Powerline pitanje

poruka: 18
|
čitano: 7.967
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Powerline pitanje

Pozdrav.Zanima me jesu li Powerline adapteri međusobno kompatibilni neovisno o proizvođaču?

 

Konkretno, imam Linksys PLSK400-EU kit od 2 kom, i još bih kupio 1 adapter drugog proizvođača.

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Powerline pitanje

Nitko ne zna?

ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Powerline pitanje

Evo da ne otvaram drugu temu kad već ova ima prikladan naslov.

 

Priča se da je glavni problem s ovim adapterima to da moraju biti spojeni u utičnice na istoj fazi. Zanima me kako saznati koja je utičnica na kojoj fazi (naravno prije negoli se kupi adapter)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Powerline pitanje

Zyxel je nedavno izbacio novu seriju powerline-a koji rade preko sve 3 žice. Što se tiče kompatibilnosti kod starijih modela, bitno je da su na istoj fazi.

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Powerline pitanje

Zanima me jedna stvar, jel bi mi radio powerline ako mi je kat iznad modem a ja dole (znam bi) ali problem je sto svaki kat ima svoje brojilo za struju u kuci, tako da su to prakticki kao 2 razlicita stana u zgradi. Pa me zanima jel bi to radilo tako posto ocito strujna mreza nije povezana ? (Nemojte se smijat totalan sam noob za to)

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Powerline pitanje

U teoriji ako pogodis uticnice na istoj fazi, radit ce. U praksi nisam siguran

clock2much
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Powerline pitanje

Vjerojatno su svuda u kuci iste, baš me zbunilo prvo sam si reko "ma radit ce sta ionako za cijelu kucu stize isti racun za struju... ili to nema veze ?" Kako onda radi u zgradama, ne vjerujem da radi kao wireless da je raširena konekcija po cijeloj zgradi a konektirat se moze samo tko ima password. Mislim da mora biti na istoj strujnoj mreži, e sad gore na katu i dole imam po jedno brojilo i osigurace kod svakog, to me zbunjuje, pošto gdje god da dodjes u hodniku kuce je brojilo i sve za cijelu kucu i to je to... A naravno tu kod mene u mjestu niko ni nezna za to a kamoli da posudim

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Powerline pitanje

Kako rade ti poweline adapter kod igranja, jeste isprobali dali povecava ping? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Powerline pitanje
Blade18 kaže...

Kako rade ti poweline adapter kod igranja, jeste isprobali dali povecava ping? 

Povećava minimalno. Možda nekih 10-ak ms, ako i toliko. U svakom slučaju bolje radi nego bežično spajanje.

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
Re: Powerline pitanje
DeniZg kaže...
Blade18 kaže...

Kako rade ti poweline adapter kod igranja, jeste isprobali dali povecava ping? 

Povećava minimalno. Možda nekih 10-ak ms, ako i toliko. U svakom slučaju bolje radi nego bežično spajanje.

 da meni je wireless blizu i nisam imao problema s brzinom vec je bio igranje online pogotovo mkx-a bilo otezavajuce nekontrolirani lagovi izbacivanje iz gejmova itd..

danas presao na powerline i vec vidim poboljsanje.

11 godina
offline
Powerline pitanje

Ako se stavi powerline, može li se i dalje koristiti wifi u ostalim prostorijama?

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Powerline pitanje
m77 kaže...

Ako se stavi powerline, može li se i dalje koristiti wifi u ostalim prostorijama?

 

Powerline spajaš u lan port na ruteru tako da ti on sa wifi-em nema veze. Ponaša se jednako kao da si npr. računalo spojio kabelom na ruter.

15 godina
offline
Re: Powerline pitanje

Naravno. Taj ethernet over powerline služi samo da ne moraš povlačiti mrežni kabel, ali se ponaša jednako (u teoriji) kao kabel. Znači nema veze s time je li ti WiFi na routeru upaljen ili ne. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 10:11 (steve90).
11 godina
offline
Powerline pitanje

Hvala obojici na brzim odgovorima!

 

Još jedno pitanje...je li važno koliko je dugačak kabel kojim spajam powerline i router? Kabel bi bio 10m.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 13:56 (m77).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Powerline pitanje

Moraju biti na istoj fazi, sto u praksi znaci na istom brojilu ako je brojilo monofazno.

Pošto imaš 2 brojila ne može raditi jer žice nisu u istom strujnom krugu,pojednostavljeno..

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Powerline pitanje

imam jedno pitanje ...

u zadnje vrijeme mi je jako oslabio wifi signal u dnevnom boravku gdje mi je tv i ps4 itd...i posto je podosta daleko od routera, nebi provlacio kablove pa planirma uzet powerline...i sad gledam malo te youtube videe gdje rade testove wireless vs powerline i vecina ih govori kako postizu vecu brzinu interneta i manji ping na wifi..pa otkud sad to? jel nebi na powerline trebalo biti brze?

inace download mi je oko 20-25mbs (preko zice)..koliko bi mogao ocekivat preko powerline?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Powerline pitanje

Evo da ne otvorim temu. Kupio sam doticni uredjaj sa dva dodatna wifi uredjaja. Instalirao sam sve sto je bilo u kutiji ali jos pokusavam umreziti stan. Wifi uredjaj je spojen s glavnim adapterom a drugi nikako ne mogu prikopcati na glavnog tj uopce ne daje wifi mrezu u stanu. Sve sam napravio kako je bilo objasnjeno u tutorialu na youtubeu al jos uvijek ne radi kako spada. Imam prvi put takav uredjaj pa mi nije jasno zasto ne funkcionira. Pisalo je na Devolo web stranici da strujni krugovi ne smetaju umrezivanju. U stanu imam dva posebna strujna kruga...Molio bih vas pomoc gdje sam zapeo i sto bih trebao uciniti da to rijesim. Zahvaljujem unaprijed.

Bez obzira na sve zivot ide dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Powerline pitanje

Rijeseno. Hvala.

Bez obzira na sve zivot ide dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice