Preporuka rutera

poruka: 10
|
čitano: 2.916
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Preporuka rutera

Pozdrav,

 

trebao bih preporuku rutera za kućnu uporabu, trenutno sam na iskonu.

Ono što bih htio postići je kontrolu pristupa internetu, odnosno da ako se npr netko preko moba spoji na wifiju na youtube da mi ne ubije ping za igre.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka rutera

...nije to do rutera ( iskon zyxel vmg5313) već do linije tj. male brzine koju imaš  .... ili ti nisi spojen normalno LAN-kablom već si na WIFI do rutera pa te usporava sve što je u okolini na istom kanalu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Preporuka rutera
AF139 kaže...

...nije to do rutera ( iskon zyxel vmg5313) već do linije tj. male brzine koju imaš  .... ili ti nisi spojen normalno LAN-kablom već si na WIFI do rutera pa te usporava sve što je u okolini na istom kanalu.

 Znam da nije, ali bi htio ograničiti kontrolirati brzine pristupa koje određeni uređaji imaju odnosno osigurati da jedan ili skupina uređaja ima max brzinu, ostali ograničenu.

10 godina
offline
Re: Preporuka rutera

Kad uđeš u postavke za "network setings"/"wireles" imaš mogućnost ograničenja wifi  Max UP/DL (pazi u Kbps) ...(nisam probao jer nije mi trebalo ali bi trebalo raditi) , a ti se spoji preko kabla na ruter

15 godina
offline
Preporuka rutera

Pozdrav svima.

 

Posto u zadnjih 4 godine, mi je upravo danas po 5. put zamjenjen router na t-comu trazim najbolju alternativu njihovim sranjima. Naime danas je Speedtouch zamjenjen ZTE-om koji zanimljivo je takodjer bio zamjenjen Speedtouchom jer je prije njega bio upravo taj koji je trajao i krace od godine. E sad.. Problem na Speedtouchu je bio sto je odjednom poceo odbijati davat Wireless signal. Serviser tvrdi (isto kao i prosli put) kako mora smanjiti pustenu brzinu (inace 50/10 tarifa) zbog navodne stabilnosti. Posto mi ta prica ni tada kao ni sada nije drzala vodu, tada sam naravno odbijao i na kraju uz dosta rijeckanja nakon par dana sam dobio nazad staru brzinu s tim da je sve do krepavanja sve bilo uredno i stabilno. Sada, mi ta prica jos manje drzi vodu jer na ethernetu je 100% stabilno , osim sto wlan ne fercera. Kakve to veze ima sa propusnoscu brzine? Na zalost, trenutno sam u Nj i ne kod kuce, tako da je serviser vec uradio sta je uradio i ponovno instalirao ZTE. 

 

Moje pitanje je sad sto uciniti, koji router ili kombo router/modem uzeti? Inace moze i s bilo koje Nj stranice, do 200tinjak € Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka rutera
Rav3n kaže...

Pozdrav svima.

 

 ........ Sada, mi ta prica jos manje drzi vodu jer na ethernetu je 100% stabilno , osim sto wlan ne fercera. Kakve to veze ima sa propusnoscu brzine?

 Po ovom izdvojenom djelu tvog teksta  imam dojam da nikada i nije bio problem sa t-comom  . Oni garantiraju da imaš do rutera na LAN priključku ugovorenu brzinu.

WiFi ne garantiraju kao i niti jedan drugi internet provajder ....jer ne ovisi o njima već o okolini gdje se koristi a koja može biti puna prepreka , smetnji ili loših postavki.

Zbog toga većina korisnika za WiFi sama nabavlja dodatnu opremu (wifi rutere ili range extendere) za bolju pokrivenost svog prostora.

15 godina
offline
Preporuka rutera

E pa u tom slucaju trebaju davati samo modeme kao u SAD-u a za ostalo cemo se onda sikirati sami.. Medjutim, cinjenica je u tome da WIFI uopce nije davao signala, ovdje nije u pitanju los signal nego nepostojec, sto u konacnici znaci da njihov osigurani uredjaj (bio modem, ruter ili kombo) nije ispravan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preporuka rutera

Pa zamisli taj wifi na njihovom ruteru kao besplatnu dodatnu opciju koju ti možeš uključiti ili isključiti i koristiti svoj WiFi ruter...i besplatna opcija je da ti ruter prebace u "bridge" pa si tada "amerikanac" .

 

Ukoliko ima problema sa njihovim ruterom može se i resetirati ...

11 godina
offline
Preporuka rutera

Tražim dobar 4g router, dual band. Prodao sam alcatel link zone pošto nisam bio zadovoljan, tak da ne tražim ništa slično tome. S vanjskim antenama po mogucnosti. U marke se ne kuzim, frend mi je reko da su tp i d link najbolji al to nek ostane na riječima. Hvala

 

Edit: Može i USB sa sim utorom koji se spoji na router. Ne kužim se baš u to tak da tražim nekog iskusnog

Battle.net: Glogy#2831
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 19:47 (Glogić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Preporuka rutera

Trebam preporuku za router do nekih 500kn. Kuća na 2 etaže. Prizemlje i kat sa wi-fi signalom mi pokriva Zte od t-coma, a potkrovlje siemens sx763 uz kojeg koristim tp-link wa901nd kao extender. Pošto je siemens počeo umirati (treba reset svaki dan) treba mi router koji ima bolju pokrivenost wi-fi signalom od siemensa i da podržava spajanje minimalno 30 uređaja. Dual-band nije bitan kao ni podrška za 4g. Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice