Problem oko konfiguracije mrežnog hardwera

poruka: 5
|
čitano: 2.868
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem oko konfiguracije mrežnog hardwera

U mjestu di imam vikendicu postoje besplatni, javni hot-spotovi i ja hvatam signal od jednog, ali samo na prozoru od tavana. Sad sam kupio od Ubiquitija NanoStation locoM2 da preko njega proširim signal po ostatku kuće. I kod njegove konfiguracije trebam otići na ovu stranicu - https: 192.168.1.20 da se podigne airOS Configuration Interface. No kad u browser upišem tu adresu kaže mi da nemože nać server na kojoj je ta stranica. Imam Macbook, airportom sam spojen na taj hotspot, a sa žicom sa tim nano station. Molim nekog ako bi znao di je kvaka da napiše.  

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem oko konfiguracije mrežnog hardwera

Pliz ljudi!!! Pomoć, savjet, bilo šta

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko konfiguracije mrežnog hardwera

Nisi upute detaljno pročitao.

Dakle:

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2015 0:50 (D1001).
9 godina
neaktivan
offline
Problem oko konfiguracije mrežnog hardwera

Da, al tu ima jedna kvaka- u ovom prvom tutorijalu se kaže da isključim airport, ok- ali onda nemogu otići na ovu stranicu (192.168.1.20) u taj airOS da završim konfiguriranje jer više nisam spojen na internet! Sad sam sve sljedio iz tutorijala (sa uključenim airportom) i opet mi je reko browser da server di je ova stranica nerespondira. Znači ovo se nemože konfigurirati ako mi je airport uključen?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko konfiguracije mrežnog hardwera

192.168.1.20 nije adresa na internetu. To je interna ip adresa rutera, tj. AirOS-a. Kod početne konfiguracije AirOS-a tvoj MacBook mora biti DIREKTNO (žično) spojen na poe napajanje od nanostationa. Pritom u MacBooku mora biti isključeno bežično (wireless) povezivanje. Ne smiješ biti spojen na internet kod početne konfiguracije AirOS-a.

 

AirOS-u se pristupa putem https-a po defaultu. Tvoj internet preglednik će vjerojatno izbaciti poruku o invalidnom ssl certifikatu, jer Ubiquitijeva ssl certifikata nema u bazi internet preglednika. Ignoriraj tu poruku i slobodno dalje nastavi.

 

Ne služim se MacOS-om, tako da ti više ne mogu pomoći. Ako ga imaš, privremeno isključi firewall i antivirusni program. 
Najčešće se sve svodi na to da moraš sve uređaje u tvojoj kućnoj mreži staviti u isti subnet, podesiti ip adrese gatewaya i dns servera, ili složiti da dhcp server automatski dodjeljuje te informacije uređajima. S tim da smije biti samo jedan dhcp server uključen. Nakon toga budeš mogao biti i spojen na internet i bez problema pristupati AirOS-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2015 1:19 (D1001).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice