Planiranje wlan mreže

poruka: 12
|
čitano: 6.470
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Planiranje wlan mreže

Pozdrav forumaši,

Treba mi pomoć oko ovog problema, dakle pokušavam napraviti mrežni setup kao na slici. Sa glavnog "bijelog" rutera spojio bi se bežićno na "crni" te potom pomoću njega lan kabelom na 2 desktop računala na internet. Zanima me dali je ovo moguće i ako je kako to napraviti..

 

Hvala :))

Bolje se vidi Bolje se vidi
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 18:27 (HP4life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Planiranje wlan mreže

Je i to preko WDS Repeater moda.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Planiranje wlan mreže

može malo pojašnjnja gdje šta kako mene zanim...

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
16 godina
protjeran
offline
Planiranje wlan mreže

Neznam ni ja točno jer to nisam radio, ali spajanje 2 modema preko wirelessa, točije rečeno proširivanje dometa wirelessa uspomoč drugog modema se radi preko WDS Repeater funkcije, ako naravno modemi to podržavaju, a ova dva thomsona to podržavaju.

 

Sad, ode se u postavke za wireless i tamo na dnu ima za narihtat WDS repeater funkciju, u oba se to treba narihtat, kak točno se to radi neznam jer nisam probo, ali znam da se može. Malo guglajte ima sigurno objašnjenja.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=157678

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/2xthompson-st780-modem-repeater/23579.aspx

 

 

Ukratko ovako:

 

Na oba modema napraviš za wireless isti naziv i istu šifru, zatim u drugom modemu (prvi je onaj koji ide na net) isključiš DHCP i daš mu drugu adresi i te ukucaš Gateway (to je adresa prvog modema). Zatim odeš na svaki modem i pod WDS postavkama nađeš onaj drugi i spremiš. To je ukratko, guglaja za pojediosti.

 

Ovo moje napisano nemora biti 100% točno jer to sam napisao kako sam našao na netu, jer ponavljam nisam to sam radio.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 0:02 (pinkskin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Planiranje wlan mreže
nemam uzora
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Planiranje wlan mreže
parizer kaže...

U slucaju bridge-a ovaj drugi ruter nece glumiti AP, dakle izgubio si wlan na njemu. Tu ti dolaze u obzir ili WDS ili repeater ili repeater bridge.

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
offline
RE: Planiranje wlan mreže

Mozda covjeku ni ne treba wireless na thomsonu, barem je tako nacrtano na slici. U tom slucaju najbrze rjesenje bi bilo postavljanje thomsona u klijent mod (ukoliko ga podrzava dakako) ...

15 godina
offline
RE: Planiranje wlan mreže
JoeFly kaže...

Mozda covjeku ni ne treba wireless na thomsonu, barem je tako nacrtano na slici. U tom slucaju najbrze rjesenje bi bilo postavljanje thomsona u klijent mod (ukoliko ga podrzava dakako) ...

Ja taman radim nesto slicno...

 

Imam ADSL kojeg treba prebacit u drugu kucu, ali cu imat 2 repeatera.

 

Dakle ide ADSL > Ruter-1 > Ruter 2

 

Ruter 1 je na visem katu kuce i repeata signal ADSL rutera koji je u "podrumu" pa ne probija daleko.

Ruter 2 je u drugoj kuci i, hvata signal Repeatera 1 i distribuira ga po kuci.

 

Fale mi jos neki djelovi, ali bi mogao napisati nekakav tut kad to slozim... moram vidit kako cu to prebacit, preko repeatera, WDS-a djidji midji...

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
neaktivan
offline
Planiranje wlan mreže

I dalje ništa poukašavam 100 stvari hehe, dakle na 780 sam ubacio original soft a ne t com ali ne pomaže, dakle želim da mi na "crni" ruter kompjuteri spajaju žićno te preko njega dobivaju vezu na net koju on prima iz bijelog rutera wirelessom. Nije mi bitan wireless na crnom

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 19:54 (HP4life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Planiranje wlan mreže
HP4life kaže...

I dalje ništa poukašavam 100 stvari hehe, dakle na 780 sam ubacio original soft a ne t com ali ne pomaže, dakle želim da mi na "crni" ruter kompjuteri spajaju ćižano te preko njega dobivaju vezu na net koju on prima iz bijelog rutera wirelessom. Nije mi bitan wireless na crnom

Evo ja sam danas konfigurirao medjutocku. Cekam da mi stigne kranja tocka (iako mislim da nece biti potrebe jer sam digo TX power na 200mW tako da mi se cuje u drugoj kuci medjuruter na -65dB :)

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
neaktivan
offline
Planiranje wlan mreže

Mislim da odustajem od ovoga jer je to očito nemoguće, sad me zanima 2 stvar, imam pc spojen wirelessom na internet ( na speedtouch 782i ) i želim spojiti njega sa utp kabelom na 2 komp te tako dobiti internet na tom kompu. se može to kako složiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Planiranje wlan mreže
HP4life kaže...

Mislim da odustajem od ovoga jer je to očito nemoguće, sad me zanima 2 stvar, imam pc spojen wirelessom na internet ( na speedtouch 782i ) i želim spojiti njega sa utp kabelom na 2 komp te tako dobiti internet na tom kompu. se može to kako složiti.

Može spojiš kompove kablom i onda narihtaš adrese, imaš na googlu kak i šta

I don't need sex, T-com fucks me every day
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice