Problemi sa 5-port switchem

poruka: 5
|
čitano: 769
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problemi sa 5-port switchem

Poštovani

 

Trebam pomoć sa spajanjem 5-portnog switcha na uredski router. Naime u mreži postoji 10 racunala koji su putem ovog switcha spojeni na jedan ethernet izlaz Optima Routera. Iz drugog izlaza ide ethernet kabel dužine oko 15m do ureda broj 1 i tu se direktno spaja u jedno racunalo. Sve je ispravno radili do trenutka kada sam prikljucio ovaj switch  da razdjelim signal na još jedan pc u tom uredu. Nikako mi ne želi dodjeliti ip adresu i javlja na xp limited or no connectivity, a na pc sa win 7 javlja unknown network. To je kod automatskog dodjeljivanja ip adrese. Ipconfig kaže IP address: 169.254.94.6 ??

 

Kada direktno bez switcha spojim kabel u bilo koji od ta dva kompa sve je ok. Isto tako kada switch odnesem u ured broj 2 koji je bliže routeru i spojim sa racunalom iz tog ureda opet je sve OK. Znači 5-port switch je ok i kabeli su svi ok.

 

U situaciji kad je 5-port switch prilkucen, kada manualno dodjelim ip adresu kompjutoru u uredu 1 prikaže mi kao da je spojen ali nema pristupu internetu. Pinganjem rutera javlja Request timed out da su sva 4 podatka izgubljena. Jednostavno neznam što da radim.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi sa 5-port switchem

Probaj računalima staviti statičku adresu ali u Default gateway stavi adresu rutera.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problemi sa 5-port switchem

To sam odmah probao ali nista

15 godina
offline
Problemi sa 5-port switchem

a one DNS adrese?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa 5-port switchem

Postavi DNS server adresu na IP router-a i gotovo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice