NAS sustav, koji?

poruka: 3
|
čitano: 1.814
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
NAS sustav, koji?

Dakle, do kraja godine moram mjenjati svoj postojeći NAS sustav kojeg imam u firmi. trenutno koristim Synology RS812+ .... no, isti je star već nekih 8godina. a neželim da izdahne prije reda dok ja još nisam spreman. Dali netko ovdje ima iskustva sa NAS sustavima - i koji NAS sustav može preporučiti da će raditi dobro, solidno i pouzdano? dali ima koji bolji od Synologya ili? trebam isti sa minimalno 4BAY-a za HDD, a minimalno mislim upogoniti 4TB prostora.

 

napominjem da na istome trenutno istovremeno radi do 20 ljudi, uglavnom obrada word-ova, excel-ica i slično.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NAS sustav, koji?

Logican nasljednik (ako ti treba rack model) bi bio Synology RS 1818+
https://www.synology.com/en-us/products/RS818+


Ako ti netreba Rack mount sustav onda ima i ovih obicnih "tower" modela za 4 diska poput DS 718+ ili DS 918+ koji se u buduce mogu povezati i sa expansion unitom za slucaj da ti 4 diska postane premalo.
Sto se tice kvalitete/popularnosti Synology i Qnap su dosta popularni i dobri sustavi jer kod tih NASovca je nesto bitniji software/OS nego sam hardware.

Tako da po meni uzmes RS-818+ i 16GB rama i to ce te sluziti opet 5+ godina bez problema (RS-812+ je izasao 2011 godine tko da ako si ga odma po izlasku kupio sad je maximalno star nekih 7 godina).

Taj stari ostavis za offline backup i palis ga samo po potrebi tipa 1-2 mjesecno da syncas podatke sa novim (za slucay nekog Crypto virusa trea imati i nesto offline/van mreze ;)) i mir.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
3 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: NAS sustav, koji?

Kupio sam ga davne 2012.. ... :) od onda radi 24/7.. :) zamjenio sam samo 1put diskove i to je to.

 

Uglavnom, pošto nisam imao problema sa njim - vjerojatno ću ga uzeti. samo sam htio vidjet dali ima što bolje. :)

 

Hvala!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice