Speedtouch (problem)

poruka: 16
|
čitano: 6.097
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Speedtouch (problem)
pitanje

Koristim Speedtouch u wlan-u, spojen sam na internet, ali kad pokušam otvoriti neku web stranicu moram čekati desetak sekundi do minutu-dvije da uopće počne download i da se stranica prikaže. Kad krene onda je prikaže ok. Ponekad moram refreshat par puta dok je ne počne prikazivati.

To mi se događa otkad sam na wlan-u, na lan-u nemam tih problema.

Zna li netko što je uzrok?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Speedtouch (problem)

Vijerojatno ti signal baš i nije najbolji.

MICROMAN
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
autorov komentar

Signal je excellent ili very good, tako da nije do toga.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
daddy_cool kaže...

Koristim Speedtouch u wlan-u, spojen sam na internet, ali kad pokušam otvoriti neku web stranicu moram čekati desetak sekundi do minutu-dvije da uopće počne download i da se stranica prikaže. Kad krene onda je prikaže ok. Ponekad moram refreshat par puta dok je ne počne prikazivati.

To mi se događa otkad sam na wlan-u, na lan-u nemam tih problema.

Zna li netko što je uzrok?

 Da li se radi o compu ili laptopu?
 Koji browser koristiš?
 Imaš li više spojenih konfiguracija u wlan i lan modu?
 Jesi li uvalio u speedtouch wep enkripciju?
 Čudno je da imaš excellent signal a da ti ne otvara odmah stranicu. To mi je prvi glas, jer lovim sve u wlan-u u krugu od 100 metara, pa je popis podugačak. Ovo je stvarno van svake pameti.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
autorov komentar

Radi se o kompu s dlink wlan karticom i samo je jedan comp, nema više spojenih konfiguracija.

Nije do browsera jer korisim najviše FF, a često i IE i Chrome. Na svima je isto.

 

U speedtouchu je namještena wpa2 enkripcija i mac filter.

15 godina
offline
Speedtouch (problem)

-svaka enkripcija usporava rad, pokušaj isključiti/smanjiti da vidiš dal' je tu problem. Ako je laptop na bateriji može biti smanjena snaga wlan signala (probaj na struju). Također ako se spojiš žicom a nakon tog pokušaš bez žice, onda windowsi pokušavaju 'po starom' cca 60 sec. time out, pa tek onda krenu tražiti novu vezu. Može pomoći čišćenje mrežnog keša...

Neko normalno wireles kašnjenje je cca 1 sec. u odnosu na žicu... a download može biti osjetno sporiji....

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)

Nema to veze da li si spojen kablom ili bežično jer je kabel 100 Mbit (ev. gigabit) a wireless je ovisno o a/b/g/n varijanti (pretpostavljam da nije a) najmanje 11 Mbit/s do routera, a router je usko grlo jer je dalje do isp-a onoliko koliko si zakupio npr. 2 3 ili više Mbit/s ali ne verujem da je više od 11 - b standard wn, pa u brzini ne bi trebalo biti razlike. Varijanta da enkripcija usporava protok podataka po wep ključu ne stoji.

Prije će biti da te neki software muči, ali za svaki slučaj probaj ping-ati s tog računala router pa čeć vidjeti usporava li te tj. da li nešto ne valja na pathu do routera. Sve manje od 2-3 ms je ok.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
bed kaže...

Nema to veze da li si spojen kablom ili bežično jer je kabel 100 Mbit (ev. gigabit) a wireless je ovisno o a/b/g/n varijanti (pretpostavljam da nije a) najmanje 11 Mbit/s do routera, a router je usko grlo jer je dalje do isp-a onoliko koliko si zakupio npr. 2 3 ili više Mbit/s ali ne verujem da je više od 11 - b standard wn, pa u brzini ne bi trebalo biti razlike. Varijanta da enkripcija usporava protok podataka po wep ključu ne stoji.

Prije će biti da te neki software muči, ali za svaki slučaj probaj ping-ati s tog računala router pa čeć vidjeti usporava li te tj. da li nešto ne valja na pathu do routera. Sve manje od 2-3 ms je ok.

 Varijanta da enkripcija usporava protok podataka po wep ključu ne stoji.
Apsolutno se slažem, a izdvojio sam rečenicu koja je potvrda tvog cijelog teksta. Da enkripcija usporava rad, to sam danas prvi puta čuo.
Uz potpis, Kalea.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 17:43 (Kalea).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
autorov komentar

Prvi ping:

 

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=287ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 2ms, Maximum = 287ms, Average = 73ms


Drugi ping:

 

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 2ms, Maximum = 2ms, Average = 2ms

Dalje je svi isto kao drugi put (2ms), ali onaj prvi mi ne izgleda baš najbolje

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)

Možda je DHCP lease time za bežičnu postavljen prekratko, zato prvi ping dok dobiješ IP traje dugo, a potom ide normalno

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
daddy_cool kaže...

Prvi ping:

 

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=287ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=4ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 2ms, Maximum = 287ms, Average = 73ms


Drugi ping:

 

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 2ms, Maximum = 2ms, Average = 2ms

Dalje je svi isto kao drugi put (2ms), ali onaj prvi mi ne izgleda baš najbolje

 Sorry nisam vidio da si postao.
Gle, za wireles mrežu je to ok, meni dapače je to od 2- 8 ms (laptop kroz dva zida udaljenost cca 15 m). To što je onaj prvi ping duži to je normalno. E sad malo mi je čudno što ti je ttl=64 jer meni je 254. A to bi trebalo biti 256 - svaki skok (switcher, server, router) do ip adrese koju si ping-ao. Što je u mom slučaju switcher i router = 2 - 256 = 254. Recimo ako pingam google 72.14.207.99 dobijem ttl=242 što znači da je (254-242=12) do googla od mene je još 12 nekakvih servera, routera ...
Znam da neke starije verzije win imaju default ttl manju vrijednost, ali mi baš nije jasno da je tvoj rezultat 64; naime ako ti je dafault 128 znači da do routera imaš 64 skoka?? A ako je 64 imaš 0 skoka???
Ako zanemarimo tu činjenicu probaj pingat recimo google pa da vidiš šta će reći, meni je 143 ms.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
autorov komentar

evo google:


Pinging www.l.google.com [74.125.39.104] with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=47ms TTL=244
Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=47ms TTL=244
Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=46ms TTL=244
Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=45ms TTL=244

Ping statistics for 74.125.39.104:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 45ms, Maximum = 47ms, Average = 46ms

Pretpostavljam da je ovo manje-više ok?

 

U svakom slučaju, kad otvaram 192.168.1.1, znači konfiguraciju routera, na jednak način imam to čekanje da krene kao i kad otvaram neku web stranicu. To bi značilo da je problem u komunikaciji kompjutera s routerom, a ne od routera prema vani.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
daddy_cool kaže...

evo google:


Pinging www.l.google.com [74.125.39.104] with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=47ms TTL=244
Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=47ms TTL=244
Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=46ms TTL=244
Reply from 74.125.39.104: bytes=32 time=45ms TTL=244

Ping statistics for 74.125.39.104:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 45ms, Maximum = 47ms, Average = 46ms

Pretpostavljam da je ovo manje-više ok?

 

U svakom slučaju, kad otvaram 192.168.1.1, znači konfiguraciju routera, na jednak način imam to čekanje da krene kao i kad otvaram neku web stranicu. To bi značilo da je problem u komunikaciji kompjutera s routerom, a ne od routera prema vani.

 

 Ja bih rekao da tebi i lan i wan radi ok. Odnosno sve pretpostavke da mreža dobro radi su tu što se vidi iz pinganja i na njemu nema kašnjenja.
Tebe muči neki software, a to je tako širok pojam da ti ne bih mogao specificirati. Naime to može biti od firewala do virusa. To što ti browserom imaš sličnu situaciju kada otvaraš setup routera kao i web stranicu ne govori u prilog tomu da je komunikacija do routera loša. Ja bih rekao da računlo čeka neki request i dok to ne dobije - čeka.
E sad šta napraviti, kako pronaći što te muči, probaj poubijati sve procese koji ti nisu nužni za rad pa pokušaj, možda pronađeš šta te muči.
Format c: uvijek igra.
16 godina
neaktivan
offline
Speedtouch (problem)
autorov komentar

Lako moguće da je tako kao što kažeš. Morat ću se malo pozabaviti s tim, pa možda i uspijem nešto pronaći.

Virusi ne bi trebali biti, NOD (kupljena licenca, nije crackiran) ne nalazi ništa, spyware uredno čistim spybotom i adaware-om.

Postavio sam da je fiksni IP ali nije do toga.

 

Pokušat ću s drugim routerom, pa ako se bude isto ponašao bar ću isključiti da je do routera.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
daddy_cool kaže...

Lako moguće da je tako kao što kažeš. Morat ću se malo pozabaviti s tim, pa možda i uspijem nešto pronaći.

Virusi ne bi trebali biti, NOD (kupljena licenca, nije crackiran) ne nalazi ništa, spyware uredno čistim spybotom i adaware-om.

Postavio sam da je fiksni IP ali nije do toga.

 

Pokušat ću s drugim routerom, pa ako se bude isto ponašao bar ću isključiti da je do routera.

 

 Nisam mislio da je virus konkretno, može biti hrpa toga. Probaj pogledati procese (ctrl/alt/del processes) pa ćeš vidjeti da ima hrpa procesa koji ti uopće ne trebaju za osnovni rad računala a mogu raditi smetnje.
Teško ću ti objasniti kako prepoznati pojedine procese ako si početnik, pokušaj program HijackThis http://download.hijackthis.eu/HJTInstall.exe mada isto nisam siguran koliko je za početnike, ali vidim da u ovoj reinkarnaciji ima backup pa zve što makneš možeš vratiti.
Pa ti pokreni i napravi sistem scan i save log pa ti mogu prokomentirati log file.
Možeš probati i sam, ovdje je puno lakše uočiti koji se programi zovu pri startupu jer svi imaju iskazan path a imaš i info sa selektiranu stavku.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Speedtouch (problem)
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Istraživao sam u čemu bi mogao biti problem ali nisam pronašao ništa pametno.

Dosadilo mi je i uključio sam Zyxela umjeto Thomsona i - sve proradi kako treba!!!

 

Živio Zyxel!!!

 

Napokon normalno surfanje i download.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice