LAN kabel - izrada izdvojena tema

poruka: 102
|
čitano: 178.804
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
ivanzgg kaže...

...jel moguce da da sam vratima prejako prikljestio kabel ili da sam prejako krimpao konektore?

-kako bi mi to mogli znati?

-moguće je... ali recimo da je loš kontakt/slabo krimpanje/loše krimpanje (ako kabel nije do kraja sjeo i sl, sama žica može brzo puknuti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
ivanzgg kaže...

pozdrav, ovak kupio sam 30m cat5e utp kabla,5 konektora rj45 (ovo mi je prvi put da radim) krimpao sam po B standardu, spojim router i switch a na switch PC i sve je uredno radila veza na pcu(speedtest itd). Odspojim i idem provuc kabel do druge sobe spojim opet router i switch i ne radi lampica?!spojim laptop isto nista. a prije 5 min je bio spojen prek tog istog kabla i radilo je. nisam provlacio po zidovima ni kanalicama nego samo ovak prek sobe hodnika tek tolko da vidim oce radit jedino je kabel iso ispod jednih vrata.jel moguce da da sam vratima prejako prikljestio kabel ili da sam prejako krimpao konektore?

Ja bi prije posumnjao na krimpanje. Vidio sam kabela koji su bili izdeformirani ali su funkcionirali dok je većina kabela koji nisu radili imala problem u loše zakrimpanim konektorima.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
LAN kabel - izrada

ovak nakon treceg postavljanja konektora opet ne radi :( ali kad spojim laptop prek tog kabla na switch daje mi lampicu lnk/act ali ne i mrezu, a na routeru uopce ne radi a ni pc2pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LAN kabel - izrada

cetvrti put stavio konektore ali sam ovaj put crossover napravio, sad imam internet samo preko switcha sve normalno radi, ali ako zelim kabel spojit prvo na router pa na switch/pc ne radi.

Jel moze bit spojen router-switch-switch-pc?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 1:11 (ivanzgg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LAN kabel - izrada
Problemi s kabelom. Trebam spojiti računalo i externi hard drive (mrežni, My Cloud) na switch. Switch je spojen na router. Kabel kojim spajam računalo i switch radi bez ikakvog problema a kabel kojim spajam hard i switch ponaša se čudno. Kad je spojen direktno na računalo s routera (da isprobam jel ispravan i ima konekciju) - radi, ima konekciju na internet. Kad je spojen na switch i hard - ne radi, zelena lampica na switchu blinka i to je sve. Kabel je kupljen u Americi ali to nebi trebalo imati veze mada su boje žica drugačije - bijela, smeđa, zelena, žuta, siva, roza, plava i crvena. Spojen je kao patch. Nemam ideju gdje je greška, u direktnoj vezi radi, između switcha i bilo čega drugog ne radi. Možete pomoći? Hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LAN kabel - izrada

Tražim si neka jeftina klješta za krimpanje, da su OK i da imaju i RJ45 i RJ11. Mislim da bi mi mogla zatrebati.

Ima netko neku preporuku?

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 2:18 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel - izrada
191x7 kaže...

Tražim si neka jeftina klješta za krimpanje, da su OK i da imaju i RJ45 i RJ11. Mislim da bi mi mogla zatrebati.

Ima netko neku preporuku?

Provjereno dobra kliješta:

http://elmatis.hr/SearchResults.aspx?searchText=KLIJE%C5%A0TA%20ZA%20KRIMP.KONIG%20PL1

 

Ova su isto ok:

http://www.chipoteka.hr/artikl/58674/telefonska-klijesta-metalna-468-poluprofi

 

 

Neznam gdje kupuješ, ako ima određena trgovina mogu dati možda bolju preporuku...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 7:22 (XXX-Man).
12 godina
offline
LAN kabel - izrada

uz klješta si i investiraj u tester, da nebi kao ja, pol toga provukao zakrimpao pa shvatio da zbog loših klješta pol toga ne radi (poslije kupio poštena i tester)

Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada

Moze link i na tester, takodjer imam u planu krimpanje. Hvala za linkove na klijesta i tebi hvala unaprijed :P

14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel - izrada
The_Fichek kaže...

Moze link i na tester, takodjer imam u planu krimpanje. Hvala za linkove na klijesta i tebi hvala unaprijed :P

http://www.electronic-center.hr/index.php/alati-i-instrumenti/instrumenti/instrument-tester-netw-wire-tech.html

 

Ili isti taj s ebay-a...

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
offline
LAN kabel - izrada

Možda ovakav komplet?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: LAN kabel - izrada
tintin kaže...

Možda ovakav komplet?

 Vjerojatno je dobra krimpalica tako da nije loš izbor.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
offline
LAN kabel - izrada

Molim preporuku za dobru nadžbuknu i dobru podžbuknu cat5e utičnicu koje se mogu kupiti u nekom domaćem webshopu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 15:42 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LAN kabel - izrada

 Jel kupujete kabel vani ili ovdje? Trebalo bi mi 20m kabela pa neznam koji narucit. S ovim wifi-em nikako imat stabilno maksimalnu brzinu interneta pa sam odlucia konacno provuc kabel

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LAN kabel - izrada

Zahvala i pohvala na postavljenoj temi za mrežni kabel. Jako mi pomoglo oko završnog rada. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 13:11 (Kikach10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LAN kabel - izrada

Je li moguće da mi brzina interneta ne ide preko 16Mbit/s jer je "majstor" koji je provlacio telefonsku liniju spojio energetskim kablovima (bakrenim debelim 1.5mm2 jel) telefonsku uticnicu direkt na izvod linije u kucu? :/

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada

Ne , uopće ne smeta što je takav kabal i da je 100m dug nema bitne razlike od UTP3 tel. kabela.

7 godina
offline
LAN kabel - izrada

Pozdrav,

potrebno mi je 10 m kabla kojeg mogu spojiti s računala u modem. Gdje mogu nabaviti najjeftinije i koju kvalitetu da odaberem a da nema prevelikih gubitaka u signalu.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada

gubitaka nema na 300m, standard predviđa na 100m switch/struju za svaki slučaj..

-bilo koja trgovina, biraš po boji, gipki-kruti-tanki.. ili cat5e (čak i cat6 zna biti jeftin ili nekoliko puta skuplji).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
Kako nema gubitaka? To ti garantiras ili? Zna se da je standard do 100m, nakon toga ako ima em smetnje ili je veca temp dolazi do gubitaka signala i ne moze se garantirati 100% signal bez gubitaka.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
Patrick_cro kaže...
Kako nema gubitaka? To ti garantiras ili? Zna se da je standard do 100m, nakon toga ako ima em smetnje ili je veca temp dolazi do gubitaka signala i ne moze se garantirati 100% signal bez gubitaka.

Čim ide tako pored EM smetnji,FTP barem je obavezan.
A ako ide paralelno sa strujom onda je optika preporuka

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
Patrick_cro kaže...
Kako nema gubitaka?..
To ti garantiras ili?..
Zna se da je standard do 100m..
.., nakon toga ako ima em smetnje ili je veca temp dolazi do gubitaka signala i ne moze se garantirati 100% signal bez gubitaka.

-gubitaka u svemu ima uvijek, zakoni fizike o očuvanju.. i gubitku. (jesu li gubici podnošljivi? u toleranciji..? to je bitno, jel radi.)

-nikad ništa ne garantiram.. može ti proizvođač dati garanciju :) ali generalno u životu garancije nema.

-i to je gore napisano.. no nema veze s RL-stvarnim stanjem. Najduži dobavljivi kabel u trgovinama je 305m (kolut), provjereno radi bez ikakvih problema. Ako želiš dokazivati, kupi, probaj, .. :) osim mogućih problema tj tvornički neispravan ili oštećen kabel ali tad duljina opet nije bitna jer problem može biti i na metru žice.  .. kao btw, slično je s wlanom, ponekad radi i na km dok se kao normalan domet uzme 10-50m s normalnim zidovima između, ali ako je neki debeli/nosivi/armatruni ili neki izvor radio smetnji između tad ni desetak metara nije sigurno. Garancije nema. Probaš-vidiš-znaš.

-EM smetnje su nešto sasvim drugo, nema veze s duljinom kabla, drugi uzrok. Fix pravilnim kabliranjem (odvojeno od strujnih žica) + shielded/kategorija kabla, konačna cijena.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
LAN kabel - izrada

Ti si rekao da nema gubitaka na 300m, a to nije uopce tocno, s cime si mjerio sa fluxom ili? Ne mozes reci da nema gubitaka kada ima, a ovo za pravilno postavljanje je cista glupost, neces na novo razbijati zidove i vuci kanale samo za lan zicu jer je preskupo i nema nikakve potrebe za time. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada

-ne seri. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel - izrada
Danas imas i auta sta trose 2L u idealnim uvjetima.A na cesti jedva izguraju 5l

100m je granica.
Preko toga se gubi na stabilnosti.
To jr cinjenica.

Nemoj davat krive i neprovjerene informacije. Ili pak informacije bazirane na gluposti kao sto je mjerenje kabela u kolu
10 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada

Svojim oćima sam vidio mrežu preko UTP kabla (100Mbps) dužine oko 200m i radi bez problema (upravna zgrada <> skladište .. tj PC skladištara).

 

Pa i za xDSL je kabal i radi  na 50-70Mbps ovisno koliko stotina metara su udaljeni od centrale i još u tom istom kablu imaju smetnje od drugih xDSL korisnika.

 

Pa nije to koaksijalni kabal da se gubi snaga sa svakim dodatnim metrom x dB ovisno o frekvenciji.

15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
A koliko paketa se izgubi na toj duzini? Koja je latencija? Ping? Nije stvar toga da nece raditi nego kako radi, ti i dalje mozes imati max brzinu ali ako je ping u klincu mozes se hebati s nekim radnjama. Ne zaboravi da je vecina jos na bakrenoj konekciji.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada

- između 10, 100 i više metara, do 300, moj standard je isključivo ako radi bez greške, dakle identično. Svaki gupitak paketa ili ping je uzrok nešto treće, ne duljina kabla ako je sve ispravno.

ponovo primijeti, početni post, pišem tamo, standard je 100m pa swich.. standard, ono što mora raditi 100% bez ikakvih problema godinama (desetljećima, jer se kabliranje po firmi ne radi svaki čas..), pa kad ti kažem da provjereno do 300m radi.. onak, razmisli tko ti što govori, ponekad je pogrešno, ponekad nije. Isključivo 100% bez problema, ispod tog je za mene neispravno. ok?

 

ili postavi si pitanje ovako,.. bakar, centrala-priključak, što misliš kako to radi i kolika je prosječna udaljenost do korsinika? Centrala je x10 puta više metara nego kabel i pad signala je na 1000-1500m..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: LAN kabel - izrada
Opet ti o svom standardu, ti si sam napisao da do 300m radi bez greske, a bez greske znaci bez ikakvih gubitaka a to nije slucaj, niti si spomenuo uvjete niti temp, nista ni tip konektora ni kojimtocn lan kabao, izolaciju nista. Ti si izmjerio da 305 m lan cabla ima konekciju s jednog kraja na drugi i to ti je jedni argument da sve radi kako spada. Kao sta si sam rekao seres :)
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: LAN kabel - izrada
Ajoooj...
Samom usporedbom nekakvog Dsla od ISPa i LANa mi govori o strucnosti vas dvojice...

Ja cu zakljucit svoju misao sa rijecima kolege mrezara
"Ne bori se sa vjetrovima"

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice