji možda 7-10 metara udaljenosti u kontekstu nadmorske visine.

 

p.s.

 

Takoer me zanima dali što se tiče grid antena one isključivo moraju biti vanjske da ih fiksiram na nešto van prozora naprimjer ili ju mogu samo grid antenu spojit kabelom na laptop odnosno na usb i da radi normalno.

 

Na katu gdje sam ja takoeđer postoji prikljuak za telefon , jer je nekoć tu bio web router , pa me zanima dali mogu s nekim drugim powerline adapterom se povezat na internet jer ne znam dali taj priključak ima ikakve veze s internetom ovdje.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 2:25 (elastiko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

- "Živim na 4.katu jedne zgrade i vlasnik zgrade je podjelio internet sa svima u njoj" ...jest ako je stavio switch i svakome dovukao LAN .

 

- TL-WN722N ...jel piše da je to "USB-antena" ili da je to "USB-wifi adapter" , ? ...antene se spajaju na wifi uređaje samo koaksijalnim priključkom. a wifi uređaji se spajaju na PC preko USB kabla ili LAN kablom.

 

- Da ima samo 5 korisnika (smartfoni, laptopi, tableti smart-tv) preko wifi nećeš biti zadovoljan ni sa 100% signalom jer će i dalje oni sa 1, 2 i 3. kata biti jači ili ti praviti smetnje jer će tvoj uređaj bolje čuti njih nego taj ruter.

 

- Power-line adapteri sumnjam da bi radili na tu udaljenost zbog el. brojila

 

- Ako imaju utičnice telefonske i bar po 4 žice možda bi se moglo prespojiti LAN ( ako nema žica a imaju cjevi u zidu može se provući) .

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

TZnači radi se o ovom uređaju http://www.tp-link.com/res/images/products/gallery/TL-WN722N-01.jpg na kojega sam spojio jaču antenu , znači umjesto bijele antene s prve slike sam stavio ovu crnu http://img.misco.eu/resources/images/products//100/TPI/TL/TL-ANT2408CL/TL-ANT2408CL_2_1600x1600.jpg jačine do 8dbi.

 

Uredu što mi je za raditi ako želim spojiti putem telefonske žice jer totalno nemam iskustva osim da kupim tu žicu uštekam ju u utor u zodu gdje ide telefonska žica , pa s time u komp ; ili što se tiče tih provlačenja dali to zahtjeva da ja sada tu bušim nešto u zidu ili ? Možda su mi smiješna pitanja , ali jbg , nije sramota ne znati , valjda :D

14 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ovako,imam Air Live WL-1700 USB,kolega je od mene nekih 200-300 metara zračne linije,naravno iz sobe gdje je PC ne mogu ga uhvatiti,ali išao sam s laptopom pod krov (tavan) i našao ga i sve super,e sad je problem što je spomenuta antena na USB,pa mi treba bar 20-30 metara kabla da bi došao do PC-a,kao prvo,izgubi kvalitetu a kao drugo,kabal prolazi kroz cijelu kuću što je nemoguće tako ostaviti.

Sada me zanima,na koji uređaj mogu uključiti Air Live antenu pod krov pa da mi taj uređaj,npr,extender šalje bežični signal au u pc-u imam drugu bežičnu karticu.Usput bi mogao i mobitel na wireless spojiti.

AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

1.- ne postoji antena sa USB priključkom već samo sa koaksijalnim priključcima tipa npr. "RP SMA" , "N" "BNC itd. ....ili ti mješaš pojam antene sa wifi adapterom (uređajem).

 

2.- pod tih 20-30m vertikale neznam koliko je to katova pa sumnjam u mogućnost da bo wifi radio ako se radi o 3-4 kata :(

 

3.- Ako je do 2 kata predlažem da potražiš neki wifi extender tj. repetitor sa vanjskom antenom  ( da nije antena unutar kućišta uređaja).

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 18:56 (AF139).
8 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

kombinacija ovoga http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/alfa-awus036h-realtek8187l-yagi-antena-25-dbi-oglas-14958785, za udaljenost zracne linije 300m od routera do mene. opticka vidljivost ok,jedino zidovi u pitanju. tj jedan. moze li ili ne moze proci? sta kazete?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

pozz zanima me je li ovo ok ili ima nešto bolje za manje para ili isto

cilj je spajanje na odašiljač udaljen negdje 2km

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

kakav odašiljač ?.... i da li je i on na 5GHz ili na 2,4GHz ? ....i da li bi sa mjesta gdje bi montirao tu antenu vidiš očima antenu tog wifi-odašiljača ?

Ukoliko oko tog odašiljača ima više korisnika koji su puno bliži odustani.

12 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

5Ghz , uglavnom to radi bez problema mom susjedu koji je još 100 m dalje od odašiljača tj puca signal preko mene. ima stalnih 15 mbit

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ovo sam napiso prije godinu-dvije frendu.. pa eto da i tu postam...

 

http://s22.postimg.org/wqpwi4eyp/airgrid.png

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ima li tko kakav savjet za Wi Fi adapter do 200kn ili eventualno malo skuplji. Razmjer udaljenosti hvatanja signala je 200-300 metara najvise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Zdravo trebam preporuku Wirelless adaptera/routera.Naime o čemu se radi,posjedujem Kasens 5000 10dbi adapter koji odlično hvata susjedni WiFi signal,adapter je povezan sa 10 + 5 metara USB kabela pa je tako adapter udaljen od PC s kojim je spojen cca:15m.Adapter začuđujuče radi sa USB kabelima velike duljine ali naravno postoji problem kada WiFi adapter radi jednostavno ne može raditi preko 1mbit propusnosti "Link Quality" dok je sa USB kabelom od 5 metara adapter na istoj lokaciji uredno radio sa LinkQ: 70-80% i 24mbit dok sada u najboljem slučaju imam cca:50% LinQ i 1Mbit.Brzina interneta je drastično spala sa 4mbit na 1mbit,za to naravno krivim USB kabel koji standarno do velike udaljenosti povezivanja jednostavno se "guši" signal.Sada razmišljam da se spojim nekim routerom i UTP kabelom,naravno router bi trebao raditit u client modu koliko sam skužio tada se ponaša kao i obični WiFi adapter dali postoji možda još koje riješenje za povezivanje da pritom brzina interneta ne ispašta naravno i dalje mi je potrebna udaljenost od 15m PC- adapter ili router radi hvatanja WiFi signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

http://www.bug.hr/cijene/tp-link-router-tl-wr841nd-wireless-1x2x4x-ads/382474.aspx

 

Ovo, jeftin je i na njega ide DD-WRT koji ti ima Client Bridge (Obični client mode ukljucuje NAT)

Dakle ako se spajaš susjedu koji ne zna da se spajaš onda Client mode.

Ako se spajaš na nekoga tko zna i recimo po potrebi sherate filove i zelis da port forwarding radi onda Client Bridge mode.

 

Izguglaj "DD-WRT client bridge" ili ili "DD-WRT client mode" za više detalja

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
filter160 kaže...

http://www.bug.hr/cijene/tp-link-router-tl-wr841nd-wireless-1x2x4x-ads/382474.aspx

 

Ovo, jeftin je i na njega ide DD-WRT koji ti ima Client Bridge (Obični client mode ukljucuje NAT)

Dakle ako se spajaš susjedu koji ne zna da se spajaš onda Client mode.

Ako se spajaš na nekoga tko zna i recimo po potrebi sherate filove i zelis da port forwarding radi onda Client Bridge mode.

 

Izguglaj "DD-WRT client bridge" ili ili "DD-WRT client mode" za više detalja

 Dali takav router sa spomenutom DD WRT nadogradnjom "bolje" radi odnosno dali antena dobiva više mw odnosno snažniji prijem signala?

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

 " Dali takav router sa spomenutom DD WRT nadogradnjom "bolje" radi odnosno dali antena dobiva više mw odnosno snažniji prijem signala? "

 

Ne , samo hardwer određuje max snagu predajnika i osjetljivost prijemnika.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Pozdrav,
Zanima me koju antenu + wifi adapter bi trebao da kupim,spajao bi se na prijatelja koji je skoro kilometar od mene udaljen između nas ima par zgrada
Znaci,samo na njega bi vata,ne treba mi vatati neke mreže u krugu,ona usmjerena antena il kako već bi bila valjda prednost?
Budžet je možda nekih 500 kn
Hvala!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ako nema optičke vidljivosti nemože na tu udaljenost a da ne spominjem ako u okolici vašoj ima više korisnika wifi uređaja ( wifi adapteri, smartfoni itd.)  jer od njihovih signala koji su bliži nebi se čuli vas dvoje međusobno.

12 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
antkes kaže...
Pozdrav,
Zanima me koju antenu + wifi adapter bi trebao da kupim,spajao bi se na prijatelja koji je skoro kilometar od mene udaljen između nas ima par zgrada
Znaci,samo na njega bi vata,ne treba mi vatati neke mreže u krugu,ona usmjerena antena il kako već bi bila valjda prednost?
Budžet je možda nekih 500 kn
Hvala!

 kupi kilometar kabela i eto ti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice