Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

poruka: 10
|
čitano: 18.028
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

Pozdrav ekipa,

 

dakle imam problem sa 2 navedena sticka. Imam na zeninom komput airlive WL-1600USB i to radi besprijekorno zadnje 2 godine. S obzirom da mi se rodilo dijete i da ga konacno stavljamo u "njegovu" sobu, ja sam izbacen van i selim svoj komp daleko od routera. Naravno, zadovoljan airlive USB-om sa zeninog kompa odlucujem uzeti jacu verziju airlivea tj. model 1WL-1700USB.

 

Zena na kompu ima Win 7 enterprise edition (nisam cak siguran x32 ili x64) i radi joj ovo cudo besprijekorno. Ja dolazim doma, spajam svoju "zvijer" od WL-1700USB na svoj komp i.... nista. Ja imam Win 7 ultimate x64

 

E, sad, lud nakon 2 sata davljenja sa reinstaliranjem drivera selim WL-1700USB na zenin komp uvjeren da nece radit, vec psujem Protis sto su mi prodali neispravan uredaj, a vec je 9 navecer i ne mogu ga mijenjat, kad tamo radi odlicno. Selim njena WL-1600USB na svoj komp, reko nece onaj radit, radit ce ovo cudo, makaki... Isti problem. Win javlja da je driver tj. uredaj uredno instaliran, utility nece pokrenut nikako, stalno javlja da je uredaj iskopcan i pali se i gasi sam od sebe.

 

Vec sam lud, sve uninstaliram, skidam 2 verzije drivera sa neta, instaliram najbolje sta znam, bez utilitya, putem device managera samo driver, reko prokleti utility ne radi, kad tamo driver se uredno instalira, win prepozna uredaj, no ne mogu se putem windowsa spojit na net. Pametni diagnose javlja da nesto nije u redu, da mogu rjesenje pronaci online... svaka cast microsoftu - nemos instalirat network device, ali rjesenje mos nac online.

 

U svakom slucaju sad sam naso da kod diagnosea kad radim hower misa preko poruke da nesto ne stima sa uredajem dobijem poruku "Windows couldn't automatically bind the IP protocol stack to the network adapter" , sto mi je otprilike jasno sto bi to moglo biti, ali ne znam kako to rijesiti.

 

Nemojte mi samo reci da mi airlive uredaji, za koje vec postoji tema na ovom forumu da uredno rade pod win 7 sa win 7 driverima  nisu kompatibilni sa mojim windozama.(ima bas za WL--1600 i WL-1700 USB da rade). Zanima me je li netko imao slicnih problema i ako jest kako ih je rijesio. Na windowsima mi absolutno sve ostalo radi, nisam imao nikakvih problema dok sam bio spojen preko kabela, ali sad zbog fizicke udaljenosti vise ne mogu (citajte nije estetski opravdano razvlacit kabel 10 metara po cijelom stanu, na sta ce to licit).

 

Ima li itko ideju? Sta radit? Vec sam lud, Je*em se sa ovim cijelu vecer i nisam nis pametniji cak ni uz pomoc googlea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

Nikad se ne predajem pa vam tako sada pisem sa svog kompa.

 

Nije da biste ikada povjerovali, jer takve stvari se NIKADA ne desavaju - problem je bio u ANTIVIRUSNOM SOFTWAREU.

 

Iso sam jos malo prckat po netu i naso da je hrpa ljudi imala problema sa kaspersky antivirusom, sa avastom, u mom slucaju bio je zonealarm (iako sam prije njega maknuo AVIRA antivirus pa nije sigurno da nije i ona zezala - makar sam siguran da je bioZonealarm jer sam nakon micanja avire napravio restart i onda i dalje nije radilo).

 

Ljudi su imali slican problem sa raznoraznim proizvodjacima wireless adaptera, pa imajte na umu da se ne mora raditi o airlive uredaju. Niti o nekom odredjenom antivirusnom alatu/firewallu.

 

U slucaju da imate slican problem (dakle poruku da win ne mogu automatski bindat IP protokol stack na wireless adapter) krenite micat antivirusni softver i onda instalirat (probo sam i u safe mode-u, nije radilo dok nisam sve pomicao).

 

Eto, nadam se da ce nekome pomoc i skratit mu muke koja sam imao cijelu vecer. Sva srca pa imam vise nacina za pristupit netu, inace bih sutra ujutro zivcano reklamirao savrseno dobar proizvod u Protisu i vjerojatno imao identican problem sa slijedecim wireless uredajem kojeg bih donio kuci.

 

EDIT: Moze tema lock sto se mene tice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 0:15 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

dobar dan ,ja ga mislim kupiti jer sam dosad imao vec 7 komada raznih (kineskih kopija s ebeya tipa wifisky gsky itd) pa sam mislio na to prijeci ,prvo je li mi mozete reci do koliko muje domet? koliko je kostala? da li je dobra? i da li bi recimo bila bolja od 3000mw 6000mw koje vidim po ebeyu i deal extremu itd da ih opet ne kupujem? hvala

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

Ja sam kupio airlive wl 1700 prije 2 dana za 200 kn... Hvatam 80% signala i 70% link quality na udaljenosti od 100 m, al izmedu mi stoje 3 kuce...  Prezadovoljan sam... Bez nje nisam ni vidio signal...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7
Rhodin kaže...

Pozdrav ekipa,

 

dakle imam problem sa 2 navedena sticka. Imam na zeninom komput airlive WL-1600USB i to radi besprijekorno zadnje 2 godine. S obzirom da mi se rodilo dijete i da ga konacno stavljamo u "njegovu" sobu, ja sam izbacen van i selim svoj komp daleko od routera. Naravno, zadovoljan airlive USB-om sa zeninog kompa odlucujem uzeti jacu verziju airlivea tj. model 1WL-1700USB.

 

Zena na kompu ima Win 7 enterprise edition (nisam cak siguran x32 ili x64) i radi joj ovo cudo besprijekorno. Ja dolazim doma, spajam svoju "zvijer" od WL-1700USB na svoj komp i.... nista. Ja imam Win 7 ultimate x64

 

E, sad, lud nakon 2 sata davljenja sa reinstaliranjem drivera selim WL-1700USB na zenin komp uvjeren da nece radit, vec psujem Protis sto su mi prodali neispravan uredaj, a vec je 9 navecer i ne mogu ga mijenjat, kad tamo radi odlicno. Selim njena WL-1600USB na svoj komp, reko nece onaj radit, radit ce ovo cudo, makaki... Isti problem. Win javlja da je driver tj. uredaj uredno instaliran, utility nece pokrenut nikako, stalno javlja da je uredaj iskopcan i pali se i gasi sam od sebe.

 

Vec sam lud, sve uninstaliram, skidam 2 verzije drivera sa neta, instaliram najbolje sta znam, bez utilitya, putem device managera samo driver, reko prokleti utility ne radi, kad tamo driver se uredno instalira, win prepozna uredaj, no ne mogu se putem windowsa spojit na net. Pametni diagnose javlja da nesto nije u redu, da mogu rjesenje pronaci online... svaka cast microsoftu - nemos instalirat network device, ali rjesenje mos nac online.

 

U svakom slucaju sad sam naso da kod diagnosea kad radim hower misa preko poruke da nesto ne stima sa uredajem dobijem poruku "Windows couldn't automatically bind the IP protocol stack to the network adapter" , sto mi je otprilike jasno sto bi to moglo biti, ali ne znam kako to rijesiti.

 

Nemojte mi samo reci da mi airlive uredaji, za koje vec postoji tema na ovom forumu da uredno rade pod win 7 sa win 7 driverima  nisu kompatibilni sa mojim windozama.(ima bas za WL--1600 i WL-1700 USB da rade). Zanima me je li netko imao slicnih problema i ako jest kako ih je rijesio. Na windowsima mi absolutno sve ostalo radi, nisam imao nikakvih problema dok sam bio spojen preko kabela, ali sad zbog fizicke udaljenosti vise ne mogu (citajte nije estetski opravdano razvlacit kabel 10 metara po cijelom stanu, na sta ce to licit).

 

Ima li itko ideju? Sta radit? Vec sam lud, Je*em se sa ovim cijelu vecer i nisam nis pametniji cak ni uz pomoc googlea.

Znaci, imam isti ovaj problem kao sto je Rhodin napisao, kartica airlive wl-1700usb, win 7 64 bit, kartica se pali i gasi sama od sebe, imam original drivere ali i probao sam sa driverima koje je windows povuko, eto razlika je sto je gospodin gore nasao fix u antivirusnom programu, a ja ni nemam av.. probo sam sve moguce sto sam naso na webu tipa prckanje po firewallu ili win defenderu, reistalacija drivera, stariji driveri noviji driveri ali nista. kartica pocne radit sama od sebe i kada se isteka ili se racunalo ugasi ona prestaje raditi dok god se ona ne odluci opet upaliti. ima ko slican problem ili mozda neki fix, bilosta? hvala unaprijed. 

15 godina
offline
Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

Problem ti je vjerojatno u power managmentu od kartice, samo makni kvacicu sa toga i to je to.

Šta se tice airlive 1700usb on je dosta jaci od modela jer se unutra nalazi realtek 8187 chipset. Šta se tice Wifisky je isto kao i taj airlive a imas ga na ebayu za nekih 100-120kn isti cip je unutra. Ako zelis nesto ipak jace od toga onda odi na alfa http://www.alfa.com.tw/products_show.php?pc=34&ps=8 jer je unutra najnoviji chipset RTL8188RU

Evo slike gdje moras maknuti kvacicu. Isto tako pogledaj gdje si ukopcao karticu, uglavnom na nekim matičnim pločama zeza usb port, uglavnom gornji rade kako spada a dolji kod nekih znaju davati slabiju struju, ako imas opciju ukopcaj u usb 3.0 port jer on daje jacu 900mA za razliku od Usb 2.0 koji daje 500mA, isto ako punis mob preko kompa uvijek u usb 3.0 port.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 1:35 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

Hmm.. Hvala na odgovoru no mislim da nije u tome problem, vec sam probao to sam power managmentom, i sa i bez kvacice imam isti problem. Isto tako, probao sam sve usb portove sa istim rezultatima, kartica se gasi pri gasenju racunala ili istekavanju a pali se kad ona to zeli kolko sam ja skuzio. portovi su svi 2.0.. radi se o laptopu sa solidnim performansama ali je kartica isprobana i na jos 2 razlicita racunala, svi win 7 64 bit, na svima isti problem. Ugl, kad proradi, radi kao sat. Moja procjena je da windows na neki nacin blokira drivere i neznam uopce kako bih to popravio..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

bok imam taj airlive 1700 on ti radi u 802.11 b/g modu ti najvjerijatnije imaš negdje na modemu ili routeru 802.11 /b/g/n tebi možda radi taj n mode pa ga daj ručno namjesti na b/g usput kartica ti je jaka 1wat ja se tu u rijeci bez problema spajam na wifi Grada Opatije koja je udaljena dobrih 18 kilometara pokreni airlive cd izaberi windows 7 sačekaj da ti se na desnoj strani na dnu instalira driver potom restrat a potom uštekaj usb na komp i uživaj

15 godina
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7
Jos isprobaj drugi kabao za karticu ako imas, ako slucajno imas onaj sa 2 nastavka spoji s njim ali trebao bi raditi bez problema i sa normalnim usb kablom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem airlive WL-1600USB / WL-1700USB , WIN7

Znaci problem je u tome da kartica ne postoji uopce dok se ona ne upali, nema je na device manageru, nema drivera instaliranih, nista. Samo utility koji pokazuje isto da kartica nije ustekana. Kad se ona upali cuje se zvuk od usb-a i onda on povuce drivere i onda, kao sto vec rekoh, radi kao sat do kraja dana (ili do gasenja racunala ili odjavljivanja ili istekavanja) i bez ikakvih problema. Spojim se na 3 razlicita rutera i sve radi odlicno. Probao sam sa razlicitim usb kablovima i naravno sa dvojnim usbom ali nista.. Nemogu naci rjesenje kad neznam uopce u cmeo da trazim problem. Mislim da cu otici danas zamjeniti tu karticu pa cemo vidjet dalje. Svejedno hvala na odgovorima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice