Prijenosni router?

poruka: 17
|
čitano: 27.761
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

Pozdrav svima,

 

potreban mi je bežični internet kojeg bih prenosio s jednog mjesta na drugo prema potrebi. Tako da moj bežični internet ide sa mnom :) Ideja je da onda na taj WiFi spajam smartphone, laptop itd. Očito takva veza neće biti ni brza ni stabilna, ali primarno je to da mogu mijenjati lokaciju.

 

Mogao bih uzeti USB stick, recimo od VIP-a, i onda ga nekako spojim na router koji će dalje slati taj signal svim uređajima u prostoriji. Postoji li takav router i može li mi netko preporučiti konkretan model?

 

Ako postoji neki drugi način da se ovo napravi, slušam i unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Prijenosni router?

Vip ima u ponudi za pretplatnike Huawei Web Cube B183

http://webshop.vip.hr/vipme/mobilni-uredaji/Huawei-Web-Cube-B183-3G-Wireless-gateway/10242?tab=Product

Cijena je od 9kn do 699kn, ovisno o ugovornoj obvezi

 

Ili uzmeš obični stick i neki 3g router, naprimjer

http://www.edigital.hr/Router/TP-LINK_TL-MR3220_150Mbps_N_3G_Router_UMTS/HSPA/EVDO-p31275.html?bid=&partner=10001

Samo je potrebno paziti da stick bude na listi podržanih.

Just hating everyone for no reason.
15 godina
offline
Re: Prijenosni router?

postoji, može se.. samo napomena, pogrešna terminologija. Svi uređaji kojima se spajaš su MODEMI, router je samo jedna od funkcija 'multipraktik kutije'.. (googlanjem ćeš dalje pronaći nešto zadovoljavajuće). Drugi problem s terminologijom, bežično-wifi se odnosi na spajanje PC-WLAN (također dio u kutijci) dok se mobilni interenet odnosi na VIP-Tmobile-SIM.. kao mobitel. Postoje čak modeli za dvije SIM kartice i sl, često konfigurirani kao AP-dodatak postojećem routeru pa je potrebno aktivirati npr DHCP i sl. .. zato progooglaj za teh.specifikacije prije nego se odlučiš za kupnju, možda pomogne kod odluke koji model...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 13:20 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni router?

Odabrao bih stick + router.

 

Na koji način provjeravam da je stick na listi podržanih? Konkretno, ovaj VIP-ov USB stick. Ili ovaj od Tele2 koji bi trebao biti isti.

 

Podržane mreže: GSM 850, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 2100 MHz. Prijenos podataka HSDPA i HSUPA.

 

Mogu li to spojiti s ovim routerom?

 

 

              
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 13:28 (Linija).
15 godina
offline
Re: Prijenosni router?

-imaš problem sa stickom jer se on uobičajeno spaja na PC (OS kao Win, Linux, OSX i ovisiš o driveru).. zato govorim o ovakvom rješenju. Stick je nepotreban (tj problem).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni router?

Ok. Na koji način bih na to trebao spojiti nešto što dovodi signal koji će se slati dalje kroz router?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2013 13:35 (Linija).
10 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

Je li ovo to što tražim? Alcatel OneTouch Y580D. "3G modem i bežični router u jednom uređaju."

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijenosni router?
Linija kaže...

Ok. Na koji način bih na to trebao spojiti nešto što dovodi signal koji će se slati dalje kroz router?

 -i stick je modem, uređaj je isti, samo druga 'kutija', tj nađeš nešto... (jer i stick ima cijenu, za malo više)..

Linija kaže...

Je li ovo to što tražim? Alcatel OneTouch Y580D. "3G modem i bežični router u jednom uređaju."

 -tako nešto, ali mi je sam model (mogućnosti, kvaliteta..) nepoznat...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni router?

Probat ću s tim Alcatelom, ne treba mi za puno više od slanja e-maila.

 

Zahvaljujem na savjetima.

14 godina
moderator
offline
Re: Prijenosni router?
Linija kaže...

Odabrao bih stick + router.

 

Na koji način provjeravam da je stick na listi podržanih? Konkretno, ovaj VIP-ov USB stick. Ili ovaj od Tele2 koji bi trebao biti isti.

 

Podržane mreže: GSM 850, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 2100 MHz. Prijenos podataka HSDPA i HSUPA.

 

Mogu li to spojiti s ovim routerom?             

lista podržanih:

http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3220&location=1963

ihush kaže...

-imaš problem sa stickom jer se on uobičajeno spaja na PC (OS kao Win, Linux, OSX i ovisiš o driveru).. zato govorim o ovakvom rješenju. Stick je nepotreban (tj problem).

Rezultati tražilice na većinom upućuju na router u koji je potrebno upiknuti 3G stick...tako da ne razumijem kako misliš da je nepotreban? Ili si zalijepio krivi link?

Linija kaže...

Je li ovo to što tražim? Alcatel OneTouch Y580D. "3G modem i bežični router u jednom uređaju."

Da. Vrlo sličan onom što sam ti linkao od Vip-a u svom prvom postu ovdje.

Just hating everyone for no reason.
15 godina
offline
Re: Prijenosni router?
XXX-Man kaže...
..

Rezultati tražilice na većinom upućuju na router u koji je potrebno upiknuti 3G stick...tako da ne razumijem kako misliš da je nepotreban? Ili si zalijepio krivi link?

..

 -sad dosta novih modela podržava USB-3G dongle, ali pitanje je koja kombinacija radi, sigurnije je imati modem-router u koji se postavlja SIM gledajući cijenu i ostatak funkcionalnosti, tj sam stick nije dovoljan (DHCP i sl. 'komplicira' se korištenje na više računala, dok dodatnim routerom opet pitanje zašto dva uređaja koad može jedan koji ima obje funkcije i jeftiniji je).

- s druge strane svejdno... tek toliko da onaj tko treba zna što pogooglati pa ako u trgovini ima izbor nek bira..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

Da se nadovezem na alcatel one touch y580d. Kupio sam doticni usb 3g router.

Mogu samo reci da nikada uzivotu nisam imao bolje iskusto sa routerom. Sve radi savrseno i brzo.

Stvarcica je manja od mobitela, jako lagana, ima svoju bateriju tako da ga mozete premjestati gdije god zelite,

wifi signal je izuzetno jak ako govorimo o tako malo uredjaju koji nema na sebi vanjsku antenu.

 

Sinhronizira se sam i samo paljene se odvija dosta brzo. Brze nego na adsl routeru.

Web sucenje je isto tako jako ljepo, jednostano i pregledno jedo od boljih koje sam vidio ima sve sto prosjecnom korisniku treba da vidi i promjeni.

3 g signal hvata solidno ali bih volio da ima mogucnost vanjske antene.

 

Stavio sam 3g router odmah ispod krova u kuci i puno mi se poboljso i signal a i brzina interneta. Na t comu u mjestu popovec(Sesvete) imam 4-5 od mogucih 5 crtica.

U postocima neznam koliko jer nema taj podatak ali gledano sa mobitelom preko network signal info imam samo 50 posto signala makar mobitel pokazuje pet crtica.

Brzina je izmedju 9-11 mbita a udaljenost oko 400 metara od odasiljaca.

 

Isto tako otiso sam pa testiro ali samo sa mobitelom (galaxy s3) 200 metara od repetitora stime da nije bilo prepreke nikakve i signal je dosao do max 71 posto.

Brzina u dva testiranja je bila preko 13 mbita u DL a u UP 2,5mbita. Sto znaci signal da je signal jako vazan u postocima a ne crticama.

 

Nije dovoljno da imate 5 crtica na routeru, mobu, sticku ili necemu drugome vec da i vidite odasiljac bez prepreka i onda mozete imati max brzine.

Na sve ovo gore dolazite do zakljucka. Ako nemozete imati adls(nema mjesta na centrali kao u mome slucaju,

daleko ste od centrale pa i brzina bi bila mala a internet vam netreba bas svaki dan da skidate jako puno nego svaki drugi treci dan).

 

t com i vip imaju opciju na mobilnom internetu. Uzmete najmanju pretplatu i onda mozete aktiirati za 10kn dnevno 20 gb prometa. 

Ako je pretplata 50kn i 15 dana u mjesecu aktivirate po 10 kn to je 200kn mjesecno a imate preko 10 mbita net.

Znaci recimo kao pravi flat (ako vam je dosta 20 gb dnevno).

Cak i postoji mogucnost na mobilnom djelomicnog pravog flat paketa za razumnu cijenu bez da vam skidaju brzinu na 64kbita nakon par gb prometa koliko imate u pretplati.

 

Sory na povecem tekstu ali nadam se da ce ljudim pomoci ovaj info.

Moj PC  
5 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

Antunhr, hvala ti na ovom opsirnom prijenosu dojmova. Zanima me jos samo kakav ti je ping preko navedenog modema? Te kakav je u usporedbi s onim mjerenim preko tvojeg smartphonea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni router?

Samo si zaboravio navesti gdje si nabavio taj prijenosni router jer neznam ako kupim pod neku mrežu nemogu koristiti drugu (ako je "zaključan").

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 13:26 (Charli).
10 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

Pozdrav svima! {#}

 

Mislim kupiti nesto ''bezicno'' za po doma pa me zanima slijedece.

 

Ovaj ruter mi nude u tele2 za 400kn, mislim. Ima li nesto jeftinije za kupiti na netu i da li bi to radilo na tele 2 net kartici. Rekli su mi da ja ne moram koristiti ovaj ruter, mogu i svoj ako ga imam, al ga nemam.

 

http://www.4glterouter.de/media/catalog/product/cache/1/image/300x300/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/l/alcatel_one_touch_y580.jpg

 

Sta kupiti? Vasi prijedlozi? Mogu kupiti i online, ako ima nesto kao ovo...

 

Hvala {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2014 16:08 (sole_mio).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

pozdrav,

 

vidim da je ovo stara tema, ali vrijedi pokušati :)

 

Nedavno sam se preselio u novu kuću u kojoj nemam internet (ni telefonski priključak).

Htio bi se što jeftinije spojiti na internet sa kompjuterom.

 

Naišao sam na ovu opciju u T-comu.

Radi se o uređaju Alcatel One Touch Y580D 3G WiFi Router. Ako sam dobro razumio, uzmem određenu tarifu, recimo 25 GB za 135 kuna, stavim karticu u taj uređaj. Njega priključim preko usba sa kompjuterom i imao bi internet. Jel tako? Uz to bi se mogao i još sa 10 uređaja spojiti bežično, ali to mi nije toliko bitno.

 

Zanima me koliki bi bio ping i koliko je stabilna veza?

 

Jel bi mi se više isplatilo spojiti fiksnu liniju telefon + internet? To bi me izašlo oko 200 kn/mj + troškovi priključivanja (ovisno o operateru).

 

Sve ima svoje prednosti i mane. Meni je jedino bitno da su veza i ping stabilni i da prođem što jeftinije (tj. htio bi i ovce i novce).

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Prijenosni router?

Ako neko ima iskustva sa sličnim stvarima, ako kupim prijenosni router, tačnije ovaj:

http://www.ebay.com/itm/141657867183?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

zanima me da li je moguće napajati ga sa PowerBank i kada nema električne energije spojiti ga na kabal od interneta i tako imati WiFi?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice