Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera

poruka: 8
|
čitano: 1.382
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera

 Može li se promijeniti defoultni naziv range extendera a da se to ne napravi u sučelju rutera? Znači ako imam više range extendera istog prizvođača i isti model a želim svaki preimenovati kako to mogu napraviti kao npr. kada promijenim naziv mobitela taj mobitel je vidljiv u mreži pod točno tim nazivom. Znam da promjenu naziva mogu napraviti i u sučelju routera ali kada ga resetiram onda moram ponovno mijenjati naziv za svaki uređaj. Bilo bi idealno ako bih ovo mogao napraviti na TP-LINK RE450 extenderima ali bilo koji drugi proizvođač i model dolaze u obzir ako im se može promijeniti defoultni naziv koji odašilju. (npr. TP-LINK RE450 u SALON, BAZEN, TERASA...)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera

-sve su to 'routeri'.. uđeš u uređaj, podesiš. Naravno, ovisiš o software/frimwareu koji nešto nudi ali je sa svim uređajima isto pravilo, način.. postavke, uđeš-podesiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera

Ja nisam pronašao još niti na jedan range extender kojem bih mogao promijeniti naziv, zato sam gore napisao da bilo koji dolazi u obzir pa ako znate neki molim da mi ga preporučite. Kad svome OnePlus 3 mobitelu promijenim naziv u "NeštoDeseto" na koji god WiFi da se spojim moj mobitel će se u sučelju rutera pokazati kao "NeštoDeseto" a ne OnePlus3. Ako znate neki model range extendera kojem mogu tako u njegovom sučelju ili nekim drugim programom promijeniti naziv molim da mi ga preporučite.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera
summus kaže...

Ja nisam pronašao još niti na jedan range extender kojem bih mogao promijeniti naziv, zato sam gore napisao da bilo koji dolazi u obzir pa ako znate neki molim da mi ga preporučite. Kad svome OnePlus 3 mobitelu promijenim naziv u "NeštoDeseto" na koji god WiFi da se spojim moj mobitel će se u sučelju rutera pokazati kao "NeštoDeseto" a ne OnePlus3. Ako znate neki model range extendera kojem mogu tako u njegovom sučelju ili nekim drugim programom promijeniti naziv molim da mi ga preporučite.

 Ja u HGspotu kupio neki TP link wifi extender za ~150kn u postavkama njega si mogao staviti kako da se on zove, promijeniti mu password, bez ikakvog problema, a i sa par drugih koje sam koristio nije bilo isto nikakvih problema...

Stoja
15 godina
offline
Re: Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera
summus kaže...

Ja nisam pronašao još niti na jedan range extender kojem bih mogao promijeniti naziv, zato sam gore napisao da bilo koji dolazi u obzir pa ako znate neki molim da mi ga preporučite. Kad svome OnePlus 3 mobitelu promijenim naziv u "NeštoDeseto" na koji god WiFi da se spojim moj mobitel će se u sučelju rutera pokazati kao "NeštoDeseto" a ne OnePlus3. Ako znate neki model range extendera kojem mogu tako u njegovom sučelju ili nekim drugim programom promijeniti naziv molim da mi ga preporučite.

 -nisi pronašao jer nisi tražio.. RTFM, ch.2/page.9.. SSID za 2.4 i 5 Ghz.. zasebno upišeš naziv koji je defaultno tp-link(+nešto)+5G i sl..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera
Stoja kaže...
summus kaže...

Ja nisam pronašao još niti na jedan range extender kojem bih mogao promijeniti naziv, zato sam gore napisao da bilo koji dolazi u obzir pa ako znate neki molim da mi ga preporučite. Kad svome OnePlus 3 mobitelu promijenim naziv u "NeštoDeseto" na koji god WiFi da se spojim moj mobitel će se u sučelju rutera pokazati kao "NeštoDeseto" a ne OnePlus3. Ako znate neki model range extendera kojem mogu tako u njegovom sučelju ili nekim drugim programom promijeniti naziv molim da mi ga preporučite.

 Ja u HGspotu kupio neki TP link wifi extender za ~150kn u postavkama njega si mogao staviti kako da se on zove, promijeniti mu password, bez ikakvog problema, a i sa par drugih koje sam koristio nije bilo isto nikakvih problema...

 Evo ti link na emulator ovoga TP-Link RE450 on je oko 600Kn in ne mogu ovo RE450 promijeniti u nešto drugo. Možeš li mi reći koji je to točno model i ne zanima me promjena passworda, naziva mreže i tako jer to se može na svakome promijeniti...ja trebam ovaj RE450 promijeniti u nešto drugo, znači naziv samog uređaja ne SSID (naziv WiFi mreže).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera
ihush kaže...
summus kaže...

Ja nisam pronašao još niti na jedan range extender kojem bih mogao promijeniti naziv, zato sam gore napisao da bilo koji dolazi u obzir pa ako znate neki molim da mi ga preporučite. Kad svome OnePlus 3 mobitelu promijenim naziv u "NeštoDeseto" na koji god WiFi da se spojim moj mobitel će se u sučelju rutera pokazati kao "NeštoDeseto" a ne OnePlus3. Ako znate neki model range extendera kojem mogu tako u njegovom sučelju ili nekim drugim programom promijeniti naziv molim da mi ga preporučite.

 -nisi pronašao jer nisi tražio.. RTFM, ch.2/page.9.. SSID za 2.4 i 5 Ghz.. zasebno upišeš naziv koji je defaultno tp-link(+nešto)+5G i sl..

 Link koji si stavio ne mogu otvoriti. Hvala na trudu ali ne razumiješ što pitam, pa ću probati još jednom objasniti. Znači ne zamima me promjena naziva SSID (naziva WiFi mreže) i promijena lozinke. Tražim range extender kojem mogu promijeniti naziv njega samog, znači uređaja kao što sam opisao u primjeru sa mobitelom. Dakle taj range extender TP-LINK RE450 ja u Iskonovom/Tcomovom/Tele2....ruteru vidim kao RE450 i taj naziv mogu promijeniti u samom Iskonovom/Tcomovom/Tele2....ruteru ali kada resetiram ruter ponovo moram mijenjati naziv svakog RE450 extendera, zato tražim neki range extender kojem u njegovom sučelju/ili na neki drugi način promijeniti naziv, tako da on uvijek ima naziv kako ga preimenujem i bez obzira da li resetiram ruter ili ga spojim na neki drugi ruter uvijek ima taj naziv koji želim. Valjda je sada dovoljno jasno objašnjeno. I nije da nisam tražio, puno sam googlao prije nego sam postavio pitanje ovdje ali još nisam našao odgovor.

15 godina
offline
Re: Promjena naziva (i MAC adrese) range extendera

-kupi router (normalan s wan portom) .. tad je modem samo linija, jednom podešen router radi dok ne crkne (nema resetrianja što radi operater..).

 

-nešto sasvim drugo je smisao-razlog/potreba.. tj to što želiš je vjerojatno besmisleno. .. imaš uređaj, brand-naziv. Možeš ga pretvoriti u paradajz/mikrovalnu.. i što? IP-adresa je ono što je ekšli mreža dok nas dhcp samo oslobađa tipkanja ip-broja tj tad koristiš naziv (jednako kao DNS za web..). No mreža radi kroz ip, tak da ništa ne mijenjaš time što se uređaj drugačije nazove.. npr banalno ako si kupio 5 komada identičnih.. mogao si kupiti 5 komada različitih-drugih brandova/modela i teoretski bi opet svi oni radili istu stvar, jenako, ali bi ih vidio pod drugim nazivom. To bi trebalo objasniti besmislenost naziva kao nekog probema. Tebe muči router.. (centralizirana kontrola-jednostavnost) kupi ga ili korsiti odlfešn-ručno/fix IP.. itd. alternativno editiraj firmware/bios :) to rade operatreri za istu takvu opremu koju brandiraju..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice